Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyed utáni munkanélküliség! Kérdések ezzel kapcsolatban fórum

Gyed utáni munkanélküliség! Kérdések ezzel kapcsolatban (beszélgetős fórum)

22. Mezei Virág (válaszként erre: 20. - Downy)
2019. aug. 6. 16:12

[link]

Tekerj le a Gyed 2019-ig.

21. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Downy)
2019. aug. 6. 16:07
Gyedre nem leszel jogosult, csak gyesre. Álláskereső járulék, aktív korúak ellátása nem számít bele.
20. Downy
2019. aug. 6. 16:03
Sziaszok.Idén januárban szűnt meg a munkaviszonyom ami 10-év volt,az utolsó 3év gyed és gyes.januártol áprilisig álláskereső járulékra voltam jogosult,április ota pedig aktív koruak ellátását kapom(munkanélküli)mellette dolgozom napi bejelentővel de az elenyésző!Kérdésem az lenne ha tavasszal szeretnénk még egy gyereket vállalni és akkor is ez a felállás lesz munka téren akkor jogosult vagyok GYED-re (mi alapján lesz számolva az összeg)vagy GYES-t kapok 3-évig
2009. nov. 13. 13:18
Gyes mellett még lehet dolgozni, nem kell feladni a gyest, az a kevés pénz is jól jön, nem?
18. Talentum (válaszként erre: 16. - Agines)
2009. nov. 13. 13:17
Ha van egy normális bérszámfejtőtök, akkor tőle kellene ezt megérdeklődni. Vagy keresni a neten egy ilyen oldalt.
2009. okt. 4. 20:15

A Kismamák szives figyelmét szeretném felhivni, aki pesti lakos azoknak szeretettel ajánlom a munkavilágába szeretnének visszamenni.

JÓL LÉT Közhasznú Alapitvány Első hazai anyabarát

Állásközvetitő és Tanácsadó Műhely 2005 óta működik.

Helye: HEGYVIDÉK Művelődési Ház ez a Magyar Optikai Művek. Bpest XII. Csörsz u.8. Ezen kivül van egyéni tanácsadás. Telefon: 319-0331.

EMAIL-cim: az info @ jol-let.com. Odalehet fordulni segitségért.

Szép napot mindenkinek Anyuci91.

16. Agines (válaszként erre: 15. - Agines)
2009. szept. 25. 12:55

Ez a kérdés azért merült fel így bennem, mert nekem azt mondták, hogy ha gyes lejárta után kiveszem a szabikat, akkor a szabi alatt már nem vagyok védett csak az első 30 napban és a szabadságon töltött időm az már benne lesz a +30 napban, ami alatt nem lehet felmondani, azaz a +30napra nekik semmit nem kell fizetniük, hanem én akkor szabin vagyok és kész.

Hogyan van ez pontosan?

Köszönöm szépen.

15. Agines (válaszként erre: 13. - 7130b15964)
2009. szept. 25. 12:49

Szia!

Az úgy van,akkor,hogy a felmondási idő csak a gyes lejártát követő 30 napon belül indulhat, mert addig van a védettség? Ilyenkor a 30 nap elteltéig mit csinálnak a kismamákkal? Addig szabadságon vannak?

Vagy lehet ezért a 30 napért juttatást kapni abban az esetben, hogy ha a mama nem tud dolgozni, mert nincs bölcsi a családi napi meg brutál drága?

Köszönöm!

14. hevi71
2009. szept. 16. 13:33

Sziasztok!

2- héten belül lejár e GYED-em Már augusztusban szóltam vissza szeretnék menni nem nagyon örültek, most azzal utasítanak el persze csak szóban hogy én kérvényeztem ,hogy 3 évig kérem a fizetetlen szabadságot.

Kérdésem én ezt bármikor vissza vonhatom és akkor fel kell venni-e vagy nincs semmilyen lehetőségem vissza menni??

Nagyon ellenségesek.

Előre is köszönöm

13. 7130b15964 (válaszként erre: 12. - Évi75)
2008. nov. 23. 09:25

Első tanács:

Menj vissza és küldjenek el ők írásban, vagyis "rúgjanak ki". Amennyiben te szünteted meg a munkaviszonyodat, akkor csak az időközben felgyűlt szabidat kapod meg, illetve a felmondási időre járó béredet. Ha a munkáltató mond fel neked pl. átszervezésre hivatkozva, úgy ki kell fizetniük a szabidat, a felmondási időre járó béredet, valamint a végkielégítést és mindezt csak a 30 napos védettség letelte után tehetik meg. Szerintem nagyon nem mindeg, hogy 1-2 havi bért kapsz vagy akár 8 havit.

12. évi75 (válaszként erre: 3. - Ivett 1)
2008. nov. 20. 22:00

Hasonló helyzetben vagyok, azzal a különbséggel, hogy nekem márciusban jár le a gyesem, és én 1997 óta dolgozom a cégnél, 6 éve jöttem el szülés miatt. Nem szivesen vesznek vissza, a munkaköröm átváltozott, és betöltötték többen is, szalagmunka pedig két műszakos, nem tudom megoldani.

Most állást keresek.

de én is felkeresem a munkaügyi központot, hátha tudnak valmi jót tanácsolni, mit tehetek.

11. Ivett 1 (válaszként erre: 10. - 7130b15964)
2008. nov. 20. 21:15
Hát még én se tudom , csináljam.
10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Ivett 1)
2008. nov. 20. 20:38

Lehet, hogy az is elég, ha leültök tárgyalni. Ügyvédet nem árt magaddal vinni.


Sok sikert!

9. Ivett 1 (válaszként erre: 8. - Ivett 1)
2008. nov. 20. 20:26
Voltam jogásznál.Amíg a gyerek benem tölti a 3 évet addig foglalkoztatnia kell.Azt mondták be kell perelni.
2008. szept. 10. 15:31

Köszi a segítséget.Azthiszem elmegyek a munkaügyiközpontba ott van jogász,megmegnézem a munkaügyi törvénykönyvet is.Szerintem azt hiszi a fönök,hogy könnyen megszabadul tőlem.Az a baj,hogy ő nagyon rafkós és átfog vágni.

Mindegy amit lehet kicsikarok tőle.

Egyébbként amikor elmentem szülésire akkor azt mondta,hogy lesz helyem amikor visszajövök.

Amúgy műszakvezető voltam egy nagy élelmiszer boltba.

Majd megyrom a fejleményeket.

Mégegyszer köszi mindenkinek.

Szép napot nektek!!

2008. szept. 10. 07:39

Sziasztok!

Jól utána kell nézni a jogszabályoknak, mert sokminden változott és nem a munkavállaló javára.

Már téppénz alatt is felmondhatnak, nálunk ez is előfordult.

6. 7130b15964 (válaszként erre: 3. - Ivett 1)
2008. szept. 9. 16:22

Ez nem így megy.


Először is, tényleg köteles kiadni a szabadságodat. Aztán ha az már letelt, akkor 30 napig felmondási tilalom védelme alatt állsz, utána felmondhat, ami azt jelenti, hogy 45 nap felmondási idő felét vagy letöltöd vagy eltekinthet (írásban kérd) a munkavégzés felől, de attól még mindkét esetben ki kell fizetnie a teljes (45 nap) felmondási idődet, plusz a végén még egy hónapnyi végkielégítést.


Amennyiben nem akarja, hogy munkába állj a szabadságod leteltével két dolgot tehet (legálisan):

1.) közös megegyezést ajánl fel, de te akkor kéred minimum a fent felsoroltakat egy összegben kifizetni a megegyezés napján


vagy


2.) a szabadság letelte után felment a munkvégzés alól, fizeti a teljes béred, a 30 napos védelem után felmond és kifizeti a 45 nap felmondási időt, valamint az 1 hónap végkielégítést egy összegben a felmondás napján, de állományban tart amíg a 45 nap felmondási idő le nem telik (i.e. neked utána szűnik meg a munkaviszonyod, de attól még vállalhatsz akárhány munkát, ha találsz).


Ne hagyd magad kisemmizni!

5. rohiani (válaszként erre: 3. - Ivett 1)
2008. szept. 9. 16:17

Ha ezzel az indokkal mond fel, hogy azt a poziciót amit te végeztél mással végezteti, akkor beperelheted, mert csak ideiglenesen vehet fel a helyedre valakit. Egyébként megteheti, de más indokkal, mondjuk, hogy megszünt a munkaköröd, leépítések vannak stb.

De ha azt írja rá a felmondóra, hogy más végzi a te munkádat, akkor az jogtalan.

4. Ivett 1 (válaszként erre: 2. - 5arany9)
2008. szept. 9. 16:08

Köszi!!!

Csak a szemét munkáltatónak köszönhetően éhen is halhatunk.

2008. szept. 9. 16:08

Sziasztok!

Szóval arról lenne szó,hogy decemberbe lejár a gyedem.Gondoltam időbe érdeklődöm a fönökömnél mire számíthatok.Hát még jó.Közölte hogy abba a pozicióba amibe dolgoztam nem tud visszavenni,mert be van töltve minden hely.Így azt a megoldást ajánlotta fel,hogy amikor vissza akarok jönni kiadja a szabimat,utánna 1 napra visszavesz és fel is mond.Kérdésem megteheti?

2004 márciustól állok munkaviszonyba ezzel a céggel.Végkielégítés jár ha felmond?

Válaszotokat előre is köszi.

2008. szept. 9. 16:04

Nagyon szépek a képek gratu a családodhoz.

Baranyában is rettentő nehéz munkát találni, én is keresési fázisban vagyok :(

2008. szept. 9. 15:59
Gyed utáni munkanélküliség!Kérdések ezzel kapcsolatba.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook