Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gyógyító kövek, nemeskövek... fórum

Gyógyító kövek, nemeskövek... (beszélgetős fórum)


2014. nov. 22. 19:07
Nekem sokat segít az ametiszt és a hegyi kristâly :-)
2012. nov. 15. 20:25
Kristályok
20. Ncilány (válaszként erre: 16. - Banyanyanya)
2012. aug. 8. 21:56
Köszi a választ
19. 9d3294ca1f (válaszként erre: 17. - Banyanyanya)
2012. aug. 8. 19:06

De miért csak a szép kövek?

Olyat még soha nem hallottam, hogy valaki egy darab bazalttal, vagy mészkővel próbál gyógyulni.

18. 298b15dfdd (válaszként erre: 15. - 9d3294ca1f)
2012. aug. 8. 19:02
Nagyon szép kifejezés!:)
17. Banyanyanya (válaszként erre: 15. - 9d3294ca1f)
2012. aug. 8. 18:40
Ennél sokkal többre képesek... :)
16. Banyanyanya (válaszként erre: 14. - Ncilány)
2012. aug. 8. 18:35

A kövek átvesznek valamennyit azoknak az embereknek a tulajdonságaiból, rezgéseiböl, akik kapcsolatba kerültek vele: azokéból, akik kibányászták, akik megmunkálták, akik az üzletben a kezükbe vették stb. Ezért, mielött "kapcsolatot teremtesz" a saját kristályoddal, jó ezektöl a pszichés átitatódásoktól megtisztítani. Több módon is lehetséges: sós vízbe tenni egy fél órára. Ez nagyon hatékony, de vannak kristályok, amik porózusak, és nem jó, ha víz éri öket. Másrészt, meg is karcolhatja a só a kristályokat. Ennek ellenére én ez tartom a legmegbízhatóbbnak, mert a víz képes magába szívni a tisztátalan energiákat, s ugyanakkor a só le is bontja azokat. Szantál füstölö is jó erre a célra.

Késöbb is rendszeresen meg kell tisztítani öket, mert a Te negatív rezgéseidet is átveszi. A rosszkedvet, a stresszt. Hetente-kéthetente jó ezektöl is megtisztítani öket.

A napfény a feltöltésre alkalmas. De vigyázat! Az erös napfény tönkreteheti a kristályokat. Biztonságosan a kelö és a lemenö nap fényénél tölthetöek. Olyankor, amikor még-már szabad szemmel is bele tudsz nézni a napba. :)

Feltöltheted még telö vagy teliholdnál. Fogyó holdnál nem!

2012. aug. 8. 16:09
A kövek lelket gyógyító ereje a szépségükben rejlik.
14. Ncilány (válaszként erre: 12. - Banyanyanya)
2012. aug. 8. 16:03
Csapvízzel? Úgy emlékszem.. Ja és a napocskának is van valami köze hozzá.
13. Ncilány (válaszként erre: 6. - Tejespite)
2012. aug. 8. 15:56

Hasonló gondolatok átvillantak az én fejembe is.

Épp ma vettem 3, láncra tehető kis medált. Azt hiszem holdkő, citrin, meg egy szép lila.

Boltost régről ismerem, Ő azt mondja, a horoszkóp szerinte kábítás, hülyeség.

Amit meglátsz pl a marokkövekbe és kiszemeled : Ez tetszik, az a jó neked.

2012. aug. 8. 13:40
Kislányok! Remélem, tisztítjátok is a köveiteket rendszeresen! Ez fontos!
11. napocskaszemű (válaszként erre: 10. - Júliusi)
2012. aug. 8. 13:31
Meg tudnék válni tőle csak nem érzem, hogy meg kéne jelenleg. Talán az lehet a nyitja, hogy sokat foglalkozok spiritualitással így az ametiszt energiája maga egy segítő. A színe meg megegyezik a 6. csakrával, legalábbis a nyaklánc gyöngyei és leginkább energetikailag ezt a területet használom ha lehet így mondani. Van egy nagy ametiszt kristálygömböm is, nagyon-nagyon szeretem. Mivel a szemeim velem születetten betegesek ha emiatt fáj a fejem sokáig szoktam bambulni a gömböt, és a homlokomra fogom, na arra is szokott jótékonyan hatni. Valahogy ezt a követ érzem leginkább "magamémnak". :)
10. júliusi (válaszként erre: 9. - Napocskaszemű)
2012. aug. 8. 12:41
Az ametiszt nekem is az egyik kedvencem.Te miért nem tudsz megválni tőle?Milyen hatással van rád?
2012. aug. 8. 11:05
Nekem is elsősorban a lelki-szellemi hatásuk ami feltűnt. Fizikailag az eredeti holdkövet éreztem a legerősebben és a labradoridot. A hegyikristály a szellememre volt jótékony, a rózsakvarc az érzelmeimet tisztította. A szivárványos fluorittól meg jobban tudtam kimondani azokat amik bennem voltak. A jádétól meg jobban éreztem magam. Ami mindig van rajtam az ametiszt, az sosem esik le és nem érzem, hogy le kéne vennem. Fura, pont tegnap esett le rólam a holdkő medálom és estére megint fizikai jelét mutatta a hormonproblémám, valszeg még nem a holdkőre van a legnagyobb szükségem mással kell ezt még kezelnem a nemeskövek között. Érdekes, mert mikor nem kell már hordanom valamelyiket, vagy leesnek rólam, vagy én kezdem tehernek érezni, vagy pici pattanások jönnek ki körülötte. Kiegészítő gyógymódnak szerintem nagyon jó és persze nagyon szépek is.
8. júliusi (válaszként erre: 6. - Tejespite)
2012. aug. 8. 10:45

Nem tudom... lehet.

Én azon gondolkodtam, hogyan állapították meg,hogy melyik kőnek ,milyen hatása van.

Pl. valamelyik önbizalom erősítő, legyőzi a félelmet, akaraterőt ad...stb...

2012. aug. 8. 09:06

Valóban szépek,nekem is van.A nevüket nem tudom,kaptam,néha hordom is.De ezek attól még nem segítenek.

Placebo hatás.Marad a szépségük :)

2012. aug. 8. 08:57
Én is szeretem a szép köveket, van is nyakláncom és marokkövem néhány. Amit nem értek, de nem tudok kit megkérdezni, mert ahol árulják, nyilván azt a választ adják, amit a vásárló hallani szeretne. Gondoljatok bele, most reneszánszát éli az ezotéria, ezen belül a kövek, ásványok is. Nem csak Magyarországon, szerte a világon. Valóban létezik annyi EREDETI kő, amit az összes ékszerbolt, vásári bazár, gyógynövénybolt, reptéri boltok, nagyáruházak ilyen-olyan boltjaiban a kővel tele kis kosárkák és még sorolhatnám, árulnak? Szeretném hinni, hogy igen, de valahogy időnként rámjön, h vkik ezzel nagyon kaszálhatnak és becsapnak bennünket.... Ti mit gondoltok?
5. júliusi (válaszként erre: 4. - Vikucka)
2012. júl. 22. 11:24

Milyen hatást tapasztalsz,miben segítenek? A hegyikristály nekem is jó, karkötőm van, és a Rákok köve is.

A karneol sárga,és narancssárga színű,mert nekem van egy olyan, de nem tudom, karneol e.

2012. júl. 22. 11:07
Én felváltva használom a hegyi kristályt, a karneolt és a citrint. Tök érzem, hogy segitenek.
2012. júl. 22. 10:58

Nekem elsősorban a lelki szellemi hatasái miatt lettek érdekesek.Na meg a szépségük miatt is.

Testi betegségre is jók,hallottam, ill. nemrég vettem 2 könyvet,amiben most olvasom őket.

2012. júl. 22. 10:50
nekem a fülfájásom múlasztotta el a szelesztit.
2012. júl. 22. 10:46
Mostanában kezdett érdekelni a téma.Várom a hasonló érdeklődésűek véleményét ,tapasztalatait....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook