Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1,5 éves gyerek még nem jár, szinte alig ül! Mit lehet tenni? fórum

1,5 éves gyerek még nem jár, szinte alig ül! Mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. Judit_0605 (válaszként erre: 54. - Sci és zsolti)
2015. jan. 26. 18:35
Van valami fejlemény? Rég jelentkeztél.
2015. jan. 21. 13:39

Szia, én a Dévény Annahoz vinném el, nézze meg.

a dévény masszázs és torna szinte csodát tesz.Csak

ajánlani tudom, mi is jártunk.

2015. jan. 21. 13:16
Még nem tudok semmit
2015. jan. 20. 12:03
Az én lányomnak kicsit kifelé állt a lábfeje amikor megszületett. Mi voltunk ortopédián csípőszűrésen 3 hónaposan, és ott megnézte tetőtől talpig az orvos. Ő mondta, hogy kifelé áll a lábfeje, és rögtön írt is neki protézist, amit a lábára kellett rakni. Pár hónappal később mondta, hogy sokat javult, és hogy elég már csak éjszakára, utána el is hagyható. Amikor elkezdett járni magától 1 évesen a lányom láttuk, hogy még mindig befelé fordul kicsit a lábfeje. Mi is vagy 3-4 hónapra kaptunk időpontot, de mivel én úgy voltam vele, hogy minél hamarabb lássa orvos, ezért magándokihoz vittük. Ugyanahhoz, aki a kórházban látta. Újra felírta neki a protézist, meg gyógycipőt. A tesódék nem voltak csipőszűrésen? Ha olyan nagy az elváltozás, már ott látni kellett volna.
2015. jan. 20. 09:59
Szia.fejlodesneurologus esetleg tudok us ajanlani nem. Tudom hol laksz ill sztem se varjAtok annyit a devenyre jo az xsak mivel divatos is nincs hely es draga is keresd fela vedono segitsegevel a helyi konduktort o ufyan mas modszerrel de fejleszt ugyanugy.kerdezz nyugodtan ha akArsz
51. kleeri (válaszként erre: 46. - Sci és zsolti)
2015. jan. 18. 09:48
várom a privit
50. zebracsikó (válaszként erre: 48. - Perla del Mar)
2015. jan. 17. 18:47
lehet köze ezeknek is , ha esetleg egy komplexebb fejl. rendellenességről van szó
49. zebracsikó (válaszként erre: 45. - Sci és zsolti)
2015. jan. 17. 18:45
tisztán nem is kell beszélnie!
48. Perla del Mar (válaszként erre: 41. - Sci és zsolti)
2015. jan. 17. 18:19
Ezeknek nincs köze ehhez. Remélem nincs komoly gond.
47. 31bc25d879 (válaszként erre: 43. - Zebracsikó)
2015. jan. 17. 18:08
Tudom, hogy nem hawaii-on,ismerem az egészségügy minden porcikáját. Azért írtam amit.
2015. jan. 17. 18:07
Bocsi sokat olvasok
2015. jan. 17. 18:06
Nekem 5hos a pici fiam, sokaEzeket mosok h havonta mit kell, tudnia.. Tesommal messze lakunk egymástol, Szerintem azzal is van baj. Ezekez mondja :anya, apa, Lola (tesója) meg tata. De nem tisztán
44. Dina68 (válaszként erre: 31. - Sci és zsolti)
2015. jan. 17. 18:06
Dévényre 2 héten belül kapsz időpontot,nem tudom pesti vagy?
43. zebracsikó (válaszként erre: 39. - 31bc25d879)
2015. jan. 17. 18:01

Késői, késői.... de hiába akaratoskodik, nem azért késői, mert a vizsgálat helyett a szekemberek Hawaii-on nyaralnak, hanem mert tényleg ennyien várnak a sorukra.


Csak magánban lehetne azonnali időpontot találni. Én bizony nem késlekednék!

42. zebracsikó (válaszként erre: 41. - Sci és zsolti)
2015. jan. 17. 18:00
Akkor lehet, hogy valamilyen szindrómáról lesz szó, valamiféle fejlődési rendellenesség is lehet. Neked mi a véleményed a gyerek értelméről, beszédfejlődéséről?
2015. jan. 17. 17:51
Vese szűkületel született, ennyit tudok, meg alacsony volt a cukor szi tje
40. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Sci és zsolti)
2015. jan. 17. 17:51

Hadd kérdezzem meg még egyszer:

más problémája nincs a kicsinek? A beszédfejlődése, értelmi fejlődése megfelel a korának?

2015. jan. 17. 17:23

1.) Későinek találom a kapott időpontot. Tessék felvenni a telefont és erőszakoskodni, hogy hamarabb mehessetek! Tessék határozottnak és céltudatosnak lenni.


2.) Nem volt hasonló korú gyerek a környezetetekben akivel lett volna összehasonlítási alapotok?


3.) A gyermekorvos, védőnő felelőssége vitathatatlan.


Kívánok jó egészséget a gyermeknek.

38. Perla del Mar (válaszként erre: 37. - Dd4fac34d4)
2015. jan. 17. 17:07

Értem én, de akkor is valahogy ki kéne szűrni, hogy ki az aki tényleg orvos szeretne lenni és nem csak presztizsből lesz az . Na meg, hogy alkalmas-e rá. Még gyerekkoromban talán a Jakupcsek showban pont erről volt szó. Egy orvos maga mondta , hogy sokszor az a probléma, hogy a gyerek jól tanul és a szülő mondja , hogy fiam jó tanuló voltál menjél orvosnak!

Közben eszembe jutott a volt főnököm babája is. Ő tizenkilenc évesen szült. Az orvos nem császározta meg időben. 8 órát élt a baba., Sok magzatvize nyelt ,vagy ilyesmi történt. Mondták páran, hogy ragaszkodnia kellett volna a császárhoz, de egy fiatal lánynak honnan kéne azt tudni mikor van baj?

Abban is van igazság, amit írsz, hiszen mások tapasztalatából sokat lehet tanulni. Ahogy a mondás is tartja: ,, okos ember más kárán tanul,,.

Való igaz, az is , hogy manapság sokszor magánban találni megfelelő ellátást. Erre is kéne valami megoldást találni az biztos. Erre jó lehet pl., hogy normális fizetésük lesz a dokiknak. Bízzunk , hogy jobb lesz!

37. dd4fac34d4 (válaszként erre: 36. - Perla del Mar)
2015. jan. 17. 16:11

Egyetértek is, meg nem is veled!

Manapság már annak is örülhetünk, ha valamilyen orvost találunk! És ez egyre rosszabb lesz, mert húznak innen el a jó dokik! Aki meg marad, az ha teheti, magánintézményekben praktizál.

Manapság pedig itt van előttünk az internet! Tessék használni okosan, hasznos dolgokra is! A szülő, ha valamilyen probléma van a gyerekkel, üljön le a gép elé, és kezdjen el tájékozódni! Még ha nem is szakcikkeket olvas, legalább jöjjön ide egy ilyen fórumra, már a mások tapasztalataiból is sokat lehet tanulni.

És nyugodtan lehet kérdezni az így tanultak alapján az orvostól! Igaz, hogy nem örülnek az így szerzett fél műveltségünknek, de ezzel küzdjenek meg ők! Nekünk a saját és a családtagjaink egészsége a fontos!

36. Perla del Mar (válaszként erre: 10. - B00d33e65c)
2015. jan. 17. 15:49

Na jó, de nyilván úgy van vele a szülő, hogy az orvos csak tudja.

Az én bátyám valószínűleg azért született agyvérzéssel (nem sírt fel), mert az ORVOS azt mondta anyámnak, hogy tartsa vissza, mert egy másik anyuka is szült. Na meg az is érdekes, hogy megindították a szülést és hazaküldték. A buszon folyt el a magzatvíz, fordultak is vissza.

Ismertem egy szellemi fogyatékos lányt. Epilepsziás volt és egészségesen született. Az első alkalommal az orvos nem írt győgyszert. Aztán jött a második súlyosabb roham, emiatt lett beteg. A másik doki a szülőket szidta le nagyon. Nekik, honnan kellett volna tudni? Megbíztak az első orvosban!

Még mindig azt mondom, hogy igenis meg kell szűrni az orvosnak jelentkezőket! Nem csak azt nézni, jó feje van-e! Ez nem elég, ahhoz, hogy jó orvos legyen! Ahhoz elég, hogy megszerezze az orvosi diplomát!

35. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - Sci és zsolti)
2015. jan. 17. 15:38

Nem született agyvérzéssel? Akkor tornáztatni kell! Bátyámnál ez volt. Őt rögtön tornáztatni kezdték és két évesen kezdett el járni, meg beszélni is nehezen tanult meg.

Ha egészségesen született, mindenképp akkor ki kéne vizsgáltatni ez, hogy mitől van.

34. zzsuga
2015. jan. 17. 14:17
Figyi vannak fejleszto hazak. Ha pesti vagy priviben tudok segiteni. Mi is oda vittuk a kislanyunkat nem ilyennel es hamar rendeb jott es szepen fejlodik.
33. e25707f07b (válaszként erre: 31. - Sci és zsolti)
2015. jan. 17. 13:00
Szerintem ebben semmi furcsa nincs...nem lett volna szabad hagyni hogy idáig el jussona dolog...:( az a sszomorú
2015. jan. 17. 11:07
Kaptak
2015. jan. 17. 11:05
Kösz mindenkinek!! Neurológiára 2ho mulva kaptam időpontot, Dévény re meg 4 " hó múlva k... Vajó :\
30. Dina68
2015. jan. 17. 10:38
Dévény torna,keress egy Dévényes gyógytornászt,van minden kerülteben,igaz fizetős,van Tv-re is,de hosszú a várólista.Az én kislányom 15 hónaposan ment,1 éves kora óta jártunk Dévény tornára.
29. dd4fac34d4 (válaszként erre: 28. - Zebracsikó)
2015. jan. 17. 09:37

Nagyon egyetértek veled! Az orvos/ok/, a védőnő is felelős, hogy egy ilyen nyilvánvaló problémát nem akartak kivizsgáltatni! De a szülők is felelősek! Tudomásul kell venni, hogy elsődlegesen a szülő felelős a gyermek sorsáért! És ha ilyen nemtörődömséget tapasztal a szakemberek részéről, akkor keressen másik egészségügyi intézményt, másik orvost, de járjon utána, hogy mi a baj!

Amikor már visszafordíthatatlan az elváltozás, akkor már nem vagy csak nagyon nehezen lehet mit tenni! Be lehet perelni az orvost, meg is lehet azt nyerni, de a gyerek maradandó károsodásán ez sajnos nem fog segíteni! Ebbe kell belegondolni!

28. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Sci és zsolti)
2015. jan. 17. 08:27
Amúgy meg a lábfej furcsa tartását ettől függetlenül észre kellett volna vegy a doki meg a védőnő is , meg a szülő is persze.
27. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Sci és zsolti)
2015. jan. 17. 08:26
az üléshez???
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook