Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gobelin fórum

Gobelin (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... ❯❯
305. Minya (válaszként erre: 285. - 6b94deaef4)
2008. máj. 15. 05:58
Nekem van pár gyöngyfűzős ujságom csak sajnos szkennerem nincs hogy fel tudjam tenni :( pedig tényleg gyönyörű ékszerek vannak benne.
304. Minya (válaszként erre: 291. - Roni nagyi)
2008. máj. 15. 05:56

Szia Roni!

Lehet hogy elkezdem és is a naplóírást :)Csak mostanába kevés időm lesz mert járni kell foglalkozásokra a kisfiammal,meg vizsgálatokra.Köszi hogy leírtad hogyan készíti el Aniko a gyöngyös képet,van egy kicsi delfines képem lehet hogy megpróbálkozom vele,csak nagyon sok árnyalat van benne.Ma úgyis kell mennem fonalat venni szétnézek a képek között hátha találok valami kicsi nem túl sok árnyalatból való képet :)a párom legnagyobb örömére nem igazán szereti mikor vinni kell a keretezőhöz :)na de mindegy majd utánanézek hogy hol lehet kapni kész keretet és megpróbálkozom itthon bekeretezni :)

303. 6b94deaef4 (válaszként erre: 301. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 14. 23:38
ment a privi...
302. ea9bff1b44 (válaszként erre: 298. - 6b94deaef4)
2008. máj. 14. 19:09
Pont ma délután voltam a barátnőmnél, lazán adta elő, hogy esküvői nyakéket csinál, valami lecsüngő esőcseppeset:-)
301. ea9bff1b44 (válaszként erre: 297. - 6b94deaef4)
2008. máj. 14. 19:07
Na azért egy lekváros piskótánál többre vagyok képes:-) Valami csokis főzött krém kellene.Gondoltam csinálok egy piskótát és megtöltöm, a tetejére meg ráteszek valami autós,ostyalapot. Ilyet már csináltam Pókemberesben, csak most valami más krém kellene.
2008. máj. 14. 15:53

Kedves Minya!Sima gobelin alapra varrok,vízszintes vagy függőleges öltéssel,De egy képen belül csak egy félével!Mikor leöltök már nem rögzítem másképpen,hanem jön a következő leöltés és így tovább!

Szia:Anikó

299. alfoldi13 (válaszként erre: 295. - Roni nagyi)
2008. máj. 14. 14:11
tudod olyan sok szép novella volt a kezemben mig felnöttek és oly sokat tanittattam de még a neten sem találom ebben a lomban meg még nem akadtam rá... rengeteg vers is akadt vagy akad több mint harminc év alatt ezeket próbálom összeszedni...ha te is tudsz nem mindennap hallottakat én szivesen veszem.... ma fürdőszoba szekrényt rakunk össze aminek egyik oldala tükör...
298. 6b94deaef4 (válaszként erre: 287. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 14. 13:51

tegnap éjjel éjszakás voltam, persze ma is azt vagyok:) holnap már pihenős:)))

na.. éjjel rá értem nézegetni a mitákat, sokhoz nincs is magyar leírás, csak kinai, francia, spanyol.... de azért vizuálisan ráéreztem, persze 5 órányi nézelődés után:D

297. 6b94deaef4 (válaszként erre: 294. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 14. 13:45
siti mire gondoltál, mi neked az egyszerű?... milyen tortákat szeret a kis fiad?
296. 6b94deaef4 (válaszként erre: 292. - Roni nagyi)
2008. máj. 14. 13:44
igen saját részre szeretném, persze néha a jándékba is.... de az még igen messze, meg kell tanulnom a fortélyokat, sok türelem, szabad ídő és gyakorlás kell hozzá
295. roni nagyi (válaszként erre: 293. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 14. 11:52

Siti, aranyos vagy és köszönöm. Bevallom én is rendszeresen olvaslak Benneteket, -alföldit is persze, a sok szép költeményt is szívesen olvasom.

A családdal kapcsolatos képek mellett mindig találok valami aranyosat, ami megragad, egy-egy finom receptet...hát ez már nekem is kezd szokásommá válni.

2008. máj. 14. 11:49
Muffin! Nemsokára lesz Bence születésnapja. Tudsz nekem írni valami nem túl bonyolult, de mégis mutatós tortareceptet?
2008. máj. 14. 11:47

Hidd el Roni, hogy a kisunokád nagyon fogja éértékelni a gyöngyből készült ékszereket. Vannak olyan dolgok, melyek soha nem mennek ki a divatból, illetve vissza-vissza köszönnek.

Lehet,hogy beszerzek egy pici hímeznivalót, és megpróbálkozom a gyöngyözéssel! Én sem akarok lemaradni mögöttetek!:-))

A naplóírás mára már a mindannapok részévé vált nálam is. Hol egyszerű dolgokat jegyzek le, hol pedíg régi történetek jutnak az eszembe. Most olvastam el Roni bejegyzését is. Muffin és Roni naplóját betettem a kedvencek közé, hogy bármikor könnyen rátaláljak.

292. roni nagyi (válaszként erre: 285. - 6b94deaef4)
2008. máj. 14. 11:47

Magadnak akarsz ékszert készíteni? Gyönyörűeket lehet készíteni.

A fiam menyasszonyának az iker testvérének a júliusban lesz az esküvője. Minde koszorús lánynak gyöngyből készít különleges nyakéket. A saját ruháját is gyönggyel és kövekkel díszíti és ezt mind maga készíti. Jó lenne majd lefotózni, mert biztosan nagyon különleges lesz és egyedi az már biztos.

291. roni nagyi (válaszként erre: 284. - Minya)
2008. máj. 14. 11:41

Szia Minya! Régen jártál felénk, örülök, hogy be-be kukkantasz.

Nem gondoltad meg magad, hogy naplót írj. Oda egyenként áttehednéd a képeket és ami eszedbe jut leírhatnád.

Anikó nagyon aranyos és készséges, szívesen ad tanácsot, ha valami kérdésünk van

Az első amire felhívta a figyelmet, ne nagy képpel és sok színnel kezdjek. Igaza van, mire a sok pici gyöngyöt egyenként felvarrom, lehet, hogy nem is fogom türelemmel bírni, bár a különlegessége miatt bíztosan ez nem fog bekövetkezni.

Nekem azt tanácsolta normál gobelinre varrjak gyönggyel és mindig a színárnyalatnak megfelelő 2 szál osztottfonalra fűzzem fel az 1 szem gyöngyöt és minden öltésnél így tegyem, - ha jól értelmeztem tanácsát.

Látod azt én sem tudom, hogy amikor a gyöngyöt leöltöm kell-e valamilyen öltéssel rögzíteni v. jöhet a következő? Még menet közben lehet, hogy aki elkezdi varrni lesz egyéb kérdése is, amiből tanulhatunk. :)) Roni

290. roni nagyi (válaszként erre: 287. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 14. 11:28
Különben tündéri a fiad, ahogy koncentrál, hogy szépen tudja mondani! Nagyon édesek ilyenkor. Persze, ha elmúlik 30 akkor is az, legalábbis én így vagyok ezzel- és nem egyedül.
289. roni nagyi (válaszként erre: 286. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 14. 11:25
Látod, én is így vagyok ezzel. Nálam különben ez úgy működik, hogy jön egy ihlet és minden gond nélkül gyorsan befejezem, különben nem működik, mert nem haladok, mindig félre teszem.
288. roni nagyi (válaszként erre: 287. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 14. 11:23
Nekem is így van kimaradt gyöngyöm. Ezért gondoltam, hogy felhasználom. A kicsi unokám soká fogja értékelni a gyöngyből készített dolgokat, maradt is gyűrű, karkötő, nyaklánc, kis figurák, amit még a lányommal készítettem. Ezeket természetesen nem bontom el. Ki tudja fogja-e értékelni?!
287. ea9bff1b44 (válaszként erre: 285. - 6b94deaef4)
2008. máj. 14. 08:51
Van egy könyvtáros barátnőm, az valami csodaszép nyakékeket készít gyöngyökből. A múltkor engem, is próbált m,eggyőzni, hogy az milyen egyszerű. Rajzolt mintát, nyilazva, hogy mikor hol dugjam át a fűzőcérnát, de nekem olyan magas volt, mint tyúknak az ABC:-)) Pedíg én is szeretném azt is megtanulni, gyöngyöt már vettem, de azóta is itt "porosodik".
286. ea9bff1b44 (válaszként erre: 277. - Roni nagyi)
2008. máj. 14. 08:46
A bontott képet én is félretettem. Valahogy tényleg nincs hozzá ilyenkor kedve az embernek. Talán majd ha nem lesz más varrnivaló, ráfanyalodom:-)
285. 6b94deaef4 (válaszként erre: 279. - Roni nagyi)
2008. máj. 14. 06:58

szeretném megtanulni a gyöngyfűzést,... "a gyöngyből gyönyörű ékszereket lehet készíteni"


ismét keretezőnél van a kis kép,csütörtökre kész lesz..

az új gobelint még nem kezdtem el, amint szabad napos leszek és lesz egy kis szabadidőm neki kezdek...

284. Minya
2008. máj. 14. 06:41

Sziasztok!

OLvasgatom miket írtatok így megint nagyon kedvet kaptam hozzá én is.


Aniko


Hogy varod gyöngyel a képet úgy mint a hagyományosnál vagy más öltéstechnikával? Ja és normál vagy tű gobelinre?Bocs hogy megkérdezem lehet nem olvastam vissza mindent és már leírtad.

2008. máj. 13. 23:53
Olvasom,hogy megjárt muffin a keretezővel!Én elég nagy képeket varrok és ennek keretezése nem valami olcsó,Ezért kitaláltam,hogy veszek készen képeket a J.városi piacon olcsón ,kiveszem belőle a képet,vágatok bele üveget és már sajátkezűleg otthon össze lehet rakni.Felénk árul a keretező kész kereteket kb.a rendes keret 1/3-áért és sajátkezűleg össze lehet rakni.Felétek nincs ilyen?
282. aniko6004 (válaszként erre: 277. - Roni nagyi)
2008. máj. 13. 23:43
Te is vágj bele,ha valamit nem tudtok szívesen segítek!
281. aniko6004 (válaszként erre: 276. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 13. 23:42
Szia!Ne félj a gyönggyel varrástól nem nehéz,csak először furcsa,de könnyen bele lehet jönni.
280. Szapi
2008. máj. 13. 21:07

Sziasztok!

Ma én is voltam a keretezőnél. Az antik keretet felújította és barnás bársony paszit tett a 40X30 rózsacsokor mellé. Nagyon mutatós lett, de még nincs készen, mert a keret még ragad. A hóvirágos 15X15-t sárgás paszival felnagyította 25x25-re. Sajnos csak drágább olasz, arannyal festett, maradék kerete volt. Mivel rábíztam, hogy mibe teszi egy szavam sem lehet. A két munkáért összesen 4000-et kért. Még nem tudtam fényképet csinálni, mert lendületből mentünk köszönteni és ez volt az ajándék. A nagyot pedig csak holnap hozom el.

279. roni nagyi (válaszként erre: 271. - 6b94deaef4)
2008. máj. 13. 20:36

Tényleg nagyon különlegesek és szépek a korsók.

Gondolom gyorsan el is készíted.

Mihez kerestél gyöngyöt? Felénk 170,-Ft 1 csom.

278. roni nagyi (válaszként erre: 276. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 13. 20:27

Pedig engem nagyon érdekelne, hidd el, mert magam is látom a hugomon, hogy milyen aranyosan áll ehhez a kérdéshez...

A hoxa nekem már meg sem nyílt, pedig akartam írnia naplómba. Bosszantott engem is, mert olyan dolgok jutnak időnként eszembe, ami lehet, hogy többet sem. Szórakoztat a dolog, hiszen a múltat szépíteni lehet, de nem érdemes...

277. roni nagyi (válaszként erre: 276. - Ea9bff1b44)
2008. máj. 13. 20:21
Azért kérdeztem mert talán jó lenne kipróbálni. Korábban vettem egy (10x10-es Nyár)egyszerű napraforgókat ábrázoló gobelint. Találtam itthon napsárga kásagyöngyöt, úgy gondoltam, hogy elkészítem. Most vannak folyamatban lévők, nem is beszélve az imádkozó kézről. Azt is be kellene fejeznem, hiszen nem nagy, de a bontással valahogy elment egyenlőre tőle a kedvem. Vannak más elkezdettek és időm alig van, így majd még meggondolom mikor vágok bele.
2008. máj. 13. 16:24
Ez a gyöngyel varrás nekem is megmozgatta a fantáziámat, csak valahogy túl bonyolultnak találom. Én is úgy vagyok vele, hogy amibe belekezdek, szeretem ha gyorsan elkészül. Remélem holnap már nekem is megjönnek a rendelt gobelinjeim!
❮❮ ... 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook