Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyönyörű szülés fórum

Gyönyörű szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyönyörű szülés

1 2 3 4
36. Kedveske (válaszként erre: 35. - Alexa77)
2007. okt. 10. 19:49
EGYÁLTALÁN NEM BÁNTOTTÁL MEG, CSAK MEGLEPETT AMIT ÍRTÁL, MERT MINDÍG IGYEKSZEM ÚGY FOGALMAZNI, HOGY KIDERÜLJÖN EZ AZ ÉN ÉS CSAK IS AZ ÉN VÉLEMÉNYEM. MÁSNAK SZÍVE JOGA MÁST GONDOLNI, EZT TISZTELETBE TARTOM.
35. Alexa77 (válaszként erre: 34. - Kedveske)
2007. okt. 10. 19:34
Nem akartalak megbantani, bocsi.
34. Kedveske (válaszként erre: 15. - Alexa77)
2007. okt. 10. 19:29
Ha megfigyelted egyes szám első személybe fogalmaztam, és nem írtam hogy mások ne olvassák. Nekem, hangsúlyozon NEKEM ez a véleményem.
2007. okt. 10. 19:09
Ez fura. Nekem nem hiszem, hogy a kin jutna eszembe, mar regen rossz, ha a szulesrol csak a fajdalom jut valaki eszebe. Sokkal inkabb a csoda, az uj elet, aki a parom es az en szerelmembol fogant, a testemben novekedett es belolem szuletett... Persze hozzaallas kerdese. A potanyam azt mondta, a szules csodalatos, persze, faj, de mi is lehetne gyonyorubb, mint eletet adni?
2007. okt. 10. 18:55
Most nagyon dívik az otthonszülés. Nem tudtam volna elképzelni hogy otthon szüljek.... A képek amelyeket az otthonszülésekről láttam, elborzasztottak. Fürdőkád, meztelenség, térdelés, guggolás, stb. Nem szeretnék úgy járni kelni a házban, hogy minden helységről a kín jusson eszembe.
31. gerna
2007. okt. 10. 18:35

Sokat segítene, ha legalább "ismernénk" a cikk íróját, de egyelőre ennyi volt a mondanivalója. Úgy néz ki, idetette okulásul, vagy visszajön, vagy nem... én tuti nem vagyok spirituálisan a topon, ezt már felismertem. Szülni ugyan könnyen tudtam, de más jellegű problémák voltak, vannak a gyerekeimmel.


Ez most az én hibám, vagy a sors keze tette be a lábát??

30. Alexa77 (válaszként erre: 29. - Mamma2)
2007. okt. 10. 18:30
Miert kell eldurvulni? Talan lehetne finomabban is velemenyt nyilvanitani! Es ha kerhetem, Gereb Agit hagyd ki ebbol. Mostansag nagy divat ot szidni, de talan elobb ismerni kellene, csak azutan velemenyezni, nem? Kulonben is: "ne itelj, hogy ne iteltess" - talan van ebben valami. Ne haragudj, ha kemeny vagyok, nem bantani akarlak.:-))
29. mamma2
2007. okt. 10. 18:17
Gyönyörű,álomszerű pihe-puha szülés volt és akkor fölébredtél,hogy eldőlt a seprű a sarokba. Üljetek össze Geréb Ágikával és meséljetek még egymásnak ilyen Andersen-izű történetecskéket, de normális hús-vér embereket ne kábitsál. Nagyanyám mondta első szülésem után:most már tudod lányom hogy mi az ANYÁD KINJA.
2007. okt. 10. 17:22
Nekem a kedvencem, amikor vajúdásom közben egy anyuka úgy üvöltött, de úgy...én meg csak kint ültem és hüledezve hallgattam... :))))))
27. josey
2007. okt. 10. 17:08

Sziasztok.

Én 3 hónapja szültem,nem féltem előtte.Hihetetlenül-borzasztóan fájdalmas volt - hisz ezt mind tudjátok - és egyben gyönyörű is.Végig próbáltam ellazulni és befelé koncentrálni, de a kín nem hagyott.Viszont a párom rengeteg erőt adott.Nem jajgattam,nem kiabáltam,de iszonyatosan fáááájt!!!


Hát csak gratulálni tudok,ha ez tényleg így ment,nekem is mesére hasonlít..

26. 075e427b08 (válaszként erre: 22. - Zsu77)
2007. okt. 10. 17:05

Szerintem a szerencsenek ehez semmi koze. Hozzaallas es felkeszules inkabb.

En nem szeretem amikor megdolgozol valamiert, ami a te erdemed, es masok azt mondjak: szerencses vagy!

Pl. mikor egy kisgyerekkel nincs gond, nagyon okos es onallo, nyugodt stb., akkor az csak azert van mert a szulo szerencses? Neem. Az a szulo erdeme.

25. 075e427b08 (válaszként erre: 23. - Zsu77)
2007. okt. 10. 17:02

Termeszetesen ez nem arrol szol hogy ki milyen ember.

Csak arra gondoltam, hogy ha en szinte sosem fozok, akkor egy szakacs biztosan magasabb szinten van ebben, ettol en meg lehetek jo ember, csak lassabban megy a fozes, es nehezebbnek elem meg.

24. Mágika75 (válaszként erre: 22. - Zsu77)
2007. okt. 10. 16:44

Szia Zsu!

Nem tartom szerencsésnek magam a könnyű szülés miatt. Erre készültem 40 hétig, sőt már előbb is. Az utolsó héten eszembe jutott, hogy mi van, ha mégsem lesz gyors és könnyű szülés... Aztán gyorsan elhessegettem ez a gondolatot. Már mér' ne lenne gyors és könnyű az a szülés? És lőn!!! :-)


Köszönjük! KisCsengénk tényleg gyönyörű! És okos is! Tiszta anyja! :-)))

23. Zsu77 (válaszként erre: 21. - 075e427b08)
2007. okt. 10. 16:19
Ezek szerint a spirituális szintem valahol a mínuszban van. Remélem ettől még nem vagyok rossz ember.
22. Zsu77 (válaszként erre: 20. - Mágika75)
2007. okt. 10. 16:13

Nagyon szerencsés vagy, hogy már a szülőszobán vállaltad volna a következőt.

Édes a kicsid:)

2007. okt. 10. 16:13
Az a szep ebben, hogy a szules csak annak hosszu es szornyen fajdalmas, aki fel, es nem tud ellazulni, es persze egyben onigazolas is, hogy naugye, en tudtam hogy fajni fog. aztan persze ezt hirdetik mindenhol. Aki meg kicsit magasabb spiritualis szinten van, annak gyonyoru a szulese, de a masik kategoria ebben sosem fog hinni. Szoval erre nem lesz megoldas. Egy biztos, senki nem indult neki a szulesnek ugy, hogy tudta, elete legcsodalatosabb elmenyeben lesz resze, es fejezte be ugy hogy szornyu volt, soha tobbet!
20. Mágika75 (válaszként erre: 19. - Mágika75)
2007. okt. 10. 16:07

Ja!

KisCsengénk születésének élményét nem az idő szépítette meg számomra. Már ott, a szülőszobában vállaltam volna a következőt.

2007. okt. 10. 16:05

Sziasztok!


Miért vagytok ilyen szkeptikusak?

KisCsengénk ugyan nem itthon született, de hasonlóan kellemes élmények közepette: az orvossal és Apával "édeshármasban", csendes nyugalomban, vízben. Ha nem lettem volna veszélyeztetett, akkor lehet, hogy itthon született volna KisCsengénk. Otthon szülni nem felelőtlenség! Hiszen tudatosan készülnek rá azok az Anyukák, akik vállalják.


Mindenki szüljön ott és olyan körülmények között, ami számára a legkellemesebb. Aztán, hogy az Anyuka mire és hogyan emlékszik...

A lényeg, hogy végre nem egy "szörnyen-borzalmasan-fájt-és-a-világon-még-senki-nem-szenvedett-annyit-egy-gyerekért-mint-én" (rém)történetet kaptunk.


Hölgyeim! A szülésnél természetesebb dolog nincs a világon. Erre teremtettek minket. Csak belénk beszélik, hogy szülni csak és kizárólag intézményesített formában vagyunk képesek, és másképp nem is biztonságos. A szüléshez két ember kell: a Baba és az Anyuka. És az önbizalom, hogy könnyen, gyorsan világra tudjuk hozni (akár egyedül is) a számunkra legdrágább lényt.


Kedveske! Van, aki igényli, hogy születéstörténeteket olvasson. Mert attól fél, amit nem ismer, ami agyon misztifikált. Nincs mindenkinek Anyukája vagy barátnője, aki tud mesélni a tapasztalatairól és némelyik orvos/bába/védőnő sem olyan készséges, hogy normálisan elmesélje hogy mi vár a kismamára a szülőszobában.

Mellesleg sokkal jobb ilyen ízlésesen megírt történetet olvasni, mint azt a rengeteg borzalmat, ahol beletérdeltek, nyomták, préselték, vágták és szakadt-repedt, lekötözték és még ki tudja mit nem olvastam...


Balijuci! Akár érezted azt a mélyszájat, akár nem, akár befolyásoltad a magzatvíz "elindulását", akár nem, köszönöm ezt a szép történetet.

18. 075e427b08 (válaszként erre: 16. - C5407291df)
2007. okt. 10. 16:00

Az a helyzet hogy a magzatviz valoszinuleg nem attol ment el, hogy o arra gondolt, (bar segitheted valaminek a bekovetkezeset koncentracioval) hanem egyszeruen megerezte, hogy itt az ideje. Ez semmifele csodat nem igenyel, csak annyit, hogy befele fordulj, es erezd hogy mi megy vegbe benned. Csak legtobben felszinesen elnek, es csak logikusan tudnak gondolkodni, mert tulsagosan el vannak foglalva a kulvilaggal. Nem robotok vagyunk, sokkal tobbre vagyunk kepesek.

A koldokzsinort pedig nyilvan nem egyedul vagta el, attol meg lehet buszke ra.

17. Alexa77 (válaszként erre: 16. - C5407291df)
2007. okt. 10. 15:50
Ebben nemi igazsag van!
2007. okt. 10. 15:48
Több szülés leírását elolvastam már a hoxán, és nagyon szép élményszerű történetek voltak. Ez nem ilyen! Sokkal inkább hasonlít egy eltervezett álomra, mint a valóságra. Megnézném azt az óvódáskorú gyereket aki elvágja, azt a vastag inkább slagra hasonlító köldökzsinórt! Milyen jó lenne ha elmenne a magzatvizem, és láss csodát! Elment. Ez túl szép lenne így!
15. Alexa77 (válaszként erre: 14. - Kedveske)
2007. okt. 10. 15:42
Hidd el, sokan vannak, akik viszont szivesen olvassak masok elmenyeit a szulesrol. Ha neked nem tetszik, szived joga, ne olvasd el, en szemely szerint orulok, ha masok tapasztalatait elolvashatom. Kulonbozoek vagyunk, masok az igenyeink, ez nem baj, csak tartsuk tiszteletben egymast.
2007. okt. 10. 15:39

Semmi gondom az otthon szüléssek, ha valinek ez a vágya tegye.

De ettől a ciktől felfordul a gyomrom, pedig csak átfutottam. Nem értem egyesek miért éreznek késztetést elmesélni a legapróbb részletekig a szülésüket. Ez "kintről" nézve undorító, és elveszi az kedvemet a szüléstől!

Ha annyira bensőséges a szülés, hogy csak a családra tartozik, akkor minek írja ide a nagyvilágnak!!

13. Zsu77
2007. okt. 10. 15:28

Sziasztok!

Ezek miatt a cikkek, írások, könyvek miatt lesz egyre több anyuka, főleg az első szülése után, befordult. Mivel az ő szülése iszonyat fájdalommal, kimerüléssel járt és a csodás babukáját tartva arra gondol, hogy ez a kicsi gyönyörű, egészséges és valószínűleg egyke lesz. Ki az az őrült aki ezek után szülne mégegyet:) Szerencsére ez idővel elmúlik, de valljuk be őszintén, a legtöbb szülésben az egyetlen szép és felemelő, hogy végre láthatjuk és foghatjuk a kis pocaklakót.

Nem akartam ezzel senkit megbántani, de magam is megjártam a pokol bugyrait, hogy nem volt "gyönyörű" szülésem és az orvosom térdébe csimpaszkodva könyörögtem 15 óra 2 perces fájások után, hogy szedje ki belőlem. Ő szeretetteljesen megölet és közölte indulhatunk a műtőbe. Megkönnyebbültem erre spontán beindult minden. Szülés után hónapokig úgy éltem, hogy rossz anya vagyok, a jó anyák mosolyogva sőt énekelve szülnek. Ma már tudom nem ezen múlik:D

12. pencil
2007. okt. 10. 15:26

Bevallom, a cikk olvasása során én is végig arra gondoltam, hogy az írója Andersennek vagy Benedek apónak a leszármazottja.

Én is azültem kettőt, nem ordítoztam közben, és én arról ábrándoztam, hog yde jó lenne, ha itt lehetne velem valaki a szeretteim közül. Akkor még nem jöhetett hozzátartozó a szülőszobába.De hogy az legyen valakinek a jó, hogy teljesen magányosan, "befelé fordulva", - a születendő gyerek apját pl. teljesen kizárva vajúdjon, hát....nem tudom.

A fájások intenzitása, és maga a fájás nem hiszem, hogy forró körként és feszülésként meg nyomásként jelent meg.

A szervezet rosszul tűri az oxogénhiányt, és az oxigénhiányra erőteljes fájdalommal reagál.

Na ez van szüléskor. A méhizomzat erőteljesen összehúzódik, kialakul az oxigénhiány a méh izomzatában és FÁJ.

Nem akarok okoskodó lenni, de a fájdalomérző receptorokat nem tudom ki lehet-e kapcsolni befeléfordulással.

Más.

Az én első gyermekem is óvódás volt, amikor született a kisebbik. Egy biztos: nem engedtem volna, hogy jelen legyen a szülésemnél.

Szép dolog a felvilágosultság, bla bla bla, de...

Én végigasszisztáltam a lányom mindkét szülését.

Elmondhatatlan volt, ugyanakkor lelkileg kicsinált, mert hiába tudtam az eszemmel, hogy ez így normális, a szívem megszakadt, hogy nem tudok segíteni a gyerekemen, nem tudom enyhíteni a fájdalmát, amit máskor mindig megtettem. :)

Szóval egy óvódásnak nem hiszem, hogy kell egy ilyen élmény. Nem igaz, hogy fel tudja dolgozni a látottakat, mert akárhogy is van, az anyja szenved a szeme láttára.

Na és annak sem örültem volna, ha ovis korukban azt mesélték volna, hogy xy csoporttársuk anyukája otthon a kádban ...

Kíváncsi lennék egy gyermekpszichológus véleményére ezzel kapcsolatban

Lehet, hogy én nagyon rosszul látom a dolgokat, de akkor is ez a véleményem.

11. Alexa77 (válaszként erre: 10. - 984ff08d0b)
2007. okt. 10. 15:19
Ez nekem is kisse fura lenne, marmint, ha a gyerekem vegignezne hogy szulok, de van, akinel bevalt.
2007. okt. 10. 15:18
Sok Eus országban az otthonszülés a megszokott...de ott is feltételekhez van kötve. A jelenlegi eü. helyzet mellett nálunk várhatóan ez kb. 15 év múlva lesz teljesen megszokott és elfogadott...és soha nem szeretném, ha a fiam végignézné, hogy szülök :P
2007. okt. 10. 15:01
Sziasztok! Talan ez az elobbiekben leirt cikk nem felel meg teljesen a valosagnak, talan igen, de nem is ez a lenyeg. Az a baj, hogy - tisztelet a nagyon keves kivetelnek - hitetlenul fogadnak mindent, ami szep es jo otthonszulesrol szol. A tobbi hasonlo temaju forumon szinte verre menoen vitatkozunk, hol es hogyan jo szulni. Itt az ujabb lehetoseg, hogy egymasnak essunk? Am legyen, de azt azert jo lenne elkerulni, hogy szemelyeskedesig menjen a dolog. Talan Gereb Agit is ki lehetne hagyni a dologbol, egyreszt, mert nem vagyok hive annak, hogy azt szidjuk, aki nincs jelen es nem tud kiallni a maga igaza mellett, masreszt, mert a helyzet az, hogy aki az otthonszules hive, az tiszteli az Agit, a tobbiek elitelik, gyakran gyilkosnak tartjak (lsd. a hasonlo forumok). Kisse valoban hihetetlennek tunik, amit a cikk iroja leirt, ha viszont igaz, az egy ujabb erv az otthonszules mellett szerintem. Amiben mindentol fuggetlenul egyetertek a cikk irojaval, az, hogy a szules folyamata nagyban fugg attol, mit is varunk tole. Ha kepesek vagyunk elhinni, hogy szepen, nyugodtan, gond nelkul zajlik, valoszinuleg ugy is lesz. Sajnos a mai nokkel elhitetik, hogy keptelenek onalloan szulni, hogy orvosra mindenkepp szukseg van, mert komplikaciok fognak fellepni, szinte kotelezoen. Ennek nagyon nem szabadna igy lennie! Mi nok igenis arra szulettunk, hogy gyermekeket hozzunk a vilagra, s epp ezert kepesek is vagyunk ra! S mielott meg jo szokas szerint nekem tamadna valaki, leszogezem, nem azt szeretnem, ha ezentul mindenki otthon szulne, hanem azt, hogy mindenkinek joga es lehetosege legyen valasztani, hol es hogyan szeretne vilagra hozni gyermekeit.
8. Linn
2007. okt. 10. 14:53
Itt a vége, fuss el véle! Az esti mesének vége...
2007. okt. 10. 14:49
Klassz az új nickneved.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook