Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Győri anyukák.. fórum

Győri anyukák.. (beszélgetős fórum)


106. jujus
2009. márc. 2. 12:28
Szia mindenkinek! Oroslya,melyik játszóházat hívtad fel? Gézengúzt? Jaj,nekünk úgy hiányzott ma, hogy nem mentünk.a mi foglalkozásunk hétfő-szerda 9.45 h. a Zita egész délelőtt ezt hajtotta.próbáltam neki magyarázni,hogy azért nem megyünk, nehogy beteg legyen, és akkor nem tudunk menni síelni,de valahogy nem hatotta meg :( akkor csillumilu,te nagyon sokat lehetsz egyedűl...:( tényleg találnod kellene a közeletekben egy babás anyukát,akivel tudnátok néha egymáshoz menni, sétálni,később a gyerekek játszhatnának együtt....
2009. márc. 2. 10:13

Jó reggelt.Van pár percem,mert tuti mindjárt ébred a Bendike...már magához képest így is sokat alszik :-)

Ha már arról van szó,ki milyen segítségre számíthat-hát max a jó istenre.Szüleim Szlovákián laknak(50km),és állandóan dolgoznak,az apósom igaz a szomszédban lakik,de csak aludni jár haza.Anyós meg....na hagyjuk :-),amúgy is csak ritkán van Magyarországon.Ráadásul nagyon rossz,hogy csak fél éve lakunk itt és szinte nem ismerek itt senki.pedig mi is mindig sétálunk,de itt sose,vagy nagyon ritkán látok csak babákat.

104. 4e6546fe63 (válaszként erre: 103. - Mummoska11)
2009. márc. 2. 06:42

Jó reggelt!


Persze,szerintem megoldható egy séta,meg egyszer összejöhetnénk valahol,ha már ilyen közel lakunk!:)


Hogy teltek az éjszakák?Nálunk viszonylag tűrhető volt!


Ma hívom fel a játszóházat és kérek időpontot picurnak,aztán a héten elviszem!Kíváncsi vagyok rá,hogy fog neki tetszeni!

2009. márc. 2. 00:09

Sziasztok! Nekünk elég pörgös napunk volt, nem is voltunk nagyon itthon! Manómat meg is viselte picit, elég fárad és nyuszi volt egész nap! Tegnap, azaz ma éjjel 3kor aludt el, szegényemnek mióta megkaptuk az oltást hasmenése van és szerintem fájhatott a pocija, mert kakilt és utánna egyből elaludt! Ráadásul alig eszek valami, ugy kell belekönyörögni a kaját! Kicsit aggódom, mert 3 napja ez megy, félek nehogy kiszáradjon, de talán annyira azért nem vészes! Majd holnap meglátom, hogy viselkedik, aztán ha még mindig gázos lesz akkor vissza viszem orvoshoz!

Holnap nekem jönnek szüleim:) ők vigyáznak Vandára, amíg én suliba vagyok! Nekünk azért tényleg ennnyiből jó, hogy közel laknak, így minden hétfőn ők vigyáznak rá! Igaz csak 1 órát kell rá vigyázni!

Akkor mi jól kifgtuk egymást, mert mind egy kupacon lakunk:) mi meg a grabosátor mögötti 10 emeltesben a 10-diken:), ugyhogy a verseny tesco itt van egy köpésre!:)

Már én iskartam ondani, hogy valamior személyesen is összefuthatnánk!

Minket is bevesztek majd a sétába?:)

Na jó éjt mindekinek!

102. jujus (válaszként erre: 101. - 4e6546fe63)
2009. márc. 1. 22:17
neked is jó éjt!!! Jó lenne persze, egy közös séta,nem is 'megerőltető' egyikünk részéről sem, hisz majdhogynem szomszédok vagyunk....:)))
2009. márc. 1. 22:04

Most megyek aludni,mjad holnap beszélünk!remélem összehozunk a közeljövőben egy sétát vagy valamit!


Jó éjt!

100. 4e6546fe63 (válaszként erre: 98. - Jujus)
2009. márc. 1. 21:58
Igen,sokat szoktunk sétálni!Akár esik,akár fúj mi mindig úton vagyunk,ugyanis manóm imád kint lenni! Ha gondolod mehetünk,akár holnap is!
99. jujus
2009. márc. 1. 21:56
Többiek merre vagytok?? milyen volt a napotok??? Rólatok sem feledkeztünk meg ám..... :)
98. jujus (válaszként erre: 97. - 4e6546fe63)
2009. márc. 1. 21:55
hát,akkor igazán közel lakunk egymáshoz, mert mi meg Nádorváros- Nádor utcában lakunk...:) Az én szüleim meg Kisvárdán laknak. Most már jönnek a jó idők, gondolom Ti is sokat sétáltok, semmi akadály egy közös sétának...
97. 4e6546fe63 (válaszként erre: 96. - Jujus)
2009. márc. 1. 21:52

Nádorváros-Szabolcska út, a Verseny Tesco felöli részen!Ti?


A szüleink Tiszalök-Tiszavsváriban élnek!:(


Ha gondold valamikor összeismerkedhetnénk!

96. jujus (válaszként erre: 95. - 4e6546fe63)
2009. márc. 1. 21:45
Ti merre laktok Győrben? Szüleid merre laknak?? egyébként én nyitott vagyok rá, hogy 'segítsünk' egymáson,mivel egy cipőben járunk,mind a kettőnknek messze vannak a szülei....:(
95. 4e6546fe63 (válaszként erre: 94. - Jujus)
2009. márc. 1. 21:36
Nem,nincs semmi segítségünk!:(-,csak nem 400km-re laknak a szüleink!:(Segíthetnénk egymáson akkor,olykor!:)
94. jujus
2009. márc. 1. 20:46
Én is mindig azt vártam, hogy mikor jön már el az az idő,hogy Zita rántotthúst eszik:) Aztán eljött...:) Képzeljétek a Zita 2 hónap,2 hét,2 nap múlva lesz 2 éves:)))) A férjem szertint nagyon ráérek, hogy ilyesmit "kiszámolok":) Oroslya, neked van szülői segítséged??? Nekem sajnos nincs,mert nagyon messze laknak a szüleim(450 km),meg anyósomék is(220km).:( Mummoska, Vanda baba hogy van????
2009. márc. 1. 17:27

Örömmel látom,hogy mindenkin átment ez a "front"-fiacskám is szundizik,pedig ez ilyenkor nagy szám!Le is kopogom.Mi ma átmentünk az anyósomhoz Koroncóra,úgyhogy nálam még csak most lesz kéz valamikor a húsleves :-)

Férjecském meg szokás szerint itt hagyott...de jobb is mert csak nyűglődöm vele is.

Olyan jó lenne ha már azt enné manókánk amit mi ,de majdcsak eljön az az idő

92. jujus
2009. márc. 1. 14:02
Sziasztok! Hála istennek, elűztük az ördögöt, és ma újra egy angyali kis Zitám van:) Mennyivel könnyebb, szebb így egy nap!!! ma reggel olyan sokáig aludt a Zizi,hogy nagyon kipihentük magunkat mi is az apukájával. délelőtt sétáltunk egy nagyot,ebéd után pedig bevágta a szunyát.Jövő héten 'karanténban' leszünk, mert vasárnap indulunk síelni, és nem merem közösségbe vinni, nehogy lebetegedjen.mert ugye murphy törvénye szerint mikor is betegednek meg ezek a gyerkőcök. persze hogy akkor, ha vmi program van a szülőknek:)
2009. márc. 1. 07:37

Sziasztok!


Tegnap sajnos nem igazán volt időm,ugyanis,későn letünk,majd piacoltunk,gyors ebéd készítés volt,majd délután az egyik barátnőmre bíztuk a kicsit és így volt pár óránk kettesben!-,ami nagyon jó volt!-,ugyanis még sose senkire nem hagytuk a picit!Izgultam is érte,de mondta Ancsa,nagyon jó gyerkőc volt!:)Büszke vagyok rá!


Az éjszakánk kicsit job volt,mint a tegnapi!-,remélem lassan leszokik a fel-fel kelegetésekről!


A fiú,lány kérdéshez annyit,hogy mi hárman vagyunk testvérek,2 lány és egy fiú,és a hugommal és velem,több problémája volt a szüleinknek régen,mint az öcsémmel a 18 év alatt!:)Szóval,szerintem a fiúkkal könnyeb,de ki tudja,inkább nevelés kérédse az egész!-,vagy nem?Mi amúgy alapól is fiút vártunk,de ha lány lett volna,az sem lett volna gond,csak egészséges legyen!-,ezzel gondolom mindenki,így van!Azt,hogy lesz-e tesó nem tudjuk még,de ha igen,akkor másodiknak már kislányt szeretnénk!:)


A hozzátáplálást mi is almával kezdtük,5-6 hóanpos kora körül,majd tettem neki beke, babapiskótát vagy kekszet,amit a mai napig szeret!Következő a sütőtök volt,ami általában a gyerekek egyik kedvence,majd fokozatosan egyre több féle gyümivel kínáltam és lassacskán a szopi mellett elkezdtük adni neki,az üveges ételeket,majd 8 hónapos kora után elkezdtem kóstoltatni azzal,amit mi eszünk és azóta midig velünk eszik és azt,amit mi!:)szerencsére minden evő és egyáltalán nem válogatós!:)

2009. febr. 28. 22:30
Sziasztok! Én is almával kezdtem a hozzátáplálást! Kb. 3.5 hósan kezdtem el! Aztán utánna tejpépekkel folytattuk, majd szépen sütőtök, körte és alma keveréke, zöldborsó! Az utóbbiak üvegesek voltak, a zöldborsó kivételéve mindent szereti! Ezen kívül kóstoltunk még sárgarépát és kruplit, de ezek nem igen izlettek neki! Jövő héten kedden betölti az 5 hót és akkor majd adok neki husit! Nekem mondjuk minnél előbb kell sűríteni neki mivel refluxos! Ezeket javaslom így bevezetésként! Jó éjt mindekinek!
2009. febr. 28. 21:30

azt hiszem mára ennyi volt,kifogott rajtam a hasfájás,megyek aludni.

Holnap benézek,jó éjt mindenkiek

88. csillumilu (válaszként erre: 87. - Jujus)
2009. febr. 28. 21:25
Azért érthető,nyugi :-) Majd még konzultálok a dokival,biztos nem fog megdicsérni,mert anyatejpárti,meg a védőnővel....De én látom a babán hogy nem mindig lakik jól,és ha nem muszáj,tápot nem adnék neki.Ha nem iszok legalább napi 4-5Lvizet,nincs annyi tejem-de már béka nől a pocimban :-)
87. jujus (válaszként erre: 86. - Csillumilu)
2009. febr. 28. 21:19
Ugye,nehéz 'tanácsot' adni, mert mindenki máshogy csinálja,én csak azt tudom mondani neked, ahogy mi tettük. Kb. 3 hétig csak alma volt,az sem minden nap.először 1 kiskanál,majd 1 nap szünet,aztán 2 kiskanál...stb. amikor 3 hét múlva el tudott nyalogatni 1 kisebb almát,én utána paradicsomot adtam neki. lehúztam a héjját,megpároltam,majd össze rúdmixeltem.persze,először fancsali vigyor volt a válasz:),másnap már benyalt 1 parit. aztán barackot ugyanígy. 6 hónaposan pedig kiváltottam szopit(mert eltolta a cicimet),krumpli-paradicsom péppel. persze eleinte fejtem bele kevés anyatejet,higításként.aztán szerette a répa-krumplit.mivel leállt a szopival,reggelit is ki kellett találnom, akkor jött a tejpép. nagyon szerette. 7 hós korától adtam neki üveges bébiételt.azért próbáltam heti 3-4 nap én főzni neki,és kerűlni, hogy csak üvegeset egyen. kicsit zavaros lehet ahogy leírtam, de tényleg nagyon leszívott ma a kis tündérkém:) vagy inkább ördögöm:))
2009. febr. 28. 21:07

Hú,akkor kicsit megnyugodtam,hogy nem "rontom" el azzal,hogy kezdek neki almát adni.Már 4.napja kapja,már 3 babakanálnál tartunk(nyersen).Mi legyen a következő és hogy vezessem be?

Olyan kis bénának érzem magam

85. jujus (válaszként erre: 84. - Csillumilu)
2009. febr. 28. 20:58
Szinte napra pontosan 6 hónapig szoptattam.de 4 hós korától elkezdtem vele kóstoltatni az almát,barackot,paradicsomot. Jól is tettem,mert saját magát választotta el,és megszokta addigra az ízeket, így könnyen ki tudtam váltani a szopikat utána,nem kellett tápszerhez nyúlnom. hozzáteszem tápszert kap még ma is, de nem főételként, hanem vacsora után lefekvés előtt. csak azért adom neki a tápit lefekvés előtt,mert egyébként nem igazán iszik semmi tejet,tejterméket.csinálok neki 180 ml-t,megissza,és már alszik is.:)
84. csillumilu (válaszként erre: 83. - Jujus)
2009. febr. 28. 20:49

Haj jajj,nem irigyellek.Bár nekem se volt egy tuti napom,épp megjött és ennyire már évek óta nem görcsölt.És a férjecském ezt nem nagyon tolerálta :-(,meg hát Bendegúzt se rázhatom le,hogy most fáj a hasam.

Te meddig szoptattál,mikor és mivel kezdted a hozzátáplálást?

83. jujus
2009. febr. 28. 20:29
Sziasztok! húúúú,kemény napunk volt!!!:( A kisasszony egész nap olyan nyűgös volt, hogy nagyon elfáradtam így estére. Azért volt a mai nap szokatlan, mert nagyon rég volt ennyire hisztis,akaratos,semmi sem tetszik napja:( Na,ma elcseréltem volna fiúra:))) Mi a férjemmel nagyon kisfiút akartunk,és tuti biztosak is voltunk benne,hogy mi csak fiút tudunk 'csinálni':) nem is volt addig lánynevünk,amíg a 4D- ultrahangon ki nem derűlt,hogy nekünk bizony nem Péterünk lesz:) De érdekes, mégsem sokkolt minket annyira,mire kiértünk az autóhoz,már tudtuk is,hogy akkor Zita lesz:)Most valahogy el sem tudom képzelni magam fiús anyukaként.
2009. febr. 28. 16:43
Hát nem tudom, mivel nekem lányom van csak ezt tudom, hogy milyen!:) De szerintem ez igazából nem nemtől függ, hanem, hogy milyen típusú a gyereked! Nekem hugom és öcsém van, de hugom 100szor rosszabb volt kicsinek mint öcsém! De ez fordítva is előfordul! Én elsőször fiú szerettem volna, amikor megtudtam, hogy kislányom lesz, kisebb sokkot kaptam, hiszen megvoltam győződve, hogy nekem fiam lesz! Hát most már valahogy nem is bánom, hogy kislány lett:) el sem tudnám képzelni fiúnak:)
2009. febr. 28. 15:42

Úgy látszik ez a szombat ilyen "lájtos",mindenkit lefoglal a babája.Nekem is itt játszik a szőnyegén,vagyis a nagy párnán,mert másképp nem érné el a macikat.

Nem is tudom,hogy igazándiból a másiknak mit szeretnék....úgy hozzá szoktam a fiúhoz,de a szívemnek kell egy kis csaj is.Tényleg,szerintetek melyikkel könnyebb az élet?Fiú & lány?

2009. febr. 28. 14:59

Sziasztok! Látom megint nincs itt senki!

Csillu, hát engem elántorított, egy jó 10 évre biztos!:) Vagy kitudja, nem tudom, hogy akarok-e többet, mindig is egyet vagy maximum 2 gyereket szerettem volna! Párom szeretne még egy kisfiút, de nem tudom, majd az idővel meglátjuk!

79. csillumilu (válaszként erre: 78. - Mummoska11)
2009. febr. 28. 11:25
Hát,akkor hasonló volt a szülésünk.Teljesen megértelek,nekem az az intenzív 3 óra is elég volt!De nem tántorít el a kis testvértől :-)
78. Mummoska11 (válaszként erre: 47. - Jujus)
2009. febr. 27. 22:36

Jaj Hajdú Olgáról hallottam, nekünk is ő lett volna, de szerencsére elköltöztünk!:)

Hát a szülésemet, ha egy szóval le lehetne írni, akkor a megfelelő a borzasztó lenne!:) Ezért nem is szeretnék többet, főleg nem 10 éven belül!:) Nagyon nehezen ment, majdnem császár lett belőle! Már előtte való nap este bent fogtak, de már akor olyan fájásaim voltak, hogy azt hittem meghalok! Majd másnap 19:14kor lett meg Vanda! Nagyon nehéz szülés volt, fáradt is voltam mert nem aludtam előtte való nap, meg hát nem akartam tágulni, de már annyira rossz volt, hogy ha akkor nem született volna meg akkor császsár! A vége az már jobb volt, kaptam epidurális és szinte nem éreztem semmi és nagyon sokat javított fél óra alatt 3 ujjnyit tágulta, előtte meg egész nap szűk 2 ujjnyi volt! Ugyhogy a vége az végülis jó volt! De nem tudom, hogy szeretném- e átélni még egyszer! Valahogy elment a kedvem a sok szenvedéstől!

2009. febr. 27. 22:29
Mire ide értem meg mindenki lelép!:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook