Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Főzés munka mellett fórum

Főzés munka mellett (beszélgetős fórum)


1 2
29. andika751 (válaszként erre: 28. - Mmacus)
2011. jan. 8. 21:00
egybefasírtot még soha nem csináltam, mennyi darálthúsból készíted? gondolom tojást is raksz bele, és meddig kell sütni? olajjal is meglocsolod vagy alá?
28. mmacus (válaszként erre: 27. - Andika751)
2011. jan. 8. 20:57

Szia:)

Szoktam pörköltöt csinálni csirke vagy pulyka apróhúsból, az nagyon hamar megvan, mire a főzelék elkészül, az is kész. Sült virsli is jó, a zöldborsófőzelékhez tükörtojást szeretnek. Egybefasírtot is szeretik feltétnek, én is, inkább, mint a gombócosat, mert betolom a sütőbe és sül magának.

27. andika751 (válaszként erre: 25. - Mmacus)
2011. jan. 8. 20:54

szia!


én is így dolgozom végre, másik fórumon már találkoztunk.


főzelékhez milyen feltétet szoktál csinálni, mert mondjuk egy pörkölt vagy sült az azért tovább tart, a fasírt az hamar megvan.


Az igaz, ha előre megtervezem, akkor könnyebb, mert már elő is tudok készülni vele, húst kivenni, a hozzávalókat megvenni előre

2011. jan. 8. 20:50
na sok jó ötletet írtok
25. mmacus (válaszként erre: 1. - Andika751)
2011. jan. 8. 20:49

Én 16 óráig dolgozom, általában 17-re érek haza. A főzést úgy oldom meg, hogy szombaton és vasárnap bővebben főzök, olyat, ami hétfő-keddre eltehető. Így 3 nap marad, amit meg kell oldanom. Ebből egy napon általában főzelék, vagy valami rakott zöldség, töltött paprika, ilyesmi. A másik nap tésztaféle. A péntekkel pedig szerencsém van, az nekem rövid nap, csak 13.30-ig vagyok, én érek haza leghamarabb, valami frissen sült dolgot készítek általában, pl tegnap pirított csirkemáj volt zöldséges rizzsel.

Bele fogsz rázódni egykettőre, kialakul majd a rendszered:) Én sem tudtam elképzelni, hogy lesz, amikor dolgozni kezdtem, de kis idő alatt kialakult.

24. Tücke (válaszként erre: 22. - C42aaaac41)
2011. jan. 8. 20:49
az azért jó mert nem romlik meg a kaja van ideje kihülni :DDD nyáron én is jobb szeretek este főzni különböző leveseket meg tejes dolgokat
23. Tücke
2011. jan. 8. 20:48
a cézársaláta se egy nehéz kaja és tele van vitaminnal.. hús is van benne. főzelékek is egészségesek krumpli , lencse, sárgaborsó, zöldborsó, zöldbab :) nálunk ezek mind nagyon befutottak a milánóit is úgy szoktam hogy dupla adagot csinálok és ami megmarad másnap reszeltsajttal bevágom egy hőálló tálba és be a sütőbe és ha az ember belegondol 30perc alatt megvan a hús hozzá és a tészta is megfő addig bőven. a párolthal 20 perc alatt megva a pároltzöldség hozzá 20perc megint max...
2011. jan. 8. 20:45
10-től este 8-ig dolgozom,heti 3 napot.Sokszor éjjel főzök.Főleg nyáron.
21. Tücke (válaszként erre: 19. - Andika751)
2011. jan. 8. 20:44
gondolj bele hétköznap az egyszerűbb dolgok kell hgy előtérbe kerüljenek és ha esetleg vasárnap olyat főzöl hogy húsleves pörkölt nokedlival akkor nem 1 hanem 2 napi adagot főzöl ha több nokedlit csinálsz semmiből nem tart esetleg 3dik nap egy tojásosnokit összehozni igaz az csak fejessalival a tuti de télen a savayúságokkal csalamádéval is jó sztem
20. Tücke
2011. jan. 8. 20:42
hát én csak 1 hétre terveztem mindig előre meg nekem szerencsém is volt mert olyan helen dolgoztam ahol napközben ha a főnökömnek kellett valami a tescoból magamnakis bevásároltam ...
19. andika751 (válaszként erre: 17. - Tundeva)
2011. jan. 8. 20:40

te vagy az én emberem, ebben segítsél már légyszí, hogy ha le tudnád írni nagyából, hogy alakul az 1 havi tervezésed, ezek a főtt ételek gondolom


a többi étkezést is tervezed? vagy hogyan? nagyon ügyes vagy, ez tényleg sok idő megtakarítás és én is azon vagyok, hogy minél több időm maradjon a gyerekre, férjemre

18. andika751 (válaszként erre: 14. - Tücke)
2011. jan. 8. 20:36
hát igen az előre tervezés ezen töröm az agyam, nehéz előre kitalálni, de ezt fogom tenni, meg azután azt is nézni kell, hogy változatos is legyen, meg a drágábbat váltogatni az olcsóbbal, így is egy vagyon a havi kaja, de gondolom ez másnál is így van
2011. jan. 8. 20:31

Sziasztok :) Tücke, nagyon egyetértek veled, nekem sem azzal szokott bajom lenni, hogy főzni kell, hanem hogy mit, és ahhoz megvan-e otthon minden. Így mi a párommal már évekkel ezelőtt kitaláltuk, hogy havonta 1x készítünk egy listát, hogy melyik nap mit főzünk, és pl. hó elején a tartós dolgokat meg is vesszük hozzá. Ezzel időt is spórolok, mert nem kell minden nap boltba mennem, max. kenyérért, vagy olyasmiért ami frissen szükséges.

Ez a lista arra is jó, hogy a változatosságot fenn tudjátok tartani (krumplis/rizses/tésztás kaják, stb.), és csak egyszer kell törni a fejeteket, hogy miket lehet főzni általában. Meglepően hosszú lista alakul ám ki, ha egyszer nekiültök :)

Vagy lehet úgy is, hogy amikor eszetekbe jut, felírtok 1-2 ételt, akkor lassabban készül el, de utána bármikor elővehető.

16. Tücke
2011. jan. 8. 20:21
vagy ha 7végéről marad pöri is meg pőalacsinta is akkor lehet belőle husospalacsintát csinálni a sütőben :)
15. Tücke
2011. jan. 8. 20:21
a zöldségleves is megvan 1óra alatt főleg ha csak annyit csinálsz hogy mexikói vagyeszöldséget ( fagyasztott) kicsit megpirítod olajon só bors pirospaprika felöntöd vízzel amennyi kell és 30-40 perc alatt kész az is sőt lehet még előbb is
14. Tücke (válaszként erre: 11. - Andika751)
2011. jan. 8. 20:20
a töltöttpaprika a , töltöttkáposzta, a paprikáskrumpli a gulyásleves mind eláll akár 3-5napig is a hűtőben sőt a töltöttkáposzta mg annál is tovább... de ha esetleg sertéspöri marad és se noki se tészta hozzá akkor szoktam belőle sajtoshűst csinálni és mire rápirul a sajt addigra kész a rizs vagy a krumplirüré hozzá:D egyébként nem az a baj hogy du kell főzni hanem az hogy ki kell találni de ha megtevezed előre és esetleg úgy vásárolsz be 7végén akkor bőven van idő mindenre
13. Tücke (válaszként erre: 10. - Andika751)
2011. jan. 8. 20:17
igen összegyúrom megkelesztem és nejlonzacskóba teszem kisebb adagokban:) vagyis tepsinyi adagokban:)
12. andika751 (válaszként erre: 8. - T.Ili)
2011. jan. 8. 20:14
ez jól hangzik, én eddig nem nagyon fagyasztottam készételeket le, leírnád miket szoktál, köszi
11. andika751 (válaszként erre: 7. - Bared)
2011. jan. 8. 20:13

miket főzöl előre? én is valami ilyenre gondoltam, hogy vasárnap kellene előre főzni, hogy ne este kelljen, esetleg ha kitartana szerdáig vagy csak köret kellene hozzá, és akkor mondjuk szerdán főznék még csütörtök, péntekre


van aki este főz és abból visznek másnap, de szerintem nagyon fárasztó 5 után hozzá látni mindennap főzni


az biztos, hogy jó alapos szervezést igényel, ne 4 órakor kelljen törpölni, hogy mit is akarok, na ez nekem még nem megy, itthon gyesen voltam 4 évig mindennap főztem, volt rá időm rendesen

10. andika751 (válaszként erre: 3. - Tücke)
2011. jan. 8. 20:09
a pizzatésztát hogyan fagyasztottad le, én is szoktam pizzát csinálni, de még soha nem fagyasztottam le? összegyúrod keleszted és utána vagy hogyan?
9. Tücke (válaszként erre: 8. - T.Ili)
2011. jan. 8. 20:05
nem kritizálni szeretnélek félre ne értsd de sztem a fagyasztott újra olvasztott ételnek nem olyan íze van minta friss vagy akár az 1-2 esetleg 3 napos kajának... nekem már akkor olyan fagyasztó íze van
2011. jan. 8. 20:01

Én inkább csak hétvégén főzök.Hét közben a fagyasztóból élünk!:)

A fagyóban 2-3 fiók csak készételekkel van tele.Dobozolva,adagonként.

Ha főzök,mindenből sokat készítek,hogy tudjak fagyasztani.

2011. jan. 8. 20:00
amikor nekidurálom magam, főzök 4-5 félét...így 3 napig van kaja, és egy melóból meg is úszom... egy héten 3szori főzéssel mindig van így főtt itthon...
2011. jan. 8. 19:47
a bundáskenyér is ideális vacsi a teáról jutott most eszembe:DDDDD
2011. jan. 8. 19:45

én meg inkább olyan kajcsikat fözök ami mellett nem kell ott állni a tüzhely mellett...

de van hogy csak szendvicseket vacsizunk ez lehet változatos is meleg szendvics is lehet akár teával...

2011. jan. 8. 19:44
akkor krumplistészta grízestészta tejbegríz mind mind olyan kaja amik nem nagy kalandok megcsinálni és jut idő a családra is
2011. jan. 8. 19:44
de volt olyan is hogy reggel előbb felkeltem 30 perccel mint egyébként és megfőztem a krumplit héjastul kisebbeket és du csak hámozni és aprítani kellett a rakott krumplihoz ami megintcsak 1 óra elfoglaltság volt estére, ha pizzát sütöttem 7végén akkor mindig több tésztát csináltam mint ami valójában kellett a többit lefagyasztotta olyan adagokban ami egy tepsibe elég és reggel mielőtt elmentem csak kivettema fagyóból mikor hazajöttem nyújtottam rátettem a feltétet és megsütöttem
2011. jan. 8. 19:41
hát amíg volt melóm addig mindig 5óra körül értem haza egy húslevest főztem az másnap meg utána lévő napra jó volt.. mellé meg főzelékeket rántotthusit krumplipürét , rizst , olyan dolgokat amik 1 órán belül megvannak hogy a kislánnyal is és a férjemmel is tudjak foglalkozni ne a konyhában őszüljek meg
2011. jan. 8. 19:34
ki hogyan oldja meg munka után a főzést, most kezdtem gyes után dolgozni, két kisgyerekem van, ötleteket várok, hányszor főztök hétköznap, miket, hideget-meleget esztek-e vacsira?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook