Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszertári Rodolfo fórum

Gyógyszertári Rodolfo (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyógyszertári Rodolfo

2013. ápr. 11. 07:26
Hála Istennek nekem nagyon nagy szerencsém van a gyógyszerészimmel, minden féle hasznos tanáccsal ellátnak, és sokszor az általuk kikevert készítmények válnak a leghasznosabbá, ami árba is csak töredéke az orvos által kiírtaknak. Volt rá példa, hogy két orvos nem ismerte fel a fiam lábán kijövő kiütéseket, miután több ezret költöttem krémekre, amik nem használtak, bevittem a gyógyszerészemhez, aki rögtön adott valami általuk kikevert krémet pár száz forintért, és csodálatos módon négy napon belül a fia meggyógyuult, és többé elő sem jött! Én jobban bízok bennük, mint az orvosokban!
20. Hmkati
2013. ápr. 10. 05:21

Erre mondhatja a patika, hogy kicsi az árrés, s valamiből meg kell élni.

Én egy termékbemutatós krémet láttam ott. bocs rajta vagyok a termékbemutatós témán könyvírás miatt. Betiltott rákkeltő anyagot tartalmaz.

Ha már patika, mostantól megnézheti a patikus az égy évi recept köteles szereidet. Van értelme? Többszür szó nélkül kiadta az orvos által felírt, de összeférhetetlen szert. csak akkor de derült ki mikor rosszul lettem.

2013. ápr. 7. 10:48
Nem tudom hol lehetne orvosnak irni és tanácsot kérni, bocsi ha rossz helyre irtam.
18. 9d7907a17a (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2013. ápr. 6. 15:42
És a gyógyszer lobbi is kemény.
17. syria (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2013. ápr. 5. 17:23
Elég szomorú, ha még bejelentés kötelezettség se lesz. Most is pofátlanul árulnak miden sz@rt, mi lesz utána?
16. Martian (válaszként erre: 15. - A94ac54e89)
2013. ápr. 5. 14:11

kilopják???


Ezt te sem gondolod komolyan, látom nem volt még idült betegséged, mert akkor nem mondanál ekkora sületlenséget.

15. a94ac54e89 (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2013. ápr. 5. 14:04

Van olyan, hogy "kilopják a hatóanyagot", de többnyire vérnyomáscsökkentőknél fordul elő: a gépsoron bizonyos sorozatszámnál placebot csomagolnak, állítólag ez a hatékonyság - hatékonytalanság kutatásához "kell".

Általában a betegek észre sem veszik, ha meg mégis, akkor vagy az időjárásra fogják, vagy elmennek panaszkodni a háziorvoshoz.

Ki vagyunk szolgáltatva, ez van ...

14. Martian (válaszként erre: 13. - Kristo_f)
2013. ápr. 5. 13:59
Van erre is egy jó magyar mondás, aki nem tudja, az tanítja!
13. kristo_f (válaszként erre: 8. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 5. 09:20

Ezzel a csúszó/pénzzel/ ne lóditsál

Gyógyszer engedélyezés egész más, szigorúbb mint az étrend kiegészitő, vagy a gyógyhatású készitmény

Étrend kiegészitő csak vitamint és ésványi anyagot tartalmazhat


Ha egy antibiotikum nem hat neked, akkor azt gondolod kilopták belőle a hatóanyagot?

A férjednek az a bogyó használt, másnak meg más.


A étrend kiegészítőkre meg csak bejelentés kötelezettség van, de úgy tűnik az se lesz.

12. Fanatic (válaszként erre: 8. - 9d7907a17a)
2013. ápr. 5. 07:55

Szia!

Elárulnád, mi a kevert bogyó neve?

Köszi

2013. ápr. 4. 23:24
Pharmaton vital vitamin, és pharma nord bármelyik terméke, ezzekkel nem lehet mellényúlni.
10. Rika1
2013. ápr. 4. 22:22

Köszönöm a cikket, szerintem sokunknak felnyílt a szeme! Nekem legalábbis igen! :)

Habár mostanában elég körültekinthetően vásárolok gyógyszertárba.

2013. ápr. 4. 20:08
Nagyon hasznos cikk. Köszönjük. Bár ha itt a hoxán is végig olvassuk a fogyokurás topikokat láthatjuk hogy szinte egyetlen fogyibogyó se használt. Persze amiket leirtál nem csak a fogyibogyóra vonatkozik. Az a baj hogy a gyogyszertáraknak nagyobb hasznuk van a krémekböl, vitaminokból és egyebekböl mint magukból a gyogyszerekböl.
8. 9d7907a17a (válaszként erre: 6. - Syria)
2013. ápr. 4. 14:25

Az OGYI sem jobb, csak többet kell csúszónak fizetni mint az OÉTI-nél. Szóval a rossz hír, hogy a patikában kevés dolgot árulnak ami valóban hatásos és normálisan be van vizsgálva.


Bízni csak a más által már említett normális patikusokban lehet. Nálunk a gyomorbogyó ilyen. A férjem szinte mindent kipróbált (OÉTI, OGYI "kódos" termékeket egyaránt), mígnem az egyik patikában, a legolcsóbb dobozos cucchoz képest is töredék áron adtak neki ott kikevert bogyókat. Ez bezzeg használ is, olcsóbb is, az első időszak óta ritkábban is kell.

2013. ápr. 4. 12:58

A mi gyógyszertárosunk az ellenpélda. Valaki előttem érdeklődött a különböző nikotintapaszokról. Közölte az úrral a patikusnéni, hogy eladhatja a legdrágábbat, a legjobban reklámozottat, de ha tartós hatást szeretne, akkor ne dobjon ki annyi pénzt, az igazi segítség ingyen van: önuralom. Nekem meg nem adta ide a sokezer forintos testápolót, sokkal olcsóbbat ajánlott, ami sokkal hatásosabb a fiam extrém száraz bőrének.

A gyártók nyilván megpróbálják átveréssel is eladni a semmit nem érő cuccukat, de azért elég gáz, hogy a gyógyszertárak ilyen szinten szimpatizálnak velük a haszon érdekében.

6. syria (válaszként erre: 1. - Jagerzsoka)
2013. ápr. 4. 11:26

Amiket leírtál, azokat eddig csak gyanítottam. A gyanú a cikked által bizonyossággá vált: már a patikában is átvernek. :(


A kínai cucc felcímkézése meg egyesen horror.


Ha módomban, hatalmamban állna, alaposan körülnéznék a OÉTI háza táján. Nincs kétségem: "csodálatos" dolgok derülnének ki.

5. 5ee8b769e4 (válaszként erre: 1. - Jagerzsoka)
2013. ápr. 4. 10:38

A C-vitamin úgy leggazdaságosabb felhasználása, ha tiszta aszkorbinsavat vásárolsz por alakban, mindenféle adalékanyag nélkül. Ezt feloldhatod vízben, belekeverheted ételbe. Így egy gramm C-vitamin így kb. tíz forintba kerül. Ez két heti adag.

Betablettázva, még a legegyszerűbb formában is jóval drágább, és persze bombaüzlet.

2013. ápr. 4. 10:09
Hasznos cikk, kösz.
2013. ápr. 4. 09:58
Köszönöm szeretem az ilyen embereket akik megosszák tapasztalataikat. Főleg mint nálad, mert ez nagyon is hasznos információ. Gyanítom már nekem is sok olyan dolgot adtak el, ami nem azt tartalmazta ami a címkén állt. Szép csomagolás, jól hangzó szövegek, na és mi kell a gyanútlan embernek még?? Csalás áldozatává válunk. Még ha ez a termék tegyük fel csak pár száz forintba kerül akkor is, milyen szemfényvesztés. Köszi a cikket, nagyon tanulságos, és figyelni fogok jobban ezután.
2013. ápr. 4. 09:40
Köszönöm,hogy leírtad a cikket.
2013. ápr. 4. 09:08
Észrevetted, hogy a patikák kínálata olyan termékekkel bővül, amelyek talán kevésbé megbízhatóak? Nem tudod, hogyan válassz a készítmények közül? Írásomban saját tapasztalataimat írom le, hogy segítsek eligazodni a gyógyszerek, gyógyhatású készítmények és étrendkiegészítők labirintusában..

Ugrás a teljes írásra: Gyógyszertári Rodolfo

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook