Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Folyékony mosószerrel való mosás........ fórum

Folyékony mosószerrel való mosás........ (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2008. okt. 9. 13:24

Én már csak folyékony mosószert használok és nagyon bejön nekem.


Arra lennék kiváncsi Ti melyik öblítőt használjátok?Felhígítjátok,ha igen milyen arányban?

37. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 36. - Mliv)
2008. okt. 1. 13:43
Teli géphez használok 1,5 dl ecetet, kicsivel több mint a felét a mosógélhez, a többit az öblítő adagolójába öntöm. A ruháknak semmi baja nálam. Évek óta használom, így a gépnek sincs semmi baja.
36. mliv
2008. okt. 1. 13:42

Az ecet nem teszi tönkre a ruhát, hanem még puha is lesz?

Mennyit kell önteni egy mosáshoz??

35. sztolyka (válaszként erre: 33. - Sztolyka)
2008. okt. 1. 10:37
,-
2008. szept. 14. 16:35

Sziasztok!


Én átmenetes változatot használok: port, de vízben feloldom, mielőtt betenném az adagolóba. Bár tehetném közvetlenül a ruhára is.

Minimális öblítőt vízzel higítok és abba keverek ecetet is (nem kell sok). Ezt egyszer megcsinálom egy régebbi flakonban és aztán sokáig tart.

33. sztolyka (válaszként erre: 13. - Sztolyka)
2008. szept. 14. 15:52
Ismét kérdezem,hogy miért fakulnak ki a színes ruhák mosás után?
2008. szept. 12. 18:26
Tomi virágillatú:) Nagyon jó az illata, de nekem sajnos nem jött be a folyékony mosópor, mert mindig túlöntöttem így hamar elfogyott. Az ecetes dolog engem is érdekelne, valaki leírná bővebben?
31. pintyőke72 (válaszként erre: 30. - 244ed1c739)
2008. szept. 12. 18:14

Nm túl drága és jó: Bónux. Másodszor vettem, a színes ruhákhoz. Szeintem nagyon jó, az illata i. A fehéreknél maradok az Arielnél.

Valóban,már az első vízvételkor beszippantja a dög az egész mosószert, utána az első öblítés után vígan mos tovább - már mosószer nélkül.

2008. szept. 12. 14:31

Ajánljatok nekem jó,de nem túl drága folyékony mosószert!

Most a lidl-ben vettem egy nem túl drágát mert ezt ajánlotta vki.Eddig jónak tűník bár nincs vmi extra jó illata.-bár nem is ez a fontos.


Olvasom,hogy jó adni a mosásba kevés kis ecetet.De mennyit és hova ,a ruhákra közvetlen a dobba?


Az nem gond,hogy a mosási program folyamán a gép kétszer öblít és tiszta vízzel mos tovább miután az elsőt kiengedi? Így a többi mosásnál már nincs a gépben mosószer? Az adagolóból pedig annyit nyom bele, amennyi az egyikhez éppen kell a többit a többihez nyomja bele. Vagy nem így van?

29. lily3 (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2008. szept. 10. 22:22
MI is küzdünk a foltokkal,fű,dinnye,barack,zsír elég nehezen jönnek ki.Én a Vanish dual powert használom,szárazon kell a foltra önteni és rajta hagyni,össze dörzsölni,ha több napos a folt még ezt jól bedörzsölöm Vanish szappannal,aztán Persil folyékony(imádom az illatát,sztem jobb mint az Ariel)és minden ruhánk foltmentes.
2008. szept. 9. 14:57

én is már elég régóta folyékonyat használok

az én tapasztalatom is hogy a ruháknak sokkal jobb az illata....én most A..használok

az olcsobbakkal az a bajom hogy az illatuk nemigen tetszik, most gondolkodom hogy legközelebb kipróbálom a Pe....t...nagyon jó az illata.

adm-es folyékonyak is nagyon jók !!

2008. szept. 9. 14:46

Régóta szinte csak folyékonyat használok. Most felfedeztem egy jót, B...x, a színes ruhákra teljesen megfelel, a fehérekre marad az A betűs.

Nakedbike: a színeskhez is adsz egy kis ecetet? Minden mosásnál? Mennyit kell a önteni belőle?

Nekem a törölközőim elég kemények lesznek,úgy tudom az ecet erre is jó.

26. Mya01
2008. szept. 9. 14:34
Egyszerűen nagyszerű találmány.Csak folyékony mosószert használok,nagyon bevált.Régebben biztos veletek is előfordult,hogy öblíthettetek még egyszer,mert a mosópor megfogta a ruhákat,nos ez azóta nem fordult elő.:) Több márkát próbáltam,de a "nevenincs" termékek igaz,hogy olcsóbbak,sajnos nem mosnak szépen.Így maradt 1-2drágább fajta,de tiszták lesznek a ruhák.
25. 4e57a2f552 (válaszként erre: 20. - Drnéni)
2008. szept. 8. 16:05

Az én tapasztalatom, hogy a foltokat -már ha egyáltalán méltóztatnak kijönni a ruhából!!!- előbb szépen ki kell mosni kézzel a ruhákból. Én babaszappant használok erre a célra. Ha nagyjából sikerül kidörzsölni utána még jól beszappanozom és úgy teszem be a gépbe, azon a legmagasabb hőfokon amit a ruha még elbír. Legtöbbször beválik, de mindenképpen sokkal halványabb lesz.

Szerintem a mai mosógépek mind jó minőségűek már,de nem minden tudóak a technika még talán nem tart itt!Mindennek van határa -ez itt a folt is...

24. 4e57a2f552 (válaszként erre: 16. - 8da8a563b7)
2008. szept. 8. 15:54
Mivel nem voltam megelégedve a Ariel mosószerrel a piacon nézegettem, mi a fenét vegyek és az eladóval elkezdtünk beszélgetni. A tanácsára vettem folyékony Dosiát. Csak a színesre ajánlotta. Kicsit több kell belőle(120ml), de így sem drága 3literes azt hiszem 1100 Ft. én is féltem tőle, de eddig nagyon jó! Az illata is kellemes. :O)
23. 4e57a2f552 (válaszként erre: 7. - Sztolyka)
2008. szept. 8. 15:46

Szia!

Nekem is fejtörést okotott a gépolaj.Végül ez a módszer vált be:Ultra Dermmel megsikáltam a kádban 2x és utána már bármelyik mosószertől szép lett. 50 vagy 60 fokon mostam. Ezt sajnos a mosómaris nem tudja csak úgy kimosni. És így a gépet sem kellett kimosni utána, mert fekete úszlányok voltak a következő mosásnál benne. Jól megtornáztatott néhányszor,de szerencsémre megszabadultam a mosásától, mert a cég mosat.. :DD

Mitől lesz szép fehér a fehér pamut?? Eddig már néhány cuccom besárgult a fehérítőtől...

22. Ada12 (válaszként erre: 19. - 94c02c5bb5)
2008. szept. 8. 10:51
Nem egyáltalán nem, sőt a folyékony mosószernek a dobozán is ez van, hogy az adagolót, ami a tetején van közvetlen a dobba kell tenni.
21. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 13. - Sztolyka)
2008. szept. 5. 13:54
Áttértem a dm-es folyékonyokra (Denk mit - saját márka), van fehérre és van színesre külön. Megér egy próbát, kevesebb kell belőle egy mosáshoz, a fehérből is minden kijött, el se hittem. A másikkal nem volt ilyen szép a mosás.
2008. szept. 5. 13:54

A kislányom (mint minden másféléves) minden ruháját összekoszolja egy pillanat alatt, és egy csomó foltot nem tudok semmivel kiszedni (pé. barack, csoki, pörköot, stb.). Szegénynek elég rosszul fest a ruhatára. Rengeteg cuccot kipróbáltam már, de még csak azt sem vettem észre, hogy különbség lenne a drága meg az olcső mosó- és folttisztítószerek között: egyik sem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. A mosógépünk jó minőségű, minden mosáshoz használok vízlágyítót és folttisztítót is.

Tudtok esetleg valami praktikát?

19. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 11. - Ada12)
2008. szept. 5. 13:53
Nem gond nálad hogy a mosási program folyamán, a gép kétszer öblít és tiszta vízzel mos tovább, miután az elsőt kiengedi, így a többi mosásnál már nincs a gépben mosószer. Az adagolóból pedig annyit nyom bele, amennyi az egyikhez éppen kell a többit a többihez nyomja bele. Vagy nem így van? Én így gondolom. A miénk így csinálja.
2008. szept. 5. 13:34
Én is csak folyékonyat használok. Jobb illatú lesz ruha.
2008. szept. 5. 13:30
Éna fekete/sötét ruhákat mosom folyékony mosószerrel, a többit pedig porral.
2008. szept. 5. 10:48
a folyékony az nekem drága.... még pár évvel ezelőtt eblefért a költségvetésbe. de ma már örülök, ha jut mosószerre :DDDDD
15. sztolyka (válaszként erre: 14. - 5a7f699553)
2008. szept. 5. 10:25
Folyékony.
14. 5a7f699553 (válaszként erre: 13. - Sztolyka)
2008. szept. 5. 10:06
Folyékony vagy por?
2008. szept. 5. 09:29
Nekem is mindig beleragad a mosópor az adagolóba.Azt sem tudom,hogy miért fakulnak ki a színes ruhák?Erre is tudtok tippet?Melyik mosószert használjam?
2008. szept. 5. 09:21

Szép jó reggelt mindenkinek.


Én is folyékony mosószerrel mosok. A fekete színű ruhák kevésbé használtabbak, úgy vettem észre. Még régebben vettem folyékonyat, aztán kaptunk Ausztriából Áriel mosóport. Alig vártam, hogy fogyjon el, mert fakultak a ruhák.


Én az olaj foltokra mosogatót teszek... :) Farmerban kezdtem neki a hús sütésének... Igaz, 2x kellett kimosnom, mire tényleg kijött, de végkül sikerült mosogatóval.

11. Ada12 (válaszként erre: 9. - Hisztikirálynő)
2008. szept. 5. 09:18
Soha nem rakok mosószert az adagolóba, mindig közvetlen a ruhára teszem. A fehéreket por alapúval a többit folyékonnyal mosom.
10. Ada12
2008. szept. 5. 09:16
A mosószer mellé tegyél a ruhákra Vanish port, v folyadékot. Ha nagyon koszos, akkor előtte bele is áztathatod.
2008. szept. 5. 09:15

Sziasztok!

Én is váltottam folyékony mosószerre a dorry által említett okok miatt. Szerintem szuper.

A porral még nekem olyan gondom is volt, hogy beleragadt a mosógép mosószer-adagolójába, nagyon vastagon, alig bírtam kipucolni. Azóta csak folyékony mosószert használok.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook