Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az apa telebeszéli a gyerek fejét...akkor az anya? fórum

Ha az apa telebeszéli a gyerek fejét...akkor az anya? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2010. márc. 24. 07:59

Szia!


Én így nőttem fel, hogy mindkét oldalon telebeszélték a fejem. Volt hogy anyámat szerettem jobban volt, hogy apámat, elég rossz volt, éreztem nincs ez rendjén, aztán felnőttem és mindkettőjüket szeretem, és már túl nagy vagyok az ilyenfajta befolyáshoz.


(Ez kb 12 évvel ezelőtt volt életem legpocsékabb 5 éve volt amikor a szüleim váltak)


Ha tudsz beszélni az apával akkor mindenképp mondd el neki, hogy ezzel a gyereketeknek árt, és nem neked, hiszen egy gyerkőcnek mindkét szülőjére szüksége van, főleg ha már nincsenek együtt. Ha nem tudod ezt vele megértetni, akkor is légy nagyon megértő a gyerekeddel, próbáld elmagyarázni neki, hogy ti is nagyon szeretitek.


Én magamtól döbbentem rá, hogy majdnem elveszítettem az anyámat, akkor 9 éves voltam, nem tudom a te gyerkőcöd hány éves.


Az egyetlen dolog amit tudok tényleg tanácsolni, hogy beszélj az apával, hiszen ő a felbujtó...

A válásban nem is az a rossz, hogy a szülők nincsenek együtt, hanem, a folyamat ahogyan lezajlik:(


Remélem tudtam valamicskét segíteni.

4. 25c0404375 (válaszként erre: 3. - 25c0404375)
2010. márc. 24. 07:54
tudom, hogy nem ez volt a jó megoldás, mert néha fájtak a gyerekeknek dolgok, de az én ex férjem sajnos nem volt partner semmiben sem, hogy tartsunk fent egy normális emberi viszonyt a fiúk miatt.
3. 25c0404375 (válaszként erre: 1. - Dina2)
2010. márc. 24. 07:53

Szia!

Nehéz ügy... Én megvédtem magunkat, és igyekeztem rávilágítani, hogy apa sem egy szent. szép lassan rá is jött erre a két gyerekem magától.

2010. márc. 24. 07:52

Én úgy gondolom, hogy ezt az apával kell megbeszélni. Ő meg a saját családjával beszélje meg.

El kell neki értelmesen magyarázni, hogy ez a gyereknek árt, nem neked és ti sem mondogatjátok rá és a saját családjára a hülyeségeket a gyereknek.

Ha ezt megérti, akkor nincs szükség semmi magyarázatra.

Egyébként szerintem ha valamit említ a gyerek, akkor mondhatod azt, hogy ugyan, ez butaság. Ne vegye komolyan, csak viccelődtek a másik helyen. És ennyivel elintézném. Igyekeznék normálisan viselkedni vele, így a gyerek tudni, érezni fogja, hogy szeretitek és jól neveled. Akárki akármit mond.

2010. márc. 24. 07:47

érdekelne főleg elvált szülők, de mindenki más véleménye, tapasztalata, tanácsa arról, hogyan reagáljak, ha a gyerek úgy jön haza az apjától, hogy tele van tömve a feje egyrészt az apa és családja istenítésével (más kifejezést nem találtam rá), másrészt pedig én illetve a hozzátartozóim ellen.

ha ráhagyom, el fogom veszíteni a gyerekemet. ha ugyanezt teszem, a gyerek lelkének okozok kárt.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook