Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a gyerek nem eszik, szinte semmit, mit lehet tenni? fórum

Ha a gyerek nem eszik, szinte semmit, mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. máj. 21. 21:10

Nekem a legnagyobb 11 éves és 23 kg- felnőtt adagot eszik szinte minden főétkezéskor, és tízórait is és uzsonnát is kap. Minden nap mozog, rengeteget sportol, én ennek tudom be a hihetetlen jó étvágyát. Mindig is mozgékony volt, soha nem keleltt noszogatni, hogy sportoljon. csak már nem győzöm etetni őket.. :)


Talán egy kis plusz rendszeres mozgás meghozná azétvágyát.

2013. máj. 21. 20:59

hát járok egy kört dokinál, hogy megnyugodjak, a vérkép sokat megmutat, és ha valamiben hiányuk van akkor azt pótolják gondolom.

Télen egy doktornőt már váltottam a gyerekekkel, mert a kicsinek nem vette észre a tüdő gyulladást, majdnem elment a drágám, azt hittem vége van, nagyon beteg volt.

A mostani doktornő, egy fajta termékcsaládot reklámoz képvisel stb, mondta hogy az immunrendszerüket építsem föl a téli betegségek azt mutatják le vannak gyengülve, én majdnem belementem, amikor belépve erre az adott oldalra, láttam, hogy az általa javasolt dolgok, kb 50-60 ezer ftot tennének ki, aztán mikor mondtam köszönjük szépen ezt nem szeretnénk, mindegy milyen okból, elhúzta a száját, rosszul is éreztem magam, hogy ennyit nem vagyunk képesek megtenni a gyerekekért, ezek nem éves tabletták, hanem mittomén havi szinten .

Na most hozzá sem merek bizalommal fordulni, mert rögtön mondja, hogy miket kellene kapjanak, és ezek sajna nem gyógyszertári dolgok.

most válasszak másik dokit, lassan orvosszédelgőnek tartanak majd

28. tixtina (válaszként erre: 26. - Arrival)
2013. máj. 21. 20:46
Így igaz-nekem is ezt mondták,mert aggódtam,hogy a fiam nem eszik-túl válogatós.Igazából csak a szénhidrátféleségeket eszi.Neki az ebéd a tejbegríz,mákos tészta,kakaós palacsinta,grízes tészta,túrótöltelékes gombóc,aranygaluska,és a császármorzsa,sok porcukorral-nagyjából ennyit eszik.Az iskolai menzára nincs befizetve,mert évek óta nem kajált bent semmit.Soha nem találkoztam ilyen válogatós gyerekkel:oo Sajnos ez van,nem tudunk semmit sem csinálni.Elég vékony,de nem annyira vészes-140 centi,28 kiló.
2013. máj. 21. 20:38
Az enyém is most lesz 2 éves, régebben evett is mindent, most, mióta bejött a dackorszak, nagyon nehéz rábeszélni, hogy egyen, és akkor, amikor evés idő van. A reggelinél csak finnyákol, bármit rakok elé, 3 falatnál több nem megy le. Az ebédnél trükközni kell: vagy átmegyünk a mamához, ott még csak-csak eszik, vagy vitamint cseppentünk minden egyes kanál kajára, így még csak megeszi. Uzsonnaidőben is tiltakozik a kaja ellen, ha épp olyanja van, de utána 1-2 órával hajlandó enni. Vacsira mikor hogy. De nem eszik meg semmilyen gyümölcsöt, se nyers zöldséget, se joghurtot. Próbálok minél többször főzeléket főzni, hogy legalább főtt zöldségeket egyen, mert mióta így eszik, a kakival is gondok vannak. Ha rá lenne bízva teljesen, akkor össze-vissza időpontokban enne, ami szerintem nem lenne jó, ezért nem engedem, hogy ő határozza meg, hogy mikor legyen étkezés (később az oviban se az ő kénye-kedve szerint fognak tálalni). Amúgy egészséges és hízik is eleget, de én is ki tudok borulni a finnyázástól. Remélem, egyszer kinövi.
2013. máj. 21. 20:30

Ha ehes, majd eszik. Felesleges ezzel stresszelni szegeny gyereket-meg magadat.

Ehen nem fog halni.

25. r-iett (válaszként erre: 6. - Kisfazakas)
2013. máj. 21. 20:27

Mindig kap valami finomat ha rendes adagot megeszik és nem csak 1-2 falatot...

A nagyobb 4 éves és hát még miniként is elég keveset evett....a kisebb 1 éves lesz,de legalább 3szor annyit eszik mint a nagyobb és nem válogat csak eszik és eszik és ez olyan jó végre :)

24. EsztyMorgan (válaszként erre: 6. - Kisfazakas)
2013. máj. 21. 20:23
Egy hónap alatt szerintem sok ez a fogyás. Az én lányom 10 hónapos és 9130 gramm. Pedig az én lányom se a legjobb evő. Mi használjuk a Béres csepp plusz C vitamin kombit. Regge este 5-5 csepp. Nálunk szerintem ez vált be, mert amióta szedjük két hónap alatt híztunk 88 dekát, régen meg örültem ha a 30 meg volt.
23. Ficánka5 (válaszként erre: 1. - Kisfazakas)
2013. máj. 21. 20:22

Én a nagyijuk lehetnék, de kérlek fogadj el tőlem egy tanácsot. A Te gyerekeidért te vagy a felelős, ezért csak akkor nyugodj meg a témában, ha az orvos is rábólint, hogy nincs semmi bajuk, csak keveset kívánnak enni. Igen, van ilyen, de ezt ne mi döntsük már el, bízd az orvosra!! Ha minden Okés, akkor nem kell tovább paráznod, hogy nem esznek, mert nekik annyi is elég. Lehet olyan vitaminhiányuk, amire nem is gondolsz és nincs szükségük pl. C vitamínra.


Én is megjártam ezt az utat az én kicsikémmel, még kórházban is voltunk miatta 3 napig, de akkor más időket éltünk. Semmi baja nem volt. Csak neki annyi is elég volt.


Szorítok Nektek, és kívánok jó egészséget!!

22. kisfazakas (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2013. máj. 21. 20:22

Igen azért próbálom várni a hatást, hátha...

Ami miatt aggódom, hogy elkapnak valamit, ami nem nehéz, első évük közösségben, és nincs miből fogyni.

A picurral, én már jártam a pokolban, rászáradt a bőre, szívműtét előtt, 7 hósan 5 kg volt, szóval nem sajnáltatom magam de ez egy olyan aggódás bennem, ami már okozott problémát.

Az a baj, ha beteg semmit nem eszik, folyadékon kívül, ezen a télen volt 8 kg alatt is, tüdőgyulladás minden volt

2013. máj. 21. 20:21

Ja, de külön nasit nem tartok itthon, mert akkor csak azt enné!

Vannak olyan napok, amikor nézi az ételt és ettől jól tud lakni, egy idő után eltolja és közli, hogy elég, pedig meg se kóstolta.

Rászokott arra, hogy a konyhapulton ül és nézi, hogy mit főzök. Múltkor leszűrtem a nokedlit, a fezékból kiskanállal átpakolt egy adagot a tányérjába és jól belakott a csupasz nokedlivel. Biztos vagyok benne, hogy ha asztalhoz ültettem volna, akkor nem ette volna meg, de így degeszre tömte magát.

A nagyobbik lányommal nincsenek ilyen problémáim. Mindent megeszik. De a kicsi furcsán párosítja az ételeket. Pl.: túrós tészta eper lekvárral és még sorolhatnám. Csak győzzem kitalálni, hogy milyen párosításhoz lenne kedve.

A másik, ami a kicsinél bejött, az a gyöngytészta! Bármilyen főzeléket megeszik, ha beleszórom. :)

2013. máj. 21. 20:17

Az én lányom 2,5 évesen lépte át a 10 kg-ot!

Vannak jobb evő és rosszabb evős napjai. Egy időben ott sírtam az etetőszék mellett, aztán rájöttem, hogy lazábban kell felfognom az egészet.

A gyümölcsöket, zöldségeket szívesen eszi, de ettől nem fog hízni. Orvoshoz is vittem, volt, hogy fél évig egy falat húst sem evett, majd rákapott a csirke lábra. Tehát változó, hogy mit kíván és mit szeret. Az orvos szerint kicsi, de megfelelően nőnek a csontjai, nincs ételallergiája. Azt tanácsolta, hogy ne foglalkozzak vele, valószínű felnőttként vegetáriánus lesz. Elfogadtam. Azóta minden könnyebb. Ha nem eszi ezt, akkor megeszi azt.

Napi 1 túrórudi belefér, nem rontja el az étvágyát. Néha a joghurt után közli, hogy éhes, tehát nem hinném, hogy elrontanám vele az egész napot. Úgy állok az egészhez, hogy teljesen mindegy mit, csak egyen!

19. meoo (válaszként erre: 10. - Kisfazakas)
2013. máj. 21. 20:16

Az én lányom 11,5 éves és 25kg!132cm.Sosem volt rossz evő,de "zabagép" sem.

De az,hogy egyáltalán ne egyen...persze csakis olyasmit főzök amit mind szeretünk, nem válogat.A májat az íze végett nem szereti de ennyi!

18. kisfazakas (válaszként erre: 14. - Megi04)
2013. máj. 21. 20:16

Igen azt észrevettem, hogy van húsos időszak, amit amúgy soha meg nem ennének, a krumplipüré, szinte mindig működne de nem kérnek mást hozzá.

Már kockasajtot kevertem bele, elveszett benne az íze, hogy jussanak máshoz is.

Én amitől tartok, hogy nem kapnak meg mindent ami kell, és ez persze nem rajtam múlik

17. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Kisfazakas)
2013. máj. 21. 20:15

A Béres csepp használni fog, ha adsz neki egy kis időt. Naponta kétszer adod?

A nagyobbikom akart fényen élni egy ideig. Én számoltam tényleg, mennyit eszik, és kb. 2 hétig a napi (!!!) mennyisége úgy öklömnyi étel volt. (Gumikesztyűből 6ost hordok.) Úgy 1,5 kilót dobott le, rendesen éreztem a súlyát emeléskor. Csak hogy szemléltessem, mennyire súlyos volt a helyzet: a haja megállt a növésben, az arca pedig beesett. látszott a lengőbordája, homorú volt a hasa. :(

Aztán jött a Béres csepp... Talán egy hónapja adtam, mikor arra eszméltem, hogy a gyerek kb. a vasszöget is megeszi, ha kenyeret adok hozzá. :D 2 szelet kenyeret képes volt megenni vacsorára, úgy, hogy előtte 2-3 órával jól be is uzsonnázott. :) Felszedte, amit lefogyott, meg még egy kicsit szedett is fel plusszban, és megindult a növekedése.

16. pocak25 (válaszként erre: 10. - Kisfazakas)
2013. máj. 21. 20:15
Az én kisfiam 3 éves lesz 3 hónap múlva,és szinte alig eszik,de tejet azt bármikor meginná,valamint a tejterméket.Én is sokmindennel próbálkozom,orvosnál is voltunk,vervetelen is túl vagyunk,de semmi baja.Az orvos mindig azt mondja,hogy eszik amennyi kell neki .Mondjuk a súlya az jó,16.5 kg. Én már nem erőltetem,eszik ha éhes,de mindig megkinalom,ha evés idő van.
2013. máj. 21. 20:13

A fiam csak és kizárólag ásványvizet iszik meg, nagyon ritkán ünnep vagy valami, a szőlőlé még talán.

A lány teázik, és vizezik, attól függ elalváshoz megyünk e? vagy ebédnél iszunk.

Lefekvéshez tea, abban vannak a vitaminok, azon alszik egy, kb 150ml

14. megi04 (válaszként erre: 1. - Kisfazakas)
2013. máj. 21. 20:13
Szerintem,ne aggódj! A kicsik szervezete tudja a dolgát.Ha éhesek lesznek,akkor enni fognak:)Ha most többet kérnek pl tejtermékből,akkor valószínűleg MOST erre van szüksége a szervezetüknek.:)De egy biztos:Minél jobban erőlteted,annál rosszabb lesz.Szinte minden kisgyereknek van ilyen korszaka.Ha nem veszel róla tudomást,akkor elég hamar elmúlik.:)
13. simple (válaszként erre: 12. - Kisfazakas)
2013. máj. 21. 20:11
Na nem, az tényleg nem normális. De inni mit iszik például?
12. kisfazakas (válaszként erre: 7. - Simple)
2013. máj. 21. 20:09

hát gondolom az nem normális, hogy képes 3 napig minden nélkül lenni.

Nem szeretném hogy kövérek legyenek, de nagyon nehéz nézni, hogy étkezésről étkezésre, úgy veszem el a tányért ahogy odaadtam.

Nem sok evésre vágyom, hanem egyáltalán valamennyire

11. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - Simple)
2013. máj. 21. 20:06
Hát azért a 2évesnek a 8,6 kiló kicsit kevéske...
2013. máj. 21. 20:04

Én most tényleg kétségbe vagyok esve, épp azon gondolkodom, hogy orvoshoz viszem őket. Béres cseppet és vitacolant adok nekik egy hete.

A kis fruskám a születése utáni nehézséget így élte túl, hogy a vitaminokat így kapta.

Próbálok legalább akkor külső vitaminokat adni, mert félek nem úgy nőnek fejlődnek majd mint a többi.

A nagy nekem szeptemberben lesz 5, és 15 kg.

A kicsit már írtam 8.6.

Néha már nézem nem e mínuszban.

2013. máj. 21. 20:02

1.) írj fel mindent az utolsó falatig, hogy mit ettek, és rájössz, hogy nem halnának éhen

2.) kösd időpontokhoz az étkezéseket! pl. 8-kor reggeli, 10-kor tízóraijoghurt vagy gyümölcs darabka keksz de kevés, 12-ko ebéd, 3-kor uzsonna, 6-kor vacsora. közben pedig nincs kívánságosdi. én ezt csinálom, mert képtelenség észben tartani három gyereknél hogy ki mikor evett. az időpontok persze nem percre pontosan kell betartani, de aki nem akar enni, az ne sírjon 5 perc múlva hogy éhes. én is ugráltam egy időben a gyerekeknek csak rohadt fárasztó folyamatosan a konyhába járni

kati

2013. máj. 21. 20:00

De jó kérdés!

Mindent megpróbáltunk mi is: a/ egyen, amit szeretne- csak kenyér, tejbegríz, csoki, keksz. b/büntetés c/ jutalmazás. Pl utóbbinál: ha megeszed a tökfőzeléket, kapsz egy kisautót. Autóért mindent. Rossz volt nézni, milyen undorral evett. Egy falat bundáskenyér, egy korty víz, és fél kanál főzelék. Az elkeserítő, hogy semmi ismeretlent, újat nem akar megkóstolni. Ha nagynehezen rávesszük, akkor egy icipici falatot bevállal, aztán köszönöm szépen, nem kérem, nem finom. Én is kíváncsi leszek a válaszokra:)

2013. máj. 21. 19:59
Miért kell vért izzadni?! A gyerek szervezete pontosan tudja mire van szüksége, és mennyire. Ha éhes lesz enni fog, amennyit kell. Tudjátok ti, akik "vért izzadtok", hogy mennyi táplálékra van szüksége egy gyereknek, és ez mennyi ételnek felel meg? Csak a kövér gyerek a jó?!
2013. máj. 21. 19:57

Nagyon köszönöm, bár én is ezt hallom mindenkitől, de ha én lenyugszom ettől már jó.

A kicsi most lesz 2 éves, 10kg volt úgy 1 hónapja, ma mértem 8600.

Ők is hullámzóan esznek, inkább nem esznek, van néha pár nap, hogy jó, kezdek magamhoz térni, felsóhajtani, aztán megint vége.

Ez a "anya ez nekem nem ízlik" kikészít.

Kipróbáltam hogy 4-5 féle főtt kaját eléjük raktam, a ritka kedvenceiket is, de akkor sem.


Még lenne egy kérdésem:- nem evők klubjához:-(


A nem evős gyerekeknek, adtok e édességet?

Mondjuk egy jó kajálás után azonnal, hogy a köv étkezésre ne rontsa el az étvágyát?

Ma jól evett a fiam az oviban, gondolom magához képest:-( hazafele jövet egy joghurt italt adtam neki. Képes elrontani egész napra az étvágyát?

2013. máj. 21. 19:54

Barátnőm is vért izzadt a gyerekével éveken át, és mindig kérdezte, hogy lehet, hogy az enyém eszik mindent.

Aztán feladta, amikor kész a kaja, kirakja, ha eszik eszik, ha nem nem..eltelt egy két hónap és azóta rendesen eszik a gyerek..válogat, de ha nem kéri a kaját, akkor legalább megmondja mit kér helyette.

2013. máj. 21. 19:48
Nekem azt mondta a régi doktornéni, amikor még a lányommal voltam kétségbeesve, hogy olyan gyerek még nem volt, aki éhen halt volna úgy, hogy rendszeresen elérakják az ételt. És tényleg. Mind a két gyerekem rossz evő, mégis energikusak, boldogok. Túlsúlyt nem cipelnek az tuti.... Ne izzadja vért!!! Rakd elé amit főztél, majd ha nem eszi, vedd el szó nélkül. Ha éhes, majd eszik. Én sem vagyok nagy evő, soha nem is voltam, mégis élek. Étteremben is mindig gyerekadagot rendelek magamnak:-)
2013. máj. 21. 19:37

Nekem hullámzóan eszik a 2,5 éves kisfiam. Hol jó evő hol nem.

Mikor éppen nem, akkor hagyom. Ha nem eszik nem eszik. Ha éhes lesz enni fog. Nálunk ez bevált. Mikor nem nyüstölöm magától kér enni egy idő után. Kitartás!

2013. máj. 21. 19:37
Nekem erre mindenki még a doki is azt mondta,hogy majd amikor óvodába fog járni... jah hát ott se lett jobb étvágya.
2013. máj. 21. 19:34

2 rosszcsontom van, egyenletesen nem esznek, mindent megpróbáltam, a kiéheztetéstől, a kedveskedésig, jutalmazástól, dorgálásig.

Vért izzadok nap mint nap.

Mindennap legalább 2 féle kaja van, leves és második, jóformán egyikből sem esznek.

Elvontam a csokit, nem férnek hozzá, nem mindennapos a joghurt, a rudi, stb bolti nyalánkságok.

Sokat sütök, az édeset nem szeretik, leginkább csak a kelt dolgokat.

Kérlek aki sikeresen áthidalta az ilyenféle problémát... segítségggg !!!!!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook