Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Főiskola - először: szeretnék minnél többet megtudni a levelezős oktatásról. fórum

Főiskola - először: szeretnék minnél többet megtudni a levelezős oktatásról. (tudásbázis kérdés)

1 2
14. a74de3d08a (válaszként erre: 11. - Shigatsu)
2008. aug. 27. 09:47

mitől szívás?

konkrétan mire gondolsz?

2008. aug. 27. 08:43
És a beírtakozásra mennyire kell csinosan menni? :)
2008. aug. 27. 08:41
És mit tudtok arról, hogy a költségtérítés után adókedvezmény jár? tényleg igaz? És a beiratkozáskor már be kell fizetnem a költségtérítés összegét, jól tudom ugye?
2008. aug. 27. 08:30
vannak ismerőseim akik azt használják, az ő elmondásuk alapján az is ugyanakkora szívás mint a Neptun.
10. a74de3d08a (válaszként erre: 7. - Shigatsu)
2008. aug. 26. 21:31

nem csak Neptun létezik.

van ETR is.

attól függ, melyik intézményt választja.

2008. aug. 26. 19:35
SZE :DDD
8. petka (válaszként erre: 7. - Shigatsu)
2008. aug. 26. 19:13
Te melyik fősulit erősíted? Csak mert látom szintén győri vagy.
2008. aug. 26. 18:50

Nálunk a nehezebb tárgyakból voltak olyanok, hogy néhány anyagrészt a levelezősök kihagytak, gondolom szakja válogatja :)

Ja igen, a Neptun, ezt kifelejtettem :D Annyit fogod szidni, mint még életedben soha semmit, de meghalnál nélküle :DD

2008. aug. 26. 18:41
Ja, és majd megismered a Neptun rendszert. Lényegében mindent azon keresztül kell csinálnod. Felvenni a tantárgyakat, vizsgára jelentkezni, és onnét tudhatod meg a jegyeidet is.
2008. aug. 26. 18:38

Előttem szóló nagyon jól leírta a levelező oktatás lényegét. Annyit tennék hozzá, hogy levelező oktatásban érdemes elég sok barátot, ismerőst szerezni, mert másképp nem fogsz információhoz jutni. Ugyanis a fősulin senki nem mond semmit. Neked kell érdeklődni ha akarsz valamit, és ugye több fül többet hall. Szinte napi kapcsolatban kell lenni a társaiddal ha nem akarsz lemaradni valami fontos dologról.

A diákhitelt én felvettem, nem bántam meg. Sokan nem tudnak kifizetni félévente 150.000 forintokat, és ha már dolgozol, lassacskán vissza lehet fizetni. Nyugaton is sokan hitelből tanulnak, ott sem mindenki gazdag.

Nekünk a tananyag nem volt könnyebb mint a nappalisoknak, csak sokkal kevesebb órában kellett elsajátítani. A követelmény teljesen ugyanaz volt, sokszor vizsgáztunk együtt nappalisokkal. Mindig azt mondták, hogy az órákon csak a fő területeket érintjük, a többit otthon, saját erőből kell megtanulni.

Viszont a főiskolának megvan a varázsa. Értelmes emberek ülnek be oda, nem azért hogy melegedjenek, hanem mert belátják a tanulás fontosságát. Én nagyon sok máig tartó barátságot szereztem ott, és nagyon szerettem járni.

Biztos hogy mindenhol van rengeteg beadandó dolgozat, nekünk kellett csinálni powerpointos kiselőadást is vizsgaként. Szerintem sok kihívással találkozik az ember, viszont sokat is tanul belőle.

2008. aug. 26. 17:31

Saját tapasztalat alapján tudok nyilatkozni, de mivel úgy tudom hogy eszek a TVSZből vannak, ami egységes, szerintem használt tudod venni.


Kreditek: minden tantárgynak van egy kredit értéke, ami általában a tárgy nehézségét vagy a megtanulandó anyag mennyiségét elég jól szokta tükrözni.

Felvételi után az első év végére (második félév) 30, második év végére (negyedik félév) 60 kreditet kell összeszedned, hogy a tanulmányaidat folytathasd, illetve minden szakon van egy adott kreditérték, amit meg kell szerezned ahhoz, hogy diplomát kaphass/államvizsgázhass, illetve hogy milyen tárgycsoportból hány százalékot (és legalább hány kreditet) kell megszerezned (hogy ne legyen az hogy valakinek valami ami kötelező lenne nincs meg, de a kreditérték más, szabadon választható tárgycsoportból megvan).

Nem tudom pontosan, hogy az ajánlott felvett kreditszám félévenként mennyi, 20 vagy 30, mert nálunk ezzel kapcsolatban évek óta megy a kavarás, de most vegyük példának a 20-at.

Az átlag kiszámítása is kreditek, és nem (csak) a jegyek alapján történik.

Amelyik tárgyad megvan (a jegy legalább kettes), annak az érdemjegyét beszorzod a kreditértékével, ezt eljátszod az összes tárggyal, összeadod őket, majd elosztod az összes felvett kredit számával (amely, ha kevesebb mint 20, akkor 20-al kell osztanod), illetve ha van olyan tárgyad, ami nem lett meg, akkor az előbbi számot be kell még szoroznod a teljesített és felvett kreditek hányadosával, így ha épp rossz féléved volt az átlagot 1 alatt is lehet sajnos...

Hát ennyit a kreditekről, velük megszűnt az a rendszer, hogy ha egy tárgyad nincs meg azonnal repülsz az iskolából, viszont emiatt a tanárok nagy részét nem is érdekli, hogy megbukik-e a diák vagy sem, elsajátítható-e az órán a tananyag, vagy sem.


Nappalisként a levelezős oktatásról túl sok információm nincs, 2 hetente/havonta pénteken és szombaton vannak óráik, a tananyag pedig a nappalisokéhoz képest sok tárgyból könnyített és kevesebb.


Diákhitelt személy szerint nem vennék fel, az én szemszögemből csak egy húzás arra (főleg levelezővel és költségtérítésessel kapcsolatban), hogy ne csak a sulit kelljen fizetned, hanem amikor már végre elvégzed, még a fizetésedet is megtépázzák az önálló lakásra, autóra, stb-re való eséllyel együtt (mert ugye ha fizeted az albérletet amíg nincs saját lakás, meg a diákhitelt, meg a rezsit, meg enni is kéne, meg nem évekig ugyanazokban a rongyokban járni, akkor lehetetlen spórolni, diplomásnak járó fizetés ide vagy oda).


Főiskoláról még annyit érdemes tudni, hogy bármi nyűgöd-bajod van, akkor a Tanulmányi Osztályon lévő ügyintéződre vagy utalva, akit hozzád rendelnek és nem te választod, úgyhogy ha kifogsz belőle egy rosszat, az nagyon nagy hátrány... Végső esetben még mindig lehet szaladgálni a TO vezetőhöz, de az ügyintézőt nem azért fizetik, hogy te rohangálj minden után, amit neki kéne tudnia/intéznie; szóval nem árt minél előbb megtudni, hogy a kirendelt TO-s ügyintéződ melyik kategóriába tartozik, és lelkileg felkészülni a személyes rohangálásra, ha rosszat kaptál.


Más most így nem jut eszembe, de kérdezz nyugodtan :D

2008. aug. 26. 17:10

Szia!

Tudod már, hogy hova szeretnél jelentkezni és milyen szakra?

2008. aug. 26. 16:55

Sziasztok!

Érdekelne, hogyan működik a levelezős oktatás a fősulikon, mik azok a kreditek, mennyiben van egy suli, mik a kiadások, mi a véleményetek a diákhitellel kapcsolatban, és minden érdekelne amit egy főiskolai oktatásról tudni kell. Nagyon fontos lenne, előre is köszi!

2008. aug. 26. 16:53
Főiskola - először: szeretnék minnél többet megtudni a levelezős oktatásról.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook