Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermek és ifjúságvédelmi felelősök fórum

Gyermek és ifjúságvédelmi felelősök (beszélgetős fórum)


2014. febr. 8. 07:53

Már eltelt egy fél tanév,mióta megbíztak ezzel a feladatkörrel.Bátran állíthatom,hogy szépen belejöttem.Írok pár sort,hátha valakinek hasznos lesz.

Feladatok:

-2H-s,3H-s,veszélyeztetett tanulók számának felmérése,statisztika készítése

-kapcsolat tartás az iskolai védőnővel,szűrésekre beosztást készíteni,kísérni

-pedagógiai értékelés írása,szorosan együttműködve az ofőkkel

-hozzánk forduló tanulók meghallgatása,sokszor már ez is segít,családsegítő értesítése,ha szükséges

-tanulókat képviselni(kórház,rendőrség stb.)

-szervezett előadásokra,tanácskozásokra elmenni,hallottakról tájékoztatni a kollégákat,diákokat

Hirtelen ennyi jutott eszembe.Fél évkor,évvégén beszámolót kell írni.

2013. aug. 28. 07:58
Mit mondtak?
2013. aug. 27. 19:45
Ma beszéltem az elődömmel,így már tisztábban látok.
2013. aug. 27. 19:17
Köszönöm a válaszokat!Pedagógus vagyok és most térek vissza GYED-ről.
2013. aug. 27. 16:01
A feladatból következik, hogy mit kell csinálnod. Kicsit kiakadtam, na mindegy. Az internet nem a legjobb hely, ahol ennek utánanézhetsz. Úúú.
8. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - A0c1361e44)
2013. aug. 27. 09:59
Tegnap pont azért voltam paprikás hangulatban, mert egy "nagyon jól felkészült,nagy tudású" ügyintéző miatt én szívtam. ÉS még szerencsém volt, hogy hangfelvétel készült, mert fizethetnék egy hülye miatt grrrr.
7. Jutkaaa44 (válaszként erre: 1. - Rebuska1981)
2013. aug. 27. 09:37
Az elődöd biztos segít, de ha nem elsősorban tanulmányozd, hogy kik részesülnek rendszeres gyermekvédelmi kezdvezményben (RGYK). Ők azok akik ingyen kapnak étkezést. Aztán nézd át a hátrányos helyzetüek (2H) és a halmozottan hátrányos helyzetüek (3H) listát. Valószinű, hogy közülük kerülnek ki a potenciális "ügyfelek". Nézd meg, hogy kik azok a gyerekek akiknek nem fizették be az étkezéstérítési díjat, és miért. Ha financiális okokból, puhatold ki az anyagi helyzetüket és tegyél javaslatot az RGYK-ra.
6. adry06 (válaszként erre: 1. - Rebuska1981)
2013. aug. 27. 09:11

szia!


hol raktad le ezt a tanfolyamot? én is szeretnék ilyen vizsgát, de még nem tudom hol érdemes tanulni.

5. a0c1361e44 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2013. aug. 27. 06:53

Na igen... ez elég szomorú!

Aki meg ért hozzá az otthon ül munkanélkül.

2013. aug. 26. 23:31
Nem akarok senkit megbántani, de amikor egy ilyen kérdés bekúszik oldalt, hááát nyelek egy nagyot. Hogy lehet olyan munkára felvenni valakit, akinek lövése nincs mit kell csinálni. Számomra olyan, mintha azt írná valaki, buszt vezetek holnaptól, tudjátok hogy kell mozgásba hozni,valamint hol találom a gázt és a féket?
3. Rebuska1981 (válaszként erre: 2. - Benvik)
2013. aug. 26. 22:36
köszi
2013. aug. 26. 21:51
Vedd fel a kapcsolatot a helyi gyermekjóléti szolgálattal, és ők segítenek.
2013. aug. 26. 21:46
Ebben a tanévben fél állásban gyermek és ifjúságvédelmi felelős leszek. Olvasgattam a neten a témával kapcsolatban, de nem igazán tudom,hogy mégis hogy kezdjek neki. Mik az első lépések? Segítenétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook