Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Geocaching Túrázok beszélgessünk!!! fórum

Geocaching Túrázok beszélgessünk!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
24. vvicus (válaszként erre: 23. - Vámpír)
2009. márc. 17. 18:36

Július 18-án, az államvizsga után. A szüleim egyetlen kitétele az volt, hogy csak akkor mehetek férjhez, ha már lediplomáztam. :-) Amúgy én meg pont azt terveztem, hogy majd szépen élem az életem, minek még esküvő, aztán a párom feltette a nagy kérdést. Természetesen örömmel elfogadtam, de nem gondoltam soha, hogy 23 évesen férjhez megyek. Még mindig néha azt gondolom, lehet, h túl fiatal vagyok. :-/


Az hagyján, hogy a biztonsági őr ott van, de a területen egy zeneiskola is működik! :-) Ti(Te?) nem akarjátok felkutatni ezt? Pomázon kerestetek már ládákat. Bízom benne, hogy vasárnap el tudunk menni. A hétköznapok tuti nem jók, min. eddig melózok, péntek-szombat suli. Keddre meg le kell adjam a szakdolim 3/4-ét. De egy kis kirándulás igazán felfrissítene.


Mennyi ládát találtatok már meg?

2009. márc. 17. 14:44

De jóóóó megkérték a kezed? Én is fiatalon szerettem volna, de még nem jött össze :-(

Ha a fán van, akkor egy filmes dobozban lesz, oda nem szoktak ajándékot vinni, max régi pénzt ami belefér.

Hát igen eléggé feltünő lesz, de szerintem a biztonsági őr biztos tud róla, mert nem egy ember látogatja azt a fát :-) Mikor lesz az esküvő?

22. vvicus (válaszként erre: 21. - Vámpír)
2009. márc. 16. 19:36

Igen, nekem lesz, a Teleki kastélyban.

Ott pedig egy fán van elrejtve a láda, állítólag picike. Azért is kérdeztem, hogy van-e tipped, mert azért az elég feltűnő, hogy egy fánál nyújtózkodik az ember. Ráadásul van biztonsági őr is. Na majd jól körbenézek. Ugyan még nem is regeltem az oldalon.

21. Vámpír (válaszként erre: 20. - Vvicus)
2009. márc. 16. 10:35

Neked lesz esküvőd?


Tervem csak az, hogy le kell ülni oda és lassan megnézni. Nekem még nem volt ilyen alkalmam, hogy észre vegyenek.

20. vvicus (válaszként erre: 19. - Vámpír)
2009. márc. 16. 09:37

Francia szakmai, nem hiszem, hogy össze fog jönni, mert még csak alapszinten állok, és fontosabb a szakdolit írni, meg az államvizsgára készülni, ezt még később is megcsinálhatom, de ez nem is lényeges itt. :-)

Baromi jól tud esni a sok tanulás meg meló mellett a kirándulás. Úgy tervezem, hogy a héten valamikor el szeretnék menni a Párommal a környékbeli ládákhoz, valamikor csak összejön. De az a rossz, hogy levelezős vagyok, és múlt szombaton is suliban voltam (pont ott hallottam erről a dologról egy csoporttársamtól), és ezen a héten is bent leszek péntek-szombaton.

Én is úgy gondoltam, hogy kinyomtatom a leírásokat, és csak úgy indulok neki, hiszen még GPS-ünk sincs, aminek hasznát vennénk. De azért próbaképp elviszem magammal az autósat, kíváncsi vagyok, mennyit téved! :-)

Láttam a weben a szabályok között, hogy úgy kell a ládát megtalálni, hogy más ne lássa. Elgondolkodtam, hogy ez a Teleki kastélynál nem tudom, mennyire kivitelezhető. Van valamilyen tipped?

Na meg arra is, hogy GPS nélkül hová érdemes elindulni. Most tényleg nincs sajnos pénzünk még arra az olcsóbbra sem, esküvőre gyűjtünk.

2009. márc. 16. 07:43

Óh én csak dolgozom, időm van sok. De szorítok, hogy meglegyen a nyelvvizsgád. Milyen nyelv is?

Látom sokat szerettek túrázni, vagy kirándulgatni.

Egy jó tanács, mielőtt elmentek megkeresni a ládát, olvassátok át alaposan a reglapját. Vannak köztes pontok és nem mindig a fő koordináta jelzi a ládát. Általában megadják, ha kocsival mentek hol parkoljatok, vagy melyik irányból jó menni. Ha bkv-val mész az is más irány a túrista úton.

Szóval nyomtassátok ki a környező ládákról szóló leírást és induljatok neki :-)

18. vvicus (válaszként erre: 17. - Vámpír)
2009. márc. 15. 19:18
Délelőtt templomban voltam, és miután ott még rosszabbul lettem, úgy döntöttem, hogy mivel holnap muszáj dolgozni, inkább tanulok délután. Remélem, hamar jut időnk a kutatásra, elég zsúfolt most az életem. Munka + nyelvvizsgára és államvizsgára készülök, és szakdolit írok. :-/ De két hét múlva leadom, akkor sztem több időm lesz. Viszont bízom benne, hogy ha megyünk Kárpátaljára, akkor ott is megtalálok ládákat. Sajnos tavaly nyáron nem jött össze, hogy elmenjünk a Vereckei hágóra, pedig akkor is kint voltunk. Idén be van tervezve ez is, meg a Szinyevéri tó is. A hágó felé pedig láttam, hogy van elrejtve egy láda.
2009. márc. 15. 17:08

Szióka! Én is fújom az orrom, de ennek ellenére elmentünk a szakadó esőben a Normafára és 2 ládát is megtaláltunk.

A láda tartalmazhat bármit, ha belefér. (pl.: kinderfigura, illatosító, bármi mütyür. :-))

Kár hogy nem mentetek :-(

16. vvicus (válaszként erre: 15. - Vámpír)
2009. márc. 15. 13:23

Remélem, hogy hamarosan beszámolhatok róla. El akartunk menni ma keresni néhányat, de olyan taknyos lettem, hogy állandóan fújom az orromat. :-/

Mit ajánlasz ajándéknak egy ilyen ládába?

2009. márc. 14. 19:37
De minden dobozban van ajándék és loog füzet. Csak van aki, ezt rendszeresen karbantartja. :-) Irj, ha megvan az első láda. Jóéjt
2009. márc. 14. 19:36
Ma mentünk volna Diósd, Érd, de sajnos nem vagyok jól. A múlt hétvégén mentünk Szentendre, Leányfalu, és egyszerre 6 pontot szereztünk. Óriásit túráztunk és már négykézláb mentünk az autóhoz. :-)
13. vvicus (válaszként erre: 12. - Vámpír)
2009. márc. 14. 19:34

Ezek szerint nem mindegyik ládában van napló és ajándék? Ne haragudj, de most el fogok menni, szóval holnap tudom csak megnézni a válaszod. De nagyon köszönöm az infókat, nagy kedvet csináltám nekem ehhez a dolgohoz! ;-)

Jó éjt!

2009. márc. 14. 19:31
A TravelBug (utazóbogár) a lényege, hogy amelyik geoláda be van jelentve a www.geocaching.com - on a külföldi web oldalon, azokban a ládákban található ez a medál. Ezeket ki lehet venni és egy olyan ládába tovább rakni, ami be van jelentve a külföldi oldalon is. Ez a TravelBug akár külföldre is utaztatható. Vannak magyar ládák külföldön és külföldi ládák itthon is :-) Minden ládában van ajándék, ha egyet kiveszel, helyette be kell raknod egy másikat. Van benne egy füzet, amibe loggolhatsz, hogy ki vagy és mikor jártál ott. Lehet karban tartani a ládát, ha el van repedve, vagy elázott....stb.
11. vvicus (válaszként erre: 10. - Vámpír)
2009. márc. 14. 19:28
Végülis nem vészes az ára, csak épp esküvőre készülünk, a Teleki-Wattay kastélyban, ahol látom, van is láda. :-) Nektek mi a köv. célpont?
2009. márc. 14. 19:23

Biztos nem jó, mert az erdőben is 80m-rel arrébb mért, igy nekünk is kellett venni egy jóóóót.

Ez a model aminek felraktam a képét, most 27.900.- Ft, és ez elég, nem kell színes térképes, ez 3 m-en belül mér és nagyon jó. Én többet kipóbáltam, és ez vált be. Ami 60e -ftos volt, cserben hagyott az esőben és nem látott egyetlen műholdat sem.

[link]

9. vvicus (válaszként erre: 7. - Vámpír)
2009. márc. 14. 19:23
Mi az a TravelBug?
8. vvicus (válaszként erre: 7. - Vámpír)
2009. márc. 14. 19:20
Pomázi vagyok. Komolyan nem jó az autós GPS? :-O Ezt nem gondoltam volna, de elhiszem. És mibe kerül egy olyan GPS, ami alkalmas erre???
7. Vámpír (válaszként erre: 6. - Vvicus)
2009. márc. 14. 19:13

Az autós GPS nem alkalmas erre a keresésre. Mi is kipróbáltuk. Higggggy nekem.


Ha akartok, velünk is jöhettek.


HOva valósi vagy? Én Budapesten lakom a XI.ben.

6. vvicus (válaszként erre: 5. - Vámpír)
2009. márc. 14. 19:09
Köszi, tényleg köszi az infókat. Már nézegetem is a honlapot. Áprilisban megyünk Kárpátaljára, látom, ott is vannak felfedezésre váró ládák! ;-) Amúgy van GPS-ünk, nem a legdrágább, de eddig jól szuperált, igaz, autózásra használtuk csak. De tényleg nagyon tetszik a dolog, teljesen belelkesültem!!!
5. Vámpír (válaszként erre: 4. - Vvicus)
2009. márc. 14. 19:05

Bárki keresheti a ládát, ha van erre alkalmas GPS-e. De ha nincs, itt tudsz bérelni www.geochallenge.hu 1500 Ft/hétvége, Negyedévente van egy találkozó, amikor vagy 300-an is összejönnek és versenyt rendeznek. Ott lehet nyerni is. Van triatlon is, de van családos is gyerekeknek is. Ez mind fent van a web oldalon. Pont ma volt egy teljesítmény túra Börzsönyben, ahova bárki jelentkezhet.

Én ezt a GPS-t ajánlom, szakadó esőben sem hagyott cserben. Garmin EtrexH , Feltöltök egy képet a képeim közé

4. vvicus (válaszként erre: 3. - Vámpír)
2009. márc. 14. 19:00

Hú, ez tényleg nagyon jó! És ezt csak egyedül lehet "játszani", vagy az sem baj, ha egy csapat indul neki a keresésnek?

Ja, és azt lehet tudni, hogy már más is kiválasztotta a pontot, és keresi a ládát?

2009. márc. 14. 18:44

Szia vvicus!


Regisztrálni kell a www.geocaching.hu oldalon és ott ki tudod választani a térképnél, hogy hova szeretnél menni. A terképen a sok pötty azokat a helyeket mutatja, ahol elrejtettek egy geoládát (konyhai dobozt) amiben van egy jelszó. Ezt a jelszót a web oldalon be kell irni, hogy megtaláltad a ládát. Pontosan nem tudom, de kb 20-30 láda megtalálása után te is elrejthetsz egyet.

Van hagyományos láda, ami kézzel fogható. Van Virtuális láda, mikor bizonyos pontokon kell megkeresni a jelszó részletét és a végén több jelszórészletből összerakni. Ez lehet például egy templomon lévő évszám, vagy egy aknafedélen egy szám.

Ezeket a pontokat egy GPS segítségével a koordináták segítsésével lehet megtalálni.

Ha van még kérdés kérdezz bátran.

2. vvicus (válaszként erre: 1. - Vámpír)
2009. márc. 14. 18:35
Szia. Bocs, hogy bepofátlankodok, mert én még nem voltam ilyenen. De pont ma hallottam erről a dologról először, és nagyon izgalmasnak találtam. Hogy lehet "taggá" válni?
2009. márc. 14. 18:31

Sziasztok!

Én rendszeres geoláda túrázó vagyok, de még soha nem találkoztam senkivel a túra során. Volt már valaki csoportos túrán, találkozón?

Gyertek irjatok.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook