Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fundamenta. Segítség! fórum

Fundamenta. Segítség! (beszélgetős fórum)


2020. júl. 28. 07:43
Az mèg hozzátartozik, hogy sógoromnak ez nem tehermentes, mert 70.000 gyerektartást fizet, az ilyeneket is nézik.
2020. júl. 28. 07:41

Nem nagyon értem a kérdést. Tehát ott van lakás előtakarékosság, amit most szeretnétek kihasználni és kölcsönnel kiegészíteni?

Ténylegesen felújításra szeretnétek fordítani vagy ez csak az ügyintéző találta ki? Mert a kölcsönt, ha nem szabad felhasználású, akkor szigorúan arra kell használni amire adták.

Egyébként érdemes körbenézni és elgondolkodni más bankokon is, mert a Fundamenta kölcsön kifejezetten a nem túl kedvezőek között van.


A kérdésre a válasz:

Én annak idején - 2013 - még egyedülállóként, 5 év munkaviszonyra, havi nettó 300.000 Ft tehermentes jövedelemre 3 milliót vettem fel a KH banknál, 5 év futamidőre. 5 millió volt az önerő. Röhögve megadták, nem kellett kezes meg adóstárs, nyilván a lakás amit vettem belőle, arra jelzálog volt a bank javára bejegyezve.


Másik példa, Két éve sógorom egyedül, 3 millió önerő mellé 8 milliót akart, 250.000 ezres nettoval, 10 évre. Neki ezt úgy adták csak meg hogy vitt magával egy kezest, anyósomat.

2020. júl. 27. 20:09

Sziasztok!



Sajnos, vagy sem életem azon szakaszához érkeztem, mikor kölcsönre lesz szükségem. Fundamentánál van megtakarításunk a férjemmel, nyílván jelen helyzetben a vírus miatti "csend" sehol nem tett jót, de nekünk akkor is lépni kell.


10 millió forintot szeretnénk felvenni, az ügyintézőnk szerint lakásfelújítás címén. Odáig még nem jutottunk, hogy miként, havonta hogyan stb, mert az előző ügyintéző elrontotta a szerződésünk. Viszont nagyon fusztrál, és tudom nem szép dolog ilyet kérdezni,pláne más tárcájában túrkálni, de senki fejéhez nem tartok puskát, hogy válaszoljon. Aki megteszi,annak előre is köszönöm.


Tehát, mi az a havi összeg, mi az a havi fizetés, amelyre ezt az összeget megadják?!


Semmi hitelünk nincs, és mostmár saját házban fogunk élni, fundamentától független. Értem ezt úgy, hogy ha nem adja meg a 10milliós hitelt akkor is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook