Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyermek és ifjúságvédelem (szakma, munka) fórum

Gyermek és ifjúságvédelem (szakma, munka) (beszélgetős fórum)

15. alfoldi13 (válaszként erre: 10. - Kobagabi)
2013. ápr. 19. 12:23
azért nekünk nagy öregeknek vannak sikereink pedig a mi korunkban is még hatévesen bepisiltek a gyerekek a gyerekanyag akkor is ezer sérülést hordott belül és nem engedhettük el egy iskolai kirándulásra ha ott kellett aludni,és ma Angliában remekül áll helyt két szállodában is dolgozva vagy ami most kezd csak látszani igazán hogy Viki ki olyan ájulós volt csoda szemet kezet kapott fentről és ki tudja mi lesz még Ő is [link] láthatjátok milyen ügyes lett vagy folyamatosan ügyesedik ...minden ember valami csoda birtokosa is az hogy ezt hogy tudjuk előhorgászni belőle hát ezen sok sok múlik
14. Tiea
2013. ápr. 18. 17:59

Szia!

Ha aktuális még a kérdés írj! Én most vagyok végzős!

2012. febr. 25. 08:30
Sziasztok, nem tudom jár-e erre valaki, nem indítok új topikot, nekem szóltak a munkaügyisek, hogy gondoltak rám ennek a szakmának az elvégzésében. Milyen tantárgyak vannak? Tudja valaki?
2010. febr. 20. 19:09
Ifjúságsegítőnek tanulok most éppen. Tudna valaki szakdoli témákat ajánlani, amik elsősorban az oktatással, illetve erősen a szociológiához kapcsolódnak? Apróbb ötleteim vannak, de azok olyan tág témák... Pff.
11. d4464aaf8a (válaszként erre: 9. - Spinneli)
2009. okt. 3. 13:45

Mivel nincsenek meg a pontjaim, így soha nem vesznek fel a felsőoktatásba...


Az érettségin vért izzadtam, mert ott olyan tantárgyak vannak, ami soha nem érdekelt, így nem is tudtam megtanulni, így arra sem vállalkozom, hogy újra érettségizzem...


Csak azt nem aértem, hogy miért van pontozás a felsőoktatásban, amikor térítésköteles...


Nem az lenne mindegyik intézménynek a fontos, hogy minél több bevételük legyen??


Mert ez meg egy bürokratikus fal...


Ugyanis, ami Valakinek tetszik, azt szívesebben tanulja, mint amin épphogy csak átbukdácsol...


Én mindig tanulok valamit, csak az nem a felsőoktatás, így végzettségem már van több is, mégsem tudok velük elhelyezkedni...

10. kobagabi (válaszként erre: 5. - Anyuci91)
2009. okt. 2. 20:52

Köszönöm kedves szavaidat:)

Igen, ez a munka nem könnyű. Sokszor találkozunk nehéz helyzetekkel, és nehéz sorsú gyermekkel. Amikor egy gyermek olyan körülmények közül kerül hozzánk, amit ide le sem írnék...És abból őt kiemelni. Mert 6 évesen mondjuk még bepisil, nem beszél, és négykézláb mászik:(

Én sajnálom őket, és imádom a gyerekeket. Bár azis tény, hogy egyre rosszabb a gyermekanyag a gyermekvédelemben. Sok az olyan is, aki már fiatalkorúak börtönét is megjárta...

De akárhogy is, ezek a gyerekek sérültek, és ezt mindenképp figyelembe kell venni, akármerre is irányítjuk őket....

9. spinneli (válaszként erre: 7. - D4464aaf8a)
2009. okt. 2. 18:52
nem akarod továbbképezni magad?
2009. okt. 2. 18:26

Megértem kedves RH.72 bánatodat nekem is van egy klubtársam, aki szociális területen dolgozott gyermekekkel foglalkozott valamikor és az ő képesitését is elvalultnak nyilvánitották májustól

felvették a Családsegitőbe, mint köhasznu, közcélú mnkára ezzel a problémával nyolc évig volt munkanélküli és sok mindenen keresztül ment. Jelenleg főiskolára jár, mert mindenáron ebben a szférában szeretne dolgozni. Együttérzek veled.

Üdvözlettel: Anyuci91.

2009. okt. 2. 08:26

Nekem a végzettségem emelt szintű: Szociális- gyermek, és ifjúságvédelmi ügyintéző, de diploma nélkül a végzettség egy nagy nulla...


Amikor beiratkoztam, még nem tudtam, hogy diploma alatt szóba sem állnak, és megbántam, hogy nem a szociális gondozóit végeztem el...


Azóta is munkanélküli vagyok, hiába "Léptem egyet előre", ahogy a program mondta...


Ha meg találok néha munkát, akkor az is betanított munka, munkaerő-kölcsönzőkön át, ahol úgy dolgoztatnak, hogy próbaidő, és viszlát!!


ÉS többet vagyok munkanélküli, mint amennyi munka akad...

2009. okt. 1. 13:34
gondoltam bejelentkezem én is a por népből .... kik életük végéig ezt teszik bizonyos szinten.. mert amit mi csinálunk félbehagyni nem lehet...
2009. szept. 30. 16:55

Kedves Kobagabi!

Örülők, hogy ezt választottad, már mint azt, hogy a gyermekvédelemmel foglalkozol teljes lelkesedéssel.

Igazán a gyakorlatban rengeteg problémás ügyekkel találkozol, amit igen is segitséget kell nyujtani,

akik hozzád fordulnak számukra ez jelenti támaszt, a kapaszkodót. A Családsegitőben is ilyen területen dolgoznak szakemberek. Türelmet, kitartást igényel ez a munka. Mint vezető személy kivánok hozzá sok sikert. Üdv.Anyuci91.

4. kobagabi (válaszként erre: 3. - Kobagabi)
2009. szept. 30. 15:42
mármint a gyermekvédelemben:)
2009. szept. 30. 15:42
Én ebben dolgozom, egy lakásotthonban vagyok vezető nevelő:)
2009. szept. 30. 15:37
hasonló-kapcsolódó
2009. szept. 30. 15:16
Gyülekezzünk...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook