Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mivel foglaljam le egy 4éves és egy 1.5éves gyerek figyelmét egy hosszabb úton az autóban? fórum

Mivel foglaljam le egy 4éves és egy 1.5éves gyerek figyelmét egy hosszabb úton az autóban? (tudásbázis kérdés)


12. ipi
2008. jún. 30. 19:58

Nekem nagyon jól elvolt a 4 órás út alatt a kisfiam. Bábozni lehet, meg könyvet nézegetni, mesélni, cd-ket hallgatni, enni, rajzolni(!)- olyan mágneses táblával, én mondjuk rendes rövid vastag színest viszek meg csíptetős háttámlán A4-es papírt, vagy zsírkrétát.

Az enyém kocsival is játszott a kemény hátlapon, mert imádja.

Meg aludt is. Valahogy hamar eltelt... :-)

2008. jún. 30. 14:40
Kora hajnalban indulnánk a Balatonra,úgy 4óra a távolság.Gondoltam majd az autóba reggelizünk azzal is telik az idő.Az a gond,hogy a nagyobbikkal már tudnánk kártyázni,olvasni társasjátékozni.Persze mindez a kicsit nem érdekli.Majd csak eltelik valahogy remélem.Én hosszabb útra nem is mernénk vállalkozni.Bátrak vagytok!
10. 7934d1ac97 (válaszként erre: 7. - F4fff01065)
2008. jún. 29. 15:58
Mi tavaly Debrecenbe voltunk nyaralni. Tőlünk az út 5 óra autópályán. Hajnali 2-kor indultunk, mi is úgy gondoltuk hogy az alig 2 évesünk majd aludni fog az úton!! Aha! Ahogy Móricka elképzeli! Fel se ébresztettem a gyereket, csak alvó pózba megfogtam, (este már úgy öltöztettem) és betettem a kocsiba, naná hogy közbe csak felébredt, és végig az úton éberen volt!! Sőt! Délután fél 2 volt mikor a szállásunkon felállítottuk neki az utazóágyát és akkor aludt csak el!! Pedig délelött még a Hortobágyot is megnéztük és babakocsiba raktuk hátha ott elalszik és nem! Nem akart kimaradni semmi jóból! :D :D :D De nem volt vele gond, elnézelődött beszélgetett, autó imádó, úgyhogy imádta sok kocsit meg kamiont az úton. :)
2008. jún. 29. 15:52
Hangoskönyvvel, mese cd, vagy énekléssel, vagy mesélj te nekik, (gondolom nem te vezetsz) illetve ezeket felváltva, hogy ne legyen unalmas. És ha talán közben elalszanak annál jobb. :D
8. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 7. - F4fff01065)
2008. jún. 29. 14:46
tényleg,néha a zene is bejött nekünk is felhangosítottuk és egy ideig betartott...reptér közelében egész hosszan tudtunk repülőket nézegetni,szélmalmokat ahol vol....szóval keresgéltük a látnivalókat is.Mivel nekünk hosszú út volt,nem tudtuk csak éjjelre tenni...
2008. jún. 29. 14:44

Mi is 2 hét múlva indulunk Horvátországba.

Apával úgy döntöttünk, hogy éjjel megyünk mikor a Manó / 22hónapos / egyébként is alszik.

A visszaút szerintem sokkal rázósabb lesz.

Bár kiskora óta van egy kedvenc gyerekdalos Cd-je. Imádja.

Legfejjebb egész úton-vagy legalábbis míg meg nem unja- ezt fogjuk hallgatni.

És mindenképpen úgy tesszük az autóba a gyerekülést hogy előre is kilásson. Így tudunk autókat számolni, nézelődni.

2008. jún. 29. 14:35
húúú,nemtudom,de mi valahogyan túléltük,magam sem tudom hogy...16-17órahosszás utat tettünk meg,azthiszem 4szer...1,5éves volt a kicsi,4fél a nagy az elsőnél...vittünk párnákat,halom játékot,kislabdát,ami puha,könnyű,elveimet feladva azt rágcsáltak amit akartak,néha megálltunk ha vészes volt,aztán idnultunk megint...szóval nem tudom...valahogy vége lett egyszer az útnak:)időnként hátraültem,kényelmes volt kettő űlés közzé ékelődve...ha nyugisak lettek visszaültem,kicsit kivettem bevallom,azaz kicsit kikötöttem némely szakaszon,aztán ha megnyugodott vissza.....mivel még szopott a kicsi időnként ami szintén nem biztonságos,de bevallom bekötöttem magunkat együtt és szopcsiztattam..szóval végigpróbáltunk mindent ami ép aktuálisan az eszünkbe jutott...
5. Roni24 (válaszként erre: 2. - Gréger)
2008. jún. 29. 14:33
Na, úgy látom elég hasonlóan gondolkodunk! :)
2008. jún. 29. 14:33

Sziasztok!


Mi is megyünk nyaralni Horváthba, és 16 hós a kisfiam. SZintén 2 percnél tovább nem tud egy helyben ülni. Mi úgy tervezzük, hogy alvás időben megyünk. Tehát vagy este, amikor elaludna amúgy is, vagy hajnalban, hogy reggel már a nyaralóban ébredjen csak fel. AMúgy foigalmam nincs hogy bírná ki.

2008. jún. 29. 14:32

Hát, ez jó kérdés! :)

Ha esetleg nem hányósak, vigyél nekik játékot, mesekönyvet! Szörpit, rágcsát is szoktam vinni, hátha!

Néha sikerül úgy időzíteni az utazást, hogy a gyerkőc pont elalszik út közben!


És ha az időtökbe belefér, attól függően, hogy mennyire hosszú az út, én fél óránként megállnék velük 5-10 percre, hogy kinyújtózzanak, levegőzzenek!

2008. jún. 29. 14:28
Ez jó kérdés, épp most indulunk nyaralni és pont ennyi idősek a gyerekeim.A nagy még csak elvan,de a kicsi nem képes megülni a fenekén két percig, se játék se könyv nem érdekli ilyenkor.Egy kis rágcsálnivalóval készültem, az egy ideig kitart, de azután.....visítás, ordibálás, hiszti, feszíti magát, ki akar szállni.Szóval engem is érdekelne.....
2008. jún. 29. 14:24
Mivel foglaljam le egy 4éves és egy 1.5éves gyerek figyelmét egy hosszabb úton az autóban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook