Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gondok az óvodai étkezéssel, mit tegyek? Hogy segítsek? fórum

Gondok az óvodai étkezéssel, mit tegyek? Hogy segítsek? (beszélgetős fórum)


1 2
22. Milup2
2013. márc. 1. 10:04

A fiam is szinte semmit nem eszik az oviban...Óvónőkkel viszont már többször beszéltem erről, ők hozták szóba..2-3 kanállal bele tudnak könyörögni, de nem akar többet enni...A lencsefőzelékbe egyáltalán nem kóstol bele, még a kanalat sem akarja megfogni, de mondjuk itthon sem, ránézni sem bír a lencsére...

Viszont amit nagyon szeret, azt azért eszi, és ez a rizs, ill. ha van a kaja mellé túrórudi, meg hasonló édesség...

Szóval én úgy veszem észre, azért nálunk az óvónők próbálnak segíteni, de persze 25 gyereknél nehéz csak 1-re koncentrálni..

(itthon meg kieszi a hűtőt a kicsi, miután megjön az oviból)


Kellene az óvónőkkel beszélned..

Mert fiam sem akart az asztalnál ülni, felugrált, de ez csak az első héten volt, aztán megtanulta, hogy igenis cirka fél órát ott kell ülni az asztalnál, mégha nem is eszik...

De tán más is lehet a háttérben nálatok, ha a böliben szépen elvolt az asztalnál, s evett, itt pedig épp az ellenkezője...Lehet, hogy nem kedveli az óvónőket, vagy nemtom...

21. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 19. - 3d0696d927)
2013. márc. 1. 10:01

Jó ötlet.

Azért a dadusok sincsenek könnyû helyzetben, hiszen tizen-huszon gyermeket kell megebédeltetni (uzsonnáztatni). Mindegyiknek csak két keze van... :( valamilyen ok miatt gyermeked így fejezi ki a nemtetszését.

20. drazsegur (válaszként erre: 19. - 3d0696d927)
2013. márc. 1. 09:57
nem nézlek hülyének, minden ötletnek örülök. Te alkalmaztad ezt már?
2013. márc. 1. 09:50

Én nagyon máshogy csináltam dolgokat. Igyekeztem a gyereket hasonló helyzetbe hozni, hogy kívülről lássa a szitut. Nem kifigurázva, csak komolyan.


Hülyénak fogtok kikiáltani, én meglepiből vacsoránál lefeküdnék a földre, de úgy, hogy ez nekik valami mód zavaró legyen, kinevetné aztán a szitut és abbahagyná.

2013. márc. 1. 09:27
Bennem is érlelődött a gondolat, hogy nem csak úgy kutyafuttában kellene megbeszélnem velük a dolgot, mert van, hogy egész nap nem eszik semmit (kétszer előfordult már) és persze "bolond" tőle délutánra. Itthon meg gyümölcshegyek, vacsora, plusz majdnem 1 ll folyadék. Elég friss a probléma amúgy, múlt hét pénteken szóltak.
17. 800b726b6d (válaszként erre: 14. - Drazsegur)
2013. márc. 1. 09:23
Kellene egy kis "ráhatás" az ovónők részéről, valamivel "elbolondítani" az a gyereket :)
2013. márc. 1. 09:22

Mit tehetsz? Fogadóóra az óvónőkkel, ill. kérd meg őket, hogy bemehess ebédidőben, hogy lásd, mi történik (gyerek és pedagógus részéről egyaránt).

Azt is jó volna tudni, hogy ők mit tesznek, hogy ez változzon...

15. 800b726b6d (válaszként erre: 12. - Szafaripók)
2013. márc. 1. 09:22
Nálunk is 5 kanállal kötelező volt, még emlékszem az elsős kisfiam mesélte :)
14. drazsegur (válaszként erre: 9. - 800b726b6d)
2013. márc. 1. 09:21
Tudod, azt sem értem, hogy most már az uzsonnával is sokszor csinálja, tegnap odaadták az óvónők szalvétába csomagolva. Leültünk átöltözni, hogy nézd, itt az uzsi, megkóstolod? Nem. De nézd, milyen puha a kenyér. És nekiállt uzsonnázni az öltözőszekrénye előtt. Tehát fogalmam sincs mit gondoljak már.
2013. márc. 1. 09:20

Meg aztán: itthon (Apuka kaotikus munkabeosztása miatt) igen ritka, hogy együtt tudunk enni az asztalnál. Amióta a fiam ovis, ő várja el, megy "teríteni", meg hasonlók.

Látszik, hogy más a pedagógusok hozzáállása is...

2013. márc. 1. 09:20
Nálunk egyébként pont fordítva van: van pár gyerek, aki otthon "válogat", meg "nem szereti", az oviban meg annyi az elvárás, hogy legalább kóstolja meg. Érdekes módon az oviban nincs is igazán válogatás.
11. 800b726b6d (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. márc. 1. 09:19

Igen, és ez fordítva is így szokott működni, hiába szokat az óvoda, ha a szülő nem partner :( Együttműködésre van szükség mindkét fél részéről.


Valahogy finoman közöld, hogy aggódsz a gyerekért, hogy éhesen megy haza, hátha odafigyelnek rá jobban.

10. drazsegur (válaszként erre: 8. - Szafaripók)
2013. márc. 1. 09:18
Nem tudom, most mit csináljak...annyira elszomorít ez az egész helyzet.
9. 800b726b6d (válaszként erre: 6. - 800b726b6d)
2013. márc. 1. 09:17
Mondjuk megerőszakolni egy gyereket sem lehet, mert amit nem szeret, azt nem fogja megenni, de meg kell tanulnia, hogy mit lehet, és mit nem.
8. szafaripók (válaszként erre: 7. - Drazsegur)
2013. márc. 1. 09:16
Igazából azt gondolom, hogy ha az óvónők nem tesznek semmit a dologgal, és még hagyják is, hogy a gyerkőc csináljon, amit akar, Te otthon a fejed tetejére is állhatsz, nem fog változni semmi.
7. drazsegur (válaszként erre: 5. - Szafaripók)
2013. márc. 1. 09:14
Igazából én sem értem, hogy fél év miért nem volt elegendő, hogy az asztalhoz szoktassák, vagy ha továbbra is fennállt a probléma, miért nem jelezték korábban, hiszen hetente többször kérdeztem, hogy minden rendben volt-e...
6. 800b726b6d (válaszként erre: 4. - Drazsegur)
2013. márc. 1. 09:14
Akkor tényleg nem értem, vagyis értem és még egyszer hangsúlyozom az ovónéniknek kellene szigorúbbnak vagy következetesebb nek lennie.Mi az, hogy a gyerek étkezés alatt a földön fetreng? :) Vannak bizonyos szabályok, amit már az ovodában el kell sajátítani.
5. szafaripók (válaszként erre: 2. - Drazsegur)
2013. márc. 1. 09:11
És az óvónők hagyják, hogy a földön feküdjön evés helyett?? Akkor ott kezdődik a gond...:(
4. drazsegur (válaszként erre: 3. - 800b726b6d)
2013. márc. 1. 09:11
Igen, együtt eszünk, van még egy 14 hónapos kistesója, ő is velünk. Nem erőltetünk semmilyen ételt, ha nem tetszik, azt mondja, köszönöm, nem kérem. Csak lehet, az óvodai étkezés kriminalitása miatt, de itthon is elkezdett válogatni...
3. 800b726b6d (válaszként erre: 2. - Drazsegur)
2013. márc. 1. 09:09
Ezt a helyzetet az ovónőknek kellene megoldaniuk. Otthon hogy zajlik az étkezés? Család együtt?
2013. márc. 1. 09:05
Az alapprobléma: fiam 3,5 éves, fél éve óvodás. Bölcsödés is volt, ott szépen az asztalnál ült, megette az ebédet, vagy ha nem ízlett, az asztalnál maradt. Mikor ősszel óvodás lett, akkor kezdődtek a gondok. Egyszer-kétszer lefeküdt a földre, úgy sírt, amikor nem tetszett neki az ebéd. Ha kérdeztük, azt mondta, megette, csaak gyanús volt, hogy kieszi a hűtőt. Mikor kérdeztük az óvónőket: megeszi, ami a fogára való. Múlt héten újra rákérdeztem, ekkor mondják, még mindig a földön fekszik étkezéskor, olykor már elkezd átöltözni pizsamába is. Próbáltuk szép szóval elmagyarázni neki, hogy üljön a helyén, még ha nem is ízlik, de egyelőre nincs foganatja. Mit tudnék tenni még? Már szerepjátszottunk ovis ebédet is, beszélgettünk róla. Nincs valami jó ötletetek?
2013. márc. 1. 09:01
Gondok az óvodai étkezéssel, mit tegyek? hogy segítsek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook