Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri anyukák.. fórum

Győri anyukák.. (beszélgetős fórum)


2009. febr. 27. 20:56

Hát nálunk is voltak kemény esték, de csak üvölt ha nem foglakozok vele és amikor már ugy tényleg nagyon sír, arra gondolok, hogy amikor olyan keservesen, akkor már nincs szivem tovább kinozni és inkább foglalkozom vele! Már próbáltam, nem törödni vele, de amikor már annyira bőgött, hogy nem kapott levegőt, akkor már egyszerűen nem bírtam tovább! Hát nem tudom mi lesz ebből, majd meglátjuk! Tudom ,hogy nehéz lesz de majd valahogy megoldjuk! Cumizik, mondjuk én örülök neki olyan szempontból, hogy ugye nekünk kicsinek bealvós volt és ezzel is állítólag elkerülhetőbb a bealvás, mert amíg cumizik addig sem alszik olyan mélyen! Először nem akartam, hogy cumis legyen, de így utólag nem bánom, könnyebben megy neki az alvás is! Cumiból is csak egyet hajlandó elfogadni, a Nuk-ot! Cumisüvegből pedig Avent-ot használunk! Képzeld van egy macija és csak azzal alszik, annélkül nem is hajlandó aludni!:) Dr. Jancsó Zsuzsanna a doktornőnk! Igazából nincs vele bajom, velünk rendes volt! Nektek ki?

Szegény kis Zitának pedig jobbulást!

45. jujus
2009. febr. 27. 20:47
Azért kellene most kialakítanod egy napirendet,mert később nagyon nehezen fog menni.Zita is össze vissza akart aludni,enni,aztán azt mondtam elég. "szigorúan" tartjuk magunkat a napirendhez. persze, míg kisebb volt,állandóan változott,de én akkor is próbáltam leszoktatni,hogy ő alakítsa ki. Igenis, most neked kell alakítanod őt.(mármint a szokásokat). Nállunk is volt,hogy este hisztivel aludt el. de két kemény este után "átállt",és azóta sincs semmi gond. még délután is volt láza. nem nyűgös ilyenkor, hanem inkább bújósabb. gyakran kérezkedik az ölembe. Vanda cumizik?? Zita pici korától az ujját szopizza:) egyébként játszott egész nap,étvágya is jó volt.remélem holnapra már nem lesz semmi baja. Oltásoknál eleinte mi sem lázasodtunk be.de beadattam neki a bárányhimlő,meg a prevenar oltást,és annál enyhe hőemelkedése volt.Ki a dr nénitek??
2009. febr. 27. 17:32

Igazából nem tudom, hogy miért alakult ez így ki nála, de kezdetektől így van, hogy még későn eszik és utánna jön egy jó fél órás szenvedés mire elalszik!

De másnap meg elalszik 9-10ig és ha előbb felkeltem, akkor meg nem bír fent maradni és visszaalszik!

Mint mondtam nap közbe nem alszik abszolút, csak egy fél órát vagy 20 percet! Nagyon ritka ha alszik du. fél óránál többet!

Hát én abba bízom, hogy ha majd nagyobb lesz, akkor előbb elalszik majd! De hiába teszem le előbb, akkor sem alszik, nem tudok vele mit csinálni, mondani meg ugye hát egy 5 hónapos gyereknek hiába mondod, mert nem igen fogja megérteni, hogy te mit akarsz!:) Hát most mondta nekünk is doktornéni, hogy készüljek rá, hogy lázas lesz, előző oltásoknálnem volt, aztán kitudja lehet nem lesz lázas! Zita nehezen viseli ha lázas? Elfekvős vagy inkább még akkor is "pörög"?

43. jujus
2009. febr. 27. 16:01
Szia! van könnyebb,van nehezebb oldala :) tegnap éjszaka belázasodott,és még most is van hőemelkedése :( Zita reggel 7-kor kel,reggeli,majd játszás vagy séta vagy játszóház,12 körűl ebéd,majd alszik 1-1.5 órát.délután játszik, pörög ezerrel.:) fél nyolckor van fürcsi,8-kor alszik. hála istennek ő is 3 hós korától végigalussza az éjszakát. azért nekem még 10 hónapos koráig napközben 3szor aludt. hogy hogy éjfélkor még eszik a Vanda????
42. Mummoska11 (válaszként erre: 41. - Jujus)
2009. febr. 27. 11:23

Szia! Hát mi most anyagi okoból nem tudunk menni külföldre, most vettünk nem rég lakást! Ugyhogy marad a belföld, azon belül meg ha mindenigaz lentibe megyünk, van ott valami horgásztó, meg wellnesfürdő! Aztán majd talán jövőre külföld! Unokatesómék 10 hónaposan vitték magukkal a picit ciprusra és nem volt nekik problémás a repülőzés!

Vanda napközbe szinte alig alszik, talán egy fél órát, ritka esetben kicsit többet, viszont az éjszakát már pici kora óta átalussza, ugyhogy viszonylag szerencsém van vele! Csak nagyon nehez alszik el, vagy azért mert nem álmos vagy mert csak szeved! Volt amikor még éjjel 2kor vigyorgott! De általában olyan éjfél fele eszik utoljára és akkor másnap reggelig szunya, mondjuk ugy 9-10ig! 2 napja nagyon hisztis, de hát minden embernek vannak rossz napjai! Igényli a sok szórakoztatást és alapjába véve nem rossz gyerek, csak néha kicsit morci!

Párom közlekedéstechnikába dolgozik, utakat, autópályákat festenek, közlekesési táblákat raknak ki, ilyesmi! Végülis nem fizet rosszul, csak nagyon sokat kell neki menni! Mostanába szerencsére nem volt messzi dolgozni, de volt amikor egy héten 1 napot volt itthon! Az egy kicsit rossz volt, de megszoktam egy idő után! De mint mondtam mostanába nem volt ilyen! Nemsokára vinnem kel Vandát oltástra, most kapja még csak a 4 hónapost, mert amikor kapta volna szegényem beteg volt és most múlt el neki teljesen! Remélem nem lesz lázas, mondjuk az előző kettőnél sem volt szerencsére!

Nektek hogy telik egy napotok, alig várom már, hogy a Vanda is nagy legyen, akkor azért könnyebb mint most vagy nem????:)

41. jujus
2009. febr. 26. 20:49
Tavaly is voltunk,akkor volt 10 hónapos,és jól érezte magát.Sőt tavalyelőtt is voltunk,de akkor még a pocakomban volt:) 4 család megyünk,és mindenhol van Zitával egyidős gyerkőc,így nagyon élvezik. de jó lesz idén, mert viszünk szánkót,és az apróné majd szánkózik:) Nyárra mi is gondolkoztunk tengerpartban, de én még nem hiszem, hogy merem vele vállalni a repülőutat,így sztem marad a Balaton.Ausztriába megyünk síelni,van egy nagyon jó apartman, oda járunk vissza. hányszor alszik még a Vanda? hogy tellik egy napotok? a párod mivel foglalkozik?
2009. febr. 26. 18:49
:) Hát biztos élvezni fogja! Hova mentek síelni? Én inkább valami tengerpartra mennék.....:) De hát nem hiszem, hogy ez mostanába összejön, majd talán jövőre:) Rendszeresen jártok síelni?
39. jujus
2009. febr. 26. 18:41
hú micsoda 'karma',hogy egy napon van a szülinapotok!:) én is kacérkodtam anno hogy szülésznő legyek, aztán mégis kozmetikus lettem.:) jövő hétvégén megyünk síelni, kiváncsi vagyok,hogy fog tetszeni a kisasszonynak:)
2009. febr. 26. 16:47
Szia! Hát az a helyzet, hogy nem félek igazából, mert nem marad ki semmi az életemből! Buliztam nagyon sokat 15 éves koromtól kezdve buliztam, néha kicsit túlságosan is!:) A tanulás most folytatom, ha minden jól megy akkor szülésznő leszek! Szóval erről sem maradtam le! Igazából már az utóbbi időbe, alapból sem jártunk nagyon bulizni, valahogy bele untunk, meg hát másra kellett a pénz! Néha elmentünk, talán 1 évbe kétszer: szülinap, szilveszter, kb. ennyi! Párom 24 éves lesz novemberbe, egy napon születtünk:) És szintén novemberbe leszünk 6 évesek!:) Ugyhogy mindketten elég "komolyak" vagyunk:), na jó ez azért így nem igaz, de komolyabbak, mint a velünk egykorúak! Nekem nem az volt a célom, hogy mindenhéten másik fiúm legyen! Szóval érted, hogy mit mondok?:) Ilyenek vagyunk mi, kicsit bolondosak, de ha kell, akkor elég komolyak!:)
37. jujus
2009. febr. 26. 13:39
Szia!bocsi hogy 'öregítettelek':) tök jó,hogy ilyen a hozzáállásod,felfogásod!! A párod is ilyen?? azért fura tudod, mert ugye a veled egykorúak még buliznak,tanúlnak...stb. nem félsz,hogy neked ez kimarad az életedből?? persze tanúlhatsz,kirándúlhatsz gyerekkel is, csak az már teljesen más. (tapasztalatból mondom)
2009. febr. 25. 22:27

Bocsi, csak közben elkellett mennem nekem is pancsiztatni Manót, meg a kutyust levinni!

Hát tényleg jó messze laknak tőle a szüleid!

Ne öregíts:)))majd csak novemberben leszek 21:)

Hát nem tudom, de jó ez így, mert ha esetleg lesz másik akkor az majd csak úgy 10 év múlva lesz(egyébként nem hinném) és addigra Bogyókám már majdnem 10-11 éves lesz! Lehet azért vagyok "más", mint a velem egykorúak, mert én kicsit másképp fogom fel a világot! Sokan bántanak, azért mert ilyen fiatalonlettem anya! De nem érdekel! Persze én sem támogatom azt, hogy 14-15 éves gyerekek, (mert ők bizony még tényleg gyerekek) anyukák akarnak lenni, de még mindig jobb, mint, hogy nagy pofával elmonjda, hogy ő megszüli, felneveli, aztán megszüli és kukába dobja! Nem? Na megyek majd holnap beszélünk!

Jó éjt! Szia!

35. jujus
2009. febr. 25. 20:31
na helló,már alszik is Zizikém:) azért minden elismerésem a tiéd. én nem is tudom, hogy mit kezdtem volna 21 évesen egy babával.31 vagyok, de néha még most sem tudom:))))) mondjuk nekem semmi segítségem, a szüleim 450 km-re, a férjem szülei 220 km-re laknak:(
2009. febr. 25. 19:57

Áááááá! Nem tudatos volt! "Véletlenül" sikerült így, de nem bánom! Mondjuk mindig is fiatalon akartam gyereket!

Persze anyukámék sokat segítenek! Nem laknak messze 20 km-re ugyhogy ha bármikor szükségem van segítségre akkor jönnek!

Anya is fiatalon szült 17 éves volt, amikor születtem neki és olyan jó, hogy fiatal anyukám van!

2009. febr. 25. 19:41

Azt gondolom, hogy akkor még nem volt akadálypálya!:) Hát lehet, hogy majd egyszer elnézünk, most még nem hiszem , majd tavasszal!

Bocsi, hát akkor biztos félre értettem!:) Néha kicsit sedre vagyok:)

Az előbbi kérdésemre nem válaszoltál:) Lesz Zitának kis tesója?:) Remélem nem vagyok tolakodó?:)

32. jujus
2009. febr. 25. 19:40
Majd jövök később,csak megyek a kisasszonyt fürdetni, fektetni! szia
31. jujus
2009. febr. 25. 19:38
áááááá,egyenlőre nem lesz tesó. majd évek múlva. én még szeretnék dolgozni,kirándúlni, élni...:) Te viszont ahogy néztem az adatlapodat, nagyon fiatal vagy még!! tudatosan akartatok ilyen fiatalon szülők lenni??? Van segítséged??
30. jujus
2009. febr. 25. 19:36
Jézusom, ez szörnyű lehetett!!!! félreértetted, azt írtam, hogy a Zita már beszél.ezt az egyet csinálta időben:) Nagyon jók ezek a foglalkozások. A Gézengúz ház újvárosban van. csoportos foglalkozások vannak.4-5 baba van egy csopiban,életkornak megfelelően.nagyon-nagyon jóóóóó!!! rengetegen járnak. ajánlom neked,legalább egyszer menjetek el,és meglátod, tetszik e neki, nektek. Zita első perctől szereti,ahogy nő a baba, más csoportba kerűl. nagyon aranyosak a "nénik" akik tartják a foglalkozást.Ének,mozgás...stb.PL: Zita csopijában ma 4-en voltunk,vele egyidős 2 kislánnyal, meg 1 kisfiúval. közös énekkel kezdünk, aztán 'akadálypálya' van,majd csoportos labdajáték,ének, zene,körjáték,végén közös gyertyázás. már nagyon tudják a menetet:) és nagyon jó a közösség,anyukákkal vagy együtt. természetesen mikor 5-6 hónapos volt,akkor még nem volt akadálypálya:))))
2009. febr. 25. 19:28
Már akartam kérdezni, de elfelejtettem az előbb! Kis tesó nem lesz?
2009. febr. 25. 19:26
Hát mi majdnem elvesztettük Vandát! 1 hónapos volt, amikor elaludt és nem akart felkelni! Borzalmas volt! Jártunk Pestre és ott állapították meg, hogy refluxos és fejletlen a légzése! De ezt mind kifogja nőni 1 éves korára! Már az utolsó vizsgálatnál mondták, hogy 1 hónap alatt nagyon sokat javult! Ugyhogy Pestre már nem kell mennünk többet! Szerencsére(le is kopogom) nem volt vele már régóta semmi, ez alatt azt értem, hogy nem állt le a légzése! Szerintem ne izgulj, tesóm is 3 éves volt amikor elkezdett beszélni, addig meg csak nyögdécselt és pár szót szólt, majd egyszer csak megeredt a nyelve:) Ma meg már 12 éves és iszonyú, hogy miket tud mondani:) Jók ezek a foglalkozások? Hol van ez? Mit szoktatok ott csinálni?
27. jujus
2009. febr. 25. 19:16
Egyébként mit értesz azon, hogy nektek kijutott a rosszból????? mi volt a baj???
26. jujus
2009. febr. 25. 19:15
háááát,mi eléggé le voltunk maradva mindennel. Zita pl nem mászott,csak kúszott.15 hósan indúlt el. mi mindent később kezdtünk el, mint a nagy átlag. vagyis majdnem mindent,mert most 21 hónapos, és mondatokban beszél. :) néha túl sokat is:) Mi jártunk 6 hónaposan a GEKKO-ba,utána meg 8 hós korától a Gézengúzba. ma is voltunk, nagyon szereti.
2009. febr. 25. 19:11
Milyen foglalkozásra gondolsz? Igen már forog rendesen már jó pár hete! Nagyon ügyesen fejlődik, pedig picin született! Neked nem volt semmi gondod Zitával? Nekünk sajnos kijutott a rosszból rendesen, de most már hála istennek kezd minden rendbe jönni!
24. jujus
2009. febr. 25. 19:09
de,készülök képeket feltenni. jártok vhová vmi foglalkozásra? már hasra fordúl??
2009. febr. 25. 19:07

Én a Dr. Maár Róbertnél szültem, én is nagyon meg voltam vele elégedve!

Nem szoptatok, 2 hónapos volt a törpém amikor áttértünk tápszerre, egyrészt mert elapadtam, másrészt, meg refluxos és kell neki a sűrű tápszer!

Nincs fülbevalónk és egyenlőre nem is tervezem, mert csöppömnek kicsit elállóka a fülei , meg nekem nem tetszik amikor még pici és benne van a nagy fülbevalók a fülébe! Elég hülyén néz ki! Jó ez lehet csak az én rigolyám, de nem akarok még, majd lesz neki! Szerintem csak időkérdése és Zita megengedi majd! Nem teszel fel róla képet? Kiváncsi vagyok rá:)

22. jujus
2009. febr. 25. 19:01
Dr Kelemen Szilárdnál,és nagyon meg voltam,vagyok vele elégedve. Te kinél? Szoptatsz még? Van fűlbevalótok? Nekünk nincs, és nagyon sajnálom, hogy nem lövettem ki neki pici korában, mert most meg már nem engedi:(
2009. febr. 25. 18:56
Mi Adyvárosba, pontosabban a Bán Aladáron! Te kinél szültél?
20. jujus
2009. febr. 25. 18:50
Ti merre laktok??
2009. febr. 25. 18:49

:)

Az én törpém most alszik, de egész nap tiszta hisztis volt! Lehet, hogy az időjárás változás viseli meg, akkor mindig ezt csinálja!

Jó neked, hogy már olyan nagy! Ha az én lányom is akkora lesz, akkor meg majd visszasírom ezeket az időket!:)

18. jujus
2009. febr. 25. 18:43
igen, Zitának hívják, és itt "rendetlenkedik" mellettem:)))
2009. febr. 25. 18:41
Vanda Kiarának hívják, ha jól olvastam akkor a te kislányod pedig Zita! Ugye?:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook