Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gas.hu (Emfesz kft)-hez tartoztunk, felfüggesztették őket. Most hová kell diktálni a mérőóra állást? A mol.hu-n nincs róla infó fórum

Gas.hu (Emfesz kft)-hez tartoztunk, felfüggesztették őket. Most hová kell diktálni a mérőóra állást? A mol.hu-n nincs róla infó (tudásbázis kérdés)

1 2 3
29. pista55 (válaszként erre: 28. - Medike01)
2011. febr. 28. 20:36
Én még nem kaptam számlát, de nagyon kíváncsi vagyok milyet kapok. Semmi jóra nem számítok.
28. medike01 (válaszként erre: 27. - Pista55)
2011. febr. 28. 20:05

én egyelőre náluk próbálkozom....a tigáznál már mindegy, kifeizettem nekem mindegy kinek....csak az emfesz járt akkor rosszul

hogy most ki fog, az nagy kérdés

De szrintem lejár a 3 hónap addig, míg kiküldik nekem ezt a javított számlát, ami egyébként febr.16-ig szólt és 52.700-ra sikerült kihozniuk

eddig max. 30.000-et fizettünk, de inkább kevesebbet.....

még ezen kívül 2x ennyi nekem kicsit sok lenne :-(

Persze, lehet, hogy ki sem javítják, nagyon várom :-)

27. pista55 (válaszként erre: 26. - Medike01)
2011. febr. 28. 19:58
Nem lehetne valami felügyeleti szervnek írni?
2011. febr. 28. 19:32
Bocsi mindenkitől a szóáradatért, de nagyon a bögyömben vannak:-()és azt látom, a szolgáltatók malmába folyik a víz
25. medike01 (válaszként erre: 20. - Jessy75)
2011. febr. 28. 19:30

A barátnőm kezdő mérőállásánál nulla szerepelt a számlán. az új szolgáltató válasza: "nem kaptuk még meg a leolvasás értékét, gondoltuk ez jó lesz"

a leolvasójuk ugynaz volt, aki nálunk, ott leolvasta, minket nem talált itthon, 3 hét múlva kért fényképet. Ezt persze megkapták, de nem tetszett nekik, így mást írtak rá :-)

24. medike01 (válaszként erre: 20. - Motibi)
2011. febr. 28. 19:28

Sztem, mint előbb írtam, megtalálják ők a megoldást arra, hogy ne kapjuk vissza a pénzünket

A Tigáz mellesleg arra is talált megoldást, hogy csoportos beszedés (!!!!) mellett számlatartozásom van :-)(6 éven át érdekes, de sosem volt), így nem engedtek el csak egy hónappal később:-)

csak a "fogysztóvédelem" szó hallatán kezdtek elnézést kérni, hogy valószínűleg az ő hibájuk, de ettől függetlenül nem tettek semmit

23. medike01 (válaszként erre: 19. - Kattyus)
2011. febr. 28. 19:25

Nálunk is Emfesz után főgáz:-(

1423szor próbáltam őket felhívni, mire végre sikerült.

Olyan számlát küldtek ki, hogy csak lestem. Soha nem volt még annyi egy havi fogyasztásunk.

Ráadásul - mikor kiküldték a zsép üdvözlő levelüket - szóltam nekik, hogy nem a páron az ügyfél, hanem én, írják át. Nem tették, kijött a számla a párom nevére.

Én meg szépen visszaküldtem nekik az utolsó gas.hu-s számlával, a gázóraleolvasás fényképével és közöltem velük, hogy nem fizetek csak akkor, ha korrigálják a nyitó óraállást (ami szerintuk kevesebb, mint amit utoljára kifizettem az emfesznek) és megállapítanak egy normális általányt és természetesen az én nevemre küldik ki.

Kíváncsi leszek, mikor lesz fizethető gázszámlám.

Diktálni persze a 3 hónap alatt nem lehet.

De mi lesz akkor, ha nem akarok majd akkor szerződést aláírni velük, viszont rengeteg lesz a túlfizetésem????

(ja, amikor a Tigáztól mentem emfeszhez, hiába fényképezett a leolvasó 250 m3-el kevesebbet, mint amit a tigáz saját szakálára előre megbecsült és kifizettetett velem, mert másképp nem engedett át - nem a fényképezett óraállást jelentette le az emfesznek, henm megtartotta az árát magának.)

Hogyan lesz erre olyan megoldás, hogy ne mi járjunk rosszul

Bocsi, hogy kicsit hosszúra sikerült, de csak óriási informálatlanság és kérdőjel van nekem erről a fejemben .-(

22. Motibi (válaszként erre: 20. - Jessy75)
2011. febr. 28. 17:31

Az a megszokott 23eFt egy hónapra értendő?

Mert akkor a 44 nem sok három hónapra.

Én az EMFESZ-nél havi bediktálós voltam.

Az átalány sem haladhatja meg kimagaslóan a tényleges fogyasztásodat, mert olyan rendelet is van, hogy a szolgáltató nem tehet szert extra profitra.

21. Gy.Ibi (válaszként erre: 20. - Jessy75)
2011. febr. 28. 15:12

Én pénteken próbáltam hívni őket,de nem győztem kivárni amíg ráér az ügyintéző.

Emailt írtam inkább.

Nem átalányt küldtek nekünk,hanem télen magas összeget,nyáron meg szinte semmit nem kellene fizetni.Az EMFESZ előtt náluk is kiegyenlített módon fizettünk.A szerződést se küldtük vissza,mert abban nem ez van bejelölve.

2011. febr. 28. 13:25
Sziasztok! Én is megkaptam az EDF Suez gáz(rész)számlát tegnap, ami a megszokott 23eFt helyett, 44eFt, három hónapra küldték meg ezt az összeget. Felháborított, nem értelmezhető milyen számítás alapján készítették ezt a számlát. A számlán szereplő mérőóra állások sem helyesek.Még nem hívtam őket, de a napokban megteszem. Valaki esetleg hívta már őket, kapott valami elfogadható választ a panaszára? Kérlek jelezzetek vissza nekem a tapasztalatokról! Köszönöm!
19. kattyus (válaszként erre: 18. - Motibi)
2011. febr. 24. 19:51
Nálunk is ez a gond. Sok lesz az átalány. Sajna április 13-ig tehetetlenek vagyunk:(
18. Motibi
2011. febr. 24. 16:01

Az ok hogy átalányt kell fizetni a Főgáznál,

de miért fizessek 3-szor annyit átalányban, mint a valós fogyasztásom?

Egységes összegű átalány számlát küldenek mindenkinek,

annak is annyit kell fizetni aki 1 szobát fűt, mint annak aki 10-et.

17. Fenife (válaszként erre: 14. - Homern)
2011. febr. 1. 23:16
:-)))
16. Fenife
2011. febr. 1. 23:14

Hátha valakinek segítség:


Egyetemes szolgáltatásra jogosultak esetében a végső menedékes szolgáltatók az alábbiak szerint lettek kijelölve:


Az E-ON és a GDF Suez szolgáltatási területén ők lettek a vm-ek is. A Főgáz területén a Tigáz, míg a Tigáz területén a Főgáz lett. Minden esetben az új szolgáltatónál tudtok érdeklődni. Az tuti, hogy január 13-al mindenkinek lesz egy köztes elszámolása, de, hogy melyik szolgáltató mikortól tudja fogadi a diktálásotokat azt az adott call centerek vagy ügyfél szolgálatok tudják megmondani.


Az egyetemes szolgáltatásra nem jogosultak esetében a végső menedékes a MOL. Ez esetben teljesen egyedi az eljárásrend.

15. 2e8c028830 (válaszként erre: 13. - Hobnobs)
2011. febr. 1. 16:57
Pár napja, le is fényképezték az óraállást.
14. homern (válaszként erre: 6. - Fenife)
2011. febr. 1. 16:48

Elnézést,igazad van,kimaradt a nálunk szó a mondatból.Szóval nálunk a dun-túli szolg. vette át az emfeszeseket,de az óraleolvasáskor még semmi közelebbit nem tudtam mondani.Máshol is így van valószínűleg,szünetel a badiktálós módszer.

Legközelebb jobban figyelek...

13. hobnobs (válaszként erre: 12. - 2e8c028830)
2011. febr. 1. 16:07
nálunk nem voltak leolvasni. Nálatok mikor voltak?
2011. febr. 1. 15:48

Én is reggel akartam az óraállást a neten beírni, de nem lehetett. Mi a tigázhoz tartoztunkelőtte, de most nem tudom, mert nem írtak semmit...

leolvasni voltak 2x is

11. Fenife
2011. febr. 1. 15:29

Válasz ment priviben.


20-500as körben teljesen más a helyzet...

10. hobnobs (válaszként erre: 8. - Kattyus)
2011. febr. 1. 15:20

köszi. válaszolt a mol.hu, egy linket küldött aztán olvassam ki belőle mi vonatkozik ránk :(

[link]

9. kattyus (válaszként erre: 8. - Kattyus)
2011. febr. 1. 15:12
Ja! Az óránkat már leolvasták.
2011. febr. 1. 15:11
Amíg végső menedékesnél vagy addig nem lehet diktálni. Mi a Főgázhoz kerültünk, felhívtam őket, mert én is diktálós voltam. Ők elmondták hogy addig átalányt kell fizetnünk. Minden végső menedékesnél így van. Engem így tájékoztattak.
2011. febr. 1. 15:06
Nálunk éppen tegnap jártak,hogy leolvassák az órát. Biztosan hozzátok is eljutnak majd.
6. Fenife (válaszként erre: 4. - Homern)
2011. febr. 1. 14:58
ez nem pont így van. Bp.-et pl egyáltalán nem ők vették át. Terület és besorolás függő, hogy kinek ki lett a végső menedékese...
5. Fenife (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2011. febr. 1. 14:56

Küldtem privit!


Biztos vagy benne, hogy a MOL a végső menedékesetek? Ha igen akkor nem értem miért kellene diktálnotok, márcsak a besorolás miatt is...

2011. febr. 1. 14:55

Szia!

Most a dunántúli szolgáltató vette át az emfeszes emberkéket.A szüleimnél már voltak órát leolvasni,de mást még nem tudtak mondani.

3. pista55 (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2011. febr. 1. 14:53

Szerintem most ne akarj diktálni! Várj türelmesen!

Gondolom Nálatok is mostanában olvasták le a mérőórát. Majd rendeződnek a dolgok idővel.

2. Masnesz (válaszként erre: 1. - Hobnobs)
2011. febr. 1. 14:47
Hívd fel őket, az a legbiztosabb!
2011. febr. 1. 14:46

A fogyasztásunk alapján a mol.hu-hoz kerültünk de ott nem találok erre vonatkozó menüpontot, ahol diktálni tudnék....

HELP!!!!!!!!!!!!!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook