Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermek szóbeli alázása fórum

Gyermek szóbeli alázása (beszélgetős fórum)


1 2
38. Piroska52 (válaszként erre: 37. - 124637ff9b)
2018. febr. 12. 14:33

erre szokták mondani,,hallgattassék meg a másik fél is,,,

könnyű egy pedagógust számonkérni,akinek 25-30 gyereke van,

de vajon az az anyuka aki ezt teszi számonkéri a saját gyerekén ,ha nem úgy viselkedik az iskolában ahogy elvárható lenne?

37. 124637ff9b (válaszként erre: 36. - PöttyösPanka)
2018. febr. 12. 07:38
Erre én is gondoltam. Aztán arra jutottam, hogy itt csak az egyik fél véleményét ismerjük az osztályfőnök "hozzá nem értéséről", miközben otthon folyamatosan buzdítja a gyereket, és nyilván hasonló vehemenciat vár el a pedagógustól is. Ha nem azt tapasztalja, akkor elégedetlen.
2018. febr. 12. 07:17
Több fórumon olvastam már, hogy a pedagógus nem tud, vagy nem akar tenni semmit hasonló esetben. Ezt egyszerűen nem értem. Úgy 15 éve, amikor én voltam ennyi idős, és rám szállt egy hasonló lány, aki még a hajamat is kitépte, én segítséget kértem az osztályfőnöktől, akinek csak egyetlen beszélgetésre volt szüksége a lánnyal, és minden helyreállt. Ő volt egy varázs pedagógus, vagy a mostaniak inkompetensek?
35. Clarah
2018. febr. 11. 13:42

Hívd ki a hóra, mert az alezredes mondta 😎


Azt kell nézni, ki mondja. Nem azt, hogy mit.


Ha a sztorid annyira valós, mint az az állítás, hogy pedagógus vagy, akkor azt kell mondjam, fele se igaz.


A pedagógusok helyesen írnak 🤐

34. Clarah (válaszként erre: 17. - Channa*)
2018. febr. 11. 13:37
:D
2018. febr. 11. 07:57
A másik pedig, kérni az ofőt hogy írjon a nevelési tanácsadóba, és kérjen vizsgálatot aproblémás gyerekre, bár ezt nem forma megtenni túl sok papírmunka
2018. febr. 11. 07:01
H. Lye tabletta mindent átjavít
2018. febr. 11. 07:00
Mivel az osztályból mindenki nek volt az anyukával és a gyerek el problémája, ezért én azt javaslom, hogy ne egyedül menü az igazgató hoz, hanem három szülő együtt és kérjétek a problémás gyerek áthelyezését vagy tegye át magán tanulók státuszba, a viselkedés zavaros gyerek el általában ezt teszik egy normális iskolában
30. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Gülfem)
2018. febr. 10. 21:44

Dehogy vagy Te pedagógus.

És a történet szempontjából nem is értem, miért kell annak mondani magad.

29. epervirág (válaszként erre: 28. - 124637ff9b)
2018. febr. 10. 21:03
Ez nem biztos nálunk a kislányomnál szeptemberben azt mondta az óvónő a szűlöin új óvónő.szoval hogy megmondta már az ekejèn a gyerekeknek,hogy ott ő a főnök mert amit a lányánál elrontott azt most akarja a gyerekeknèl helyrehozni.az èn lányom csak 4 èves szóval sok mindent nem èrthetett a dologból.
28. 124637ff9b (válaszként erre: 22. - Epervirág)
2018. febr. 10. 20:57

Igen, ebben teljesen igazad van, a szülő dolga a nevelés.

De gondolom nem tévedek nagyot, ha azt feltételezem, hogy egy pedagógus ahogy neveli a saját gyerekét, olyan elvek szerint fordul a más gyereke felé is. Nem?

27. epervirág (válaszként erre: 26. - Epervirág)
2018. febr. 10. 20:50
Bocsi of nem öt rosszul írtam.
26. epervirág (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2018. febr. 10. 20:38
Jó persze ez a megverès dolog kicsit durva,de èn is simán leállnèk vitázni a másik szülövel ha èrtelmesen nem lehet vele beszèlni.hát nálunk a lányunknál a öt semmit sem csinált.föleg ekkora gyerekeket már nem nagyon lehet nevelni azt pici korban kell a szülök elkezdeni.
25. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - Gülfem)
2018. febr. 10. 20:33
Panaszt kell tenni az igazgatóságon a szülő ellen. Ha behívatja és téged is, el kell mondani, hogy ez a magatartás tűrhetetlen és sajnos az ofő sincs a helyzet magaslatán. Ha nem intézkedik ennek orvoslására, bejelentést fogsz tenni a KLIK-nél. határozott, de nyugodt hangon kell mindezt közölni. Hozzátéve, hogy ha bármi fajta inzultus éri ezek után a gyerekedet az ő részükről, akár az iskolában, akár azon kívül, feljelented őket és viheti a gyerekét, mert ilyen viselkedés kitiltást von maga után. Beszélj hivatalos nyelven, használj olyan szavakat, amit tuti nem ért és hivatkozz jogszabályokra. Hitelesnek kell lenned, hogy amit mondasz, meg is léped.
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 22. - Epervirág)
2018. febr. 10. 20:17

Közösen kell nevelni.

Biztos legtöbbünk emlékezik 1-2 tanárra, aki valamit elindított benne, hatással volt a további életére.


Az iskolában a tanár felelős , hogy bizony ott ne bántalmazza a gyereket se gyerek, se szülő, az ember úgy engedi el a gyerekét, hogy vigyáznak rá. Ha erre a pedagógus képtelen, akkor régen rossz.


De az a szülő is félelmetes, aki leáll balhézni többek előtt, a másik szülővel, és bónuszként felteszi a kérdést, helyes lenne-e elküldeni a ..ába, vagy megverje-e?

2018. febr. 10. 20:15
Az èn gyerekemet 2 fiú szinte napi szinten megalázta vagy keköptèk,belerugtak,pofon vágták,ráboritottak a padot.a tanárnő sem tudott velük mit kezdeni aztán beszètünk az iskola igazgatóval aki csak a karját rakta szèt.át akartuk másik suliba íratni ahová èn jártam,de nem vettèk föl aztán nagybefektető átrakták másik osztályba az elejèn mèg megtalálta a kèt fiú,de szerencsère már leszálltak róla.ja ès a szülők egy fogadóorán sem voltak
22. epervirág (válaszként erre: 20. - 124637ff9b)
2018. febr. 10. 20:10
Egy óvodába az èrt könnyebb mint mondjuk egy 12 èves gyerekkel.nálunk az oviba semmi gondom nem volt felső osztályba pedig lett.igen a pedagógusnak is tanítani kell a gyereket a jóra csak tudod úgy nehèz ha gyerek haza megy ès a szülőtöl teljesen mást lát mert az mindent megenged neki.ez nagyrèszben nem a pedagógus hibája hanem a szűlöè.a szűkösnek kell nevelni a gyerekèt.
21. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Gülfem)
2018. febr. 10. 20:09

Ezt írtad. "Van aki fölhívná és beolvasna neki, van aki megverné, szóval ???"


Így kellett volna akkor az egyértelműség végett: " Van, aki azt javasolta,.... ti mit gondoltok erről?"


De, ha ez a kérdés nem evidens számodra, akkor iratkozz be egy karate, box suliba, ha az anyát földre küldöd, és a férje nem veszi jó néven, azt is le tudd vinni a padlóra. Ha jön a család....háááát nem tudom, majd lesz valami, majd egyszer valaki belefárad.

20. 124637ff9b (válaszként erre: 18. - Epervirág)
2018. febr. 10. 20:03
Egy óvodában is és egy iskolában is a pedagógusnak olyan emberi értékeket és viselkedésformákat kell tovább adni a rájuk bízott gyermekeknek, amik miatt ilyen szempontból nincs különbség a kettő között.
19. Piroska52 (válaszként erre: 12. - Gülfem)
2018. febr. 10. 19:56
Ha pedagógus vagy,tudhatnád hogy nem mész bele olyan vitàba ahol csak a gyerek veszithet,és az igazgatónak nem írni kell hanem bemenni hozzá és elmondani mi a bajod
18. epervirág (válaszként erre: 14. - 124637ff9b)
2018. febr. 10. 19:54
Egy óvoda is más meg egy iskola is.a másik az hogy a fia nem az óvodába jár így megvèdeni sem tudja.
17. Channa* (válaszként erre: 12. - Gülfem)
2018. febr. 10. 19:54

Azt gondolom, hogy hasonló ívású vagy a szerinted "problémás" anyukához és egy kicsit sem csodálkozok, hogy ilyen helyzet alakult ki.

A gyereknek volt kitől ellesnie egy-két fogást...


Pedagógus....a személyes névmásokat nem kell nagy betűvel írni! Tudod e mit jelent ha valaki az én-t nagy betűvel írja?


Jó hepajozást az anyukával!

16. epervirág (válaszként erre: 12. - Gülfem)
2018. febr. 10. 19:53
Nem is valószínű,hogy jó ha megvernèd.nem tudod a fiadat másik osztályba átrakatni?
2018. febr. 10. 19:47
Hát hozzád se járatnám a gyerekemet oviba. Te értelmes
14. 124637ff9b (válaszként erre: 12. - Gülfem)
2018. febr. 10. 19:46

Egyre inkább nem hiszem, hogy te pedagógus vagy egy oviban.

További szép estét!

13. fincsi5 (válaszként erre: 12. - Gülfem)
2018. febr. 10. 19:45
Le a kalappal az alezredes elvtárs előtt.:(((
12. Gülfem (válaszként erre: 11. - 124637ff9b)
2018. febr. 10. 19:44
Nem Én akarom megverni te értelmes, ezt a tanécsot adták, sőt egy rendőr alezredes adta!!
11. 124637ff9b (válaszként erre: 7. - Gülfem)
2018. febr. 10. 19:40
Te "pedagógus vagy egy oviban" ??
2018. febr. 10. 19:36

Szerintem, addig amíg nem vagytok ilyen helyzetben , mindenki okos. Nekem autentikus hangok írjanak!!!

A mai világban az ember ha piszkálják általában nem hagyja magát. Ezt a gyerekeknek kellett volna megoldani, az ofő segítségével.

Szerintem sokan vagyunk akik sokszor bemehettünk volna ordibálni, de nem tettük. Általában magától megoldódik, de ez egy olyan szülő akinél nem.

Igen ott és abban a pillanatban lealacsonyodtam a szintjére, mert ezt találtam helyesnek. Nem mindig lehetünk a helyzet magaslatán.

Sokan azt mondják az ilyet a saját eszközeivel kell legyőzni.

Nem lehúzós beszólós gondolatokat várok, akkor ne is írjatok, csak konstruktívan!!!

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Gülfem)
2018. febr. 10. 19:27
Komolyan gondolod az utolsó mondatot? Ha igen, no comment.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook