Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Genetikai vizsgálatok a terhesség alatt fórum

Genetikai vizsgálatok a terhesség alatt (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

2021. márc. 30. 12:22
Sziasztok, Én Ausztriában csináltattam a vizsgálatot. Nekem 1:49 jött ki az ultrahang alapján, mert a nyakiredő 2.8 mm volt és 2.5 volt a határ, valamint 35 éves vagyok és az is megdobta. A többi érték jó volt, de a nyaki redő miatt a vérvételt már meg sem nézték. Mentem aminocentézisre 3 hét múlva. Az nekem azért nem volt kellemes, pár percig tartott a mintavétel egy vékony tűvel - ultrahanggal, inkább egy hosszabb, kellemetlenebb vérvételhez tudnám hasonlítani, mint csípéshez. Nem tudom mi miatt, de kevés mintát vettek le, ezért csak 1 hét múlva lett eredménye. Mintevétel után 1 órát feküdni kellett a kórházban, majd megnézték ultrahangon, hogy minden rendben van-e a gyerekkel. Utána 1 napig apró görcsök voltak, ami teljesen normális. 2 napig pihentem, leginkább feküdtem olvastam, 1 hétig nem sportoltam. Ezt tanácsolták. Azt mondták, hogy a vetélés kockázata a vizsgálat után idővel folyamatosan csökken és 48 órával utána 0. Nagyon izgultunk, hogy minden rendben legyen, reménykedtünk. Most hívott a doki, hogy minden rendben van, nincs semmilyen eltérés. Sok erőt és kitartást kívánok minden kismamának! Egy aggódó sorstárs:)
20. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Aqwa)
2015. ápr. 4. 20:13

Gondolom, kombinált vagy inkább integrát tesztet csináltatsz.

Vagy anyai vérből a legmodernebb ma a Prena vagy a Nifty teszt, bár ezek elég drágák még.

19. rinike (válaszként erre: 18. - Aqwa)
2015. ápr. 4. 19:33
Igen, volt UH, és nem erőltették az amniocentézist, pedig én már 42 múltam. Szintén a korom miatt volt lehetőség magzati szívultrahangra is, ehhez önálló beutaló kellett, és még jobb volt, mint a genetikai UH, és állítólag a genetikai rendellenességek nagy százalékban társulnak szívbetegséggel, így jó volt megtudni, hogy a gyermeknek egészséges a szíve.
18. aqwa
2015. ápr. 4. 09:51
Sziasztok!Érdeklődni szeretnék,járt e már valaki genetikai szakrendelésen?Mi történik ott,én 35éves vagyok,csupán a korom miatt szeretné az orvosom ha elmennék.Tényleg csinálnak UH-ot?Amniocentézisbe semmiképp nem akarok beleegyezni.
17. Adry86 (válaszként erre: 16. - Rinike)
2013. márc. 26. 08:49

Szia!

Köszönöm szépen, megpróbálom.

16. rinike (válaszként erre: 15. - Adry86)
2013. márc. 22. 18:13
Nem járt a Hoxán azóta sem. Az oldalán ott van a valódi E-mail címe, próbáld meg azon keresztül megkérdezni tőle, hátha...
15. Adry86 (válaszként erre: 14. - Timzy82)
2013. márc. 21. 09:50

Szia!

Látom, elég régi már ez a hozzászólás, de hátha....

Én ugyanígy jártam, pozitív lett a Direct Coombs tesztem, az ellenanyagszűrés viszont negatív. Nálad mi volt a gond? Megoldódott a helyzet?

2007. dec. 14. 11:35
mármint a pozitiv eredmény mit jelent..Mert azt tudom, hogy mit jelent, hogy még mindig nem kaptam meg a levelet, megőrülök ha elkeveredett a postán...
2007. dec. 14. 11:34
Pozitiv lett a direkt coombs tesztem. 3 hete várom az eredményt postán,amivel vissza kell majd mennem 2 hét múlva.telefonon nem mondanak semmit. tudja valaki ez mit jelent...?
12. dee7182d35 (válaszként erre: 9. - Lindus1017)
2007. dec. 13. 15:45
Szerintem nem a fogantatástól,hanem az utolsó ciklus első napjától számítják a baba korát.Tehát egy 6 hetes magzat tényleges kora csak 4 hét.Én így tudom.
11. Deszty
2007. dec. 13. 15:26
Hogy lehet az hogy a mai világban amikorn ilyen fejlet az orvostudomány,nem vesznek észre olyan rendelenességeket amit ultrahangos vizsgálattal is kilehet szűrni?????(pl ajak,és szájpadhasadék,)Tegnap a tévében (AKTÍV)egy ilyen riport fílm volt és az orvos nem vette észre állítólag!Nem hiszem el!Ma már van 4d ultrahang is!Én is így születtem,és én már most tudom hogy ha kell a pénz nem sajnálva minden vizsgálatott megcsináltatok,és több orvoshoz is elemgyek ultrahanra ha kell!!!
2007. dec. 3. 09:26

Sziasztok!


Múlt héten a nőgyógyászom azt javasolta, hogy holnap be kell feküdnöm (34 hetes vagyok, és a múlt heti ultrahang szerin a babánk 1,91 kg és a méhlepény 1., 2. fokban érett, továbbá az orvos szerinl a baba lassabban nő a kelleténél). Nagyon megijedtünk. Ilyenkor mit fognak vizsgáli rajtunk?

A válaszokat előre is köszönöm.

9. Lindus1017 (válaszként erre: 5. - Panni80)
2007. aug. 2. 14:14
meghatározza a nőgyógyász h hány hetes a magzat,a fogantatástól számitják majd a 16 hetet.
8. Lindus1017 (válaszként erre: 6. - Gumibogyusz)
2007. aug. 2. 14:13
az AFP genetikával kapcsolatos igy semmi köze az emésztési vizsgálathoz vett vérvételhez.Nyugodtan egyél!!!
7. Szilvi 23 (válaszként erre: 6. - Gumibogyusz)
2007. júl. 23. 17:55
Szia!Én éhgyomorra mentem-biztos ami biztos alapon-ugyanis mindenki mondott ezt is azt is!Sok sikert a vizsgálathoz, nekem pont holnapután lesz meg az eredmény:)
2007. júl. 16. 14:24
Sziasztok! Én is az afp-vel kapcsolatban érdeklődnék, júl. 20-án megyek. Aki volt már, mit mond: éhgyomorra kell menni, vagy lehet előtte reggelizni. Mert sajnos már mindkettőt hallottam. Köszi!
2007. júl. 10. 11:03

Sziasztok!


Az AFP-vel kapcsolatban kérdeznék.

Tegnap voltam a 12 hetes UH-n megállapították, hogy a 13 hetes a magzat. Ha a z utolsó menstruációm időpontját nézzük akkor 14 hetes terhes vagyok (35-37 napos ciklusaim voltak) az időpont amit az AFP-re kaptam holnaphoz 2 hét (júl. 25.). Én azt olvastam, hogy ennek az ideje a betöltött 16 hét.

1) ez azt jelenti hogy a 17. héten kell megcsináltatni?

2)én a 25.-én az utolsó menstruációt nézve a 17. héten leszek (tehát betöltöttem a 16 hetet), de ha a mazat fejlettségét nézem csak a 16. héten vagyok.

Most akkor jó ez a 25.-e? Mit kell alapul venni?

Köszönöm a segítséget.

2007. jan. 7. 15:41

JO a cikk, bar az is jo lett volna, ha tobbet irnak arrol, miszerint a szuresre vonatkozo meresek is pontatlanok lehetnek, illetve hogy milyen tenyezok befolyasolja a merest.


nekem 2 hete a kormeghatarozo ultrahangon az orvos megallapitotta, hogy a baba 6 nappal idosebb mint amilyennek hittuk. A tarkoredomeresen azonban ezt egyaltalan nem vettek figyelembe, holott az tarkoredo "normalis" meretenek meghatarozasakor a baba kora es merete a legfontosabb tenyezo.

Nekem borzaszto eredmeny jott ki, allitlag 1:57-hez az eselyem, hogy genetikai hibas gyerkocot szulok majd. Mindezt ugy, hogy a ket hettel ezelotti meresen az orvos szerint a tarkoredo merete idealis volt. Elegge meg vagyok zavarodva, es nem tudom, normalis reakcio-e, de ugy erzem, hogy az egesz meres annyi valtozotol fugg, hogy ha egy adatot rosszul mernek vagy adnak meg (pl. a baba kora), akkor az egesz semmit sem er, es csak arra jo, hogy a maradek honapokat jol vegigizguljuk. Mert ugye a magzatvizvetelnel meg annak van eselye, hogy elveszitjuk a babat. En pedig ezt tutira nem mernem bevallalni.

3. 737f507a35 (válaszként erre: 2. - Mimo)
2006. dec. 29. 17:05

Köszi, ezért is örvendtem neki, amikor rátaláltam!!!:)

Puszi

2. mimo
2006. dec. 28. 14:56
Jó a cikk drága Emőke!!!!!!!Teljesen igaz!!!!!!
2006. dec. 27. 12:01
"Mindegy, csak egészséges legyen...!" - hallhatjuk kivétel nélkül minden kismama kívánságát, mikor a szíve alatt hordott kis jövevényről beszél.
Ma már a terhesség korai szakaszában számos genetikai betegség, kromoszóma- és fejlődési rendellenesség felismerhető, ultrahang-diagnosztika és vérből végzett biokémiai vizsgálatok segítségével. A terhesség alatti genetikai vizsgálatokkal kapcsolatos kérdéseimre dr. K.G. szülész-nőgyász szakorvos válaszolt.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook