Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apától megvonják a szülői felügyeleti jogot és az anyáé lesz a kizárólagos, akkor az érinti-e a tartásdíj fizetési kötelezettséget? fórum

Ha az apától megvonják a szülői felügyeleti jogot és az anyáé lesz a kizárólagos, akkor az érinti-e a tartásdíj fizetési kötelezettséget? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. jún. 23. 11:04

Lehet utálni fogtok ezért, de az nem indok hogy leszarja...

ha tényleg nem juttok dülőre, akkor neked kell harcolni kedves topikindító!

Én tudom hogy rossz, azt is tudom hogy az ember nem szívesen harcol, de a gyermeked érdekében azt is tudom hogy mindent megteszel amit meg kell tenned.

Szóval csak hajrá, ne add fel!

17. 00a194caf9 (válaszként erre: 12. - Arianne113)
2011. jún. 23. 11:03

Höhö, kolléganőmnek nem fizetett soha gyerektartást a volt férje. (Havi 10 ezerről van szó)

Per indult ez ügyben, azt még nem tárgyalták (2 éve!). Kitalál mindenfélét, hogy lebénult, agyvérzést kapott, és apa tartást kér ezért, még ő!!! Ugyan ez nem igaz, mindenki tudja, és orvosi papírjai sincsenek, de ez is egy per, és még ezt sem tárgyalták. :) Ezzel is perelt a pasi.


De aztán a férj azért is feljelentette, miszerint ő rendesen kifizette az egészet visszamenőleg, sőt, még többet is, és miért tagadják le? Ez is egy per, még ez sem zajlott le. És persze ez is hamis vád, bizonyíték nélküli. A pasi ügyvédje leveleket írogat, azzal, hogy vannak írásos dokumentumaik. Hát nem tudni miről, mert gyerektartás azóta sem volt, egy fillér sem.


Van még egy olyan per is, hogy a gyerek ne menjen iskolába, hanem kezdjen dolgozni, mert az apja rászorul a pénzre. Ezt is tárgyalja a bíróság, csak még nincs kitűzve.


És azt mondod, van igazság, és nem lehet vitázni ezen? :)

2011. jún. 23. 10:59
A gyerektartás már régen meg van állapítva, de nem fizeti. Láthatás sosem volt megállapítva, de nem is látogatja, azt sem tudja él e még!
15. Kata 1977 (válaszként erre: 12. - Arianne113)
2011. jún. 23. 10:58

Ez így van.

Mi 9 éve váltunk el a férjemmel és alig-alig fizetett de én nem voltam rest,bíróságra vittem az ügyet,meg végrehajtóhoz és igaz nagyon lassan de már túl vagyunk a bírósági tárgyalásokon és elég szépen kel ez év végéig csengetnie nekem,különben elárverezik a lakását.

De ez idő alatt ő sem volt kíváncsi a gyerekeire ,se egy telefon,se egy lap,de már ne is jöjjön!

Persze lemondani nem akar a szemétláda pedig a mostani férjem a nevére venné őket,de nem baj így is az APA neki a párom és nem az aki megcsinálta őket/bocsánat/!!

14. Kata 1977 (válaszként erre: 1. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jún. 23. 10:53

Nem érinti.

Akkor is fizetnie kell utána mivel az ő gyereke.

egy esetben nem kell,ha lemond róla a bíróság előtt!

2011. jún. 23. 10:53
Mint a topiknyitó is említette, az apjuk leszarja őket, tehát ezek a döntések innentől fogva már csak szimbolikus jelentőségűek.
2011. jún. 23. 10:53

Nem lehet vitázni ezen, mert az anyuka fogja magát és beviszi az ügyet bíróságra...

Kötelessége fizetni a tartásdíjat..

Ezen nincsen mit vitázni, meg van ítélve az az összeg, azt vagy kifizeti vagy akkor számoljon a következményekkel.

Pont apám mesélte egyik nap, hogy a munkatársa hogy járt... nem ide tartozik de elszomorító történet.

A munkatársa elvált a feleségétől, és minden hónapban potom odaadta a tartásdíjat neki kézbe. ( semmi számla semmi csekk. )

Elmúlt a gyerek 18 éves, a nő meg képes volt bemenni a bíróságra hogy nem fizetett egy fillér tartásdíjat sem a pasi...

Szóval ez undorító...

Na visszatérve a témához, ha meg van ítélve az az összeg akkor igenis ki kell fizetni.

11. 00a194caf9 (válaszként erre: 10. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 23. 10:52
Jajjj, persze tudom. Gondolom nem véletlenül van eltiltva... És nem nehéz elintézni, hogy ne tudják behajtani. Ha meg behajtható, akkor sem mindig tesznek érte semmit, lesz*rják...
10. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 8. - 00a194caf9)
2011. jún. 23. 10:51
Hát kelleni kell, dehát minek fizetné ha úgy se láthatla? Elrendezi azt hogy ne tudják behajtani, ne félj.
9. stokimagdi (válaszként erre: 2. - 00a194caf9)
2011. jún. 23. 10:50

Sziasztok.

Nekem annak idején a körülmények ugy indokolták, hogy apuka egy időre el volt tiltva a fiamtól.

Gyerektartást akkor is kellett fizessen, a törvényben meghatározott 20 % -ot.

/ nem tudom most mennyi, akkor 20 volt /

8. 00a194caf9 (válaszként erre: 4. - Arianne113)
2011. jún. 23. 10:50
Na jó, persze, az ő gyereke. De akkor itt lehetne ezen vitázni, nem? Az ő gyereke, tartásdíjat fizetnie kell, de nem láthatja? De az ő gyereke is, nem? Vagy most hogy is van ez?
7. 9d1fd4d628 (válaszként erre: 6. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jún. 23. 10:49
Értem. Szomorú. Ez esetben tényleg az a legjobb ha elfelejtitek.
6. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 3. - 9d1fd4d628)
2011. jún. 23. 10:49
Eddig sem fizette, és nem is érdekelte a gyereke...
5. kiscsibe kicsibe (válaszként erre: 2. - 00a194caf9)
2011. jún. 23. 10:49
Nem a láthatásról van szó, az megint egy külön kategória tudtommal!
2011. jún. 23. 10:48

Szia! Nem érinti.

Attól meg ugyanúgy kell fizetni a tartásdíjat mert az ő gyereke...

2011. jún. 23. 10:47
Tudtommal nem. De úgy se fogja fizetni.
2. 00a194caf9 (válaszként erre: 1. - Kiscsibe kicsibe)
2011. jún. 23. 10:47

Szia!

Nem értek hozzá, de szerintem tartásdíjat attól még ugyan úgy kell fizetnie, nem? Bár ha nincsen joga látni akkor fizetni meg van joga? Nem tudom.

2011. jún. 23. 10:44

Sziasztok!

AZ érdekelne, hogy ha az apától megvonják a szülői felügyeleti jogot, és az anyáé lesz a kizárólagos, akkor az érinti e a tartásdíj fizetési kötelezettséget?


Köszi

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook