Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyöngyékszer készítés fórum

Gyöngyékszer készítés (beszélgetős fórum)


2012. szept. 7. 17:14
Nagyon jó a bőrvarró cérna.
16. gyöngyszemü (válaszként erre: 15. - Eliszter)
2011. febr. 22. 19:30
Én amilyet vettem jó erős, akkora mint egy varrógépbe való orsozott cérna, úgy is néz ki, nekem az bevállt, van több színben, decsak gyöngyös boltban kapható.
2011. febr. 22. 15:22
Sziasztok! Megtudnátok mondani, hogy milyen a jó fűzőcérna?
14. pirinyo79 (válaszként erre: 13. - Elszabadult hold)
2011. febr. 22. 11:16
Rendben,köszi :)
13. elszabadult hold (válaszként erre: 9. - Pirinyo79)
2011. febr. 21. 18:32
Szia! Ha bemész a hobbiboltba és ott megmondod mit szeretnél otthon ügyeskedni - mindenben a segítségedre lesznek. Hát ha valakik, akkor a hobbiboltos nőcik tudják. :)
12. gyöngyszemü (válaszként erre: 9. - Pirinyo79)
2011. febr. 21. 17:49

Ezt nemolyan egyszerű megmondani miket vegyél. Függ attól is hogy milyen gyöngyékszert szeretnél készíteni, karkötő, lánc, mármint hogy milyen technikákat alkalmaznál szívesen...

Én a Blahára szeretek járni ami a Keleti felé van a Rákóczi úton jobb oldalt található gyöngyös bolt, az elég olcsó és sokminden megtalálható ami máshol is van.

Tű, fűzőcérna, kapcsok.... képtelenség tanácsot adni hogy mit vegyél, azt ugyis ott meglátod és jön az ihlet, hogy mégis mit szeretnél alkotni, és azt veszed meg....

Idővel kialakúl az "izlésed" és mindent megveszel hozzá... Én már lassan gyöngyös boltot nyithatnák vagy kész bizsu boltot, mert már annyi van..

11. pirinyo79 (válaszként erre: 10. - Mosolyka2)
2011. febr. 21. 15:48

Köszönöm a bíztatást,aranyos vagy!

Már nézem is mi az a zsorzset tekla :)

2011. febr. 21. 15:28
Szia! Remélem össze jön amit tervezel, nekem nagy szerelmeim a zsorzset tekla gyöngyökből készült fülbevalók, vennék is tőled :)
2011. febr. 21. 15:03
Ha valaki meg tudja mondani,hogy pontosan milyen kellékekre van szükség,azt megköszönném.Szeretném előre tudni mielőtt vásárolni indulok.
2011. febr. 21. 13:56
értem
2011. febr. 21. 13:47
Eddig nem foglalkoztam ilyen jellegű dolgokkal,most érdekel.
2011. febr. 21. 13:41
hogyhogy nem ismerted ezeket a hobbi boltokat ha Te is itt laksz? :)
2011. febr. 21. 13:25
Köszi :)
2011. febr. 21. 13:20
De cuki a cicukád! Én is nagy macskás vagyok :))
2011. febr. 21. 13:14

Köszi :)

Holnap meg is nézem őket.

2. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - Pirinyo79)
2011. febr. 21. 13:07
Szia, a Ferenc körúttól gyalogosan 3 hobbi bolt (ebből egy gyöngyös) is megközelíthető. (Az Üllői úton van) + egy a Boráros téren a Duna ház emeletén, mindegyik nagyon jól felszerelt. Minden van!! És sok kis segédkönyvecske is - mindent megtalálsz ami csak kell! :)
2011. febr. 21. 11:01

Sziasztok!


Szeretném megtanulni ezt a technikát.

Teljesen az alapoktól mert kezdő vagyok.

Igaz,hogy készségem és türelmem is van hozzá, kiskoromban készítettem gyöngyből állatokat,de az olyan régen volt. :)

Csináltam csomózási technikával karkötőket is.

De most nagyon megtetszettek ezek az egyedi ékszerek. Budapesten hol található olyan hobby bolt ahol beszerezhetek mindent. És pontosan mik azok a kellékek a gyöngyön damilon kívül amikre szükség van?

Esetleg pontos tervrajzos könyv is kapható?

Ha esetleg valakinek már ez a hobbyja akkor szívesen várom itt a fórumban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook