Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyomortükrözésre kell mennem, mire számíthatok?Van valami amire különösen figyeljek? fórum

Gyomortükrözésre kell mennem, mire számíthatok?Van valami amire különösen figyeljek? (tudásbázis kérdés)


15. ac808a6b30 (válaszként erre: 14. - Ac808a6b30)
2010. okt. 28. 14:33
Ja, a cső állítólag vékonyabb, mint 15 éve, amikor nekem először csinálták.
2010. okt. 28. 14:32

Én most jövök, volt Lidocain, nem mondanám, hogy élveztem, de azt sem, hogy kibírhatatlan, pedig végigöklendeztem az egészet a sav folyamatosan jött fel, mert túl sok!

Most kicsit fáj a torkom, a jól megrágott kaját is fejbiccentve tudom lenyelni!

13. lilluska25 (válaszként erre: 11. - Gabson730)
2009. nov. 9. 11:49
sajnos semmit nem vettem észre ,mindenhogyan iszonyat szar,ezért csináltatom altatásban csak nyáron amikor egy prof.csinálta Ö nem adott...
12. youlcsi (válaszként erre: 11. - Gabson730)
2009. nov. 8. 18:21

szia!

ugyan a kérdés nem nekem szólt, de sztem a csövek vastagsága változatlan... persze nem arra gondolok, hogy 20 éve az, de az utóbbi néhány évben nem hinném, hogy volt változás.

nekem annyi szerencsém volt, hogy gyerekeknél használt (vékonyabb) endoscoppal csinálták. bár, mivel bódítva voltam, majdhogynem mindegy volt :)

11. Gabson730 (válaszként erre: 5. - Lilluska25)
2009. nov. 6. 11:55

Lilluska!


Vettél észre valamilyen fejlődést a a cső vastagságában?

Lehet hogy a régi rémhírek csak a régi csövek vastagsága miatt voltak?

2009. máj. 29. 17:34
csak nyugodtan tudod végigcsinálni...
9. csehild (válaszként erre: 8. - Ildika)
2009. máj. 29. 16:02

Nagyon köszönöm!!!!

Legalább tudom mire számíthatok!

2009. máj. 29. 15:30

Nem egy kellemes dolog, de túl lehet élni :)


"A vizsgálat menete

Gyomortükrözéskor a beteg a bal oldalán fekszik, a lábait behajlítva enyhén a hasa felé húzza, a fejét lehajtja (megbiccenti), mintha az inge gombjait nézné. A vizsgálat megkezdése előtt érzéstelenítőt fújnak a garat hátsó falára, amely kissé keserű vagy égő érzést okoz, de hamar elzsibbad, és utána már csak kis gombócérzés marad a torokban. Ezután egy műanyag harapásvédő csutorára kell harapni, majd az orvos levezeti a műszert - ehhez a beteg aktív közreműködésére (nyelésre) is szükség van. (Ez egyébként a vizsgálat legkellemetlenebb része.) A gyomortükrözés általában 3-10 percig tart, attól függően, hogy mennyire könnyen áttekinthetők a területek, illetve hogy hány mintát (biopsiát) kell az orvosnak vennie.

Mit kell tenni a vizsgálat előtt?


* A vizsgálatot megelőző napon vacsorázhat, de éjfél után már vizet se igyon, és semmiképpen ne dohányozzon. Bár a gyomortükrözést általában a délelőtti órákban végzik, előfordulhat, hogy későbbi időpontot adnak. Ilyenkor 8 órával a vizsgálat előtt ne egyen és ne igyon semmit! (A szomjúságérzet a száj kiöblítésével jelentősen csökkenthető.)"

7. csehild (válaszként erre: 4. - 88e297a0b8)
2009. máj. 29. 15:01
puffadok mindig
6. csehild (válaszként erre: 5. - Lilluska25)
2009. máj. 29. 15:00
igazából mindenre,mitfognak csinálni?
2009. máj. 29. 14:56
ú én már öskori gyomor tükrözös vagyok vagy 6szor coltam sajna.mire vagy kivánxcsi????
2009. máj. 29. 14:43
Miért kell menned?
2009. máj. 29. 14:42
A lényeg, hogy ne izgulj, mert nem érdemes. Amikor érzed, hogy a torkodnál a cső, nyelsz egy nagyot, mintha egy nagyobb falatot kellene nyelned. A többi sima ügy.
2009. máj. 29. 14:40
Nem kellemes de ki lehet birni!!Nagy levegő és szépen nyeled a csövet!!Szoritók!Egy ápolónő
2009. máj. 29. 14:35
Gyomortükrözésre kell mennem, mire számíthatok?Van valami amire különösen figyeljek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook