Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyerek az autóban fórum

Gyerek az autóban (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyerek az autóban

12. f8db0709b8 (válaszként erre: 3. - Syria)
2019. nov. 5. 13:31
Az kislányom igy úszta meg sérülés nélkül az autóbalesetünket.
2019. máj. 9. 10:10

"Amíg a gyerek el nem éri a 150 cm-t kötelező a gyerekülés vagy az ülésmagasító..."


És amúgy az ülésmagasítót mikortól lehet használni gyerekülés helyett?

2019. máj. 2. 11:40
Nekem elöl ült a kislányom, menetiránynak háttal, amikor csak ketten utaztunk. Azért, hogy lássam én is őt, ő is engem. Kis távokon, városon belül. Ha hosszabb útra mentünk, hátul ültem vele (mert akkor nem én vezettem). Egyetértek azzal, hogy elsődleges a biztonsága. De ha az anya bizonytalan és folyton a gyereket lesi, hogy rendben van e - mert egy néhány hónapos csecsemő még nem jelez - akkor az is veszélyes lehet. Nem mindenki engedhet meg magának mindenféle drága kütyüt, amiből látja a gyereket. A visszapillantót lesegetni sem biztonságos. Mindig a szabványnak megfelelő ülése volt. Most már 10 éves múlt, de az ülésmagasítójának is van támlája - ami most már ciki kategória számára - de hosszú útra még berakjuk. A becsatolással maximálisan egyetértek. Felesleges a gyerekülés, ha nincs bekötve a gyerek, akkor nem nyújt biztonságot...
9. syria (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2019. ápr. 7. 11:17

Mindenki eldöntheti, hova vált jegyet, hova ül, addig, amíg van választási lehetősége. :)

Nyilván senki nem úgy kel útra, hogy a járműve karambolozni fog. :D De sajnos a pakliban benne van, akármit is gondolunk. A riportban az is elhangzott, hogy a középtáj a legbiztonságosabb, legyen az autóbusz, vonat, vagy repülő. (Ill. repülőnél a hátsó traktus közepe.)

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Syria)
2019. ápr. 6. 17:18

Szerintem ez legyen választható annak függvényében, melyik változatot részesítjük előnyben a jegyvásárláskor.

Olyanra váltunk jegyet, ami belerohan egy előtte álló másik járműbe, vagy azt választjuk, amelyikbe hátulról rohannak bele? :D

7. syria (válaszként erre: 5. - Szoszitündér)
2019. ápr. 6. 14:51
A háttal ülésről annyit: a minap láttam egy, a közlekedés biztonságával kapcsolatos riportot, amiben többször elmondták, hogy pl. autóbuszon, vonaton sokkal biztonságosabb menetiránynak háttal utazni felnőttek részére is. (Más kérdés hogy én pl. képtelen vagyok, mert rosszul leszek; sejtem az okát).
6. babyapocakban (válaszként erre: 5. - Szoszitündér)
2019. ápr. 3. 19:27

"Ennyit a háttal ülésről"???

Ezek szerint te is egy tájékozatlan szülő vagy. Sajnos sokan vagytok! Mi az a "roncsizik"? Fontosabb tevékenység az életben maradásnál baj esetén?

Képzeld, vannak már olyan tükrös babajátszók, amiket a hátsó ülésre rögzítesz és a segítségével a visszapillantóban ügyesen láthatod a gyereked arcát vezetés közben, őt meg szórakoztatja a sok színes, mozgó biszbasz utazás közben.

5. Szoszitündér (válaszként erre: 4. - Regin_a)
2019. ápr. 3. 09:17

Hát ez nagyon jó, de

1. tök jó, ha a kölök minden alkalommal összehányja magát, anya meg nem is látja, mert háttal van.

2. gondoljuk már bele, szegény gyerek ül és kb nem lát semmit, még az anyját sem... szerintetek mennyire roncsizik be???


Ennyit a háttal ülésről.

2019. ápr. 2. 22:07

Érdemes elolvasni

[link]

3. syria (válaszként erre: 1. - Boldogzokni)
2019. ápr. 2. 21:02
"a hátsó ülésre kell rögzíteni, menetiránynak háttal" Ez az, amit csak elvétve látni, pedig nagyon fontos lenne.
2019. ápr. 2. 12:42
Overálbam, vastag kabatban nem biztonsagos autosülesbe tenni a gyereket. Rengeteg video van fenn ami mutatja h repul ki a gyerek mert nincs meghuzva az ov rendesen. Nem szabad nagyobbra allitani a szuksegesnel az ovet a ruha miatz. Lehet kapni olyan takarot, ami az ulesbe teheto, de egy sima takaro is megteszi. Retegesen kell oltoztetni, h a kabatot le lehessen venni rola.
2019. ápr. 2. 09:08
Tegyük tisztába, hogyan kellene a gyerekeket az autóba ültetni, milyen módokon tehetjük biztonságosabbá az utazásukat, illetve milyen jogszabályokat kell betartani. Sajnos nagyon sok autós szülőt látok, akiknek vagy fogalmuk sincs ezekről, vagy pedig felelőtlen és tudatlan a gyerekével kapcsolatos biztonsági előírások témájában.

Ugrás a teljes írásra: Gyerek az autóban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook