Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha az állandóan kirepedező mellbimbók miatt nem tudok rendesen szoptatni, és inkább lefejem a tejet, akkor el fog apadni a tejem? fórum

Ha az állandóan kirepedező mellbimbók miatt nem tudok rendesen szoptatni, és inkább lefejem a tejet, akkor el fog apadni a tejem? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 6. 15:50
7 hónapos koráig fejtem a tejemet a fiamnak nem tudtam szoptatni!!!nem apad el nem kötelező szétrágatni a cickót az Avent csoda:-)
2009. szept. 6. 01:08
A Garmastan kenőcsöt szokták dícsérni nagyon, én anno nem próbáltam, lehet jobban jártam volna vele, mint a Bepanthennel és az anyatejes kenegetéssel. Én 4 hónapig csillagokat láttam minden egyes szopikor vagy fejéskor, pedig nem volt sebes a mellem, csak piros és csak az egyik, nekem nagyon sokára múlt el. Lehetőleg a babád ne töltsön nagyon-nagyon sok időt a melleden, mert fel is ázhat, és attól is fájhat+tényleg nem jól lehet a szájában, esetleg váltsatok szopis pozíciót.
22. Niki1 (válaszként erre: 2. - B393c24117)
2009. szept. 4. 15:33
Szia! Az én kisfiam elmúlt 9 hónapos, mivel lusta volt szopni, így kb. 4-5 hetes kora óta fejtem neki a tejet és cumisüvegből kapta. Majdnem 8 hónapos volt amikor elapadt a tejem. Ne aggódj ha fejsz rendesen és iszol eszel eleget akkor még sokáig lesz tejed.
21. Nattine (válaszként erre: 5. - B393c24117)
2009. szept. 4. 15:30
Esetleg megpróbálhatnál egy szoptatási tanácsadót felkeresni (pl. a Szent István kórházban volt, amikor én szültem 3 éve), lehet, hogy a baba nem jól kapja be a bimbót, és attól sebesedik.
2009. szept. 4. 15:22
nem,minél inkább "használva" annál több tej termelődik
2009. szept. 4. 15:17
Unokanővérem is fejte a 3.babájával és nem volt semmi gáz soha. A másik 2-nél azért kellett viszont fejnie, mert sok volt a teje. :)
18. HViki (válaszként erre: 17. - Bambuc)
2009. szept. 4. 15:02
Sajnos Bambuc nem mindig gyógyul meg a szoptatástól. Ráadásul a fájdalomtűrő képessége sem egyforma mindenkinek.
17. bambuc (válaszként erre: 5. - B393c24117)
2009. szept. 4. 15:00

Én a bimbővédőt 1 napig tudtam csak használni. borzasztóan sebes volt a mellem, iszonyúan fájt, azt hittem sosem fog meggyógyulni. A nőgyógáyszom ajánlott egy idős nénit, akinek már 60 év tapasztalata van ebben, és lefejte a mellemet, hogy a tejcsatornák de duguljanak el, és azt mondta ne hagyjam abba a szoptatást.Így is lett.Két hét alatt már annyira meggyógyult a mellem, hogy nem fájt ha szoptattam. Most is szoptatok, és a kislányom gyönyörű nagy baba.

Ne kenegesd semmivel, szoptass. Az anyaság néha fájdalmas dolog, de megéri.Reménytelennek látszik, de meglátod meggyógyul a melled!

16. HViki
2009. szept. 4. 14:58
Én is hasonló cipőben jártam. Nekem sen segített 1 krém sem. (Illetve az egyik javult, a másik meg nem.) Én is fejtem, amíg muszáj volt. Rajtam egyébként a Bioprton lámpa segített. Először a védőnőtől kaptam meg a sajátját, aztán mi is beruháztunk egyre. Amíg szoptattam folyamatosan lámpáznom kellett, mert ahogy abbahagytam pár nap múlva már újra elkezdett sebesedni.
15. b393c24117 (válaszként erre: 13. - Lucusmanó)
2009. szept. 4. 14:55
Okés, köszönöm!
14. b393c24117 (válaszként erre: 9. - Koppanya)
2009. szept. 4. 14:54

Hát igen, nekem is van ellenkező példám is, pont ez a gond...

De én arra gondolok, hogy azok lehet, hogy igy is ugyis elapadtak volna...

2009. szept. 4. 14:53

Ha tényleg erre kell berendezkedned, ajánlom a gépi mellszívót és a dupla fejeset. Így könnyebben megúszod a napi macerát.

Ha kell bővebb infó a fejésről, csak írj, szívesen válaszolok. Már szinte profinak érzem magam ebben... :)))

12. b393c24117 (válaszként erre: 6. - Pitypang)
2009. szept. 4. 14:52

Igazából már most sem tetszik annyira a dolog :) Ezek az éjszakai fejések, az állandó cumisüveg fertőtlenités...

Biztos az lenne az ideális, ha szoptatnék... de... szegény gyerekre potyognak a könyeim ahogy csócsálja a mellemet!

2009. szept. 4. 14:51
nem fog de kennyed rozsamezzel es hagyd szabadon ne vegyel fel melltartot
10. Lucusmanó (válaszként erre: 7. - B393c24117)
2009. szept. 4. 14:51

Köszönöm!

Igen, kitolható, ne aggódj. Nem úgy néz ki, mintha maholnap abbamaradna. Úgyhogy elleszünk ezzel még egy darabig...


Nem ez a legjobb elfoglaltság, de hát nincs mit tenni.

2009. szept. 4. 14:51
A nővérem két hónapig csak fejt, mert a kislánya nem tudott szopizni és nem apadt el a teje, üvegből kapta- de van ellenkező példám is sajnos
2009. szept. 4. 14:50

Hahó!


Fél éve fejek, és semmi gond! Napi egy liter kijön, és a babám csak ezt kapja.

Nem kell parázni!

7. b393c24117 (válaszként erre: 4. - Lucusmanó)
2009. szept. 4. 14:50

Akkor ezek szerint kitolható fél évre is!

Nagyon cuki a kislányod! Mekkora haja van :D

6. Pitypang (válaszként erre: 3. - 52d3e0b8a8)
2009. szept. 4. 14:48

Épp ezt akartam én is írni, ahogy megláttam a fórum kérdését. :)


Szerintem előbb ezt kéne megpróálni, mert a hónapokig tartó fejés nem fog tetszeni tutira. :) A másik meg, hogy nem is biztos, hogy csak fejéssel kitart addig a tej, amíg szoptatással tartana.

5. b393c24117 (válaszként erre: 3. - 52d3e0b8a8)
2009. szept. 4. 14:48

Köszi a válaszodat, de az az igazság, hogy már mindent kiprobáltam: anyatejet szét keni rajta, a létező összes krémet, a bimbóvédőt a fiam nem hajlandó elfogadni :(

Ez igy végső megoldásként merült fel...

4. Lucusmanó (válaszként erre: 2. - B393c24117)
2009. szept. 4. 14:47

Szia!


Fél éves a babám, és mivel nem tudott szopni, 10 napos kora óta fejem a tejet.

2009. szept. 4. 14:45
Nekem a kórházi védőnő azt javasolta, hogy erre az a legjobb, ha egy kis tejet kinyomsz és bekened vele ahol sebes. Hagyd rajta megszáradni.
2009. szept. 4. 14:45

Kiváncsi lennék, hogy volt-e olyan köztetek, aki inkább lefejve adta a tejet a kisbabájának, és hogy az milyen hatással volt a tejtermelésére?

Tényleg elapad, vagy lehet ugyan ugy fentartani a tejtermelődést?

2009. szept. 4. 14:43
Ha az állandóan kirepedező mellbimbók miatt nem tudok rendesen szoptatni, és inkább lefejem a tejet, akkor el fog apadni a tejem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook