Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gyámhatósági feljelentés..... fórum

Gyámhatósági feljelentés..... (beszélgetős fórum)

25. 36a26f5226 (válaszként erre: 1. - Andimax)
2010. júl. 10. 13:30

Csak a Rendőrségnél lehet feljelentést tenni, és ők értesítik a gyámhivatalt, hivatalból, és kezdik meg a szakértők bevonását.

A GYámhivatal is ezt fogja mondani, hogy a Rendőrségen, a bűnügyi osztályon kell megtenni a feljelentést.

2010. júl. 10. 11:21
És miből gondolod, hogy nálad annyival jobb, mint a nagyszülőknél?
23. caffi
2010. júl. 10. 11:18

Hááát ha dolgoznak a szülők,ez nem olyan egyszerű....

A lépcsőházban volt egy szerencsétlen család 5gyerekkel....mind sérültek voltak(fiuk)csak a legnagyobb kislány volt egészséges....

A szomszéd feljelentette h egész nap tutulnak a gyerekek,mert az anyjuk kikötötte őket az asztal lábához....A válsz:-A gyerekeknek a szülő mellett a helye:S

Most már 20 év felettiek a fiuk,be is dugta őket az intézetbe magától az "anya":S

22. patyoma (válaszként erre: 19. - Andimax)
2010. júl. 10. 09:26
Szívesen. Remélem jobb lesz a fiúknak!
21. Andimax (válaszként erre: 18. - Bige)
2010. júl. 10. 09:23
a párom tesója, lehet, hogy elkapom és beszélek vele, de már számtalanszor megpróbáltam, és semmi hatás nélkül....1-2 hét történik valami, aztán kezdődik minden előlről:
20. patyoma (válaszként erre: 12. - Bige)
2010. júl. 10. 09:22

Igen, sokszor túl későn reagál a rendszer, lassú nagyon az ügyintézés.

Mondjuk ebben az esetben a havi költözés se tett jót, hiszen így havonta új családgondozó is volt, gondolom. Mire megkapta a régi helyről a papírokat, már küldhette is tovább az új lakhelyre, gondolom. Nehéz így segíteni, figyelemmel kísérni.

19. Andimax (válaszként erre: 15. - Patyoma)
2010. júl. 10. 09:22
köszönőm, ez megfelelő válasz számomra! igazából nem karom bántani egyiket sem, de nem hallgatnak az emberi szóra! muszáj tenni valamit, csak legalább magához térjen......
18. bige
2010. júl. 10. 09:21
..és akkor az anyuka a testvéred? nem tudod vele megbeszélni, hogy neveled Te őket szívesen? gyámhatóság nélkül?
17. Andimax (válaszként erre: 10. - 9bbaa658f2)
2010. júl. 10. 09:20
én simán elhoznám őket magamhoz, nem kelleneintézetbe menniük.....
16. Andimax (válaszként erre: 11. - 9bbaa658f2)
2010. júl. 10. 09:19
mert a keresztfiaim én neveltem őket 5 évig, ameddig itthon laktak
2010. júl. 10. 09:18

Jelezd a gyermekjóléti szolgálat felé, ha ők úgy ítélik meg, hogy érdemes az észrevételeiddel foglalkozni, akkor felveszik a családdal a kapcsolatot és megpróbálnak a gyerekek érdekében változtatni a szülők hozzáállásán. Lényegesen több kell ahhoz, hogy veszélyeztetésről lehessen beszélni, tehát szó sincs róla, hogy elvennék a srácokat a szülőktől, inkább életvezetési tanácsokat adnak, programokat szerveznek.

Azt, hogy ki adta a jelzést, nem tudják meg a szülők egyébként.

14. bige (válaszként erre: 12. - Bige)
2010. júl. 10. 09:18
a döntést, és visszakaphatják. nincs az intézetben bebetonozott helyük a gyerekeknek
2010. júl. 10. 09:17

nem bántja őket, de nagyon elvannak hanyagolva,

nem fáznak nem koszosak, nincsenek veszélyben....


tudom hogy ez nem egyszerű és lehet, hogy én fogom fel hülyén a dolgokat ezért is írtam ki ezt a fórumot....


magyarán mondva leszarja a gyerekit és csak annak a szemétládának él!

12. bige
2010. júl. 10. 09:17

ez nagyon nem ilyen egyszerűen megy.

van egy 12 éves kislányunk. már a születésekor rossz helyre került. havonta(!!!) költöztek a szülők velük volt, hogy télen nem volt ablak a házon, ahol laktak. mindig tetű, bélféreg, gomba, rüh, éhezés, fázás, bántalmazás, anyaotthon, késdobálás, szülők nem dolgoztak, csak a gyerekek után kapott pénzből éltek. Idén decemberben vették el a kislányt és a testvérét ideiglenesen! ha lesz munkája az apának - felülbírálják

11. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 7. - Andimax)
2010. júl. 10. 09:14
Nem értem miért foglalkozol vele túlzottan is?
10. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 7. - Andimax)
2010. júl. 10. 09:13
S ezért elvetetnéd tőle?Mennyivel lenne jobb intézetben?Így a nagyszülőktől is kapnak szeretetet.
9. bige
2010. júl. 10. 09:12

ne haragudj, de ebből így nem igazán lehet érteni mi a probléma.


bántalmazza őket? elhanyagolja? éhesek, fáznak? koszosak? veszélyben vannak?


Kije vagy Te, hogy Neked panaszkodnak, és kérdezik hogy engedheted ezt?

8. Andimax (válaszként erre: 7. - Andimax)
2010. júl. 10. 09:11
mármint a szülők mennek mindenfelé
7. Andimax (válaszként erre: 5. - Danika2010)
2010. júl. 10. 09:10

hát nem tudom....

a nagyinál vannak, de mindig...... ők mennek mindenfelé Balatonra, kirándulni stb. a gyerekeket soha sehova nem viszik magukkal

iskolaidőszakban hétvégén, ott vannak, tavaly nyáron is pl. iskolakezdésre jöttek haza

2010. júl. 10. 09:08
a gyerekeken látszik a lelkisérültség, és ezt nem én mondom, szegénykéim összevannak törve
2010. júl. 10. 09:08
Mit jelent az,hogy fél napnál többet nem voltak otthon?Mert ha pl nagyszülőknél vannak nyaralni,az nem gáz egyáltalán.
2010. júl. 10. 09:06

igazából pont ezen gondolkodom, nem is a rossz nevelésen van a hangsúly hanem a nem törődőmséggel!!! Megértem hogy fiatalon két kisgyermekkel maradt egyedül (mi mindenben segítettük a párommal) annyira kedves normális lány volt, addig ameddig össze nem jött ezzel a pasival, aki a saját gyerekét is leszarja nemhogy a másét!

Most is elkezdődött a nyári szünet a gyerekek még egy fél napnál többet nem voltak itthon!


mi tegyek?

Mindenki panaszkodik, hogy engedhetem ezt, de mit tudok tenni? Nagyon sokan fel vannak háborodva, amit meg is értek, de beszélni vele már nem lehet!

2010. júl. 10. 09:01
mit csinál rosszul az anya szerinted?
2. bige
2010. júl. 10. 09:01

nem ilyen egyszerű a dolog. hosszú évekbe telik, ha el is veszik tőle.


Mit jelent, hogy rosszul neveli?

2010. júl. 10. 08:57

Sziasztok!


Véleményeket szeretnék kérni, egy olyan problémában: hosszú évek óta szerintem gyermekeit rosszul nevelő anyát akarok feljelenteni a gy.hatóságnál.....

mi történik utána a gyerekekkel? mindenképpen intézetbe csukják őket? egy 10 és egy 12 éves gyönyörű lelki sérült kisfiúról van szó! Ha megtettem a feljelentést kiderülhet, hogy én voltam?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook