Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gipszből hűtőmágnest szeretnék csinálni, a gipszet hogyan keverem ki és a mágnest mikor tegyem rá? fórum

Gipszből hűtőmágnest szeretnék csinálni, a gipszet hogyan keverem ki és a mágnest mikor tegyem rá? (tudásbázis kérdés)


10. pymary
2010. febr. 23. 13:32
na sziasztok! mindeki ötletét köszönöm. már möntöttem is néhányat, még festeni nem festettem, talán ma!
2010. febr. 21. 20:08
a gipszet (legjobb a modell gipsz,mert szép fehér és nem köt meg olyan gyorsan amikor kikevered mint a hagyományos gipsz)csomómentesre kevered.állaga mellékes de kb tejföl sűrűségű legyen.ha higabb később,ha sűrűbb előbb köt meg.a masszát formába öntöd,ha formára kötött (1-2 óra) kiborítod egy papírra (picit megütögeted) és teljesen kiszárítod lehet radiátorra téve is.ha szép fehér akkor száraz teljesen.igy sorozatban csinálhatsz ugyanabból a formából egy nap többet.én temperával festem (vizet ne tegyél hozzá) ha kész lefújom lakkal ,lehet matt ill.fényes.olcsóbb mint az akril festék és jól lehet a színeket kikeverni.hobby boltban lehet kapni öntapadós mágnest méterbe én azt használok mindig.nem drága és nem lesz tőle nehéz a forma.a kész termékre egyszerűen ráragasztom amekkora darab kell. sok sikert és jó munkát!
2010. febr. 21. 14:40
én temperával festem az is nagyon jo és és a mágnest beletettem mikor kiöntöttem bár várok egy kicsit és ugy köt meghogy benne van a mágnes
2010. febr. 21. 14:03
köszi az infókat, asszem hozzá is látok.(a férjem alszik)kihasználom az időt. Vettem előre akrilfestéket!
2010. febr. 21. 13:44
Igen, azzal is teheted. Vagy pillcsiragcsival, vagy akármilyen ragasztóval, ami ragaszt. :)(
2010. febr. 21. 13:43

Szia!

Nagyon egyszerű.Én lassan öntöttem a gipszhez a vizet, közben folyton kevertem. Mikor már önthető volt, ment a formába, 2 napig szárítottam, majd vízfestékkel festettem.Viszont akrilfestk a legjobb, azt nem issza be annyira.Én a piros színt akrillal festettem, mert a vízfesték pirosa, a gipszen rózsaszín volt.... utána ragasztottam rá kétkomponensű ragasztóval a mágnest, de sztem lehet másmilyennel is, nekem ilyen volt itthon. majd a legvégén fényes befejezőlakkal lefújtam 2 soron.Nagyon jók lettek! A naplómban találsz képeket. 202., 203. bejegyzés.

Jó munkát hozzá!

2010. febr. 21. 13:38
az eleje világos, ragasztópisztolyal tegyem rá a mágnest?
2010. febr. 21. 13:37
sziasztok!húsvétig még van időm, de szeretnék időben elkészülni. Kolléganőknek is készítenék,remélem sikerül. Tud valaki segíteni?!
2010. febr. 21. 13:37
A gipszet vízzel, ahogy nokedlit készítesz. ha kiszáradt, akkor teszed rá a mágnest.
2010. febr. 21. 13:36
Gipszből hűtőmágnest szeretnék csinálni? a gipszet hogyan keverem ki és a mágnest mikor tegyem rá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook