Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógynövényalapú antidepi szertől lehet bármi hatást is remélni? 500 mg-os orbáncfűkoncentrátum fórum

Gyógynövényalapú antidepi szertől lehet bármi hatást is remélni? 500 mg-os orbáncfűkoncentrátum (tudásbázis kérdés)


dec. 26. 03:44
mandula vagy dio evese minden nap,vmint gyumolcsok/alma,banan kivaloak.tovabba uborka,zellerle.
21. srcrss (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 18:12
Rendben, nem értek hozzá. Akkor kapj be egy Frontint, vagy valamit... Idegesnek tűnsz.
20. 55Judit (válaszként erre: 18. - Fincsi5)
dec. 25. 18:06

Én meg jóformán csak azt eszem ami nekem terem. Most még van datolyaszilvám, a fagyóban meg eper, szeder, füge, málna.

Néha veszek almát és banánt, ezeket inkább csak akkor ha nyers deszeretet készítek, vagy turmixot.

19. 55Judit (válaszként erre: 12. - Enissa)
dec. 25. 18:03

Nyers csoki és nyers kakaó por is van. Januárban kakaó babot is vettem, de az nem jön be. Ahogy rágcsálom, nagyon kiszárítja a számat.😀

Szerdán megyek a LIDL-be mert akciós a mogyoró. csinálni akarok mogyorós csokikát.

18. fincsi5 (válaszként erre: 17. - 55Judit)
dec. 25. 18:03

Gyümölcsöt sem eszek sokat, nyáron barackból talán.


Megnézem, amit írtál.:))

17. 55Judit (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
dec. 25. 18:00

Ezek a mesterséges vackok tele vannak adalékokkal. Ki tudja melyiket nem bírod. Én a Boco C+cinket szedem amikor kevés gyümölcsöt eszek.

nekem se nagyon váltak még be gyógynövényes teák, de amit köhögésre most iszok, az elég hamar kezdett hatni.

dec. 25. 17:52
éééés meg is jött az első tukmáló kamumail hogy vegyek CDB olajat.....
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Srcrss)
dec. 25. 17:45

"Antidepi, vagyis feldob "


egy antidepinek nem dolga hogy feldobjon, ez nem herbál vagy spííd. el vagy tévedve.

14. srcrss (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 16:49
Antidepi, vagyis feldob az orbáncfű? Nemigen. Inkább nyugtat. Én álmos leszek tőle.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Enissa)
dec. 25. 16:42

A sört én sem szeretem, pisilni már akkor is kell, ha csak az üres üvegre ránézek. :))

A langyos forralt tej is, valóban altató, elringató hatással van (volt) rám is.

12. Enissa (válaszként erre: 10. - Fincsi5)
dec. 25. 16:38

"Mi az a nyers csoki? " nem csokit, kakaót írt


Pörköletlen kakaómag.

11. Enissa (válaszként erre: 9. - Napsugár8)
dec. 25. 16:36

Állítólag altató a lefekvés előtti sör, nem tudom nem szeretem, de többektől hallottam, aztán az merült még fel bennem, hogy hányszor kell neki ettől pisilni?

Altató még a meleg tej, ez sem saját tapasztalat, azt sem szeretem, viszont mindkettőről többektől hallottam, hogy jó.

10. fincsi5 (válaszként erre: 7. - 55Judit)
dec. 25. 16:26

Mi az a nyers csoki? Nekem még semmire nem jött be gyógynövényes készítmény.


C vitamint nem tudok szedni, pár nap múlva valami bajom lesz. Most vettem a "jóközérzet C vitamint", a 10. után ég a nyelvem, piros is, pedig nem ettem sósat, savanyút, mégis mintha marná a nyelvemet valami.

dec. 25. 16:20

A kamilla teára mondta anno édesanyám: ha világosra főzzük, langyosan isszuk, akkor nyugtató hatású, tehát leginkább este, elalvás előtt célszerű ezen a módon főzni, inni.

Ha sötétre, erősre főzzük és lehetőleg forrón, (melegen) isszuk, akkor élénkít, a kávéval kb. egyező hatást vált ki.

Ez utóbbit még nem próbáltam, de világosra főzve, gyenge-citromos teaként lefekvés előtt, hatalmasat lehet tőle aludni.

8. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 15:41

"volt hogy az ajánlott adag 10x vettem be egyszerre."

Általában az ajánlottnál nagyobb dózis, vagy ami éppen nálad már sok, az az ellentétes hatást fejti ki.

Gyógynövényektől, nagyobb probléma esetén nem várnék sokat.

7. 55Judit (válaszként erre: 5. - Xochipilly)
dec. 25. 15:40

Hát azok nem. Viszont amire én lentebb céloztam, az a nyers kakaó. Csak azt az oldalt ahol kutatási eredmények alapján és részletesen írnak róla, nem tehetem ide be. Én meg a nyes csokit és kakaót nem depis tünetek miatt fogyasztom, mégis érzem intenzíven a hangulatjavító, és feszkó oldó hatását. Január óta eszem/iszom a magas flavonoid, vitamin és ásványianyag tartalma miatt, na meg nem utolsó sorban, mert szeretem. Azóta számos előnyös élettani hatását is érzem.


Az a baj ha valami bajunk van, orvostól nem biztos hogy megtudjuk meg a megoldást, viszont lemérgez lemérgez. De ha elég erős a motiváció, mi megtaláljuk ami kell nekünk.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Xochipilly)
dec. 25. 15:29

"A sed**ur forte-tól, amit belgyógyász ajánlott, csak nyugtalanabb lettem. Tegnap este pl. bevettem egy szemet,"


1 szemet.... volt hogy 8-10 szemet (nem is számoltam) nyomtam be egyszerre. nulla hatás még csak bágyadtabb se lettem.

5. xochipilly (válaszként erre: 4. - 55Judit)
dec. 25. 15:25
Az egyetlen aminek hatását is tapasztaltam, a hársfatea, sok hársmézzel, megfázás és köhögés ellen. Amikor covidos voltam, akkor a bodorrózsa spray segített. De ezek nem antidepresszánsok.
4. 55Judit (válaszként erre: 3. - Xochipilly)
dec. 25. 15:17

Azért van ami jó.

Bár nem ilyen célból, de 1 hete iszom a Gyuri bácsi féle tüdőfűlevelet teát. Régi légcső problémám van, így télen van hogy erősen köhögök miatta. Már 3. naptól sokat enyhült a köhögésem, ma meg már nagy néha köhintek egyet és nem ég már a légcsövem se. Sok minden az évek alatt erre is hatástalan volt, de már legalább tudom mihez nyúlja ha előjön.

3. xochipilly (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 15:13
Ugyanígy jártam a természetes készítményekkel. A sed**ur forte-tól, amit belgyógyász ajánlott, csak nyugtalanabb lettem. Tegnap este pl. bevettem egy szemet, 2 óra múlva arra ébredtem, hogy gyorsan ver a szívem. Mindez totál normális pulzus mellett... mindegy, ijesztő volt. Szóval, a kérdésre válaszolva, én személy szerint nem hiszek a gyógynövényes szerekben (a fent nevezett pedig gondoskodott róla, hogy megint vagy 1 hétig ne merjek aludni 😖)
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
dec. 25. 14:59

Én nem gondolom, de tehetsz egy próbát. Én is valami sikert akarok elérni, 100 féle természetes dolgot kipróbálok mire van valami eredmény.

Az a baj, nem tudok neked privit írni, mert erre pont tudok. Ide nem tehetem ki mert reklámnak számíthat. Nem tudom. De finom, és bizonyítottan hatásos antidepi hatása van. Ha érdekel, írj rám.

dec. 25. 14:51

Tisztán gyógynövényalapú antidepi szertől lehet bármi hatást is remélni? 500 mg-os orbáncfűkoncentrátum tablettában, kb 2 liter orbáncfűteának felel meg


Ebből napi 3 szem (=ajánlott adag) az egyenlő 6 liter teával ennyit élő ember nem iszik meg naponta gyógyteából.


csak kérdés van -e ennek bármi érdemi hatása?


Mert egy időben marokszám tömtem magamba a valeriána és citromfű alapú nyugtatókat, soha semmiféle hatást nem éreztem pedig volt hogy az ajánlott adag 10x vettem be egyszerre.

Aztán csak a frontinnál kötöttem ki, az legalább ér valamit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook