Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Genetikai vizsgálat fórum

Genetikai vizsgálat (beszélgetős fórum)


2011. júl. 15. 13:04

Egyébként ezeknek a vérteszteknek pont az a lényege, hogy megszüntesse azt a régi rendet, hogy kor alapján szűrték a várandósokat.


Mert tény, hogy így az adatok szerint a fiataloknál született meg több down-szindrómás. Ugyanis hiába van kevesebb esélye egy 25 évesnek (1:1500 a 35 évesek 1:380 rizikójával szemben) de neki eddig mindenképpen meg kellett szülnie a babát, mert nem szűrték ki. 1500 25 év alattiból 1-nek beteg babája született. Ugyanennyi 35 év felettiből pedig 4-nek lett volna a nemzetközi adatok szerint beteg a babája, de ugye ők dönthettek, és valószínüleg nem szülték meg.


Külföldön már rég nem kor szerint szűrnek. Persze lehet tiltakozni a haladás ellen (és akkor szüljünk is a mezőn, és a korababáknak esélye se legyen :S) de nem értem minek. Előbb utóbb úgyis kötelező vizsgálat lesz ez nálunk is. Így nem mennek annyian feleslegesen magzatvízvizsgálatra, aminek azért van egy kockázata, és esélyt kapnak a 30 alattiak is arra, hogy dönthessenek, mert így kiderülhet, ha esetleg gond van.


És nyilván vannak tévesen kiszűrt kismamák, hisz az alább írt 1:143-as arány csak azt jelenti, hogy 143 ugyanilyen lelet közül 1-nek (és csak 1-nek) beteg a babája) Mégis jelenleg ez a legkorszerűbb szűrés akkor is. Sokkal hatékonyabb annál, mint mikor automatikusan küldték a kismamákat 30 év felett amniocentézisre.


93-97 %-os pontosságú, ami azért szerintem nem rossz. A magzatvíz és cvs (chorionbiopszia) sem 100%-os, ugye tudjátok? Mert van rá esély, hogy aki leveszi a mintát, vagy aki vizsgálja, hibázik.

5. 83a5f80b05 (válaszként erre: 4. - Dina68)
2011. júl. 15. 12:45
Ez nem igaz, már ne haragudj. Igen sok 35 év felettit ismerek, akinek jó lett a vértesztje. 44 évest is, akinek 1:9000-hez. Az uh-s adatok hiába jók, a véreredmény, ami igazán számít, és nem csak az, hogy határértéken belül van-e, hanem az arányuk is. Ezt szakemberek elemzik. Számít a kor is, de nem az a fő. És pont ezért nem minden huszonéves tesztje lesz jó, köztük is lesz, akinek pozitív.
4. Dina68 (válaszként erre: 33. - Katkamamusz)
2011. júl. 15. 10:28
nem értek egyet.Pénzlehúzás és kész.A magasabb anyai életkor eleve rontja a mennyi a mennyihez-t.Én 43évesen önként vállaltam a choryon biopsziát,mert biztosra akartam menni.Kiváncsiságból elmentem kombi tesztre is.tarkóredő,orrcsont minden jó volt,mégis 1:143 eredmény lett.Az életkorom miatt-.Én mindenkinek csak javasolni tudom a kromoszóma vizsgálatot.A teszt az nem diganózis,csak megmutatja a te paramétereiddel x vizsgált nő eredményei figyelembe véve mennyi esélyed van erre meg arra,
2011. júl. 3. 14:59
Lányok, vegyetek nagy levegőt és nyugodjatok le. Arról vitáztok, hogy a haladás, fejlődés eredményeit el kell e fogadni, vagy a régi, berögződött módszerek csak a jók. Ezzel zárjuk is le. A lényeg, hogy egészséges és nyugodt, boldog kisbabátok van és legyen egész életében.
2. Katkamamusz (válaszként erre: 1. - Mariann63)
2011. júl. 3. 13:54
Én egyiken sem és ilyesmit nem is mondtam! Nem igazán értelek, mert én Téged egy szóval sem bántottalak, az orvosodról van egyfajta véleményem, de, ha valakinek más véleménye van, mint Neked, az még nem baj, ugye?
2011. júl. 3. 13:23

Már értem,miért mondták a barátaim, hogy nem érdemes

fórumozni az esetek többségében.Na ez is az az eset.További jó szórakozást!Ja egyébként megyik egyetemen vagy professor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook