Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyönyörű szülés fórum

Gyönyörű szülés (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyönyörű szülés

1 2 3 4
96. Alexa77 (válaszként erre: 95. - Balijuci)
2008. szept. 4. 14:02

Ezt a hozzászólást akár én is írhattam volna, annyira a szívemből szóltál!:-) 5 hete szültem itthon a kislányomat olyan háborítatlan békességben, beavatkozásmentesen, ahogy szerettem volna. Csodálatos élmény volt, leírhatatlan. (Nagyjából azért leírtam a naplómban.:-DD )

A kételkedőknek ajánlom szíves figyelmébe Pennz Armstrong - A születés mnűvészete c. könyvét! :-)

95. balijuci (válaszként erre: 91. - Ungnoemi)
2007. okt. 23. 17:13

Szia ungnoemi! Hu, hat jo sok munka lehetett ezt mind vegigolvasni :) koszonom, megtiszteletesnek erzem, hogy ennyire erdekelt. Gratulalok a kislanyodhoz es az uj jovevenyhez :) Orulok, hogy Te is elvezhetted a szulesedet. Egyaltalan nem maradisag, ha valaki a tenyek teljes ismereteben is a korhazi szulest valasztja. Mint a Te peldad es szamos mas pl. mutatja, ott is lehet jo elmenye az embernek.


Az a jo elmeny ugy gondolom a kedves szemelyzet/orvos es egy szereto, gondoskodo -es bator!- ferj kozremukodesenek volt koszonheto. Az orvos modoranak igen, de megitelesem szerint NEM az orvosi ellatas minosegenek. Az a szornyu gatmetszes amit emlitesz peldaul, es amit (erthetoen) nagyon nehez volt ferjednek vegignezni, es ami egy kisgyereknek tuti, hogy traumatikus volna!!! A rutinszeru gatmetszes megrogzott barbar szokasa az orvosoknak, soha semmilyen tudomanyos kutatas nem igazolta szuksegesseget; ami komoly kutatas letezik az az anyakra nezve nagyon is karosnak mutatta, a babak viszont nem lettek egeszsegesebbek tole. Nekem meg sosem volt varrat OTT, de el tudom kepzelni milyen fajdalmas es kinos. Raadasul foloslegesen! En nem elore tudtam: nem turom, meg ha mosolyogva vagnanak, es utana kedvesen vigasztalnanak, akkor sem. A korhazi procedurak nagy resze nehezebbe vagy fajdalmasabba vagy veszelyesse teszi a folyamatot, mikozben az un. szakembereknek fogalmuk sincs milyen sima maga a termeszetes, haboritatlan szules. Hiszen sajat gyakorlatuk reven nem ilyeneket szoktak latni.


Kerlek hidd el, otthon szulni szamomra nem 'mersz' kerdese volt, hanem a tenyek objektiv ismeretebol adodo logikus alternativa. (Korhazban szulni szerintem csak akkor maradisag, ha eleve nem is hajlando vegiggondolni ezt a logikat egy hazaspar.) En nagyon is tisztaban vagyok vele, hogy mely ritka komplikaciok eseten eletmento a korhaz. Csakhogy a leggyakoribb komplikaciok a korhazi beavatkozasok jovoltabol szoktak fellepni. Ezt a korhazon kivul tervezett szulest a korhazon belulivel osszehasonlito tanulmanyok igazoljak. Otthon, bábával, a tipikus procedurak es mutetek nelkul is eppen annyi magzat jon epen, egeszsegben vilagra. A tenyleg spontan fellepo, surgos es eletveszelyes komplikaciok annyira ritkak, hogy statisztikai eselyuk sokkal ALACSONYABB otthon, mint a korhazakban. Osszessegeben igy egyforman biztonsagos mindketto. Mindket helyszinen egyforman jo eselye van, hogy minden rendben vegzodik. Lasd pl. Outcomes of planned home births with certified professional midwives: large prospective study in North America, a weben rajta van az egesz tanulmany szovege, bar sajnos magyar forditasarol nem tudok.


Minden jot!

94. DODICA
2007. okt. 22. 21:08

Geréb Ágnes nevét szerintem egyáltalán nem kéne idekeverni!!

Írta balijuci, hogy vele szült? Nem. Márpedig ebben az országban rajta kívül még van pár bába!!

93. DODICA
2007. okt. 22. 21:06

Kedves balijuci!


Örülök, hogy olvashattam a történetedet! Végre még egy otthonszülő a hoxán! ;) :))


Őszintén gratulálok ehhez a csodás élményhez! Elhiszem minden szavát, hiszen bármi bárhogyan történt, a lényeg az, ami benned megmaradt! Az pedig mindenféle fájdalom ellenére bizonyára gyönyörű.


Nekem két gyermekem nézte végig a húguk születését. Minden igaz, amit írtál: bennük még nincsenek tabuk, előítéletek, bebeszélt félelmek. Elfogadják a természetet olyannak, amilyen, még akkor is, ha az épp fáj, vagy rossz....


Sajnálom, hogy a legtöbb nő nem így éli meg a szülését. :(

92. 274c9996b8 (válaszként erre: 91. - Ungnoemi)
2007. okt. 20. 15:06
Ez egy elethu beszamolo ! Ugygondolom hogy a legtöbbunk kb igy eli meg a szuleset.
2007. okt. 20. 09:29

Sziasztok!


Végig olvastam az összes hozzászólást, a cikkel együtt...

Hááát lehet én is a maradi szülőkhöz tartozom, de nem mertem volna itthon szülni...nekem pozitív élmény volt a szülés, bár nagyon fájt, és kimerített...12 órát vajúdtam, abból majdnem 8 órán keresztül 2 perces fájásaima voltak...de nyugodt voltam, mert apa velem volt bztonságban éreztem a kisbabámat, mert folyamatosa..és abszolút nem volt rideg és hideg a szülőszoba...csak ketten voltunk végig, és csak a tolófájásoknál jött be az orvosom...a szülésznő is nagyon kedves volt...mivel én úgy gondolom, hogy bármikor lehet komplikáció szülés során, biztonságosabb a kórház, persze, ha nem lépnek fel problémák, akkor bárhol megszülheti az anya a kisbabát, de ha még is vmi adódik, lehet, csak 3 percen múlik minden...és egy életen keresztül bánja, hogy az elveit a baba élete elé helyezte...Most várjuk a második babánkat, és tudom, hogy mire készülhetek, és boldogan várom...a kislányomnak, aki most volt 1 éves, biztos nem engedném meg, hogy megnézze, hogy hogyan szülök...apa véleménye az volt amikor először szültem, hogy a világ legszebb élményét élte át, de szörnyű volt látni, mikor a gátmetszést végeztek...

Ez az én véleményem és élényem...és áprilisban eltudom mesélni maj, hogy hogy éltem át a második babám születést...

90. Alexa77 (válaszként erre: 88. - Balijuci)
2007. okt. 18. 16:35
Elhiszem! Amugy az en parom nem amerikei, de ott elt 20 evig, diplomas apolokent dolgozott, benne fel se merult, hogy gond lehetne abbol, hogy en otthon szeretnek szulni. Ennyivel felvilagosultabbak arrafele...Lassan ez az orszag is elkezdhetne felnoni.
89. balijuci (válaszként erre: 86. - _kleo_)
2007. okt. 18. 16:34
_kleo_, ez nagyon jo tortenet!!! A veletlenul otthon 'kicsusszant' babak szamos esete mutatja, akiknel nem volt ido beavatkozni, hogy milyen egyszeru folyamat a szules. Az meg jol orzott titok, hogy a lassabban halado vajudasokhoz se volna tobbnyire szukseg kozremukodesre, csak bizalomra es turelemre ;-)
88. balijuci (válaszként erre: 87. - Alexa77)
2007. okt. 18. 16:23

Igy is lesz!! En is eppen erre jottem ra elso babank elott: nem a szulestol felek, csak azoktol, akik nem biznak benne/bennem.

Megjegyzem, ha fantaziaszules-tortenetet tettem volna ide fel, nem szerepelt volna benne bába. Meg a valosagban sem tett semmi de semmit hogy segitsen vagy iranyitson engem: szinte csak formasag volt a jelenlete. Ha lett volna merszem, tuti hogy nelkule is ugyanolyan siman kijott volna a gyerek! Es nem en lettem volna az elso es egyetlen, akik szaksegitseg nelkul tervez szulni. Egy itteni (amerikai) baratnom ilyen anyakrol irja disszertaciojat. Es kozben elso gyereket egyedul szulte. Szakmai gyakorlat :) Rengeteg felkeszules elozte meg, de megerte nekik: fantasztikus volt!

87. Alexa77 (válaszként erre: 84. - Balijuci)
2007. okt. 16. 06:46
Nem fog sikerulni. Marmint az, hogy barki megrenditsen. Mert egyreszt elmondhatatlanul vagyom az anyasagra, mindazzal egyutt, ami ezzel jar, masreszt en eloszor nagyon feltem a szulestol, de csak addig, amig ra nem jottem, nem a fajdalomtol felek, nem is magatol a szules-szuletes miszteriumatol, hanem attol, hogy kiszolgaltatottan, rideg korhazi korulmenyek kozott kell vegigszenvednem az egeszet. Amiota tudatosult bennem, hogy nem kell ennek igy lennie, hogy otthon is vilagra hozhatom a gyermekemet, teljesen megnyugodtam. Azt gondolom, s ezt mar egy masik forumon le is irtam, hogy ha akkor, amikor a gyermekunk fogant, csak ketten voltunk, a parom es en, akkor legyen ez igy akkor is, amikor szuletik! Nincs szuksegunk masra! Szulni a vilagon a legtermeszetesebb, a testem tudni fogja a dolgat, a lelkemnek meg annyi feladat jut, hogy befele tudjon figyelni es atadni magat az elmenynek. Szerencsere a parom is tokeletesen egyetert velem, igy felelmek nelkul, boldogan varjuk majd elso kisbabankat (akit epp most probalunk osszehozni:-)) ).
86. _kleo_
2007. okt. 15. 22:09

Tenyleg nagyon szep tortenet, gratulalok, hihetetlen hogy ilyen jol is mukodhet, nagyon ugyesek voltatok!


En konkretan ataludtam az elso szulesem nagyreszet. Reggel mikor felebredtem mar 4 perces rendszeres fajasaim voltak. 5 ora mulva meg is volt Dani. A masodik otthon sikeredett, bar nem igy terveztuk. Hajnal 3 utan kicsivel eros fajasokra ebredtem, 4h-kor elfolyt a magzatviz, hivtunk mentot, fel 5-kor mar a kezemben szuszogott Peti. 15 perc mulva ert ki a mento, a mentosok vagtak el a koldokzsinort, akik mint kesobb kiderult, eltevedtek. Ezert kestek le a szulest. Dani megnezte a kistesot, mert kozben o is felebredt.


En nem bantam volna egyebkent ha vegignezi a szulest, szerintem bennuk meg megvan az a nyitottsag es osztonos kivancsisag ami a felnottekbol mar kiveszett. Ha erdekli, hagy lassa. Ha felelmetes, vagy idegen neki, szol, vagy kimegy a szobabol.

2007. okt. 15. 19:32

gerna 75.: Szia! Azert fekudtem le aludni, mert este 9 volt es terhesen annal kesobb mar nem szoktam birni. A szules tudod, milyen faraszto tud lenni, nagyon fontos egy utolso erogyujtes. (Amugy ejfelig tudtam csak ugy-ahogy aludni, azutan ebren lazitottam.) Mar minden elo volt keszitve az otthoni szuleshez, korhazba indulni ugye nem kellett. Ha alvas kozben is izmozik a mehem, ugye azzal is csak halad a dolog? A szulest tuti, hogy nem alszom at :-) Ja, es a bába tolunk 15 percre lakik, gyorsan tudott jonni, ha kell.


Ha azt kerded, hogyan voltam kepes a fajasoktol aludni... hat, fajtak, de ezek szerint nem annyira. Mint ahogy menzesz alatt is alszik ejjel valahogy a gorcsok felol az ember, neha rosszabbul, de azert alszik.


Ha pedig az furi, hogy hogyan nem voltam tul izgatott, hat az az jol begyakorlott relaxacio eredmenye. A hipnoteriapias relaxacioval kapcsolatban nem atlag kis lazitasra kell gondolni, az annal modszeresebb, de barki el tudja sajatitani. Plusz, azzal is sikerult kicselezni magam, hogy gondoltam ha ez csak valami elovajudasfele, akkor egy kis pihenestol majd biztos elmulik. Hehe. Ezt azert igazan nem gondolhattam komolyan :)

2007. okt. 15. 18:59
Alexa77, persze azert neked is, mert lattam, foglalkoztat a fajdalom mint tema. Orultem, hogy pozitivan allsz hozza es nem akarom, hogy masok ebben megrenditsenek! :)
83. egypt (válaszként erre: 75. - Balijuci)
2007. okt. 15. 11:05
Így már OK.:)
82. Alexa77 (válaszként erre: 74. - Balijuci)
2007. okt. 15. 08:47
Ez miert szol nekem? En leginkabb osztottam a velemenyedet, ugy gondolom!:-))) Otthonszules -parti, befele fodulas-parti vagyok es hiszem, hogy nem lehet a szules olyan pokoli. Biztos vagyok benne, hogy igenis nagyon faj, csak epp nem engedem, hogy gyokeret verjen bennem ez az erzes, nem felelemmel, csak boldogsaggal akarok keszulni a gyerekem vilagrajovetelere. Azt meg. hogy egy kisgyerek vegignezze a testvere szuleteset, nem nagyon tudom elkepzelni, de egyaltalan nem itelem el, mindenki maga tudja, mire es hogyan van felkeszulve a gyereke. Nem hiszem, hogy nalam valaha is igy lesz, bar soha ne mondd, hogy soha, de az is igaz, ha jobban belegondolok, hogy talan a gyerekek eloiteletmentesseguk miatt egeszen maskepp elik meg ezt az egeszet, mint a felnottek, akiknek mar tele a feje eloiteletekkel es tarsadalmi elvarasokkal.
2007. okt. 15. 08:32

PeDe, tenyleg nem szukseges az aggodalom, de koszonom, hogy sziveden viseled a gyermekem lelkivilagat! :) A kisgyerekeknek mint sok masrol, a szulesrol sincs --meg-- eloiteletuk. Nem ugy neveltem, hogy a szules szenvedes es felelem, ezert nem erre szamitott o sem. Az o szuletese ota tudom magamrol, hogy nem sikoltozos tipus vagyok. Amig vartuk a tesot, kepeskonyveket nezegettunk, tudta mire lehet majd szamitani. Tobbszor kerdeztem, kivancsi-e, szeretne-e megnezni, hogyan bujik ki a baba. Mindig lelkes igennel valaszolt. Ami pedig a koldokzsinort illeti, szinte racsapott a szuleszno kezere, amikor segiteni probalni neki. (De persze vegulis egyedul nem sikerult.) Szoval, stramm srac!


Persze, Te ismered a kisfiadat, nyilván mérlegelted azt is, hogy fog hatni rá ez a nem mindennapi élmény. :-) Nekem az is furcsa volt, amikor az egyik ismerősöm elvitte a két éves kislányát a 4 dimeniós ultrahangra. Mint mondtam, biztos én vagyok túl maradi...Remélem, később sem lesz kedvezőtlen hatással a kisfiad párkapcsolataira ez az élmény.

80. gerna (válaszként erre: 56. - Gerna)
2007. okt. 15. 07:25
Sőt! még G.Á. lányának is fájt, mint az olvasható a belinkelt cikkben: [link]
79. gerna (válaszként erre: 78. - Edicske)
2007. okt. 15. 07:16
Nem baj, én is szoktam kapni! de kibírom ;-)
78. edicske (válaszként erre: 77. - Gerna)
2007. okt. 15. 07:02

Kedves Gerna!

Ezért a kijelentésért (hogy a szülés fáj) én már "kaptam" ezelőtt pár hozzászólással. Teljesen igazad van!

77. gerna
2007. okt. 15. 05:46

Némelyik gyengéd, csöndes és társai szüléstörténet jobban hasonlít valamiféle orgazmus-leírásra, mint valóságos szülésre. "Fájdalommal szüld magzatodat...", ezért ez érvényes a mai napig, bár lehetséges kikerülni orvosi és/vagy mentális technikákkal. Nem értem, miért kellene kikerülni, letagadni, hogy a szülés fáj?? hiszen az egyetlen olyan dolog, ami FÁJ, és mégis vállalkozunk rá.

Hacsak nem számítjuk a fogorvost ;-)

76. gerna (válaszként erre: 75. - Balijuci)
2007. okt. 15. 05:37

Szia! én arra a részre lennék kíváncsi, hogy tudtál 5 perces, erősödő fájásokkal aludni. És főleg, hogy MIÉRT.

Válaszolnál erre is valamit:


"45. gerna 2007-10-11 11:22


Nekem a legfurcsább, hogy 5 perces, erősödő fájásokkal lefeküdt aludni. Hogy miért furcsa ez? a második szülésemnél arra ébredtem, hogy "fájás" van. Kb. annyi időm volt, hogy felöltözzek és autóval be a 10 percre lévő kórházba. 6.25-kor érkeztem és 7.10-kor megvolt a baba!

Ha tovább alszom, gondolom, nekem is lenne élményem az otthonszülésről ;-) "

2007. okt. 15. 04:27
Jaj, bocs Egypt. Igazad van, tenyleg lehet a korhazban is gyonyoru. Nem az a celom hogy elvitassam barkitol, aki ugy erezte, az o korhazi szulese gyonyoru volt. Voltam en is olyan korhazi szulesen, ahol csakis szeretet, tisztelet, es unnepi hangulat ovezte az anyat. Es persze otthonszules is lehet lassu, nehez es fajdalmas. Az en elmenyem sem attol lett gyonyoru, hogy az otthonunk dekorativabb, mint egy szuleszeti osztaly. Nekem azert volt tokeletes, mert annyira zavartalanul elhettem meg minden pillanatat. Nem eppen testen kivuli elmeny, bar pont annyira kulonleges, mert nagyon is testen beluli: test es lelek kozotti teljes osszhang volt. Sajnos, a hetkoznapokban egyaltalan nem szoktam ilyen megvilagosult allapotban lenni :P
2007. okt. 15. 04:00

PeDe, tenyleg nem szukseges az aggodalom, de koszonom, hogy sziveden viseled a gyermekem lelkivilagat! :) A kisgyerekeknek mint sok masrol, a szulesrol sincs --meg-- eloiteletuk. Nem ugy neveltem, hogy a szules szenvedes es felelem, ezert nem erre szamitott o sem. Az o szuletese ota tudom magamrol, hogy nem sikoltozos tipus vagyok. Amig vartuk a tesot, kepeskonyveket nezegettunk, tudta mire lehet majd szamitani. Tobbszor kerdeztem, kivancsi-e, szeretne-e megnezni, hogyan bujik ki a baba. Mindig lelkes igennel valaszolt. Ami pedig a koldokzsinort illeti, szinte racsapott a szuleszno kezere, amikor segiteni probalni neki. (De persze vegulis egyedul nem sikerult.) Szoval, stramm srac!


Alexa 77, es Pencil, aki ezt irta: "Nem akarok okoskodó lenni, de a fájdalomérző receptorokat nem tudom ki lehet-e kapcsolni befeléfordulással." Egyaltalan nem okoskodas, ha kerdesnek szantad. Valaszom: van, akinek sikerul. Letezik pl. hipnoterapias modszer, ami segit. Nem 100%, de az orvosok, szulesznok hinni se tudnak a szemuknek, ha olyan anyukaval talalkoznak, aki hipnozissal keszult. A hipnozis olyan tudatallapotot jelent, amely alatt mind a szuleshez valo erzelmi hozzaallast, mind pedig testi tuneteit kontrollalni lehet. Meg lehet google-ozni. En naponta gyakoroltam, kb. 7.-ik honaptol. Na de minel jobban magyarazom, annal inkabb azt fogjatok hinni, hogy mese az egesz?!!!

73. b59d693a46 (válaszként erre: 72. - Egypt)
2007. okt. 14. 23:11
Teljesen egyetértek. Nem hiszem, hogy számomra otthon nagyobb élmény lett volna, legfeljebb jobban stresszeltem volna, nehogy történjen vmi baj. De mindneki eldöntheti, vállalja-e a kockázatot, azt is, számára mi az ideális. Ahogy korábban írtam - és nem szeretném ismételni magam - én csak a kisfiú lelkivilágáért aggódom csöppet.
72. egypt (válaszként erre: 71. - Balijuci)
2007. okt. 14. 23:07
Szerintem abszolút nem a helytől függ, hogy gyönyörű vagy nem gyönyörű a szülés. Nekem több ismerősöm is gyönyörűnek tartja a szülését, pedig kórházban szültek. Nem a hely számít, a berendezés, csempe, padló színe, stb., hanem az orvos és a többiek, aki segítenek. Ugyanúgy lehet kórházban is szülni azokkal az emberekkel, akikkel otthon is szülnél.
2007. okt. 14. 22:53

SZIASZTOK, ITT A SZERZO!


Nem kod elottem, kod utanam (ahogy valaki utalt ra) csak kozben visszautaztunk az USA-ba es olyankor nem toltok annyi idot a magyar weboldalakon. A szules itt tortent. Aki tovabbra is ketelkedik a tortenet hitelessegeben, kerlek irj uzenetet, kuldok Neked a blogomra linket, ahol angolul es bovebben le van irva a terhessegem es szulesem tortenete.


A gyermekem elvezte, nem felt, mert nem tortent semmi ijeszto. Egz korhazi szulesre semmikeppen sem vittem volna, meg ha engednek se. AZ nem gyonyoru.


Sajnalom, hogy el se hittek sokan. Hiszen azert irtam meg, hogy tudjatok: igenis lehet ilyen is.

70. egypt (válaszként erre: 60. - Ppiiccii)
2007. okt. 14. 21:20

A második résszel (az eltunyulással)nem értek egyet. A különbség az, hogy valóban régen is otthon szültek a nők, de meg lehet nézni, hogy akkoriban hány szülés végződött a baba vagy a mama halálával, és ma mekkora ez az arány.

Sokan érvelnek azzal, hogy bezzeg külföldön lehet otthon szülni, csakhogy ott szigorú és szabályozott feltételek mellett történik a dolog. Hollandiában pl. otthonszüléskor ott áll a ház előtt a rohammentő, és bármi van, irány a kórház!

69. b59d693a46 (válaszként erre: 62. - 9778ca1817)
2007. okt. 14. 21:11
Na, igen, felettébb gyanús...
2007. okt. 14. 21:09

Elolvastam a cikket, és nem tudom elképzelni, hogy így szüljek. Főleg, hogy annyira aggódnék a baba miatt. 24-én szültem, minden rendben volt, csak a baba 4 kiló

így aztán otthon kicsit nehéz lett volna gátmetszés nélkül...

mindenesetre nem ajánlanám. szerintem egy bébi akkor is csodálatos, ha egy rideg szülőszobán találkozunk először.

67. gerna (válaszként erre: 66. - 075e427b08)
2007. okt. 14. 20:35
Végülis bárki lehet, aki feltett egy cikket, egy újonnan regizett névvel, és elfelejtette megjelölni a forrást. Ennyi :(
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook