Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fűszernövények a konyhában fórum

Fűszernövények a konyhában (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fűszernövények a konyhában

1 2
2008. máj. 20. 13:54
igen, ez a hagyma kérdés, hogy miként is van, hol, merre, meddig, nekem is izgatja a csőrömet
12. maria068 (válaszként erre: 11. - Rolvisa)
2008. máj. 20. 12:43
rolvisa, hagyma alatt a snidlinget - metélőhagymát - érted, ugye? Bár ahogy most újra olvasom a hozzászólásodat: lehet, hogy rendes hagymát dugsz a szűk szájú üvegbe? A snidlinget apróra vágva fagyasztani szoktam, a többi fűszrnövény is bírja a hideget, kivéve a curry-füvet(ja, mert az is van a kertemben). Persze, a friss mindenből jobb. A citromfűvet megszárítom teának, jól lehet aludni tőle.
2008. máj. 19. 15:24
Bazsalikom, snidling,rozmaring, menta cserépben egész télen megmarad. A hagymát szűk szájú üvegben,ne érjen a vízbe az ablakpárkányon hajtatom, mindig van télen hagyma szárunk.Ha visszavágjuk, újra hajt.
2008. máj. 15. 12:35
A balatoni kertünkben van külön kis sarok a fűszernövényeknek.Amiket era ír, mind vannak benne, rajtuk kívül lestyán, 3 féle zsálya,kakukkfű, idén sáfrányos szeklicét is ültettem, már kibújt. Alig várom a virágok kifejlődését.A bazsalikommal az a tapasztalatom, hogy a nagyobb boltokban cserépben vásárolható példányok palántaként kiültetve a kertbe sokkal ellenállóbbak, mint az "igazi" palánták, vagy a magról ültetés.
2008. máj. 15. 09:17
Nekem nagy konyhám van,nagy ablakkal.Nagyon szeretem a füszernővényeket.Van Bazsalikom,oregánó,tárkony,snidling,citromfű,menta Tele van az ablak.Imádom az illatukat
2008. máj. 15. 08:54
Déli fekvésű az erkélyem, szépen idesüt a nap. Milyen fűszernövényeket ültessek az erkélyládába?
2008. máj. 14. 21:26

nekem már az ötödik cserép fűszerem van, igyekszünk vigyázni egymásra, de annyit már kitanultam, hogy állandóan ritkítani, vágni kell belőlük, vagy ha nem használom el, akkor levágva, megmosva, nájlon(hihi)zacskóba téve,séta a mélyhűtőbe.

De a legjobb az erkélyláda lenne, ha nem keleti fekvésű és ide süt a napocska legalább kettőig.Félek nem bírja mindenféle.

6. ea9bff1b44 (válaszként erre: 4. - Katinkaboszi)
2008. máj. 14. 08:44
Ez szerintem határozottan jó gondolat. Bevallom, cserépbe én is próbálkoztam már magam ültette petrezselyemlevéllel(aminek nincs csak hajszálgyökere)és kaporral, de soha nem fejlődött rendesen. Most egy nagyobb vedérkébe még tavalyról maradt egy zeller, télen áttelelt a lépcsőházba, és most nagyon szép leveleket hozott. Legalább a húslevesbe lökök belőle egy-egy szálat:-)
2008. máj. 14. 07:44
Én szerencsés helyzetben vagyok, mert a kertemben lehetőségem van fűszernövények nevelésére. 2 féle menta, bazsalikom, oregánó, és rozmaring segítenek nekem a mindennapos főzésben. Természetesen a repertoárt tovább bővítem a családom legnagyobb megelégedésére. Nincs is jobb annál, amikor a kertből leszedett friss fűszer kerül az ételbe.
2008. máj. 13. 22:41

Én is vettem az ablakba jó pár cseréppel, de őszintén szólva nehéz őket kordában tartani, értsd: figyelni kell rájuk, mert a vízigényük változó.

Én egyszer azt gondoltam ki, hogy mi lenne, ha valaki olyan zöldséges boltot nyitna, ahol mindenféle-fajta fűszert lehetne kapni élőben és csak a próbálás és kóstolás kedvéért vásárolnánk belőlük pár ággal. Sztem ezek után könnyebben vissza lehetne szokni, mert ugye használtuk eddig is, de valahogy eltüntek egy idő után. Valamikor régen, még a piacokon árulták a friss fűszernövényeket csokorban, vagy felfűzve karikába, és úgy lehetett hazavinni.

2008. máj. 13. 09:32
Köszi, mindenképpen megnézem. Megpróbálok kicsit én is bátrabb lenni. Az étkező párkányára veszek pár cserepet. Ha mindíg szem előtt lesznek a növények, biztosan gyakrabban használom majd őket.
2008. máj. 12. 23:07

Ajánlom a következő linket a fűszernövényeim fotóit.Nagyon szeretem és használom is őket.

[link]

2008. máj. 11. 11:03
Amikor a különböző főzőcsatornákat nézem, mindig elragadtatással és némi irigységgel figyelem, a szakácsok milyen természetességgel nyúlnak a különféle fűszernövények után. Szinte nincs is olyan étel, amihez ne tépnének le a cserepes növénykéről néhány bazsalikomlevelet, kakukkfűágat, vagy ne reszelnének friss gyömbért, szerecsendiót. Kedvet kapva az új ízekhez utánanéztem, mi mindent használhatunk mi is a konyhában.

Ugrás a teljes írásra: Fűszernövények a konyhában
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook