Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyümölcsöt, zöldséget, húst egyáltalán nem esznek a gyerekeim, hogyan csempészhetnék mégis az ételeikbe, hogy ne vegyék észre? fórum

Gyümölcsöt, zöldséget, húst egyáltalán nem esznek a gyerekeim, hogyan csempészhetnék mégis az ételeikbe, hogy ne vegyék észre? (tudásbázis kérdés)


1 2
56. egypt (válaszként erre: 55. - Monácska30)
2011. márc. 9. 23:14
Ez jó hír! Az a legfontosabb, hogy hozzájussanak ezekhez a tápanyagokhoz.
2011. márc. 9. 22:32
mióta turmixolok megeszik a levest!!! telepakolom hústól kezdve minden földi jóval, a gyümit is turmixolom, nem tudom a kompótba is van egyáltalán valami vitamin?
54. egypt (válaszként erre: 53. - Arianne113)
2011. márc. 9. 15:49
Köszi!:)
2011. márc. 9. 15:38

egypt

hogy neked micsoda nagy kék gyönyörű szemű kislányod van!:D

Tündéri!

2011. márc. 9. 15:33

Nos jó sok mindent olvastam.

Én kicsinek nagyon rossz voltam, sírós és semmit nemvoltam hajlandó megenni.

Aztán mikor apu evett, mindíg odamentem hozzá ( így mesélték ) apu meg mindíg vagy odaadta a kajáját ( érdekes mód akkor megettem ) vagy együtt ettünk.

Úgyhogy ha a gyerek nagyon apás, lehet magától is fog enni:D

Egyébként pedig ha főzelék volt akkor általában nemvacsoráztam.

51. egypt
2011. márc. 9. 15:26

Sziasztok!!


Képzeljétek, hétvége óta a gyerekem megeszi rendesen, turmix nélkül az ebédet!

Elétettük szombaton a húslevest, kevés lé, sok hús, tészta, répa, karfiol, főtt krumpli... Mondtam, hogy legalább egy kanállal kóstolja meg, eldöntheti, mit kér belőle. Azt mondta, a tésztát. Megkóstolta, utána szépen megette a többit is.

Azóta evett már töltött paprikát, ma meg zöldbabot csirkepörkölttel.

Néha bepróbálkozik, hogy turmixoljuk le, de azt mondjuk neki, nem, mostantól már nincs turmix, "ovis főzelékeket" eszünk (vagyis darabosat).

A gyümölcsöt továbbra sem kóstolja meg, így ezeket turmixolva kapja (joghurttal, krémtúróval), de szerintem ez már nagyon nagy lépés.

Örülök nagyon, hogy soha nem erőltettem, nem éheztettem, nem kínoztam, hanem magától hozta meg ezt a döntést.:)

50. 06bfdda89d (válaszként erre: 49. - Egypt)
2011. febr. 26. 23:13

Hát meg kell próbálni.Nem olvastam még mindig végig,nem tudom mennyi idős a gyerkőc,de azon gondolkodom,hogy akár pogiba is simán bele lehet csempészni,vagy ilyesmi.


Én azt tudom,hogy gyerekként,már egészen picinek is, úgy utáltam a húst,hogy a főzeléket nem ettem meg,ha bele volt turmixolva.(azóta már kigyógyultam,kedvencem -az egyik- a zöldborsó főzi grill csirkével,szóval van remény!:D)

49. egypt (válaszként erre: 48. - 06bfdda89d)
2011. febr. 26. 23:08
Simán szétviszi a csirkehúst a turmix a főzelékben, nem lehet érezni semmit belőle. Van már benne gyakorlatom sajnos...
48. 06bfdda89d (válaszként erre: 1. - Monácska30)
2011. febr. 26. 18:17

Kell egy centrifuga: azzal a gyümölcsöt,zöldséget frissen centrifugázd neki és ha magában nem,teához vagy szörphöz adva megissza.Több,mint a semmi...

Sajnos a hús keményebb dió,mert nagyon puhára főzve és agyonra turmixolva is kiszűrheti a főziből a szálakat.Ha volna valami hatásosabb,amibe bele lehetne csempészni,bocs nem néztem(ha írtad)hogy mennyi idős...

47. moonlight1984 (válaszként erre: 46. - Egypt)
2011. febr. 26. 18:08

Egy szóval se mondtam, csak a szülő hibája...

De ha ráhagyjuk, és inkább csak azt és úgy adjuk mindíg ahogy ő szereti, mert az a könnyebb út, meg sajnáljuk a gyereket, akkor nem lesz előrelépés.

Apránként közelíteni a megfelelő étrend felé viszont a szülő dolga és felelősége, a topikindító is épp ezen fáradozik.

És akkor is azt gondolom, a szoktatás nagyon is sokat számít.Az én gyerekeim a bolti ízetlen püréket nem ették meg, csak az igazi házi, friss vagy mirelit alapanyagból készültet-most is imádják a zöldségeket, gyümölcsöket.Barátnőm fia meg se eszi ezeket, a hideg kirázza a zöldségek igazi ízétől, mert csak a bolti seízű kaját ette 1 éves koráig...

Persze van ellenpélda is, minden gyerek más.

46. egypt (válaszként erre: 44. - Moonlight1984)
2011. febr. 26. 17:47
A szoktatás. Rengeteg ellenpéldát tudok. Nem mindig a szülő tehet róla.
2011. febr. 26. 17:45

a sok szénhidráttól nagy a veszélye cukorbetegségnek!

mielőbb le kell szoktatni őket róla

44. moonlight1984 (válaszként erre: 35. - Egypt)
2011. febr. 26. 17:38

Mármint mi nem igaz, a szoktatás kérdése, vagy hogy a nagyobbak rafináltabbak válogatás terén?

Nekem is próbálkoztak/próbálkoznak-nem hagyom. Barátnőm szintén panaszkodik a 2 éves fiára- de ha folyton, mindenben lehet válogatni, és végül mindíg kap mást, akkor nem csodálkozom.Meg ugye míg baba volt, fintorgott, azonnal kapott mást helyette, nem is próbálta cselesen megszerettetni vele az ételeket, és ehhez szépen, ahogy nőtt, hozzászokott. Ma meg semmit nem eszik, csak kenyeret, tésztát, péksütit...és kínlódnak vele, de ilyenkor sokkal nehezebb már.

Lassan, de következetesen minden gyereket rá lehet szoktatni, legalább csak egy alap szinten megfelelő étrendre, amibe belefér néhány "nem szeretem" kivétel is. De legalább néhány normális ételt is egyen, legyen pár zöldség-gyümölcs amit hajlandó megenni.

Csak a módját kell megtalálni, ami néha nem egyszerű...

43. EpresKrisz (válaszként erre: 40. - Terek)
2011. febr. 26. 16:15
Az sem rossz,nálunk már időnkét a fejre borítás is szóba került,ha nem ettük meg,de odáig sosem fajult a dolog.
42. monácska30 (válaszként erre: 40. - Terek)
2011. febr. 26. 16:14
ezt is próbáltuk volt hogy 4x5x mikrózta mert mindig csak gondolkozott felette
41. monácska30 (válaszként erre: 39. - Egypt)
2011. febr. 26. 16:13
ez nagyon jó
40. terek (válaszként erre: 38. - EpresKrisz)
2011. febr. 26. 16:12
nálunk meg az volt, hogy addig nem állhattunk fel az asztaltól amíg nem ettük meg. gondolhatod, volt, hogy egész nap ott ültünk tesómmal :D
39. egypt (válaszként erre: 36. - Monácska30)
2011. febr. 26. 16:05
Az enyém rág. Eszik kenyeret, kiflit, lángost, krumplit, babapiskótát, mindent, csak a zöldség-gyümölcs-főzeléket nem hajlandó turmixolás nélkül megenni, én meg leturmixolom, mert ezek nagyon fontosak.
2011. febr. 26. 16:04

Az én anyukám amikor nem akartunk a nővéremmel megenni valamit,(Nagyon sok mindent nem ettünk meg)akkor azt mondta,hogy mondjunk 5 olyan dolgot, amit nem szeretünk,de csak ötöt és nem lehetett összefoglaló név.(pl.hús zöldség stb..)De azon kívül nem volt más amire azt mondhattuk,hogy nem kell,mert nem szeretjük.

Próbáld meg te is ezt és meglátod mit reagálnak rá.

Aztán később majd megpróbálhatod becsempészni azt a bizonyos 5 dolgot az étrendjükbe.

37. egypt (válaszként erre: 33. - Bichi)
2011. febr. 26. 16:03

A topicindító sem azt mondta, hogy ez így jó, pont hogy tanácsot szeretett volna.

Attól, hogy nem normális, előfordul, és nem feltétlenül a szülő tehet róla. A tesómra sem lehetett hatni, pedig anyu mindent megpróbált. Én meg pici korom óta imádom a zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket, pedig engem is anyuék neveltek.

36. monácska30 (válaszként erre: 30. - Egypt)
2011. febr. 26. 16:03
de így akkor hogyan fejlődnek a rágóizmaik, fogaik ?rágni kell
35. egypt (válaszként erre: 18. - Moonlight1984)
2011. febr. 26. 16:01
Ez nem igaz.
34. monácska30 (válaszként erre: 29. - Terek)
2011. febr. 26. 16:01
a nagy az még ovis tehát ebédnél nincs itthon ,hogy látná a kicsi, az a baj ,hogy így sokkal többet betegeskednek és nincs is amitől erőre kapjanak
33. Bichi (válaszként erre: 28. - Egypt)
2011. febr. 26. 16:01

Hát tényleg, akkor éljen pogácsán és vajas kenyeren :o)

Ettől függetlenül még ez nem normális, és hiszem, hogy minden gyerekre lehet hatni, de hogy mivel, az totál egyéni, a saját gyerekét mindenki maga ismeri legjobban...

32. egypt (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2011. febr. 26. 15:59
Akkor kölcsönadom az enyémet... Mert ő így sem eszi, próbáltam már mindent, mindenféle alakzatot, de ha nincs turmixolva, akkor nem kér belőle.
31. monácska30 (válaszként erre: 27. - Bichi)
2011. febr. 26. 15:59
több éve a tanácsokat kérem, volt hogy pszihológustól is , azt mondta nem fog éhenhalni a gyerek mivel tej, kakaó van a szervezetében + hasonlók , Hidd el sok mindent próbálunk az ordítástól a szép szóig! volt hogy reggelizett az ebéd pedig öregtarhonya lett volna , aznap már nem evett másnap reggelire ette olyan éhes volt addigra de inkább lop a kamrából üres kenyeret
30. egypt (válaszként erre: 1. - Monácska30)
2011. febr. 26. 15:58

Turmixolva sem ennék meg?

Az én kisfiam sem eszi meg ezeket, ha darabos (neki ezzel van baja). Ezért a főzeléket turmixolom, a gyümölcsöt szintén.

Ilyeneket szoktam csinálni neki:

piskóta-reszelt alma-krémtúró összeturmixolva, vagy:

Piskóta-banán-natúr joghurt-méz összeturmixolva.

A piskótát azért teszem csak bele, hogy táplálóbb legyen, de lehet persze anélkül is. Talán így megennék.

29. terek (válaszként erre: 12. - Monácska30)
2011. febr. 26. 15:57

gondolom a kicsi csak azért csinálja mert a nagytól látja :)

szóval lehet elég a fiadat meggyőzni. 7 évessel már meg is lehet beszélni, jutalmazni. ha minden nap eszik husit, gyümölcsöt, zöldséget, kap hétvégén egy kisautót vagy valami :D nem próbáltad még lekenyerezni?

28. egypt (válaszként erre: 27. - Bichi)
2011. febr. 26. 15:56

Olyan könnyen dumál, aki nem volt hasonló helyzetben!

A húgom ennél még sokkal rosszabbul eszik a mai napig is, ovis kora óta nem eszik zöldséget, gyümölcsöt, főzeléket, húsból is csak egy-két fajtát.

Az óvodában folyton erőltették az evést, amire ő úgy reagált, hogy egyre kevesebb dolgot volt hajlandó megenni. Ha mondjuk nyaralni mentünk, ahol nem volt neki való kaja, akkor szó szerint éhezett. A gyerekek nagyon sokáig bírják. És úgy lefogyott, hogy megbetegedett, injekciózni kellett... Úgyhogy ezek után én a saját gyerekemet nem éheztetném semmi pénzért, mert ennyit nem ér meg.

27. Bichi
2011. febr. 26. 15:52

Én tuti nem hagynám, hogy csak ilyeneket egyenek. Hidd el, ha nem kap mást, meg fogja enni ezeket is, és nem fog éhen halni, az tuti.

Már csak azért is, mert semmilyen normális kaját, amiben vitamin, ásványi anyagok, antioxidáns, rost, stb van nem eszik. Ez meg nem megengedhető.

Bár nem is értem, hogy jutottatok ideáig, hogy 7 évig hagytátok...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook