Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi az esélye a teherbeesésnek, ha a menstruáció 2. napján védekezés nélkül szeretkeztünk? fórum

Mennyi az esélye a teherbeesésnek, ha a menstruáció 2. napján védekezés nélkül szeretkeztünk? (tudásbázis kérdés)


1 2
36. 388b941089 (válaszként erre: 32. - Berrycran)
2016. febr. 14. 17:09
Te legalább nem nyitottál új fórumot! Gratula! ;)
35. Berrycran (válaszként erre: 33. - Lusza)
2016. febr. 14. 12:53
Oké köszi
34. 3d787b167a (válaszként erre: 20. - 0b3a2e43a1)
2016. febr. 14. 11:16
:DDD
33. lusza (válaszként erre: 32. - Berrycran)
2016. febr. 14. 10:10
Lehetsz terhes, de kisebb a valószínűsége, mintha a középidőben lettetek volna együtt. Tesztelj nyugodtan, szerintem már kimutatja, ha terhes lennél.
2016. febr. 14. 09:29
Sziasztok! Ha a menstruáció 3.(január 8) napján voltunk együtt akkor lehetek terhes?azóta se jött meg párom szerint még korai a teszt.szerintetek?
2013. szept. 30. 17:36
sziasztok..:) meg szeretnem kerdezni hogy ha 2 nappal a menzeszem elot es este a menzeszem meg reggel jott meg es a parommal szeretkeztunk es nem védekeztunk van e arra esej hogy terhes lehetek? az is benne van hogy a menzeszem elejetol soha sincs meg pontossan..tehat nem kiszamolhato mikor van pete érésem...
2013. máj. 20. 15:24

Sziasztok!

Múltkor a párommal szeretkezés közben elszakadt a gumi, amint megérezte, rögtön kihúzta, a mensim 2. napján csináltuk. Szerencsére nem ment el bennem. Mindig védekezünk, és pont most szerettem volna elkezdeni szedni a fogamzásgátlót. Mennyi az esélye a teherbeesésnek, hogy így történt?

29. 17aadc1082 (válaszként erre: 1. - Gábor01)
2013. ápr. 28. 23:52
50-50%. vagy igen, vagy nem.
28. Krissza22 (válaszként erre: 26. - Kocsombab)
2013. ápr. 28. 23:30
Nem, 23 éves vagyok de fogamzásgátlót még soha nem szedtem!
27. Freed
2013. ápr. 25. 21:47

Nekem a menstruáció harmadik napján jött össze az első. Balesetünk volt a gumival, és én azt gondoltam, hogy nem lesz gond, így nem rohantunk esemény utániért. De a fiam nagyon jönni akart, így lettem 20 évesen anya.

Bármikor összejöhet.

26. kocsombab (válaszként erre: 23. - Krissza22)
2013. ápr. 25. 21:28
na jo, oké, de mellette szedtetek fog. gátlót???
25. Bibi25 (válaszként erre: 1. - Gábor01)
2013. márc. 3. 16:35
Van ra esely,de minimalis, ha elkezdodott a nyalkahartya lelokodese, nincs ahova beagyazodjon.
24. ssuggi
2013. márc. 3. 13:58
Sziasztok!Tavaj májusi 2.vetélésem után tudatosan éltünk szexuális életet.Mindig vigyáztunk.Kivéve 2 alkalmat ez idén januárba történt.Január 16.-án jött meg a menszeszem,rá 4 napra 20.-án voltunk együtt már a menszim végén és 23.-án.szóval azóta ez a január 16.-ai menszim volt az utolsó.Most jelenleg 6 hetes 4 napos terhes vagyok a magzatom 5 hetes 1-2 napos.Nagy az öröm!!!Szoval a tény az,hogy sose lehet tudni kinek milyen a szervezete!!!!Puszi mindenkinek!!
2013. jan. 15. 14:14
Sziasztok!nekem menstráció után fogant meg a kislányom,5 napig volt menszem és rá a 10. Napon voltunk együtt!!!rá se mertem álmodni hogy terhes lehetek de mikor két tesztet megcsináltam mind két teszt pozitív lett na akkor néztem nagyot!!: )))
2013. jan. 15. 13:07
nagy...:)))
2010. nov. 6. 18:01
.
20. 0b3a2e43a1 (válaszként erre: 9. - C1e9612cd3)
2010. nov. 6. 16:23
azt megnézem ha Gábornak spontán peteérése lesz:D hozok pattogatott kukoricát, pill. :D:D:D:D:D XD
19. Vacak88 (válaszként erre: 1. - Gábor01)
2010. nov. 6. 15:30

Szia!

Én kislányom így fogant meg! :D

Úgyhogy ha nem akarsz babát, írass a dokival eseményutánit, vagy ami mégjobb használjatok gumit. Tudom nem jó, de ha kell...(esemény utániban nagy adag hormon van, ezért ritkán szabad alkalmazni).

2010. máj. 7. 07:40

Én azt gondolom,hogy az a baba,amelyik így KÉPES megfoganni,az nagyon akar élni.

Íme a száraz valóság néhány adaléka:

1) A spermiumok célbajutása sem kis feladat,de elég ügyesek,megcsinálják(lsd:élünk,szaporodunk)De kérdezem: vérárral szemben?...

2) A megtermékenyített petesejtnek nem árt abban a 2 napban,amíg a spermiumok élet- és megtermékenyítőképesek,ott tartózkodni,odaérni.Menstruációkor erre mekkora az esély?28 naponként megérik egy-egy petesejt.Persze,hogy előfordulhat dupla,egymástól időben eltérő ovulatio,de szögezzük le,hogy ez úgy általában nem jellemző,elég ritka,pláne az olyan ikerszülések,amik időben jelentősen eltérnek egymástól.Hallani nagy ritkán egy-egy ilyet,amolyan sok évente.Az inkább,hogy egyszerre két petesejt ovulál,de hogy egy ciklus alatt két,külön időben is legyen,hát az...Na,szóval érthető remélem.

3) A megtermékenyített és osztódásnak indult petesejt pedig be kellene,hogy ágyazódjon.A helyzet az,már nem tudom,honnan tudom,de elég sokszor előfordul,csak mi csajok nem tudjuk,hogy valami beágyazódási defekt miatt ugyanúgy megjön a mensink és kihajtja,ami nem életképes.

Na most kérdezem én,hogy vajjon hol találhat magának a menstruáció viharában nyugodt,eldugott kis helyet egy megtermékenyített petesejt?

1) A menstruáció az,amikor az a hely (méh nyálkahártyája) aminek be kellene a kis zygotát fogadnia épp egy ideje totál elhalt,mert a görcsös (ugyi ezt ismerjük) összehúzódás miatt a nyálkahártya felszíne elég ellátatlan marad vérileg.Emiatt aztán le is válik.Nincs jobb anyagunk a kimosásra,mint a vér,szóval egy rakás vér gondoskodik arról,hogy ki legyen takarítva.

2) Tudjuk,hogy ha egy felszínünk(még ha az belül is van) elválik tőlünk,akkor nyugodtan beszélhetünk a helyén sebről.A sebnek pedig gyógyulnia kell.Ez igénybe vesz úgy kb.3-4 napot.Továbbá: mint „friss esemény”,nem túl funkcióképes még.Mert még meg kéne erősödnie(é: vastagodni) kissé + legyen vizenyős (tudjátok: pihe-puha :) ) és nem árt,ha lesz benne egy kis cukor,zsír „raktár”(glikogén,lipoid)Ez úgy további 20nap.(Két külön fázis 8+12nap)

És: kész is vagyunk! :)

Szóval szó se róla,a mensi ideje elég rázós rizikós,ha valaki épp akkor akarna élni kezdeni.

A terhesség esélyeit így kell latolgatni.

Egyébként a sürgősségi fogamzásgátlás az együttlétet követő 6 órán belül használható,mert pont az a lényege,hogy elindítja a méhnyálkahártya leválását,hogy ne tudjon beágyazódni az esetleges zygota.Na,akkor így mennyi esély marad a terhességre?Na,legyen 1%...:)

17. 47c2df9671 (válaszként erre: 16. - Prunco)
2010. máj. 6. 08:03
Ha normálisan szeded a tabit,nem lehet baba,kizárt.Ilyenkor a vérzés nem is igazi vérzés,szóval nem a klasszikus menstruáció történik,csak egy,a tablettaszünet hatására jelentkező "jelzés".
16. 47c2df9671 (válaszként erre: 8. - Pirosalma)
2010. máj. 6. 08:01
Mensit mensire?Ennek azért nézegessél utána.
2010. márc. 2. 17:03
Nos igen, szerintem (ismereteim szerint) is simán esélyes.
2010. márc. 2. 07:26
Pici lányom pont így fogant=a menszeszem 2.napján,pedig még megszakítottan védekeztünk is... (előtte és utána 3 hétig külföldön volt az apja és nem csaltam meg!)
2010. febr. 27. 17:51
Van ún. "provokált tüszőrepedés" is. Kicsi a valószínűsége, de lehetséges! Nem szabad ennyire parázni! Aki szexuális életet él, annak kell számolnia mindenképpen a megtermékenyülés eshetőségével.
12. rinike (válaszként erre: 1. - Gábor01)
2010. febr. 27. 17:50
Nekem éppen a napokban mesélte a barátnőm, hogy a most 9 hetes terhessége a menstruáció alatt jött össze, igaz nekik az utolsó (5.) napon.
2010. febr. 27. 17:49

Sziasztok!

Jónás naptár szerint menstruáció alatt is teherbe lehet esni,szóval esély az van rá..

2010. febr. 27. 17:48
Simán lehet terhesség... Persze az esélye kisebb, de egyáltalán nem lennék nyugodt, ha nem akarnék gyereket éppen... (És erre találták fel pl. az óvszert. Meg egyáltalán a védekezést...)
2010. febr. 27. 17:45
ugyan, jóval kissebb, mintha a ciklus közepén tennétek, de mégsem egyenlő a nullával. Lehet spontán peteérésed is, és az sem biztos, h a ciklusod közepén (14. nap környéke) van a normál peteérésed, úgy általában sem. Majd pár hét múlva kiderül, h mekkora volt az esély :)
8. Pirosalma (válaszként erre: 1. - Gábor01)
2010. febr. 27. 17:45
Relatíve kicsi. De ha nem akartok gyereket, javaslom, menjetek el a nőgyógyászhoz sürgősségi fogamzásgátlóért.
2010. febr. 27. 17:45
Nem sok!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook