Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Főzz velem! fórum

Főzz velem! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. júl. 12. 13:25

Szárnyas rizottó!

hozzávaló:

0.5kg csirkemell.

gomba (champion)

sárgatépa.

zöldborsó.

vöröshagyma.

zöldbab.

rizs.

olaj.

oregano.

bazsalikom.

pici kakukfű.

2009. júl. 12. 13:21

akác56!!


neked pedig írnék egy rizottót ami televan zőldéggel.

2009. júl. 12. 13:17

3. vízgőzön étcsokit olvasztunk, majd cukrot és tejet adogolunk ovatosan hozzá és simára kevetjük.

ez is elég jó.

2009. júl. 12. 13:14

a második. ez a kedvencem.


vajon olyan 3-5 dkg lisztet pirítassz, majd tűzröl

levéve, (picit várva) ovatosan hozzá kevered az aranykanna kakaót és fakanállal kevergetve vékony sugárban tejet adagolsz hozzá és simára kevered.

majd picit forralod tűzőn tovább. majd tűzről levéve hozzáadagoljuk a kristálycukrot és aki egy jobb izletesebb csokiőntetet akar készíteni az rakjon hozzá (nesquik)port.

2009. júl. 12. 13:07

az elsőt inkább cukrászok szokták használni én nem annyira szeretem. és nem is nagyon ajánlanám senkinek, de leírom.


vegyél 3d langyos vizet ebben oldjál fől egy doboz

(aranykanna) kakaót és annyi kristálycukorral öncsed fől, mig eléred a megfelő sürüséget. majd hagyd pihheni hűtöben kb 30 percet.

ez egy nagyon gej csoki öntet lessz.

2009. júl. 12. 13:03

3 fajta csokiöntetet lehet készíteni.

1 főzött.

2 hidegen kevert

3 pudingporos. fúú ez nagyon tuningos. :-)

2009. júl. 12. 13:01

sziasztok!

elöljáróban a somlóihoz szólnék hozzá, igaz nem írtam csoki öntetet, mert azt gondoltam, hogy ezzel szinte mindenki képben van. (de pótolom) :-)

89. akác56 (válaszként erre: 88. - Tankaranka)
2009. júl. 10. 14:08
Köszönöm!
88. tankaranka (válaszként erre: 86. - Akác56)
2009. júl. 10. 12:16

szia! ebben csak zöldség van: :)

cukkinit vágj fel kockákra (amennyit enni szeretnétek) vöröshagymán pirítsd meg, szerintem akkor jó ha már van színe, de azt is csinálhatod, hogy 5-10 perc sütés után felöntöd kis vízzel, és párolod még. amikor már jónak tűnik, keverj hozzá egy ítlésed szerint fűszerezett sűrített paradicsomot, vagy össze is turmixolhatsz rendes parit, ahogy tetszik.. és rizzsel csináltam, egyszerű kaja, persze lehet még bele más zöldséget is tenni, akár gombát, enyhe olaszos beütéssel, mondjuk én sok majorannával és oreganóval csinálom.

remélem tetszeni fog :)

2009. júl. 5. 11:35

Szia!

Csatlakoznék a forumhoz.

A párom nagy somlói rajongó, és igazit ma már cukrászdában sem lehet kapni. Próbálkoztam már vele, több kevesebb sikerrel.

De most újítottam és mindent úgy csináltam ahogy leírtad. Köszi! Bevált!

Csak a csoki öntetet és a tejszínhabot hiányolta. :)

De egyébként nagyon tuti!

86. akác56 (válaszként erre: 85. - Szabcsi01)
2009. júl. 4. 20:31

Szia! Örülök, hogy ismét írtál! Én már gyakorlott háziasszony vagyok, de azért nagyon szeretem olvasni, amit leírsz! Néhány ételt már elkészítettem és nagyon ízlett a családomnak!

...ha kérhetnélek, nyári ételrecepteket írjál, amiben sok zöldség van. Magyarországon rengeteg zöldségféle megterem, használjuk ezeket!

2009. júl. 4. 20:11

és van benne ősszetartó erő!!

ezt mondom a páromnak is, hogy egy férfit a hasánál lehet mefogni és megtartani.

persze a kötődésnek vannak egyéb részei is, de ha jót főzöl, félig már nyeregbe vagy (AZ TUTI FIX)

2009. júl. 4. 20:07

lehetnek levesek (hideg,meleg, sűritett, rántott,habart ,.stb) sültek (csőbensültek, grill, nyárson,római tálas... stb, mártások :hideg, meleg, sűritett, kevert. ..stb. főzelékek, krémek, vagy ami éppen eszetekbe jut.

kedves háziasszonyok!! vigyétek haza az éttermet a párotok és magatok kedvire.

legyetek othon TI a legnagyobb shafek!!

mert az étel és a közös étkezés összehozza a családot.

és én úgy gondolom, hogy van benne egy összetertó erő. pici kapocs

2009. júl. 4. 19:57

írjátok meg, hogy milyen ételt szeretnétek csinálni és én megpróbálom a leg egyszerűbben elmagyarázi az elkészítését.

remélem nem fogtok olyan ételt írni amit nem ismerek :-) , mert annak a receptjét én kérném :-)

2009. júl. 4. 19:54
és máris van választási lehetőség :-)
2009. júl. 4. 19:53

én például, ha főzök krumplis tésztát tuti, hogy van káposztás is. hisz a tészt ugyan az, csak az alapokon kell változtatni.

tehát csinálok egy pökőlt alapot :hagyma apróra, ollajon lehúzatva+paprika só+bors. (innyenceknek ajánlom hogy a zsiradékra tegyen szalonnát.)

és ezt forralom össze a tésztával, és máris kész a krumplis tészta. de ha veszek egy másik edényt amibe szintén olajat teszek amibe szintén hagymás alapra durvára reszelt, vagy vágott kápsztát dobok, majd megsózom, borsozom, összepárolom, a végin megszórom cukorral és pici ecettel máris kész a káposztás tészta és nem főztem többet mint 15 perc.

2009. júl. 4. 19:44
kicsit elvitorláznék a konyhai spórolás vizeire, ez nagyon egyszerű és gazdaságos.
2009. júl. 4. 19:38

sziasztok!!

látom az érdeklödés némileg hanyatlik, ezért kicsit modósitok.

ha estleg problémád van a főzéssel írd meg és segítek.

apróbb trükkök és konyhatknológiaí segitségek, hogy egyszerűbb legyen a főzés.

üdv szabi a konhafőnök.

2009. jún. 16. 16:09

kezdeném is az összeálítást.


pulykát megmossuk majd 1.5cm kockára vágjuk.

olajon az apróravágott vöröshagymát megpirítjuk kissé ,majd rádobjuk a pulykahusit és némi delikát

hozzáadásával lepirítjuk , míg szépen ki nem fehéredik a husi.

majd hozzátesszük a mirelit vegyes zöldséget és tovább pirítjuk.

ha esetleg friss zöldségből dolgoztok

ez a zöldésg sárgarépa, fehér répa, zeller.

ha valaki gazdagabban szereti az tehet hozzá burgonya kockát is.

szóval ha ez megvan, felöntjük vizzel és újra füszerezzük. só, bors , delicat, tárkony.

tárkonyból lehet egykicsit több, mert a szárított tárkony kicsit silányabb mint a friss.

majd olyan 5perc fözés útán habarást készítünk

a tejfül és a liszt segitségével, amit HŐKIEGYENLITÉSSEL adagolunk a leveshez majd jól kiforraljuk folyamatos keverketés melett.

további főzés olyan 15-20perc.

és már kész is. jóétvágyat!!!!


ennek a levesnek is intezivebbé tehetitek az ízét némi citromlé hozzáadásával.

kb 1-2 kupaknyi.

mert jobban kihozza a tárkony ízét és az fonom.

2009. jún. 16. 15:54

hozzávalók:

0.5 kg pulyka mell

2 dl tejfölo

vegyes zöldség, 1 fej vöröshagyma

kb 5 dkg liszt (a tejfölös habaráshoz)

és persze némi vegeta.

só, törötbors

és tárkony.

2009. jún. 16. 15:51

mai kaja egy, számomra nagyon kedvet leves lessz

amit rém egyszerü elkészíteni, viszont nagyon tartalmas és finom.


EZ PEDIG A TÁRKONYOS PULYKARAGU LEVES LESSZ

2009. jún. 16. 15:47

sziasztok!


akác56 ! örülök neki!

74. akác56 (válaszként erre: 72. - Szabcsi01)
2009. jún. 16. 15:42

Szia!

Isteni a gaspachó leves! Még fogyókúrás kajának is jó! Nagyon finom! Köszike!

2009. jún. 11. 18:27

akkor vágjuknk bele a somlóiba. :-)

elkészítése kb 30-45 perc

8 tojás

liszt

cukor

pudingpor (vanillia)

kakaó por

dejó, vagy darált dió.

i liter tej

mazsola

pici rumaroma


narancs, citrom (de ez elhagyható mert a szirupnak a mazsola és a rum aroma is megadja az ízét.)


somlói galuska:


hozzávalók 1, piskóta


egy közepes tepsihez, aminek a mérete olyan 35x45cm


szerintem oloyan 6-8 tojás elég


hozzá valók: (itt mennyiséget nem írok mert a tojások száma dönti el a liszt és cukor arányát.


tehát vesszük a 8 tojást, szépen kettéválasztjuk

majd egy mély tálkába tesszük.

elő a gépet habverő fejjel és mári lehet kevergetni a sárgáját

(a legjobb piskóta aránya számomra úgy néz ki, hogy ahány tojás annyi evőkanál cukor és liszt)

tehát verjük a sárgáját majd fokozatosan hozzáadagoljuk a cukrot és olyan krémesre verjük vele, majd a verőszárat elmossuk és külön edényben felverjuk a tojás fehérjét is kemény habbá.

majd ha készenven a sárgáját és a fehérjét ovatosan összeforgatjuk és forgatás közben hozzá szórogatjuk a lisztet.

majd egy kivajazott, ki lisztezett tepsibe tesszük és elömelegített sütőbe rakjuk mérsékelt hőmérsékleten.

mig sütjük a piskótát

vanilia pudingot készítünk, és egy külön edényben pedig gyümölcs (redukciót)

a redukció egyszerű főzés.

narancsot citromot vizben felrakunk főzni

majd pici rumaromát teszünk hozzá, majd tűzről levéve öntünk hozzá mazsolát és némi cukrot, majd hadjuk kihűlni.

közben kész is lett a piskótánk.

ha a piskótát megszurjuk egy hegyes késsel és kíhúzva már nincs a készen nyers massza akor kész a piskóta.

(elvileg nekem ezzel a receptel olyan 4-5 cm magas szokott lenni a piskóta.)


piskótát kiszedjük majd az edényében hadjuk kihűlni, aztán kiborítjuk egy lisztezett tálcára.

vizszintesen kettévágjuk.

keresünk egy tepsihez hasonló edényt, mondjuki

jénai tál, vagy másik tepsi.

és le tesszük az aljára az egyik réteg piskótát.

majd meglocsolgatjuk a főzőtt mazsolás gyümölgy levünkel, és ha beitta, megkenjuk egy rétek vanillia pudingal amit utána megszórunk darált dióval.

aztán betakarjuk az egészet a másik piskótával

amit szintén locsolunk és megkenünk. de ezt már nem csak dióval, vagy dejoval szórjuk hanek kakaóval is.

és ha megvan, be az egészet a hütőbe, ha lehült jóétvágyat


(((lehet a piskótával játszani is.

ketté szedjük a tésztánkat és az egyik felét megszórjuk kakaoóval és ovatosan elkeverjük, hogy szép kakaós legyen a piskótánk

majd külön edényben megsütjük és felváltva rétegezzük összerakáskor. (egy kakaós, egy sima))))

2009. jún. 11. 17:52

sziasztok!

kicsit megkésve ,de itt vagyok. :-)

71. garamond (válaszként erre: 62. - Szabcsi01)
2009. jún. 6. 19:14

Kedves Szabcsi01!

Először is köszönöm, hogy segítesz. Ma elkészítettem a puncsos sütit, de nem mertem ezt a tojásfehérjés mázat kipróbálni, majd ha saját részünkre sütök. Ma négyféle sütit készítettem holnapra és nagyon szépek lettek. Végül 30 dkg porcukrot kikevertem citromlével, málnaszörppel ahogy írtad, meg pár kanál vízzel. Nagyon szép lett, most csak azon izgulok, hogy nehogy töredezzen ha vágom majd. Még egyszer köszi és legközelebb kipróbálom a másik mázat is!

2009. jún. 4. 16:51

egyépként ha esteleg van valami kérdésetek azt bátran tegyétek fel!

lehet, hogy tudok segiteni/

2009. jún. 4. 16:48

holnap egy desszertet készítünk

ami legyen

aaaaaaaaaaaaaaaaa

aaaaaaaaaaaaa

aaaaaaaaa


A SOMLÓI GALUSKA :-)


hmmmmmmm nyam nyam...

68. szabcsi01 (válaszként erre: 65. - Caravell)
2009. jún. 4. 16:44

szia!


ha legközelebb ismét készíted és eljutsz a puding porig én inkább a tojással való süritést ajánlanám, mert szerintem testesebb lessz vele a gyümölcs leves. tojás sárgájával (HŐKIEGYENLÍTÉSSEL)

MEGLÁTOD MENNYIRE KRÉMESEBB LESSZ, mint a puding porral


ja a hőkiegyenlités az viszonyleg egyszerü

edénybe kikevered simára a tojás sárgáját pici tejjel, vagy tejszínnel

majd a meleg levesedből, folyamatos kevergetés melett ovatosan hozzáadagolsz annyit, hogy elég meleg legyen a táladban a tejszínes tojás, majd utána adagolod a levesedhez folyamatos keverés melett.


de jó a puding por is, csak az inkább olyan szakács féle tuningolás :-)


de van egy tuningosabb is :-)

kukorica keményitő kikeverve hideg tejjel, majd hozzátöltve a leveshez. :-)


na jó félre a szaktunigot. :-)


egyépként tudok még pár praktikus tuningot, ha érdekell. :-)


de az igazi főzött gyümölcs leves sűritése

vagy habarással (tejfölös vagy tejszínes)

vagy tojással készül

2009. jún. 4. 16:32

sziasztok!! ma egy kis olasz finomság lessz a t-ma.


pasta di pesto


a spagetti tésztát nem nagyon részletezném, ha csak ti nem akarnátok elkészíteni.


itt inkább a pesto a lényeg és most nem a

a bolti pesto-rol beszélek, hanem az autentikus olasz pestorol

aminek az elkészítése nagyon egyszerü.


2 fajta pesztó van. (illetve én enyit ismerek)

van az a bizonyos zöld színü, amit le is irnék hogyan készül.


bazsalikomos pesto:


hozzávalók:

1dl oliva olaj

egy nagyobacska csokor friss bazsalikom

fenyő mag kb 3-5dkg


ezeket összeöntöd és egy kutter, vagy egy botmixer segitségével összedarálod.

ha megvagy pici só és pici bors és már keverheted össze a frissen kifőtt, jól lecsurgatott spagetti tésztával.


a piros pesto, pedig a bazsalikom helyett száritott paradicsommal készül.


szerintem tök egyszerü és finom.

de figyelem!!!! az olaszok általában meleg előételként fogyasszák a tésztákat, mert a tészták csak egy ideig laktatnak és általában 2 óramulva isét éhes leszel tőle.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook