Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gyógyszer vagy gyógynövény? fórum

Gyógyszer vagy gyógynövény? (beszélgetős fórum)


1 2
55. 04d410066e (válaszként erre: 53. - Lilluska25)
2009. nov. 16. 11:01
Köszi! Azt még nem próbáltam, most fogom. :)
54. db78bacc4f (válaszként erre: 38. - Klára51)
2009. nov. 16. 10:59
Köszönöm a választ. A Gyomorégésre ki is próbálom ezt a teakeveréket, mért néha komolyan megőrülök tőle, mikor hajnal 4-kor arra kelek.
53. lilluska25 (válaszként erre: 40. - 04d410066e)
2009. nov. 13. 21:32
cickafark
52. lilluska25 (válaszként erre: 46. - Genlips)
2009. nov. 13. 21:32
és szárit is
51. genlips (válaszként erre: 50. - Klára51)
2009. nov. 13. 19:02

dehogy, biztos nem! hogy mennyi a maximum, amit bírsz, neked kell kitapasztalnod, csak jó tudni, mitől lehet.

ha gyógynövényt nem lehet inni huzamosabb ideig, akkor azt írják, hogy kúraszerűen igyuk 6 hétig (ilyen pl. a lapacho tea)

de gondolom ezzel ti is tisztában vagytok.

50. klára51 (válaszként erre: 46. - Genlips)
2009. nov. 13. 18:37
A napi egy csésze kamillámmal még nem okozom túladagolást sztem nem?
49. 04d410066e (válaszként erre: 45. - Judyt640)
2009. nov. 13. 09:35
Ezt még nem próbáltam, de most biztosan fogom! Nagyon köszi! :)
48. 04d410066e (válaszként erre: 46. - Genlips)
2009. nov. 13. 09:34
Köszi! :)
47. Noncsi18 (válaszként erre: 45. - Judyt640)
2009. nov. 12. 22:47

A Salvus tényleg nagyon jó! :)


Én is a gyógynövényekre szavazok!! :) Nagyon régóta nem vettem be gyógyszert és nem is szeretnék! Egyre jobban gyógyszer ellenes vagyok.... !!! Fogamzásgátlót sem szedek(pedig az nem lenne rossz :S) De ha mondjuk tüdőgyulladásom lenne vagy ilyesmi, akkor lehet vennék be gyógyszert! Szerintem is mondjuk nagyon fontos a megelőzés!!!


Én minden napomat fél liter meleg zöld teával kezdem, persze cukor nélkül! :)

46. genlips (válaszként erre: 44. - 04d410066e)
2009. nov. 12. 21:28

én ezt találtam:

Kamilla ellenjavallat: Nagy mennyiségben és nagy töménységben hányingert, hányást okozhat. Parlagfűre allergiások ne alkalmazzák!

Ellenjavallt: kamillaérzékenység esetén. Túladagolása hányást okozhat.

45. judyt640 (válaszként erre: 44. - 04d410066e)
2009. nov. 12. 18:37
Salvus viz reggel éhgyomorra.Napközben parádiviz kénes nekem 2 -3 nap alatt javult a helyzet
44. 04d410066e (válaszként erre: 42. - Klára51)
2009. nov. 12. 17:14
De tényleg nincs baj azzal, hogyha sokáig isszuk? Mert én vagy 2 évig ittam naponta, és elég sokat ég a gyomrom. Bár leginkább pszihés, mert akkor ég, ha rossz passzban vagyok úgy általában.
43. 04d410066e (válaszként erre: 41. - Klára51)
2009. nov. 12. 17:13
Reggel iszom egy nagyon gyenge és híg instant kávét. Ennyi. Valamit muszáj, ami reggel kicsit megemeli a vényomásom, mert alapból olyan 100/60-70 körüli. A fekete teától viszont kikészül a gyomrom, meg az aromás gyümölcsteáktól is, fehér vagy zöld teát iszom, ill. gyógyteákat.
42. klára51 (válaszként erre: 40. - 04d410066e)
2009. nov. 12. 15:22
Hét éve napi szinten iszom egy csésze kamillát a legkíválobb és legsokoldalúbb gyógynövényünk.
41. klára51 (válaszként erre: 40. - 04d410066e)
2009. nov. 12. 15:21
Kávéval hogy álsz?
40. 04d410066e (válaszként erre: 38. - Klára51)
2009. nov. 12. 15:16

Szia!


Én rendszeresen ittam kamillateát és citromfűt is, de nem segített a gyomorégésemen. Aztán egyik kolléganőm mondta, hogy nem szabad huzamos ideig inni. Más gyógytea nincs ilyesmire? Enyhe diétát betartok, pl. semmi paradicsom, savas gyümölcs, csoki, amikor éppen többet ég a gyomrom, de most éppen ez kevésnek tűnik, de erre meg nem akarok én sem gyógyszert. Köszi!

39. 04d410066e (válaszként erre: 36. - Genlips)
2009. nov. 12. 15:14

Szia!


Köszi szépen, megnéztem. Ahogy én láttam, ezek leginkább enyhe görcsoldók, nem? Akkor ezek hogyan lehetnének hasznosak nekem? Mindennap folyamatosan nem lehet inni őket, ha jól tudom, én meg nem tudhatom, hogy mivel évi 1 rohamom volt, az éppen mikor lenne. Hogy működik? Bár az egyiket tuti kipróbálom menstruációs fájdalmakra, mert 1-2 napig az is megvisel, és gyógyszert meg fájdalomra soha nem veszek be, inkább kibírom.

38. klára51 (válaszként erre: 37. - Db78bacc4f)
2009. nov. 12. 14:59

Gyomorégés: hatékonyan kezelhető kamilla tea és citromfű tea egyenlő arányú keverékével. Napi egy-két csésze tea megszűnteti a gyomorégést.


Pattanásról


•A barátcserje a menstruáció idején kialakuló pattanások hagyomá­nyos orvossága. Egyéb gyógynövények - pl. a kasvirág - szintén régóta ismertek mint a pattanások kezelésében hatékony gyógyszerek.

Tanácsok

•naponta mosakodjon közönséges szappannal és vízzel

•ne nyomkodja a pattanásokat, mert elfertőződhetnek és begyullad­hatnak

•használjon mitesszert nem okozó (nem komedogén) és zsírmentes kozmetikumokat

•táplálkozzon kiegyensúlyozottan, kerülje azokat az élelmiszereket, amelyek, tapasztalata szerint, pattanást váltanak ki

Forduljon orvoshoz

•ha a pattanások három hónapos kezelés hatására sem múlnak el

•ha a pattanások befertőződnek: folyadékkal telt tályogok, vörös vagy lilás színű gyulladás, ciszták, a bőr alatt kemény csomók alakulnak ki

•ha a tüneteket láz, hidegrázás kíséri

•ha arcán begyulladt egy pattanás

•ha a bőr akkor is állandóan vörös és gyulladt, ha nincsenek rajta pattanások

Tudományos kutatások

Egy vizsgálat azt mutatta, hogya napi 30 mg cinket szedő pattanásos betegek bőre két hónap elteltével jóval tisztább volt, mint a placebót kapott kontrollcsoporté. Egy másik tanulmányban a cink a tetraciklinnel összemérhető hatást mutatott. Sok dermatológus mégsem ajánlja a cinket mint étrendi kiegészítőt, mert a pattanás elleni kedvező hatását más eredmények nem támasztják alá.


Egy Ausztráliában folytatott kutatás szerint a külsőleg alkalmazható 5%-os teafalevél­olajból készült lemosó ugyanolyan hatásosan szárítja le az enyhe pattanásokat, mint az 5%-os benzoil-peroxid oldat, de annál sokkal kíméletesebb. A teafalevél-olaj nagyobb dózisban (15%-ig) alkalmazott oldatai hatásosabbak lehetnek a súlyosabb pattanások kezelésében. Egy kutatásban 22 diák vett részt, akiknek először vizsgaidőszakban, majd a vizsgaidőszakon kívül is vizsgálták arcbőrét, illetve az őket érő stresszt okozó tényezőket. A kutatás eredményei világosan kimutatták, hogy a diákoknak sokkal több pattanásuk volt vizsgaidőszakban, illetve ha fokozottan ki voltak téve a különböző stresszt okozó tényezőknek. Sőt, minél több stressz ért valakit, annál több pattanása lett.

2009. nov. 12. 13:31
Sziasztok. Tudtok valami gyógynövényt, krémet stb. ajánlani gyomorégésre és pattanásos sebekre? Nekeem állandóan ég a gyomrom. A Rennee jó rá, csak gondoltam hátha van valami házipatika.
36. genlips (válaszként erre: 33. - 04d410066e)
2009. nov. 12. 13:22
én ezeket találtam: acsalapu, betonikafű, kígyószisz, libapimpó, napraforgó. de mindegyiknél meg kell nézni, mire nem javallt.
35. 04d410066e (válaszként erre: 34. - E988488e87)
2009. nov. 12. 12:54

Köszi szépen. Nekem most már egész jól sikerült ezt elfogadnom, az enyém egyébként sem súlyos, max évi 1 rohamom volt, bár az szörnyű volt. ebben segített sokat a kineziológus. Az én gyógyszeremnek semmi köze nincs a gyógynövénekhez, egyetlen hatóanyaga a levetiracetám, ami 100% szintetikus. Mellékhatása szerencsére nincs, a memóriám szuper, és szedált sem vagyok. Szóval én hálás vagyok az orvostudománynak és persze az orvosomnak.

De a gyógynövényekért és alternatív gyógymódokért is, a családom nagy reikis, pl. egy sós fürdő és zsurlótea pedig pikk-pakk helyrerak, ha egy kicsit felfáztam, de még sorolhatnám. Szerintem nem jó elutasítani egyiket sem, van, hogy az egyik, van hogy a másik a jobb, vagy néha a kettő együtt. Kishugomnak valami jó ötlet? Köszi.

34. e988488e87 (válaszként erre: 29. - 04d410066e)
2009. nov. 12. 12:39
Szia az epilepszia komoly dolog ezzel együtt élned és elfogadni nehéz feladat lehet a számodra.Sok erőt kívánok Neked!!Az epilepszia kezelése során használnak bizonyos alkaloidákat például paeonin alkaloidát.Amit bizony bazsarózsából nyernek ki.Ugye hogy Te sem csak a náthára használod a gyógynövényeket?Csak a gyógyszerek összetevőjét olvasva a sok latin szövegből nem derül ki világosan hogy mi is az?Az meg ember legyen a talpán aki minden összetevőnek egyenként utánna jár!
33. 04d410066e (válaszként erre: 30. - Genlips)
2009. nov. 12. 12:29

Én utána néztem már, ajánlanak: citromfű, macsakgyökér, orbáncfű. Sajnos ezek max lenyugtatnak, de rohammentes senki sem lesz tőle, legalábbis ilyennel még nem találkoztam, pedig itt a hoxán sokan vagyunk ezzel. Macskagyökér, orbáncfű kifejezetten rosszul hat rám, citromfű viszont jól esik egy stresszesebb időszakomban, viszont roham attól még lehet. Maximum az epilepsziával esetlegesen járó pszihiátriai kórképeken (stressz, önértékelési és önelfogadási zavar stb.) segít. De szerintem arra meg tökéletes a Bach virágterápia, vagy én személy szerint kineziológushoz járok. Szóval azért mindig mindenre nem jó.

Viszont a kishugom (18 éves) agyrázkódást kapott tegnapelőtt. Még mindig elég rosszul van, felkelni egyáltalán nem tud, nagyon fáj a feje, és hányingere van. Otthon fekszik egész nap. Erre van valami ötlet, ami segíthetne? Gyógyszer erre úgysincs, azonkívül, hogy feküdjön. Köszi szépen. :)

32. kiskesztyű (válaszként erre: 21. - Genlips)
2009. nov. 12. 12:15
Tökéletesen egyetértek Veled!
31. kiskesztyű (válaszként erre: 20. - Kerena)
2009. nov. 12. 12:13
Csak ivólé, tabletta,és kapszula állagú gyógynövényeim vannak,de ezek tudnak ám mindent.
30. genlips (válaszként erre: 29. - 04d410066e)
2009. nov. 12. 12:11
epilepsziára gyógynövényről még nem hallottam. utánanézek azért, hátha sikerrel járok
2009. nov. 12. 12:06

Kedves Gyógynövényszakértők, főként Genlips!

Én hiszek a gyógynövényekben, náthára, felfázásra, gyomorproblémákra sosem szedek gyógyszert, csak gyógynövényeket használok. De azért nem szabad elutasítani a gyógyszereket sem. Én pl. epilepsziás vagyok, és gyógyszert szedek. Sajnos olyat még nem hallottam, hogy valaki rohammentes lett egy gyógynövénytől. Kötve hiszem, hogy ti tudtok ilyet, de ha mégis, osszátok meg velem, légyszi... Nyugtató teát ne is ajánlgassatok, mert én a lelki békémért táncolok és jógázok, ami remekül beválik.

Én azt gondolom, legjobb az arany középút, ha muszáj, legyen gyógyszer, de pl. egy náthára minek az antibiotikum?

A placebo hatás pedig valóban közrejátszik a gyógyszereknél és a gyógynövényeknél egyaránt... Ez tény.

28. ffa1d14645 (válaszként erre: 25. - E988488e87)
2009. nov. 12. 11:56
nagyobb részének!:-)
2009. nov. 12. 11:55

üdv!bocs,hogy belekontárkodom.

az én apósom rákban halt meg.sajnos az emberek,hiába is ezer éve ezzel gyógyítottunk csak,mivel más nem volt ezt ismerték,sajnos nem tudják mérlegelni azt hogy mennyire is fontos a normális életmód!és ezalatt nem csak a megfelelő mozgást étkezést értem ezer mást is...máshogy mondva magyarán szarnak arra mi lesz holnap-ma jó.és igen sokszor csak akkor kapnak ész be mikor már visszafordíthatatlan nyavajáik vagy betegségük lesz.


és van az emberi butaság,tudatlanság,hüjeség.én pl.csak anyósomat tudom felhozni példának.mikor már minden szer bekrepált,nem volt gyógyszer ami hatott volna,anyum aki eü főiskolát végzett,25éve ebben dolgozik az összes alternatív gyógymódot összeszedte,utánakérdezett,mi is az végül is ami kicsit könnyíti az utolsó napokat.de mivel szkeptikus és csak abban hisz amiben akar, ezért az utolsó lehetőség gyanánt körberöhögött mindenkit hogy ugyan már...minek?!?!

én itthon a agyerekeimet és a családot homeózom 2 éve.

a gyerkőcök az általános ovodai takonykóron kívül (kopp-kopp)mást nem kaptak még el azóta...én igen de én elég gyenge immunrendszerű vagyok (az állandó fogyókúráimtól)

ha mást nem tesz az ember legalább megelőzésként szopogassa,vagy főzze meg azt a teát,annyi mindent elkerül-(HET)VELE...aztán ha jön a trutyi és nincs más jöhet a gyógyszer--

26. Cand Ida (válaszként erre: 21. - Genlips)
2009. nov. 12. 11:52

Szerintem a gyógyszerre is szükség van bizonyos esetekben, de a megelőzés valóban fontos.

Viszont van amire nem lehet felkészülni és akkor az alternatív gyógyászat sajnos nem képes meggyógyítani, max. hozzátesz a gyógyuláshoz.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook