Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Gerincfűző 6 évesnek fórum

Gerincfűző 6 évesnek (beszélgetős fórum)


5. gotinagyi (válaszként erre: 4. - Kisj)
2011. aug. 17. 08:46

Köszönöm, hogy ilyen hosszan válaszoltál..

nagyon az elején vagyunk még, de természetesen mindent végig fogunk csinálni...ezt a lányomék nevében is írhatom...mi nagyszülők csak segítjük...

4. kisj
2011. aug. 16. 22:41

Nekem nagyon jó és kegyetlen gyógytornászaim voltak, akik szívvel-lélekkel foglalkoztak az emberrel.

(ezúton is köszönöm nekik)

Remekül vagyok, soha nem volt semmi problémám, pedig nem kicsi gerincferdülésem van. Csak az utóbbi időben kezd a hátam, derekam fájdogálni.

De ezen nem kell csodálkozni, hiszen 1-2 hét múlva 50 éves leszek:D

Nem tudom, hogy a kis unokádnak milyen jellegű és mértékű gerincferdülése van, de javasolni csak annyit tudok, hogy a lehetőségekhez képest igyekezzetek minél jobb és lelkiismeretes gyógytornászhoz vinni. A gyógytornát nem szabad abbahagyni, vagy hébe-hóba csinálni. Főleg ilyen fiatal korban.

Én 20 éves koromig hetente 2x jártam keményen gyógytornára, évente 2-3 hétre feküdtem be kórházba ( napi 3x1 óra torna volt a "kezelés"), közben pedig gyakran úsztam. Utána már redszertelenebbül tornáztam, de úszni, jógázni azóta is szoktam.

Fontos, hogy kialakuljon a jó testtartás és megerősödjenek a gerincet tartó izmok.


Bocsi, hogy ha hosszú voltam. Ha bármi kérdésed van írjál nyugodtan, ha tudok válaszolok.

Unokádnak pedig tornára fel!!!:)

3. gotinagyi (válaszként erre: 2. - Kisj)
2011. aug. 16. 18:02

Mindezt ma tudtuk meg...

Az természetes, hogy gyógytornára, meg úszásra fog járni....

És te hogy vagy?

2. kisj
2011. aug. 16. 16:14

A gerincfűző önmagában kevés.

Nagyon!!!! fontos a rendszeres gyógytorna és az úszás. Sőt KÖTELEZŐ.


(6 éves korom óta szintén gerincferdülésem van)

2011. aug. 16. 15:09

Segítségeteket szeretném kérni. Kisunokám, aki 6 éves, gerincferdüléses.Gyorsan nőtt, vékony kislány.

Az ortopéd orvos gerincfűzőt írt neki...

Kérem, aki tud tanácsot adni hozzá, írjon.

Gyógytornát,s úszást ajánlottak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook