Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » H1N1 megelőzés, védekezés oltás nélkül fórum

H1N1 megelőzés, védekezés oltás nélkül (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
116. mmacus
2009. nov. 27. 15:58

Én is előnyben részesítem a természetes módszereket!

Minden szombaton, a piacon termelőktől jól bevásárolok savanyúkáposztát, céklát, sütőtököt, feketeretket, hagymát, fokhagymát, almát. És KÖTELEZŐ enni a családnak. Ezenkívül sok citromos tea, mandarin, banán, kivi. És C vitamin tabletta. Hálistennek, nagyon ritkán szedünk össze betegséget, pedig minden gyerek iskolás, egy naponta utazik vonattal, busszal, én egy 220 fős intézményben dolgozom, férjem pedig naponta más-más cégnél fordul meg.

Én jobban bízok a természetes módszerekben, oltva nem vagyunk, bár ingyen oltás járt volna a munkahelyen+a gyerekeknek is.

2009. nov. 27. 15:52
Jelentem mi is. Nagy dózisú C vitamin, folyadek.
2009. nov. 27. 15:17

na, maradtunk még, akik természetes úton védekeznek?

én itt vagyok

113. Ana888
2009. nov. 24. 12:07
A borsmenta nagyon jó hatással van a tüdőre, és a tüdőfű.A borsmentánál viszont az van hogy két hét után kell hagyni szünetet kb egy hetet, de nagyon jó a párologtatóba is önteni menta olajat, ugyanúgy nagyon hatásos a mandarin olaj vagy citrom olaj.Ez mind fertőtleníti a levegőt, és nem árt hipós vízzel mindenhol a lakásban felmosni, mert sajnos a cipővel is be lehet bármit vinni a lakásba.Mosogató fertőtlenítése:Sanytol-baktérium vírus és gomba ölő.Ez a DM-ben beszerezhető.Remélem segítettem..Jó egészséget mindenkinek!
2009. nov. 21. 11:49

Én ezt találtam:

Az influenzavírus az orrüregen és a száj-garatüregen keresztül képes fertőzni.

Az majdnem lehetetlen, hogy egy nagy járvány esetén elkerüljük a H1N1 vírussal való találkozást, dacára minden elővigyázatosságunknak. Ám nem a vírussal való puszta találkozás, vagyis a megfertőződés okozza a nagyobb problémát, hanem az, ha a vírus képes el is szaporodni a szervezetünkben.


Néhány nagyon egyszerű dolog segíthet megelőzni a fertőződést (vagy legalább lecsökkenteni annak mértékét), illetve a mégiscsak elkapott vírus elszaporodását a szervezetben. Ezen hasznos fogásokat sajnos a hivatalos szervek sem hangsúlyozzák eléggé.



1. Gyakori kézmosás (ezt a tanácsot azért gyakorta hallani)


2. "El a kezekkel a szádtól" módszer.

Próbáld meg megállni, hogy nem nyúlsz az arcodhoz és főleg a szádhoz a kezeddel, csakis alapos kézmosás után.

(Bizonyított, hogy sok, légúti betegséget okozó vírus nem közvetlen cseppfertőzéssel terjed emberről emberre, hanem úgy, hogy a vírussal fertőződött tárgyakat megfogod és utána a kezedről a vírust szépen lenyalod. A szájvédő maszk azért is hasznos, mert ezt is megakadályozza.)


3. Gargarizálj naponta kétszer meleg sós vízzel (vagy Hydrogen-peroxidos vízzel, ha nem bízol a sóban.)

A H1N1 vírusnak ugyanis a fertőzést követően 2-3 napra van szüksége ahhoz, hogy a száj és/vagy orrüregben elszaporodjon és kialakítsa a tüneteket. Egy egyszerű gargarizálással nagyban csökkenthető a vírusok szaporodása, illetve mennyisége. Ne becsüld le ezt az egyszerű, olcsó és hatásos megelőző módszert.


4. Hasonlóan az előzőekhez, az orrüregeidet is tisztítsd ki legalább naponta egyszer meleg sós vízzel.

Van, aki óvatosan vizet szippant fel az orrába és úgy öblíti ki azt, ami nagyon jó tisztító módszer, de erre nem mindenki képes.

Arra viszont igen, hogy egy meleg sós vízbe mártott fültisztítópálcával naponta végigtörölje belülről az orrát.

Nagyon jó módszer a vírusok számának lecsökkentésére.


5. Erősítsd az immunrendszeredet magas C-vitamin tartalmú zöldségek és gyümölcsök fogyasztásával!

Ha a C-vitamin szükségletedet tablettákkal fedezed, figyelj arra, hogy azok cinket is tartalmazzanak, mivel a cink elősegíti a C-vitamin felszívódását.


6. Igyál olyan sok meleg folyadékot (tea, gyenge kávé, kakaó stb.) amennyit csak lehet!

A meleg folyadékok fogyasztása hasonló hatású, mint a gargarizálás, csak az ellenkező irányban.

Lemossák a szaporodó vírusokat a torokból a gyomorba, ahol azok nem tudnak tovább szaporodni és ártalmatlanná válnak.

111. e792523100 (válaszként erre: 103. - Pancs82)
2009. nov. 18. 14:29

Na,ebben tök igazad van. És még mi mindent....


Kézmosás....ha jól csinálod akkor ér valamit.


Mert ugye mosott kézzel megfogni a csapot,amit előtte a "koszos kezeddel" fogtál meg...


Fából vaskarika:)



Gondolj csak bele,hányszor pattintod fel rutinosan a dobozos italt,és veszed a szádhoz...


Azt is érintette pár nem túl tiszta kéz...


"Lenyaljuk a nemistudommit":)))

110. Hoxa
2009. nov. 18. 10:36

<b>

A H1N1 topikokat összevontuk, kérlek titeket, hogy a topik címének megfelelő témában értekezzetek az egyes fórumokban!

Szeretnék megkérni mindenkit, hogy ne másoljatok be minden forrást, linket, cikket az összes fórumba, csak a Pro és kontra topikra!

Aki ezt nem veszi figyelembe és sorozatosan nem tartja a kérést tiszteletben, annak a tagságát megszüntetjük.

</b>

109. Ana888
2009. nov. 14. 17:09
Vannak jó minőségű ,mezőgazdaságban használt erős maszkok.Én a dohánygyárban használtam olyat..Jól zárja az arcot, és erős szűrőbetéttel van ellátva..
108. genlips
2009. nov. 13. 14:43

* a WHO hiteles adatai szerint madárinfluenzában eddig összesen 262 fő halt meg a világon!

* kb. 4000 fő hal meg évente a világon abban, hogy kókuszdió esik a fejére!

* kb. 1000 ember fullad bele évente a saját úszómedencéjébe!

* a sertésinfluenzába eddig összesen 600-an haltak meg a világon (hozzávetőleges adat - WHO)

* szezonális influenzában és annak szövődményeiben évente átlagosan 8000 fő hal meg a világon!

* az eddigi influenza elleni védőoltások esetében minden 100 beoltott betegből 20 azonnal megbetegszik, és legalább egynem súlyos szövődményei is lesznek. (Ezt a tapasztalati adatot az előadáson hallgatóként résztvevő orvosok kivétel nélkül mind megerősítették)

* orvosi műhibákban, gyógyszertúladagolásban, gyógyszerek mellékhatásaiban és védőoltások mellékhatásaiban évente csak az Egyesült Államokban 250 000 (kettőszázötvenezer!!!) ember hal meg!

forrás:

[link]

107. fradi44
2009. nov. 12. 14:53

A gond a következő: az adásokban is látható maszkok un. egyszerű sebészi maszkok, arra való, hogy az orvos/nővér/vámosok nyála/taknya ne menjen kifelé a levegőbe, mondjuk a beteg hasüregébe, vagy az ellenőrzött csempészeket védje az ellenőrző alakulattól...


Vagyis azt a személyt védi, aki a maszk viselőjével kontaktol, igazából nem, vagy csak minimális mértékben védi a maszk viselőjét.


A kapható maszkok besorolása, osztályozása részletesen feltárja, melyek azok a - jóval drágább - típusok, amik fordítva működnek, és megfelelő védelmet nyújtanak a maszk viselőjének.


Az egészségügyi dolgozókat ilyennel ellátni az ÁNTSZ kötelessége lenne, de ezt az ÁNTSZ éppen elblicceli. Nekik sincs ugye, miből adjanak?


Tehát aki valóban védekezni akar, az vegyen RENDES maszkot, szelepeset, egyszerhasználatosat, a munkavédelmi áruházakban igen jó minőségek is kaphatóak.

106. correct
2009. nov. 8. 22:00

Az egyszerű maszk abszolút nem véd téged, a többieket védi meg tőled, ha beteg vagy.

Viszont van olyan maszk, ami nem nem ereszti át a vírusokat, de azt szerintem nem lehet kapni, csak rendelésre.

105. Pancs82 (válaszként erre: 104. - 4ab67f870d)
2009. nov. 8. 12:46

Igen, ez a kezfertotlenito nagyon jo, en is ezt hasznalom itthon, munkahelyen.


Azt sajna nem tudod megallapitani, hogy milyen influenzat kapsz el, ha elkapod. :/

2009. nov. 8. 09:39

Egy hülye kérdés...


Légúti panaszaim vannak. Asztmás vagyok, tehát veszélyeztetett csoport. Elmegyek háziorvoshoz, nem szűr. Honnan a fenéből tudjam, hogy most H1N1-em van, vagy "csak" megfáztam, sima influenzám van, egyéb...


Amúgy én használok maszkot, az emberek nagy megrökönyödésére. Tipp: gyógyszertárban lehet kapni jelképes összegért tubusos fertőtlenítő zselét, amit kézre nyomva víz nélkül lehet vele kezet mosni. Nem kell öblíteni sem, nem ragad.

103. Pancs82
2009. nov. 6. 18:19

Sziasztok! Nem remisztgetni szeretnek, de nem csak a nathat lehet elkapni a buszokon, metrokon, hanem akar szemolcsot is... nem art egy vekony kesztyu.

Mindenesetre szamomra is csabito a szajmaszk gondolata, mert ugyan kicsit eszakabbra elek, de itt is ugyanugy kohognek, tusszognek az emberek a metron/buszon/villamoson. Raadasul kezdo kismamakent nem mertem beoltatni magam en sem. Be is vagyok tojva rendesen. Eddig en is a salamat huztam a szam/orrom ele, de az ugyebar nem tul kellemes egy ido utan... Amugy itt sem lattam senkin sem maszkot, kiveve a repteret, valszeg en leszek az elso :).

102. 874eb11dfd (válaszként erre: 100. - Garamond)
2009. nov. 6. 13:25

pfff...Ez gusztustalan... Azért a női mosdók tudnak olyan gusztustalanok lenni...Kíváncsi vagyok,hogy otthon is ugyanazt csinálják?!

Szerintem nem lenne ciki szájmaszkot viselni, annyi undorító ember van, akik tényleg úgy köhögnek meg tüsszőgnek,hogy az egész fejem olyan lesz! De mióta vidéken lakunk, még nem is bkv-ztam. Sőt, nem is csak ebben a vírusos időszakban kéne maszkot viselni,hanem mindig! Sőt kesztyűt se ártana még nyáron se! :)

101. garamond (válaszként erre: 100. - Garamond)
2009. nov. 6. 13:18
Ez a megfigyelés természetesen nem nálunk volt!
100. garamond (válaszként erre: 99. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 13:17

Igen, nekem ilyen szempontból könnyebb a helyzetem, mert nálunk mindenütt vannak fertőtlenítős kézmosók. Nálunk evidens a gyakori kézmosás.

De amikor rejtett kamerával megfigyelték múltkor, hogy wc használat után hányan használták a kézmosót, nagyon döbbenetes dolgok derültek ki. Pedig ezzel nemcsak magunkat, hanem másokat is megkímélnénk a kellemetlenségektől. Én nem is értem, hogy az ilyen embernek, hogy nincs diszkomfort érzete?

99. 7ed48e33ee (válaszként erre: 98. - Garamond)
2009. nov. 6. 13:13
Ez az elején volt,de szerintem nem veszik komolyan az iskolák intézmények.Munkahelyeken sem...ahol én dolgozok sokan még kezet sem mosnak igaz ez alapvető dolog! Nem tudom, többet kéne a megelőzésről akkor is beszélni, a sajtó csak azzal van tele, hogy oltás....
98. garamond (válaszként erre: 95. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 13:08

Dehogynem emlegetik a prevenciót.

Pl. az iskolában ahova a gyerekem jár, az első szülőin azzal kezdték, hogy most még fontosabb az alapos kézmosás.

Gyermekem azóta beszámolt arról, hogy egyáltalán nem mosnak kezet, mert se papírtörlő, se szappan nem található a wc-ben.?????

97. 7ed48e33ee (válaszként erre: 90. - Garamond)
2009. nov. 6. 12:49
Haza felé menet megyek veszek maszkot...én akkor leszek nyugodt.Vegyetek ti is....mit bánom én ha ki nevetnek...
96. 7ed48e33ee (válaszként erre: 92. - Mimmo33)
2009. nov. 6. 12:47
Ahol én dolgozok sok japán van.Mert ide járnak suliba....de azok itt élnek....
2009. nov. 6. 12:46
Tudjátok mi a ciki, hogy a megelőzést nem mondja senki...csak az oltást...pedig ha mondanák hogyan lehet megelőzni? Táplálkozás, stb..inkább az inekció mellett beszélnek...én ezt hiányolom. Miért nem teszik kötelezővé a maszkot? tehát csak az van hogy adasd be mert bibi lesz, de mást nem igazán mondanak...
2009. nov. 6. 12:10

már nagyon rég bkv-ztam, de még emlékszem mi ment egész télen a villamoson - köhögés, tüsszentés, taknyolás bele a levegőbe - amikor terhes voltam (ültem) akkor is a pofámba köhögött a felettem álló

szóval anno azt csináltam, hogy a sálamat odahúztam az orrom elé és legalább nem zavart, hogy körbeköhögnek :)) ráadásul nagyon rossz beteg vagyok.

úgyhogy szerintem nem ciki a maszk, legalábbis a bkv-n munkahelyen már más, viseltem néhányszor (néhány üzembe csak úgy léphettünk be) és baromira be lehet alá melegedni :))

93. 7ed48e33ee (válaszként erre: 89. - C502273b01)
2009. nov. 6. 11:55
Egyet értek veled!!!
92. mimmo33 (válaszként erre: 90. - Garamond)
2009. nov. 6. 11:37

Én egyetértek a maszk használatával.

De ha valaki beteg jobban jár ha otthon van, és meggyógyul.Oké, hogy nem akar kiesni a munkából, de lehet hogy többet árt magának is ha bejár:(


A Japánok "elmebetegek" a munka terén:D

91. agis
2009. nov. 6. 11:19

Nem vagyunk veszélyben, ezt kellene végre felfogni.


Egyébként az orvosi száj és orrmaszk megvéd sok kórokozótól. A gumikesztyű is...aki szerint meg ciki hordani, az nem is veszi komolyan,amiben annyira hisz, hogy topicot indítson a témában.

2009. nov. 6. 11:13

Az én munkahelyemen aki beteg, de nem szeretne ezért otthon maradni, az maszkban dolgozik.

Ez a japánoknak sem jelent gondot, csak a hülye magyar röhög ilyenen, mert a mi kultúránk még elég sekélyes felfogni a prevenciót.

89. c502273b01 (válaszként erre: 88. - 7ed48e33ee)
2009. nov. 6. 11:08

Ezzel a cikkel személy szerint nem vagyok elégedett,mert az oltás mellett teszik le inkább a voksot,holott nem egy kipróbált,letesztelt vakcináról beszélünk,aminek még senki sem tudja a hátulütőjét.

Továbbá az is elszörnyített,hogy nem javasolják a kismamák oltását,de a cikkben-neves genetikus,nem tudni,miért-javasolja,sőt még hozzá is teszi,hány %-al megnő az esélye a beteg gyermek eshetőségének,ha nem oltatják be magukat a kismamák.Kérdem én?És ő tudja,mivel jár majd akár évek múlva a vakcina hatása azoknál,akik oltatnak?

Na mindegyis,szíve joga mindenkinek tenni,amit szeretne,amire kényszert érez,mert ez kényszer,nem más,hiszen elhitetik az emberekkel,hogy alig van választásuk.

Felröppennek ilyen-olyan hírek,de az akkor is tény marad,nem eléggé tesztelt vakcináról beszélünk,mint a gyermekeknél a kötelező oltásoknál,amiket évek alatt teszteltek le.

Ukrajnában pedig rég nem a H1N1 tarol,hanem egy ismeretlen eredetű vírus-idéztem a híradóban látottakat,és minden halálesetre ráfogják,hogy az újinfuenza áldozata lett...holott nem is vizsgálták ki.

Én személy szerint azt tudom,eddig minden évben szorgalmazták a influenza elleni védőoltásokat,én nem oltattam be magam egyetlen egyszer sem,és nem is kaptam el,aki viszont beoltatta magát ágynak esett egy hétre,és jó darabig köhögött.Ismerősöm beoltatta a szezonális influenza ellen gyermekét,aki olyan beteg lett,hogy két hétig nem volt a gyerekből semmi...el lehet gondolkodni,kinek jó ez.Talán a gyógyszeriparnak..mert hallani lehet azt is,aki most beoltatja magát a H1N1 ellen,azokra építeni fog a gyógyszeripar,mert tudják,amit nem mondanak most el,hogy ennek az oltásnak következményei lesznek,de a haszonért még erre is képesek.

Na,ettől ne rettenjen meg senki,amit most leírtam,eldönti mindenki magának.

Ja,és ma beszéltem az óvónőnkkel is,aki szintén nem engedélyezi az oltást gyermekének.

2009. nov. 6. 10:30
Nők lapja cikk oltani vagy nem oltani???? Olvassátok el érdekes...legalább kapunk valami választ.
87. 7ed48e33ee (válaszként erre: 84. - Fdóri)
2009. nov. 6. 10:10
Én a munka helyen a fertőtlenítek nem én vagyok a takarító, de ahol én vagyok a telefont is lemosom.....és szellőztetek.....megfelelő étkezés sok sok gyümölcs ezzel védhetjük magunkat!!!! De magyarországon jó a helyzet,mert itt van oltás akik rizikósak beadathatják főleg idősek habár azt lvastam az idpősebbekj emlékeznek erre a vírusra mivel enm új keletú az H1N1 csak most visza étr...
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook