Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Futás közben öltek meg egy 36 éves nőt.! fórum

Futás közben öltek meg egy 36 éves nőt.! (beszélgetős fórum)


83. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 82. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 1. 13:36
..szintén Angliában.
82. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 81. - Alidamolnar)
2013. okt. 1. 13:35

Azért ott is öltek már meg parkban nőt, és kínoztak halálra gyereket, gyerekek is.


Ez nem országfüggő. 2 hete 16 éves iskolatársát szúrta halálra a buszmegállóban egy diák.

2013. okt. 1. 13:30

Igen, van külföldön is, unokaöcsémet Londonban suliból hazamenet vegzálta 4 fiú, ő azt mondta, nincs nála mobil sem, pénz sem, ezért kapott egy sallert, és otthagyták.

DE: NEM nyomorékra rugdosták, mint a napokban egy bizonyos fajta csoportosulás a 13 éves gyereket Pesten.

Na, ez a különbség.

(Meg az, hogy tesóm jelentette a gyerek sulijában, a gyerek azonnal pszichológust kapott, bevették egy "utcán bántalmazott gyerekek" alapítványhoz, kapott szirénát a zsebébe, amit csak meg kell nyomnia, ha gyanús valami. Ja, és kijöttek a zsaruk, civilben grasszáltak a suli körül, és elfogták ezeket a bántalmazókat. Ja, mert ott EL AKARJÁK FOGNI, nem eltusolni, mint itt.)

80. Nyamitörp (válaszként erre: 79. - Simple)
2013. okt. 1. 13:23
A Kika közelében.
79. simple (válaszként erre: 78. - Nyamitörp)
2013. okt. 1. 13:16
Merre laksz?
2013. okt. 1. 13:11
Egyébként pont kb. egy hónapja mondtam a páromnak, hogy el akarok kezdeni futni, de nem merek egyedül menni. A közelemben senki nincs, aki futna vagy egyáltalán szeretne futni, így őt nyüstöltem, hogy jöjjön velem. Hozzánk viszonylag közel van a Margit sziget, mondta, hogy menjek oda, ott úgyis mindig vannak futók. Nem sokkal ezután volt a hírekben, hogy két szatír ólálkodik a Margit szigeten. Ahova egyébként sem mentem volna egyedül, merthogy ott mindig sok volt a mutogatós, egyszer olyan 16 éves korom környékén be is talált egy, de az nem csak mutogatta magát. Most meg jön ez a hír, hát szerintem maradok a nyitott ablaknál tornázgatásnál egy darabig. Főleg, hogy a mi környékünk sem a legbiztonságosabb én meg többnyire este 10 körül tudnék futni menni.
77. Nyamitörp (válaszként erre: 73. - Sasmadar2)
2013. okt. 1. 13:05
Szerintem felnőtt emberekből már nem igen lehet kinevelni az ilyen hajlamokat, gondolkodásmódot. A munkatábort max. akkor tudnám elképzelni, ha élete végéig ott is maradna.
76. Nyamitörp (válaszként erre: 69. - Bd55e3f068)
2013. okt. 1. 13:02

Sokszor hallani, hogy nem gondolták volna, nem nézték volna ki az elkövetőből, hogy ilyenre képes. Ezekre az esetekre gondolok. Azért ha egy egy anya X*10 éven keresztül szerette a gyerekét, akkor még ha el is ítéli (mert valószínűleg elítéli), akkor is hiányozni fog neki. Nem fog tudni csak arra gondolni, hogy mit tett a gyereke, nem fognak az érzései egyik pillanatról a másikra megváltozni.

Persze lehet, hogy én vagyok túl naiv vagy álmodozó, mindenesetre azzal, hogy a lehetőséget megkapják, nem csorbul senki érdeke. Egyébként vélhetően elég kevesen élnének ezzel a jogukkal, de akkor is úgy gondolom, hogy megilleti őket.

Nem az elkövető érdekeit nézve mondom a végtisztesség megadását, a gyilkos, bűnöző nem érdekel - tőlem maradhatna a fán lógva is, azt majd a varjúk meg a kóbor kutyák eltakarítják -, hanem a családja miatt. De ha már itt tartanánk, hogy valós alapja lenne ezen vitatkozni, szerintem a legtöbb embert már nem is érdekelné, nyugodtan temesse el aki akarja.

75. Noarashi (válaszként erre: 74. - Sasmadar2)
2013. okt. 1. 12:59
Értem én, és ehhez tesz még egy lapáttal a média.
74. sasmadar2 (válaszként erre: 72. - Noarashi)
2013. okt. 1. 12:52
Nem érted korábban is voltak ilyen esetek, de attól hogy jobban figyelsz erre még nem lesz több ilyen, mint korábban.
2013. okt. 1. 12:51

Az elítélteket munkatáborokba kellene küldeni vagy bármilyen kemény fizikai munkát adni nekik és nem "luxus szállókban" ingyen elszállásolni és ellátni őket.

A börtönnel pont az a gond, hogy hasonló gondolkodású emberekkel kerülnek össze és ezzel ezt a gondolkodásmódot még tovább erősítik magukban. Ha a munkától hulla fáradtan esnének este az ágyba, akkor nem a következő bűncselekményen gondolkodnának a kikerülésüket követően.

72. Noarashi (válaszként erre: 70. - Sasmadar2)
2013. okt. 1. 12:47

Talán csak azért figyelünk ezekre jobban oda, mert ez velünk is megtörténhet.

Ha maffiavezérek nyírják ki egymást, nagyjából leszarjuk. De egy ilyen eset igen csak felborzolja a kedélyeket.

71. sasmadar2 (válaszként erre: 68. - Andi6020)
2013. okt. 1. 12:47
Sőt az életkörülmények sem, csak egyesek mindenben csak a rosszat látják és ez a jellemző a magyar lagkosság nagy részére az ENSZ és a Galloup felmérések szerint.
70. sasmadar2 (válaszként erre: 42. - Krisz42)
2013. okt. 1. 12:45

2000-ben 340, 2001-ben 408, 2002-03-ban 384 és 390 gyilkosság történt, míg 2012-ben 172 vagyis kb a fele vagy kevesebb. Igen egyre "több van" ez pontosan látszik az adatokból.

Legfeljebb csak te figyelsz oda jobban ezekre, de ettől még nem történik több gyilkosság.

69. bd55e3f068 (válaszként erre: 66. - Nyamitörp)
2013. okt. 1. 12:44
A család a halottnak adja meg a végtisztességet. Miért jár végtisztesség annak, aki mást meggyalázva megöl?
68. andi6020 (válaszként erre: 24. - 5674644b5d)
2013. okt. 1. 12:43

"ebben az országban"


Ebben az országban attól függetlenül, hogy történnek ilyen esetek, egyáltalán nem rossz a közbiztonság.

67. bd55e3f068 (válaszként erre: 64. - Nyamitörp)
2013. okt. 1. 12:41
Akkor félreértettelek, bocs. Bár én akkor sem sajnálnám az őket szerető ittmaradottakat. Az áldozat családjának sokkal rosszabb, ha ők meg tudnak bírkózni az esettel, ne nyafogjon olyan személy, aki egy brutális gyilkost szeretni képes.
66. Nyamitörp (válaszként erre: 65. - Noarashi)
2013. okt. 1. 12:40
Ki tudja. Számos kivétel is akad, de szerintem az, hogy a család megadhassa a végtisztességet, ha akarja, az a jog azért megilletné őket. Mert itt nem a gyilkos érdekeit, érzelmeit veszik figyelembe, hanem a családjáét. Egyébként ez részletkérdés, ebből nem lenne szerintem nagy fennakadás.
65. Noarashi (válaszként erre: 58. - Nyamitörp)
2013. okt. 1. 12:34
Egy ilyen kegyetlen gyilkos a legritkább esetben kerül ki szerető családból.
64. Nyamitörp (válaszként erre: 61. - Bd55e3f068)
2013. okt. 1. 12:34

Milyen eltartásukat? Én arra írtam ezt, hogy bedobni őket az árokba, két lapát föld rájuk és el van intézve.

A halálbüntetéssel egyetértek, a temetésüket viszont valószínűleg finanszírozná a család.

63. ina87
2013. okt. 1. 12:34
Ember már oda jut h az utcára kisem mer lépni,igaz még saját otthonukba sincs biztonság...
2013. okt. 1. 12:34
Amikor ilyeneket hallok mindíg eszembe jut, hogy mit érezhetett közben. Na azt a rettegést éreztetném át az elkövetőkkel. Jó hosszú ideig.
61. bd55e3f068 (válaszként erre: 58. - Nyamitörp)
2013. okt. 1. 12:31
Akkor fizesse a szerető család az eltartásukat! Ha meg nincs, aki ezt megfizesse, mehet a húsdarálóba.
60. Cilumiluci (válaszként erre: 57. - Sanyinak)
2013. okt. 1. 12:30
Van olyan ország ahol ezt teszik.
59. bd55e3f068 (válaszként erre: 56. - Noarashi)
2013. okt. 1. 12:29
Szerintem ezen a szinten már nem az ő javukat kellene nézni. A társadalomnek csak kidobott pénz meg gond az ilyen szarháziakat őrizgetni.
58. Nyamitörp (válaszként erre: 53. - 8bff41629d)
2013. okt. 1. 12:28

Csak tudod még az ilyeneknek is van családjuk, akik sok esetben szeretik őket. Mármint nyilván az elkövetőkről beszélek. Velük szembe viszont nem lenne teljesen tisztességes ez az eljárás. Egyébként teljes mértékben megértem az indulatodat, belőlem is hasonlókat vált ki egy-egy ilyen ügy, de nem lehet elvakultan sem gondolkozni.

Nem szeretném leírni, hogy szerintem hol kéne kezdeni a bűnmegelőzést, mert nagyon elvinném a fórum témáját, meg kényes is a téma. (Nem a rasszista vagy politikai jellegű dologra gondolok.)

57. sanyinak (válaszként erre: 56. - Noarashi)
2013. okt. 1. 12:27

A fogva tartottnak a tényleges életfogytiglan talán rosszabb lehet, hiszen nincs kilátása. De az államnak is ez a rosszabb, mivel rengeteg pénzbe kerül egy olyan személyt fogva tartani, akit nem lehet semmivel sem motiválni már és akitől már semmit sem fog visszakapni a társadalom.

Jobb lenne valahová deportálni őket...

56. Noarashi (válaszként erre: 55. - Sanyinak)
2013. okt. 1. 12:21
Igen, fogják el. Ez alap. De vajon mi a nagyobb büntetés? A tényleges életfogytiglan, vagy a halálbüntetés? Erre mondjuk nem tudom a választ.
55. sanyinak (válaszként erre: 44. - Noarashi)
2013. okt. 1. 12:17
Az ilyen gyilkosságért remélhetőleg tényleges életofgyiglan jár majd. De először is el kellene fogni, hogy mindenki lássa, egy ilyen tett sohasem maradhat büntetlenül. És ez a legfontosabb, mert ez visszatartó erejű elsősorban. Hiába van halálbüntetéssel fenyegetés, ha nincs elfogás.
54. bd55e3f068 (válaszként erre: 53. - 8bff41629d)
2013. okt. 1. 12:15
Ezzel már egyetértek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook