Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Gennyes mandulagyulladás esetén mit tehetnék? fórum

Gennyes mandulagyulladás esetén mit tehetnék? (beszélgetős fórum)


2011. nov. 24. 13:28
ha visszateroen elofordul akkor jobb ha kiszedeted,en is ezt tettem s azota semmi probleman nincsen.
2011. nov. 21. 09:21

Szia Goldddd!

Nagyon együttérzek veled, légyszíves írd meg, mi lett veled. Nekem augusztusban tályog volt a mandulámon, fel kellett nyitni. Rá 2 hónapra ki kellett venni a mandulám, szerencsére már majdnem elfelejtettem. Remélhetőleg te nem jutsz el idáig. Jobbulást !

2011. nov. 20. 21:10
sós-langyos vízzel galvanizálni kell
2011. nov. 20. 19:26

SZia!

Kicsit tudományos,de talán érthető:A mandula körüli gyulladás a mandula környéki szöveteire terjedő bakteriális fertőzés eredménye, a mandula körüli tályog a mandulát körülvevő szövetekben kialakuló gennygyülem.


Szerintem mindenképp,gégészeti szakrendelésre menj,mert a háziorvos nem erre szakosodott.

Lehet csak egy sima tüszös mandulád volt,pláne,hogy láztalan vagy már.

Ha mégis tályog ez esetben a genny lebocsátását biztosítani kell, vagy tűvel kell leszívni, vagy a tályogfalat fel kell vágni, miután a területet permettel (spray-vel) vagy injekcióval érzéstelenítették. A szájon át adott antibiotikumos kezelést folytatni kell.

De ne aggódj,nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolnod!!!!Majd az orvos megmondja.

Jobbulást.

17. Golddd (válaszként erre: 15. - HnéViktória)
2011. nov. 20. 15:06
Köszönöm!
16. Golddd (válaszként erre: 13. - HnéViktória)
2011. nov. 20. 15:05
A tályog mit jelent?
2011. nov. 20. 15:05
És mielőbbi gyógyulást kívánok!!!
2011. nov. 20. 15:05
2011. nov. 20. 15:04

Ha tályog alakul ki csak akkor kell felnyitni.


Ha tüszős nem.


Végül is nem lényeg hányszor volt gyennyes a mandula állapota a lényeg-sajnos sokat nem tehetsz,mind szedni rendesen a gyógyszereket.

Mindenképpen szakorvost keress,érdemes volna a leoltás,hogy mégis mi okozza.

2011. nov. 20. 15:04

Akkor holnap minden kiderül,de ha már a lázad is lement az jó jel:)!

Jobbulást kívánok!!!

11. Golddd (válaszként erre: 10. - Zebracsikó)
2011. nov. 20. 15:03
Köszi
10. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Golddd)
2011. nov. 20. 15:02

kiszúrni? egyre jobb...


Gyógyulást kívánok!


Mindenesetre a mandula mocsok olgokat tud csinálni a szervezetben ,tényleg jobb kivenni még előtte.

9. Golddd (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2011. nov. 20. 15:02
Háziorvosnál, azt mondta megnézi hétfőn, és eldől kell e mennem tovább..
8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Golddd)
2011. nov. 20. 15:01
"csak" háziorvosnál voltál? fülészeten nem?
7. Golddd (válaszként erre: 5. - Zebracsikó)
2011. nov. 20. 15:01
A dokin így fejezte ki magát, de bizonyára arra gondolt, h kiszúrni, vagy kivenni a mandulát, nem tudom, nem értek hozzá, de addig jó...:)
6. Golddd (válaszként erre: 4. - Karika5)
2011. nov. 20. 15:00
pénteken voltam, azóta szedem a gyógyszereket, most ment le a lázam 37 re, és mintha picit könnyebb lenne a nyelés, annyira nem fáj per pillanat, Holnap hétfőn megyek vissza a háziorvoshoz, hogy megnézze.calcimusc, forcid sulatab, flector-t kaptam.
5. zebracsikó (válaszként erre: 3. - Golddd)
2011. nov. 20. 15:00
felnyitni? sosem hallottam ilyesmiről!
2011. nov. 20. 14:55

Akkor még nem vészes....csak nem nyúlnak hozzá mármint felnyitni...nem hallottam még ilyen beavatkozásról pedig kórházban dolgozom?!!!

Gondolom gyógyszert kaptál?meglátod 2-3 nap és javulnia kell,mikor mész vissza a dokihoz?

3. Golddd (válaszként erre: 2. - Karika5)
2011. nov. 20. 14:52

még nem mondták, h ki kellene venni, csak felnyitják ha nem javulnék...remélem sikerül meggyógyulnom

ennyire nyavajás nem szoktam lenni, egy évben egyszer, nagyon max kétszer vagyok beteg, és ez az első eset , h gennyes lett a mandulám valami bacitól...:(

2011. nov. 20. 14:50

Szia!!!

Sajnos ha ki kell venni akkor hagyd,mert sokkal nagyobb bajt csinálhat a szervezetedben....én se akartam ,3 pozitív garatleoltás után kikapták,altatásban.

Előtte 1 hónapban min. egyszer antibiotikum kúra volt...azóta szinte semmi:)

2011. nov. 20. 14:44
Sziasztok! Érdekelne, hogy volt-e valakinek tapasztalata ezzel a témával, sajnos én elkaptam, és mindenhogy próbálok utána járni, miként lehet megelőzni a műtétet, vagy bármilyen beavatkozást, egyéb trükkökkel, amik segíthetnek. GYógyszereket szedek, voltam orvosnál. Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook