Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerekkorom nyarai fórum

Gyerekkorom nyarai (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyerekkorom nyarai

1 2 3
15. ab61752c45 (válaszként erre: 4. - Vidéki3)
2019. jún. 11. 15:08
ne is emlegesd.az anyám egy tutyimutyi,semmire se való nő volt.mikor elmentem a Velencei-tóra,a szomszédasszony adta kölcsön a fürdőruháját.30 évvel volt idősebb.meg 30 kilóval.mindenki rajtam röhögött.szóval az anyám csak megaláztatást hozott ránk,semmi mást.
14. ab61752c45 (válaszként erre: 12. - Globus)
2019. jún. 11. 15:02
na,mi is.ha a csősz elkap,kicsit elver.
13. 12d083b51b (válaszként erre: 11. - Ab61752c45)
2019. jún. 11. 14:59

Nem valami pulykaorr, vagy hasonló?

Olyan valami nálunk is, de én azt nem ettem. Állítólag nagyon édes volt, és inkább csak az édes nedvet szopogatták ki belőle.

12. globus (válaszként erre: 9. - Ab61752c45)
2019. jún. 11. 14:58

Ááá, megszámlálhatatlan életveszélyt túléltünk :)

Mi folyton tyúkól tetején mászkáltunk, pancsoltunk az itatójukban. Bújócska-fogócska, számháború, biciklizés férfi bringán a váz alatt. Megállni csak fal mellett tudtunk, tele voltunk sebekkel. Pecázni jártunk, 8-10 centis halakat fogtunk, amit meg is ettünk parázson sütve. Kukoricát csórtunk a téesz tulajdonából megsütni, a búzát meg csak játszásiból laposra hemperegtük.

11. ab61752c45 (válaszként erre: 10. - 12d083b51b)
2019. jún. 11. 14:46
azt mi is,meg a nemtudommi volt a neve,olyan barnás.most jutott az eszembe velünk szemben egy homokpart?volt tele rengeteg fecskefészekkel.aztán ledózerolták az egészet.régen még álmodtam is vele.
10. 12d083b51b (válaszként erre: 5. - F047cd7294)
2019. jún. 11. 14:09
+ az akácfa virágot, tele bogárral, nem volt baj, csak a méhecskéket kellett elzavarni. Ők is szerették.
2019. jún. 11. 14:08
mi a nagyanyáméknál a másik faluban.volt ott minden,bunker,ami majdnem ránk szakadt,valami kút,amibe az öcsém majdnem belefulladt.ha tudták volna,hogy mit csinálunk,bár valószínű hogy ők is ugyanezt,hacsak a háború miatt nem.volt egy nagyon nagy csúszda a dombról,még a seggünkről is lejött a bőr,mire leértünk.
8. gyöngy:) (válaszként erre: 7. - Gyöngy:))
2019. jún. 11. 13:54

A másikhoz már nem voltam hajlandó elmenni.

Ők a kertünk végében laktak:D

2019. jún. 11. 13:37

Mindig mamáméknál nyaraltam.

Az utcánk végén laktak.

6. globus (válaszként erre: 4. - Vidéki3)
2019. jún. 11. 13:23
Mi ikrek voltunk, közös osztályba jártunk. Sosem mehettünk együtt osztálykirándulásra. Valamelyikünk váltásban itthon maradt, anyagi okok miatt... annak be kellett ülnie egy másik évfolyam órájára unatkozni :D
5. f047cd7294 (válaszként erre: 4. - Vidéki3)
2019. jún. 11. 12:44
Na a papsajt, ez kimaradt, mert bizony mi is ettük, sajnos mára már nem tudják a gyerekek mi is volt az!
2019. jún. 11. 12:27
Nem voltam "nyári napköziben", anyám azt mondta nincs rá pénze. Ötödik után jó tanulmányi eredményem jutalmaként ingyen mehettem a Balatonra úttörő táborba. Az is majdnem kimaradt, mert felszerelésre sem volt pénze :-(( Megsajnáltak a tanáraim, és a többi szülőtől kértek használt úttörőinget, övet, sípot. Többi szünidőt szerető nagyszüleimnél töltöttem, utcabeli gyerekekkel rengeteg játék. Mi is fontunk kikericsből koszorút, a folyondárfűből meg menyasszonyi csokor készült. Papsajtot is sokat ettünk :-)))) Esti harangszókor kellett bemenni a házba. Mosóteknőbe reggel kútvizet mertek, estére langyos volt, lehetett fürdeni benne :-)))
2019. jún. 11. 10:48
Nagymamáknál voltunk, utcabéli gyerekekkel játszottunk, mentünk a kiserdőbe, a tóra, bicajoztunk.. de jó volt:)
2. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - F047cd7294)
2019. jún. 11. 10:38

Meg kikirícsből fontunk magunknak koronát, és ettük a papsajtot, és mi még az ugráló kötelet is szerettük.


Mi nem jártunk napközibe, de a sulitól pár házra laktunk, és délutánonként ott gyülekeztünk. Az iskola-gondnok, aki ott lakott a szolgálati lakásban, kihozott a szertárból egy labdát, és az udvaron kialakított kézilabda pályán rohangásztunk egész szürkületig. És mindegy volt, hogy fiúk-lányok, együtt. És ahányan összejöttünk, mindenki egyszerre játszott, nem csak 7-7 fő.


Akkor még szenes kályhák voltak a termekben, és a kiszedett hamut, salakot mindig az udvaron terítették szét, így ha esett az eső, akkor sem a sárban topogtunk.


Persze így a sok futkosás után olyanok lettünk estére, mint a feketére festett ördögök. Otthon nem győztek a szüleink kimosdatni a koszból.


Igen! Az 50 filléres fagyi! Felénk vasárnap ebéd után triciklis ment végig az utcán, már messziről hallottuk, hogy csengetett. Szaladtunk, hogy időben kiérjünk. Négyféle ízből lehetett választani: citrom, vanília, csoki és málna. De mindig csak 1 db. 50 fillérest kaptunk. Több gyerek esetében az is kész vagyon volt.

2019. jún. 11. 09:35
A tanévnek lassan vége, és bizony sok szülőnek elég nehéz a gyerekek elhelyezése, nyaraltatása, mostanra megváltozott a világ. Bezzeg régen....

Ugrás a teljes írásra: Gyerekkorom nyarai
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook