Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » GYED kompenzációt hol lehet kérni? fórum

GYED kompenzációt hol lehet kérni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
9. mosolyka1111 (válaszként erre: 7. - Bella 13)
2012. jan. 25. 19:11
Ugyanez volt unokahugomnál is, ő a területi OEP-nél érdeklődött, de semmit nem tudtak:(
8. mosolyka1111 (válaszként erre: 5. - Myster)
2012. jan. 25. 19:11
Nagyon szépen köszönöm!
2012. jan. 25. 18:49

Én ma voltam pont a cégnél ez után érdeklődni, de SEMMIT sem tudtak mondani. A munkaügyis csaj még semmilyen infót nem kapott, csak a médiából értesült arról, hogy tervben van a kompenzáció.

Ez is bizonyítja, hogy micsoda fejetlenség van ebben az egészben. Elvileg már a februári gyeddel meg kéne kapni a korrekcióval igazított összeget, de január 25-én még semmit sem tud a munkáltató!!!

6. nemmaci (válaszként erre: 3. - Nemmaci)
2012. jan. 25. 18:43
* tb helyett oep
2012. jan. 25. 18:40

A gyed- és a tgyás-kompenzációt összekapcsolják a családi adókedvezménnyel is: a gyeden lévők közül csak azok kaphatnak támogatást, akik legfeljebb 1 gyermek után érvényesítenek adókedvezményt, a tgyásban részesülőknél 2 kedvezményezett után is jár kompenzáció. Egyik esetben sem kaphatnak pótlékot azok, akik három gyermek után veszik igénybe az adókedvezményt, de az sem igényelheti a kompenzációt, aki 2011-ben úgy nyilatkozott, hogy nem volt jogosult adójóváírásra.


még ezt is idemásolom


kíváncsi vagyok... jövőhéten elfutok az OEP-be...

2012. jan. 25. 18:38

A rendelettervezet szerint a jövedelempótlékot a tgyásban, illetve gyedben részesülőknek igényelniük kellene az ellátást folyósító társadalombiztosítási kifizetőhelytől (vagyis a munkáltatótól, vagy az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól), ám csak azok kérhetnének kiegészítést, akik 2012. január 1-jén még ugyanazt a juttatást, tehát vagy tgyást vagy gyedet kaptak, mint 2011. december 31-én. Eszerint nem igényelhet kompenzációt az, aki december 31-én még tgyást kapott, január 1-től viszont már gyedet.


egyelőre ennyit találtam,ebben a cikkben...

[link]

3. nemmaci (válaszként erre: 2. - Mosolyka1111)
2012. jan. 25. 18:36
tudomásom szerint még nem fogadták el a javaslatot. ha elfogadják akkor a munkáltatónál vagy a tb-nél lehet kérni.
2012. jan. 25. 18:30

Sziasztok!

Unokahugom GYED-en van, és az adójóváírás kivezetése miatt 9 ezerrel kevesebb neki a GYED, mint tavaly.

Állítólag lehet kérni kompenzációt.

De vajon hol, és hogyan kell igényelni, tud erről valaki valamit?

2012. jan. 25. 18:29
GYED kompenzációt hol lehet kérni?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook