Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Görcsök terhesség alatt, rövidebb méhszáj fórum

Görcsök terhesség alatt, rövidebb méhszáj (beszélgetős fórum)


1 2 3
34. cuncika73 (válaszként erre: 28. - Christa09)
2009. okt. 21. 10:03
Na,szép mondhatom!!Nem tudom egyébként némelyik orvos mire esküdött fel!!!Azért,mert Te úgy itélted meg,hogy nem akarsz "futószalagon" terhes tanácsadásra járni,attól még a körzeti nődokinak kutya kötelessége,hogy megnézzen,ha gondod,félelmed van!!!!A dokidat,ha felhivnád,tudna fogadni ma???Mert ha a "másik" így áll a dolgokhoz,próbáld meg az orvosodat elérni :S
33. e584b61b26 (válaszként erre: 32. - Cuncika73)
2009. okt. 21. 10:01

Ne haragudj nem akartam rosszat írni,és feltépni a sebet!:'(

Nem tudtam,nagyon sajnálom:(

32. cuncika73 (válaszként erre: 26. - E584b61b26)
2009. okt. 21. 09:56
Hát igen,csak a kis csoda meg is halt :(((
31. e584b61b26 (válaszként erre: 30. - Christa09)
2009. okt. 21. 09:55

Persze nagyon könnyű mondani hogy ne idegeskedj én is nagyon aggódós vagyok!

De próbáld inkább élvezni minden percét,nézegess babaholmikat,beszélgess neten írj naplót,olvass,nézz filmet rendezgesd az esetleg már meglévő holmikat stb.

És ne a lehetséges rosszakra gondolj hanem képzeld el pihenés közben milyen lesz ha már ott van veletek majd a baba!

Hidd el nagyon gyorsan eltelik ez az időszaak és hamarosan ott lesz veled minden szépségét ki kell használni!És talán akik már voltak hasonló helyzetben mint mi,tudunk erőt adni hisz látod mki azt írja nem volt gond nála se!:)

Nálad sem lesz,de próbáld a gondolataidat nem a negatív irányba terelni!:))

30. Christa09 (válaszként erre: 27. - E584b61b26)
2009. okt. 21. 09:50

Lehet ám, hogy nekem is részben lelki eredetű a görcsölés. Nagyon aggódós, érzékeny típus vagyok.:( Amióta megtudtam ezt a rövidülést sokkal érzékenyebb lettem. Ráadásul itthon vagyok, több időm van gondolkodni is, magamra figyelni. Ha mehetnék dolgozni jobban elterelődnének a gondolataim. De az orvos nem ajánlja.

Igen nekem is a magnéziumot kell szedni 4x1-et.

29. e584b61b26 (válaszként erre: 28. - Christa09)
2009. okt. 21. 09:49
Ha ilyet veszel észre mindenképp menj el és nézesd meg magad,ugyanolyan kötelessége mindegyiknek hogy el lásson téged!És legalább megnyugszol!
2009. okt. 21. 09:45
Szerintetek lemenjek a helyi nőgyógyászhoz vagy ne? Most vettem észre, hogy van két folt a tisztaságin. Nagyon picikék, de furcsa színük van. Az a baj, hogy nem hozzá járok, hanem magándokihoz és ezt a múltkor éreztette is velem, de azért csak megnéz, hogy nincs-e baj. Vagy ne aggódjak ennyit feleslegesen?
27. e584b61b26 (válaszként erre: 25. - Christa09)
2009. okt. 21. 09:45

Akkor viszont feküdj tényleg ha érzed hogy akkor jobb!

Én előtte is nagyon aktív voltam 5 percnél tovább képtelen voltam feküdni!

Az első héten mikor kiderült h megrövidült a méhszájam akkor nagyon ideges lettem és akkor sokat görcsöltem is,de ahogy sok anyucival bszélgettem és olvastam sokat a dologról megnyugodtam és a görcsök is elmúltak!

És görcsoldót én nem kaptam csak magnézium 5*1.

26. e584b61b26 (válaszként erre: 23. - Cuncika73)
2009. okt. 21. 09:41

Jézus!

Az infúziótól nekem sem indult sőt a negyedik szuri után sem!

Az ötödik után már viszont nagyon erős összehúzódások jöttek és hamar elkezdtem nyílni is szerencsére!

Emiatt ne legyél szomorú a lényegen nem változtat semmi életet adtál egy kis csodának!:))

Hogy hogyan teljesen mindegy,csak legalább ne kellett volna akkor kínlódnod ennyit!De majd halványul az emlék :))

25. Christa09 (válaszként erre: 24. - 1a7db11ff0)
2009. okt. 21. 09:40

Szia!

Nem írt fel az orvos No-Spa-t, csak a magnéziumot. De most is görcsöl:( Nehéz ez mert ha fekszek nem görcsöl annyira. Ha felkelek egy darabig jó, de hamarosan újra görcsöl. Ilyenkor persze azonnal visszafekszem. A derekam se bírja a sok fekvést, nem vagyok én ehhez hozzászokva. Egyre gyakrabban érzem, hogy az is fáj.

2009. okt. 21. 09:32

Szia.

a görcseidre nem irt fel NO-SPA-t??

nekem azt is kellett szednem.és persze sokat pihenni is,de azért ne mindog csak feküdj mert az izmaid elpuhulnak és akor amikor szülnél nem lesz izom amivel dolgoz és szülj,

23. cuncika73 (válaszként erre: 22. - E584b61b26)
2009. okt. 21. 09:30
Nekem is nyomatták az infúziót 9 órán keresztül,de nem használt,aztán,császár lett a vége,de elkéstek vele :((((
22. e584b61b26 (válaszként erre: 21. - Cuncika73)
2009. okt. 21. 09:25

Hát igen hasonlóképp gondolom én is a témát!

És nekem is mikor eljött az idő indítani kellett végül egy oxytocin infúziót kaptam és 5 oxy injekciót!:SS

Megtette a hatást :))

21. cuncika73 (válaszként erre: 17. - Christa09)
2009. okt. 21. 08:45
Szia! Ez a feküdj - ne feküdj téma érdekes egy dolog.A sok fekvés sem jó,mert elkényelmesednek az izmok és ez nehezebb szülést eredményezhet,viszont a gravitáció folyamatosan nyomja lefelé a babát,ez megterheli az izmokat és ha laza eleve az izom ennek következtében kinyilhat a méhszáj.De,mint olvastam,Nálad zárt a méhszáj,"csak" rövidebb.Ha változás áll be,az orvos közbe fog lépni,vannak különböző módszerek amivel meg tudják állitani ezt a folyamatot.Ne idegeskedj,tudom,könnyű ezt mondani,de nekem is nyitva volt a méhszáj már 28 hetesen,mégis inditani kellett a szülést :S
20. Pink29 (válaszként erre: 15. - E584b61b26)
2009. okt. 20. 21:25

Én szerintem nem károsítottam a babámat!

Mindent megtettem hogy egészségesen éljek és egészséges is lett a babám!

Ez csak egy tanács volt nem muszáj megfogadni.

19. Pink29
2009. okt. 20. 20:59

Nekem használt.Tényleg csak egy nagyon picit kell inni.Nem lett semmi baja a kislányomnak.Gyönyörű és egészséges.3650grammal és 55centivel született.Nem kell minden nap,csak ha már semmi sem használ még a magnézium sem.Nekem volt úgy hogy 4 meg 5 szemet is bevettem.20 hetesen engem befektetett az orvosom és infúziót kaptam egy hétig.

Beszéld meg az orvosoddal.

Mindenképpen az első a magnézium és az orvossal konzultálni.

18. Christa09 (válaszként erre: 9. - Pink29)
2009. okt. 20. 16:08
Köszönöm, hogy leírtad, hogy te is hasonló helyzetben voltál, mint én és szerencsére időre megszületett a kislányod:)Sőt indítással. Úgy látom, hogy nekem is van remény rá, hogy kihúzzuk a megfelelő ideig. Próbálok nem aggódni emiatt. Persze nem könnyű. A magnéziumot szedem folyamatosan. Az alkoholtól kicsit félek. Neked használt?
17. Christa09 (válaszként erre: 8. - E584b61b26)
2009. okt. 20. 16:03
Köszönöm a számokat. Szerencsére nekem még nincs nyitva a méhszáj. Érdekes, hogy Neked azt mondta ne feküdj sokat, mert nekem mindenki azt ajánlotta, orvos, védőnő, hogy minél többet legyek vízszintes helyzetben, mert akkor a baba súlya nem nyomja a méhet és a méhszájat. Így talán nem rövidül tovább és nem nyílik ki.
16. Christa09 (válaszként erre: 6. - 099c0bed40)
2009. okt. 20. 15:52
Nagyon szépen köszönöm a megnyugtató szavakat! Igen azt írták, hogy C:2000. Remélem így is marad és nem nyílik ki, ha a baba nőni fog. Hiszen most kezd igazán hízni:)
15. e584b61b26 (válaszként erre: 14. - Pink29)
2009. okt. 20. 14:54

Aha de ha esetleg valami baj történik ebből kifolyólag akkor a főorvos úr lapít!

Én nem adok ennyire az orvos szavára amúgy meg!

Pl a szoptatással gondjaim voltak nem akart szopizni a babám és a doki azt mondta nem is fog már soha!

És mégis kitartóan próbálkoztam és szopizott a baba!

Meg pl egy klinikai professzor mikor terhes lettem azt mondta h van egy cisztám meg kell mműteni,majd a következő heti kontrollon kiderült h a cisztám augusztusban születik!

Szóval tőlem mondhatja bárki!

És felőlem mki annyit iszik vagy azzal és annyival károsítja a magzatát amivel akarja!


És nem vitának szánom de az orvos is ember az is tévedhet!Az emberek meg általában tudják ösztönösen mi a jó nekik!


És nincsenek rá tényszerű adatok hogy pontosan mennyire kicsi alkohol nem árt a picurinának!

14. Pink29
2009. okt. 20. 14:40

Biztos hogy nyomja de szerintem nem attól nyílt meg 18 hetesen, lehet egy gyulladás vagy valami ilyesmi.

Az alkoholra visszatérve.egy főorvos az egyik kismamának azt ajánlotta hogy igyon meg egy deci vörösbort mert annyira vérszegény volt.

Na ilyenkor akkor mi van?Egy főorvos mondta!

2009. okt. 20. 14:26

Épp ezt írom h honnan tudhatod hogy mennyire pici nem árt???

És persze h jobban nyomja 7-8-9 hónaposan de gondolj bele már az első hetekben pl többet járnak a kismamik pisilni miért mert már akkor nyomja a méh a hólyagot!

Akkor ez a 18.hétig csak nő!

Legalábbis ha reálisan belegondolok,akkor eléggé megnövekedett a 4-4,5 centihez képest a méh,aminek összegezve azért van súlya,tehát akinek lazábbak az izmai annak megnyílhat,rövidülhet!

12. Pink29 (válaszként erre: 11. - E584b61b26)
2009. okt. 20. 14:15

Nem azt mondtam hogy igyon meg egy fél lityu konyakot csak tényleg egy nagyon picit.Egy tapasztalt Ápolónő mondta a szülészeten.

Szerintem 18 hetesen még nincs ilyenről szó hogy nyomja,majd 7-8-9 hónaposan na akkor már igen.akkor már nyomhatja.

11. e584b61b26 (válaszként erre: 10. - E584b61b26)
2009. okt. 20. 14:07

Amúgy meg a méh eredeti állapotához képest hogyne lenne nagyobb a súlya?

Magzatvízzel,lepánnyel,babával együtt!

2009. okt. 20. 14:06

Én szeszt biztos nem ittam volna ha az atyaúristen mondja akkor sem!Honnan tudja a védőnő mennyi alkohol árt a magzatnak????

És ha bármi baj lesz ő vállaja ezért a felelősséget???

2009. okt. 20. 14:01

18 hetesen nem hiszem hogy olyan nagy a baba súlya.A baba még nem nyomhatja.

Nekem is rövidebb volt a méhnyak sőt még a külső méhszáj is nyitva volt a kislányommal 16.hét óta és 41.hétre szültem meg indítással.

A lényeg hogy nagyon sokat pihenjél +magnézium és még egy tanács:ezt nekem egy ápolónő mondta:Konyak!Ha érzed hogy keményedik a pocak egy nagyon kicsit igyál de tényleg csak egy kicsit hidd el használni fog.Elfognak ernyedni az izmok és megszünik a görcs.

Sok szerencsét és ne idegeskedj.

8. e584b61b26 (válaszként erre: 5. - Christa09)
2009. okt. 20. 11:08

Biztosan sikerül!:)

Nekem meg egyébként pont azt mondta a doki h ne feküdjek állandóan,hogy erősödjenek az izmok!

Ha olyan görcseid vannak vagy annyira nyílni kezdenél hogy veszélyessé válna azt 100% ra megéreznéd!

De ne is gondolj ilyenekre,hisz nem fog veled ilyen történni!Minden a legnagyobb rendben lesz!

Elvileg azért lehet rövidebb mert már nagy a baba súlya és nyomja le a méhed,szóval természetes!

Nálam is első baba volt!;))

2009. okt. 20. 11:05

3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi

2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi

1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi

3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt

3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt

3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj



Puska hogy tudd mit jelentenek a számok!:)

2009. okt. 19. 19:12

Szia Christa, az hogy csak 2 centi maga a méhnyak hossza nem baj, ha zárt a külső és belső méhszájad is, azaz az van írva a kismamakönyvedbe hogy C:2000

Ebből az első szám jelzi a méhnyak hosszát, a második a külső méhszáj tágasságát, a harmadik a nyakcsatorna tágasságát, a negyedik pedig a belső méhszáj állapotát.

Tehát ha 2000 a szám, az azt jelenti hogy nem nyílt ki sem a külső méhszájad, sem a nyakcsatorna, sem pedig a belső méhszáj, azaz a terhességed jelenleg nincsen veszélyben.

Ennek ellenére nagyon jó tanács az amit kaptál, hogy minél többet feküdj, pihenj, szedj Magnéziumot és ami talán a leglényegesebb: Ne idegeskedj, mert a stressz negatív hatással van a Babára és a méhed vérkeringésére is.

Meglásd, nem lesz baj, csak ne aggódj.

5. Christa09 (válaszként erre: 4. - E584b61b26)
2009. okt. 19. 18:26
Nagyon köszönöm. Igyekszem megnyugodni. Tudom, hogy a stressz ártalmas. Talán ha látom, hogy másoknak is volt hasonló problémája és mégis sikerült a babát kihordani, mint ahogy Neked is, akkor könnyebb lesz megnyugodni. A védőnőm mondta, hogy feküdjek, amennyit lehet, addig se nyomja a Picur.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook