Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Gas.hu (Emfesz kft)-hez tartoztunk, felfüggesztették őket. Most hová kell diktálni a mérőóra állást? A mol.hu-n nincs róla infó fórum

Gas.hu (Emfesz kft)-hez tartoztunk, felfüggesztették őket. Most hová kell diktálni a mérőóra állást? A mol.hu-n nincs róla infó (tudásbázis kérdés)

1 2 3
59. pista55 (válaszként erre: 57. - Motibi)
2011. márc. 6. 22:26
Ez még egyszerű mert a végére oda van írva, hogy mennyi összesen, de a villany vagy gázszámlánál nem ilyen egyszerű a képlet.
58. Motibi
2011. márc. 6. 22:11

Ma már semmi szükség sincsen se villanyórára, se gázórára!

Nem akartam sokat írni ide, akit érdekel hogy miért, elolvashatja itt:

[link]

57. Motibi
2011. márc. 6. 22:05

Eszembe jutott hogy pl. a villanyszámla mintájára valaki elkészítette a zsemle számláját, ami így nézne ki:


péksütemény 1 db 8.50 Ft

búza vetési és aratási összetevő 2.32 Ft

búza érlelési Nap-egyenérték 0.27 Ft

búza kelési bizonytalansági faktor 1.88 Ft

búza feldolgozási (háztáji) veszteség 0.66 Ft

búza sikér-díj 1.30 Ft

kukorica bánatpénz 0.72 Ft

vízbázis fejlesztési hozzájárulás 0.20 Ft

pékség újrafestés, rovarírtás 0.52 Ft

gömbölyítési jutalék (művészeti felár) 0.78 Ft

szolárium (régebben színkezelési) pótdíj 1.70 Ft

sütőlapát korszerűsítési alap 0.88 Ft

azonosítás 0.34 Ft

kifli szolidaritási együttható 2.40 Ft

PTU.KAH.ZZ 1.90 Ft

összesen: 27 Ft

56. Motibi (válaszként erre: 41. - Metabó)
2011. márc. 6. 21:57

Mindenképpen ajánlott levélben írd meg nekik,

mert ha jelzés nélkül nem fizetsz, késedelmes fizetésnek minősítik és kamatot számítanak fel.

A kikötés előzménye a fizetési felszólítás, már csak azért is mert megtörténhet hogy nem kaptad meg a kiküldött számlát.

Nekem egyszer volt ilyen a TIGÁZ-nál, hiába vártam, nem volt a postaládában a számla, aztán rövidesen kiküldtek újat, késedelmi kamat felszámolásával.

Mindig azt kérdezem, miért nem volt jó úgy elkészíteni az elszámolásokat és leszámlázni mint régen.

Ezekhez a számlákhoz tanfolyam kell. Pedig valamikor feltétel volt, hogy átlátható, könnyen értelmezhető, áttekinthető legyen a számla. Ide jutottunk, butító Unióóóó.

55. pista55 (válaszként erre: 54. - Kattyus)
2011. márc. 6. 19:13
A kintlévőségeiket jogukban áll behajtani.
54. kattyus (válaszként erre: 53. - Metabó)
2011. márc. 6. 19:08
Ha most nem kereskedhet at emfesz, akkor mi is van?
2011. márc. 6. 17:57
üdv mindenkinek!az ember esze megáll!ezzel nem tud a média foglalkozni csak marhaságokkal.emfesznél voltunk most főgáznál ha jogtalan a számla összege és nem fizetem be akkor mit csinál az emfesz?Ha befizetjük az a pénz már el is veszett az tuti!Ez Magyarország!
52. kattyus (válaszként erre: 42. - Krozika)
2011. márc. 6. 14:29

Szemét rabló banda. A Főgáz számlájával együtt nekem is 3 számlám van:( De a fogyasztásom meg sem közelíti a kiszámlázott köbmétert. 2010 januárban 119 köbmétert fogyasztottam. Most 245-ről jött számla. Telefonáltam, elsőre felvették. Kérdem miért ennyi? Az ügyintéző válasza:

-Az előző év ezen időszakának átlaga.

Mondtam vegyük már elő azt a számlát, mert az mindösszesen 119 köbméter volt.

És most figyeljetek!!!!A válasz:

-Ezen adatok nem állnak rendelkezésére!!!!

Hát az agyam elöntötte a szar! Azt mondta beírják a gépbe és ezt az összeget adta ki.

Én is számítógéppel dolgozok, de az enyém okos gép és akkor ad ki hülyeséget, ha én azt írok bele:(

Ennyit a kiszolgáltatottságról.

Ha nem fizetek, sajnos meg kell szüntessék a szolgáltatást.

De az EMFESZ sem kismiska!

A számlákat március4-én kaptam, a pénz beérkezésénak határideje pedig március 8. Péntek este már zárva volt a posta. Hétfőn tudom befizetni. Az keddre nem ér oda......

Rendesen teli van a hócipőm!!!!!!!!!!

2011. márc. 6. 12:15

Akkor most én nem értelmeztem jól???

Az én számlámon kb 14x ezervalamennyi alapdíj szerepel,úgy jön ki a 15rugó.

Senki nem kapott ilyet???

50. Motibi (válaszként erre: 45. - 2e8c028830)
2011. márc. 6. 11:37

Az EMFESZ arra az időszakra végelszámolást készített, de a befizetett számlák összegét levonta.

Azt mondta egy TIGÁZ-nál dolgozó ismerősöm, hogy ezt most minden szolgáltató így csinálja sajnos a kedvezmény megváltoztatása miatt.

És arra is gondoltam, hogy az EMFESZ nem "merne" most szabálytalanul számlázni.

2011. márc. 6. 11:35

Én így készíteném a számlát. Nem kell átszámolni mj-ba sem. Én nem ragaszkodnék hozzá. Nem kellene szorzó szám sem. Teljesen felesleges, úgyis annyi az is amennyit akarnak.


Előző mérőállás: 1000köbméter

Utolsó mérőállás: 1300köbméter

Összesen: 300köbméter

Egységár: x ft/köbméter

Összesen: y ft


Milyen jó is volna!!

48. Motibi (válaszként erre: 44. - Krozika)
2011. márc. 6. 11:32

Igen a leolvasásig résszámlákat, vagyis átalány számlát küldenek, de ha nem reklamáltad meg, ugyanazzal a magas összeggel kapod meg.

Én nem fizettem be, megreklamáltam ajánlott levélben, (mellékeltem fotót az órámról stb) így nem kapcsolhatják ki, és késedelmi kamatot sem számíthatnak fel.

2011. márc. 6. 10:53

Milyen egyszerű is lenne mondjuk ha beírnák, hogy leolvasáskor x mérőállás volt. Eddig ennyibe került a gáz. Ebből az enfesz kap x összeget, a másik szolgáltató y összeget. Kit érdekel ez is?

Onnantól becsült érték x köbméter havonta és kész. Miért kell ezt túl bonyolítani? Szerintem csak azért, hogy ne tudjunk rajta eligazodni és bármit számlázhassanak. Nem értem azt sem, miért ne lehetne bediktálni az óraállást, és azután fizetni. Akik ezt bonyolítják, azt hiszem nem állnak a helyzet magaslatán. Normális esetben az ilyen emberek nem dolgozhatnának ott ahol most dolgoznak.

46. pista55 (válaszként erre: 45. - 2e8c028830)
2011. márc. 6. 10:44
Úgy látszik már megint visszatértek az átláthatatlan számlázásra. Ember legyen a talpán aki ezen el tud igazodni. Úgy tűnik ehhez támogatást is kapnak mert másképp nem tehetnék meg.
2011. márc. 6. 10:38

Nekem nemrég küldtek 15000 ft ról számlát,visszamenőleg az alapdíjat követelik 200912.-tól2011.01. ig,holott azt minden hónapban már beszedték....rajta volt a számlán az alapdíj...

Tudja valaki ,miért?

Valamint pluszba még 2000 ft körüli számlát....

A Főgáznak nemrég fizettem be a 30000 átalányt....

2011. márc. 4. 21:11
Egyébként most nem kell diktálni óraállást, majd április 13.-án leolvassák, addig részszámlákat küldenek és azokat fizetjük.
2011. márc. 4. 21:09
A két szolgáltató együttesen 650 köbméter gázt számlázott ki. Így jártunk akkor is, amikor a TIGÁZ-tól át akartunk menni az EMFESZ-hez. Olyan számlát állított ki a TIGÁZ, hogy hátha meggondoljuk magunkat és maradunk. A szolgáltatók mindent megtehetnek, mert ha nem fizetsz, akkor könnyen odavágják, hogy kikapcsoljuk a szolgáltatást. A számlákban mi fizetjük meg a mások által ellopott gázt is, így van kialakítva az árképzésük.
2011. márc. 4. 21:04
Nekem is megérkezett az EMFESZ kettő darab számlája, így a Főgáz 57.500,--ft-os számlája mellé érkezett az EMFESZ-től 29.500,--ft értékű számla, így most a 75.000,-Ft-os fizetésből 87.000,--Ft gázszámlát kell kifizetni. Egyébként köszi jól vagyunk!!!!!!!
41. metabó (válaszként erre: 40. - Motibi)
2011. márc. 4. 19:21
Üdv Motibi!így jártam én is,de nekem még ráadásul sok is az öszeg amit kiküldtek.figyelmesen átnézve a szerződésben leírt mérőóra állás kezsése sem egyezik a számlán kiküldöttével.átvágtak43 m3 de persze telefonon elérni lehetetlen őket!Tetű egy ország az biztos,főleg az ügyintézés!Tegyük fel a csekket nem fizetem be akkor mitörténik,mert nem valós adat van rajta!
40. Motibi (válaszként erre: 39. - Medike01)
2011. márc. 4. 13:44

Igen. ( Úgy hívják reklamációs időszak )

A "szép" átalány számlák után, ma kaptam még az EMFESZ-től is kettőt!

Ti is fogtok kapni.

Az egyik a január hónap 12-ig terjedő időszak fogyasztása (Azután vette át tőlem a FŐGÁZ)

A másik pedig 2010 jóniustól 2011 januárig terjedő időszakra a végszámla.

Talán végszámla, mert így ezen sem egyszerű eligazodni, a lényeg 2 számlát kap mindenki tőlük.

Nem értem miért nem képesek elnevezni azt a kva számlát?????

(Végszámla, 2011 január havi számla a feltüntetett időszak fogyasztásáról stb.)

Mikor lesz vége eligazodhatatlan számlázásoknak???

39. medike01 (válaszként erre: 38. - Gy.Ibi)
2011. márc. 4. 12:24

Szia! Az nem biztos, hogy jó ötlet volt. Nem fogják tudni hova könyvelni :-( Illetve tudnák, de nem akarják majd.

Ha írsz nekik reklamáló levelet, akkor nem kapcsolhatnak ki nem fizetés miatt, mert akkor (nem tudom pontosan, hogy hogy hívják de )ügyintézési szakaszban vagy. Nekik kell megalapozni, hogy ez miért van így, ahogyan kitalálták.

38. Gy.Ibi
2011. márc. 3. 15:05
Na,én elintéztem.Sárga csekként átutaltam annyit nekik amennyit eddig is fizettem.Ha nem tetszik,tehetnek egy szivességet.
37. Gy.Ibi
2011. márc. 3. 14:36

Nekem éppen most sikerült felhívni őket.Az emailre nem válaszoltak.

A hölgy azt mondta,hogy év közben nem lehet áttérni a kiegyenlített,havi egyforma fizetésre.

Most írok levelet,hátha akkor mégis lehet.Amióta évente olvasnak,mindig egyforma átalányt fizettünk,a jövedelem se változó.

Viszont megfenyegetett,hogy ha nem fizetem be,kikapcsolnak.

Még azt nem tudom,hogy OTP-nél vagyok,neten intézek mindent,de csekket még nem fizettem.Befizethetném a szerintem reális átalányom?

2011. márc. 3. 13:55

Sziasztok!

Jutottatok valamire a reklamációkkal? Kíváncsi lennék, mit mondtak.

Nekem persze még semmit. Még csak a tértivevény sem érkezett meg a mai napig sem :-(

2011. márc. 1. 10:26

Motibinek!

Szia! 23eFt volt eddig/hó. Most előre küldtek 3 havi számlát, számlánként 43eFt. Lehet nem elég egyértelműen fogalmaztam.Az egyik ismerősöm már jelezte, neki sikerült telefonon elérni őket.Ők ugyan így jártak, mint mi. Sztornózzák nekik a számlát és a megszokott (Gáz.hu-s megállapodás szerint)készítenek nekik új számlát, kb fele összegről. Nekik sikerült, szerencsére. Most én is próbálkozom....nem túlzok, eskük kb. 30szor hívtam őket...semmi..mindenki foglalt,hívjam őket később. Remélem lesz kitartásom.

34. medike01 (válaszként erre: 32. - Motibi)
2011. márc. 1. 09:45

Sziasztok!

Nos, én nagyon alapos voltam.

Először felhívtam őket telefonon. Ott megbeszéltem velük, hogy leírom a gondom.

Hogy gyorsabb legyen, leírtam email-en, szkenneltem az összes dokumentumomat( emfesz szerződés, utolsó gázszámla, fénykép a gázóráról).

Az email-ben közöltem, hogy ezt postán is megkapják.

Elküldtem postán is (ebben jelezve, hogy email-en is megkapták, amit kinyomtattam és csatoltam a levélhez)ajánlottan, tértivevényesen (ami mellesleg 23-a óta még nem ért vissza).

Innentől kezdve nagyon várom, mikor lépnek vmit.

Felügyeleti szervet még nem emlegettem, de ha nem lépnek sehova - akkor fogok.

33. pista55 (válaszként erre: 32. - Motibi)
2011. márc. 1. 00:00
Az Emfesznek ha írtam, legalább válaszoltak.
32. Motibi (válaszként erre: 31. - Pista55)
2011. febr. 28. 23:03

Az természetes hogy ajánlott levélben a fontos ügyekben.

Telefont, emailt nem tudsz bizonyítani, "elszáll".

31. pista55 (válaszként erre: 30. - Motibi)
2011. febr. 28. 21:08
Esetleg ha ajánlott levélben ír. Én valamikor írtam e-mailt, de válaszra sem méltattak. Az semmit nem ér. Törlik és kész. Nem kapták meg.
30. Motibi (válaszként erre: 28. - Medike01)
2011. febr. 28. 20:52

Levélben írd meg nekik reklamációd,

hivatkozz a téves óraállásra stb.

Innentől kezdve reklamációs időszakba lépsz, és nem kötelezhetnek fizetésre az ügyed tisztázásáig.

Az átalány elnevezés csak duma, ugyanis egész éven át kellene fizetni ezekkel az összegekkel feléjük, aztán az óra leolvasása után végszámlát készíteni.

A neten megtalálod azt is mennyi KJ-ban, m3-ben egy lakás fűtéséhez szükséges havi gázmennyiség. Megsúgom, a többszörösét kiszámlázták "átalányként".

Leveledben nyomatékosítsd, hogy amennyiben nem küldenek valós, korrekt számlát, panaszt teszel felügyeleti szervüknél. (Magyar Energia Hivatal)

Ott aztán átnézik azt is amit nem panaszoltál, minden hibát, jogsértést felrónak nekik. Hamarosan a tv-be is bekerül ez a mostani kavalkád, ugyanúgy mint annakidején amikor a TIGÁZ azért számlázott sokat, nehogy tartozással lépjünk át az EMFESZ-hez.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook