Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » GYED utáni szabadság és GYES fórum

GYED utáni szabadság és GYES (beszélgetős fórum)


2. kikata (válaszként erre: 1. - Pipőci)
2011. márc. 17. 19:32
A szerződésem hat órás munkaviszonyról szól. Igazából azért bosszankodom, mert még decemberben felhívtam az államkincstárat, hogy hogy érdemes igényelnem a GYES-t, mert arra gondoltam, hogy akkor december 30-al megigénylem, és elkezdem a szabim, azon a pár napon már nem múlott volna. Azt mondták, hogy nem kell, maradjak nyugodtan GYED-en, mert ha behozzák az új törvényt, az egységesen fog mindenkire vonatkozni január egytől. Hát nem így lett. Még december végén sem tudott senki semmi konkrétat mondani, mivel a törvényt csak december 30-al fogadták el.
1. Pipőci (válaszként erre: 1. - Kikata)
2011. márc. 17. 07:18

Az attól függ, hogyan bérszámfejtettek a szabid ideje alatt és hogyan szól a kinevezésed, a szerződésed.

Én először 4 órában dolgoztam a gyes mellett, aztán módosították 6 órára. A szabid száma nem változik, egy az egyben számolják, csak a bér. A szerződésben benne kell legyen, hány órában foglalkoztatnak. Ha eddig 8 órás voltál, akkor arra az időre nem jár a gyes. Ha áttesznek részmunkaidőbe, max. 6 órába, akkor már járni fog.

Szerződés, kinevezés?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook