Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyes utáni szabadság ügyében, ha képben vagytok fórum

Gyes utáni szabadság ügyében, ha képben vagytok (beszélgetős fórum)


2011. aug. 9. 14:37

Sziasztok!

Nekem december közepén a gyedem fog lejárni, szeretnék visszamenni dolgozni. Rám mi lesz érvényes? Amúgy most már abszolút nem értem az egészet...

2011. aug. 9. 09:26
Én februárig vagyok még gyesen, de eszembe se jutott, hogy a jogosan szabályosan megkapott szabimat ne adják ki! Szerintem is ez már csak akik a törvény hatályba lépésen után mennek gyedre azokat érinti.
7. mackoni1 (válaszként erre: 5. - Rverika)
2011. aug. 9. 09:24
Neked is köszönöm. Igazán jó hír. :))
6. mackoni1 (válaszként erre: 4. - D@nu)
2011. aug. 9. 09:22
Ez jó hír:)). Köszönöm.
2011. aug. 9. 09:00
Igen. Igazad van. A módosító törvény hatálybalépését követően kezdődött fizetés nélküli szabadságokra kell alkalmazni. Ez a hatályba léptető rendelkezés viszont 2011. dec. 1-től hatályos, ez alapján e szabályt a 2011. dec. 1-jét követően kezdődő fizetés nélküli szabadságokra kell alkalmazni. Rád még nem vonatkozik.
4. d@nu (válaszként erre: 3. - Mackoni1)
2011. aug. 9. 08:53
Elvileg igen, mert tilos visszamenőleges hatállyal törvényt hozni.
3. mackoni1 (válaszként erre: 2. - Rverika)
2011. aug. 9. 08:42

Szia!

Köszönöm. Most találtam egy olyan bekezdést - nem tudom lehet-e írni, hogy hol- hogy a rendelkezés azokra vonatkozik, akik aug. 1. után veszik ki a fizetés nélküli szabadságukat, a korábban megkezdett szabadságok esetében még az egy év az érvényes. Remélem helytálló az info...

2011. aug. 9. 08:35

Az új szabály vonatkozik rád.

ÚJ SZABÁLYOZÁS SZERINT: Az Mt. 130. § (2) bekezdés c) pontja helyébe a következő rendelkezés lép:

5 [A munkaviszony szünetelésének időtartamára a következő esetekben jár szabadság:]

„c) a gyermek gondozása vagy ápolása miatt kapott fizetés nélküli szabadság [138. § (5)

bekezdés] kezdetétől számított hat hónapos időtartamára;” A gyermek ápolása, illetve gondozása céljára kapott fizetés nélküli

szabadság [138. § (5) bekezdés] megszűnését követően, ha a munkavállaló a gyermek ápolása,

gondozása miatt kapott fizetés nélküli szabadság első hat hónapjára járó szabadságot nem kapta

meg, azt a felek megállapodása alapján pénzben is meg lehet váltani.

2011. aug. 9. 07:40

Sziasztok!

Jelenleg gyesen vagyok kislányommal, ami decemberben jár majd le. A munkáltatómmal anno még év elején megbeszéltük, hogy kiveszem a szabimat és utána megyek majd vissza dolgozni. Látom most módosultak a törvények - vagy módosulófélben vannak ?- . Aki jártas ebben vagy foglalkozik ilyesmivel, legyen szíves segítsen nekem, melyik szabályozás vonatkozik rám -gyed egy évére vagy már csak fél évére számítanak szabit? Köszönöm előre is a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook