Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyózzunk eggyütt!! fórum

Fogyózzunk eggyütt!! (beszélgetős fórum)


1 2
16. szöszi71 (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2011. jan. 7. 09:36

Szia!


Olvasom, hogy milyen módszerrel akarsz fogyni.

Ezt ne tedd!

Csak tönkreteszed magad és a kilók is hamar visszafognak jönni, mivel a szervezet tartalékolni fog mikor nem eszel. Másnap viszont akár a hűtőszekrényt is megennéd olyan éhes leszel.


Van egy jobb amitől még éhezni sem fogsz, nekem bevált: Én ezzel a módszerrel fogytam -10 kg-ot:

Kihagytam az étkezésemből a cukrot, a zsíros ételeket és az alkoholt teljes mértékben. Kevesebbet eszem, de odafigyelve és heti rendszerességgel 3x tornázom. Ha birod és a gyomrod is elviseli, akkor váltsd ki a vacsorát kiwi-vel, ez égeti a zsírt.

Így nem teszed tönkre magad és szépen, fokozatosan fogsz fogyni.

Ez persze csak egy jó tanács, már rajtad áll, hogy kipróbálod-e.

Sok sikert!

2011. jan. 7. 09:36
a többiek nagyon jó tanácsokat adnak, de tudom, hogy vannak olyan emberek, akik végletekben tudnak csak mozogni, a középutakba belebuknak. És akkor tényleg megoldás lehet az 1 nap böjt.
2011. jan. 7. 09:34

Itt a könyv leírása:

Paul Bragg a leghíresebb amerikai életmeghosszabbítási szakértő, míg leánya, Patricia a táplálkozástudomány jeles képviselője. Bragg saját példáján keresztül bizonyítja, hogy szuperegészség érhető el a heti egyszeri táplálékmegvonással. Az igazi diéta ugyanis nem a gyümölcsnap beiktatása vagy az ivólevek napja, hanem a böjt – desztillált víz vagy meghatározott gyógyteák mellett. Éves szinten, bizonyos ritmus szerint több napos böjt is indokolt. Bragg képet ad arról is, hogy az olvasó miként követheti a böjt során saját szervezetében a méregtelenítés oly fontos folyamatát. Mint mondja: A TERMÉSZET AZ EMBERT SZÁZ ÉVNÉL IS HOSSZABB ÉLETRE TEREMTETTE, DE CSAK MI TUDUNK GONDOSKODNI ARRÓL, HOGY SZERVEZETÜNK – A TERMÉSZETNEK EZ A CSODÁLATOS ALKOTÁSA – JÓL MŰKÖDJÖN. Mindennapi táplálékaink a bomlási folyamat során egy sor mérget visznek be a szervezetbe, amely tisztulni kíván; ehhez a küzdelemhez kell a segítség. S a legjobb segítség a böjt; amelynek révén a múlté lesz a fáradtság, és a rosszkedv – ÚJ, CSODÁLATOS ÉLETERŐT NYERÜNK.

13. 8e163afeff (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2011. jan. 7. 09:34
szia, működhet, ha először egy héten 1 nap nem eszel, aztán lehet 2 nap ilyet is csinálni - de csak akkor, ha okosan csinálod. Vagyis ha az 1 nap nem koplalás, hanem böjt. Ajánlom figyelmedbe Bragg: A böjt csodája c. könyvét, pontosan erről a fajta diétáról szól. Könyvtárban is megvan, de a neten is fillérekért hozzá lehet jutni.
12. nagyreni (válaszként erre: 6. - Jollymama)
2011. jan. 7. 09:33

A kalóriamennyiséget inkább napi szinten csökkentsd, pl, ha eddig 3000-et ettél, akkor most egyél minden nap 1500-öt vagy 1800-at. Tapasztalatból mondom, hogy még így is jól lehet lakni és belefér egy kis csoki is, hog meglegyen a komfortérzeted.

Tönkremegy a szervezeted, arról nem beszélve, hogy az evős napokon megevett kajákból sokkal többet fog tartalékolni a szervezeted, hogy legyen miből "élned" a nemevős napokon.

Ha nem eszel, lelassul az anyagcseréd, még nehezebben fogsz fogyni, ezzel a diétával minden szempontból csak hátráltatod magad. És persze kivitelezhetetlen, hogy életed végéig csak minden másnap egyél. És amint evős lesz egy nemevős nap, még jobban elkezdesz hízni.

11. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 10. - Awela)
2011. jan. 7. 09:32
Egyetértünk.
10. Awela (válaszként erre: 6. - Jollymama)
2011. jan. 7. 09:28

Tényleg le fog lassulni az anyagcseréd, raktározni fog. Az elején még talán fogyaszt valamennyit, de aztán semmi. Le fogsz gyengülni, éppen ott tartasz, mint eddig.

Először apróbb változtatásokat vezess be inkább, kevesebb édesség, cukor, kenyér. Írj magadnak étrendet egy napra előre, azt tartsd be. Így rá tudod magad szoktatni az egészséges étrendre, amit hamar meg lehet szokni.

Én június 18-án kezdtem 96 kilóról, most 73 vagyok. Működik.

9. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 6. - Jollymama)
2011. jan. 7. 09:28

Sőt, azt is tudom, milyen az, ha depressszió vagy, és muszáj ZABÁLNOD! Amíg nem rendeződnek az ember lelki dolgai, addig az evés nem csak öröm, hanem pótcselekvés. Enni, élni, mozogni nem kényszer, hanem öröm. Ha erre átáll az ember agyban, akkor semmi sem lehetetlen! Mit nem adna egy félgyomrú, vagy cukorbeteg, netán étel-allergiás ember sőt GYEREK!!!(ismerek ilyet!), ha egy jót, válogatatlanul ehetne! vagy mit nem adna egy kerekes székes, ha sportolhatna!

mwg kell változtatni a szemszögünket. :-)

2011. jan. 7. 09:25
Ezzel az a baj, hogy totál le fog lassulni az anyagcseréd. Régebben én is csináltam egy két ilyen éheztetős kúrát.... Ezért tartok most itt ahol vagyok.
7. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 5. - Jollymama)
2011. jan. 7. 09:25
Egykorúak vagyunk, úgyhogy tudom, mi az anyagcsere-változás 30 fölött. és én is édesség függő voltam. Már nem! MÉRTÉK. Ez a kulcsszó. Hidd el, nem okoskodok, és ne is rosszat akarok. Ezért javasoltam mást . A90 napos nekem sem jött be. Neked is van önfegyelmed, csak nem tartós. Szedd elő! Menni fog! csak okos módszert válassz, ami egy ÉLETEN ÁT tartható. Ez az evős-nem evős biztos, hogy fogyást eredményez, de meg is tudnád tartani a leadott kilókat? Ezen gondolkozz el, légy szíves. :-)
2011. jan. 7. 09:21
többféle próbán túl vagyok egy két hétig bírom aztán kidőlök ,legutóbb például két napig nem tudtam lábraállni annyira legyengültem ,pedig csak a 90 napos diétát csináltam. Ettem mindent csak szétbontva,ez van ,ráadásul depressziós leszek ha nem ehetek ,de most már oda jutok hogy attól is ha a tükörbe nézek.Egy napig kibírom ,ha másnap újra ehetek ,és ha az egy havi kalóriabevitelt így lecsökken a felére akkor muszály fogyni tőle szerintem
2011. jan. 7. 09:18
miért ,azzal is tönkreteszem magam ,ha nem eszem naponta egy halom édességet ,mer ehhez vagyok szokva,csak betöltöttem már a 30-at és már semmi nem olyan mint régen,egy kis ugribugrival lementek a kilók!
4. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 2. - Jollymama)
2011. jan. 7. 09:16
Dea szervezetünk nem így van kitalálva. Minden null-kalóriás napon tartalékolni fogja a bevitt táplálékot, az ínséges, nem-evős időkre. Nyilván kell hozzá rettentő önfegyelem is, hogy el ne ájulj, ha semmit sem eszel. Erőtlen leszel, mert az izmaid fognak megcsappanni.NE CSINÁLD! tapasztalt életmódváltóként mondom, hidd el!
3. 9c1b9b7ead (válaszként erre: 1. - Jollymama)
2011. jan. 7. 09:13
Ez ökörség, ne is haragudj! Tönkreteszed magad, és tartósan nem lehet bírni. Gyere a fogyjunk együtt januárban 5 kg-t fórumba ( a hozzászólásaim közt megtalálod), ott kapsz hasznos tanácsokat, és jó a társaság is. :-)
2011. jan. 7. 09:12
Képzeld csak el ennek használnia kell ,így havonta csak 15 napot eszel. Ez olyan mintha két hétig ennél aztán két hétig semmit! Drukkoljatok és csatlakozzatok hogy legyen élménybeszámoló!
2011. jan. 7. 09:10
Kitaláltam magamnak a legjobb fogyókúrát ,bár utána olvastam róla a neten is ,de én tényleg magamtól jöttem rá. Elegem van már a hetekig tartó diétából ,olyan messze van a hét vége,ki sem bírom,viszont úgy döntöttem ma nem eszem egy falatot sem ,holnap viszont igen mindent amit szoktam ,persze egy kicsit jobban odafigyelve.157 cm "magas" vagyok és 74 kiló. Ezen változatani kell .Kéne valaki aki ebben támogat és velem tart ,próbáljuk ki mennyire használ.Én már most éhes vagyok de holnapig kíbírom!!Ez legyen a jelszó" holnapig kibírom!!"
1 2

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook