Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókurázó 50-60 év közöttiek-most sem késő fórum

Fogyókurázó 50-60 év közöttiek-most sem késő (beszélgetős fórum)


126. Bububart (válaszként erre: 121. - Franciska49)
2010. szept. 29. 18:30

Szia Franciska!

Nem, nem dolgozom már.És ez is a fő baj. Persze rengeteget dolgoztam, heti 60 órát. és lett egy kis burn out szindrómám. Az a baj, hogy nem tudok elindulni. Néha még a postaládáig sincs kedvem kimenni. Amikor már muszáj boltba mennem, vagy a testvérem visz el kocsival, vagy megemberelem magam, és buszozok. Persze hogy el kellene kezdeni!!Hisz ha így haladok, elpatkolok.

125. Bububart (válaszként erre: 122. - Era57)
2010. szept. 29. 18:23
Szia Era ! Gratula. Szorítok Neked!
124. Era57 (válaszként erre: 123. - Franciska49)
2010. szept. 29. 16:36
Én is kiváncsi vagyok.Nyolcéve még eljártam tornára akkor nem kellett volna abba hagyni.
2010. szept. 29. 15:44
Hajrá Era57! A norbi féle duci tréninget én is csinálom. Az első részben az a jó, hogy csak lépegetni kell nem kell semmit a földön fekve csinálni és megmozgatja a lábat, kezet, hátat stb.Kiváncsi vagyok milyen hatást fog kifejteni, lesz e izomlázad?
122. Era57 (válaszként erre: 120. - Bububart)
2010. szept. 29. 15:33
Szia Bububart! Én már döntöttem és belevágok,a lányom ide adta a duci tornát bele néztem és ugy találtam hogy a kezdő részt meg tudom csinálni,és van futópadom és szobabiciglim is .Az a tervem hogy felváltva fogom használni őket.Ma az előirányzatom negyed óra gyaloglás.Remélem fogom bírni.
2010. szept. 29. 13:49
Szia Bububart! Látom küzdesz a gondolattal, hogy el kellene indulni.Próbáld ki pl. ha a bolt a közeletekben van, indulj el oda, vagy mint gyakorló háziasszony nem tudom piacra jársz-e és mivel?Pl. ha busszal szállj le egy megállóval előbb.Dolgozsl még? Ha igan mivel jársz munkába? Ha busszal szintén szállj le ill. munkaidő után fel egy megállóval előbb. Meglátod mennyi mindent felfedezel amit eddig észre sem vettél.Mennyi ismerőssel fogysz találkozni.Vagy egyszerüen csak próbálj elindulni melegitőbe, vagy kiöltözve, tök mindegy ahogy jól érzed magad.Valóban ugy van alőbb 50m, majd száz és meglátod egy-két hét mulva már egyre könnyebb lesz. Drukkolok neked és én is várom a beszámolóidat meddig sikerül eljutnod.Azt hiszem- látva a többiek érdeklődését és aggodalmát is- itt a fórumon számon fogjuk kérni a haladásodatÜdv Franciska
120. Bububart (válaszként erre: 113. - Era57)
2010. szept. 29. 10:56
Sza Era! Nem, nem lustaság. Ez lelkiállapot. Nem felmentést akarok adni Neked, csak azt mondom, hogy megértelek. KI lellene valamit találni, hogy el tudjunk indulni. Nekem a Kucser sorai segítettek egy kicsit. Persze, az még kiderül, hogy mire elég.
119. Bububart (válaszként erre: 114. - Pintyo577)
2010. szept. 29. 10:50
Hát igen, ez hiányzik, a kemény akarat. Gratulálok, hogy ilyen remekül lefogytál. Persze Te fiatalabb vagy, na meg eredendően kevesebbel kellett megkűzdened. Nem mitha ez csökkentené az érdemedet és kifogást jelenthetne nekem. Nagyra értékelem a teljesítményedet
118. Bububart (válaszként erre: 117. - Kucser)
2010. szept. 29. 10:45
Szia Kucser! Aranyos vagy, és köszönöm, hogy törődsz velem. Nem szabadna kifogásokat keresnem, lehet, hogy ismét belevágok. Én reggelire két vékony teljeskiőrléső piritóst eszem fokhagymával, lenmagolajjal, és paprika paradicsom uborka meg zöld tea egészíti ki. Sajnos az utóbbi időben, vírslit v. sajtot, tojást tettem mellé. Ez nem túl jó ötlet. Tudom, hogy a fejben dől el a sorsom, hát rá kéne szednem magam végre a mozgásra. De olyan nehéz elindulni. Eddig nem volt időm semmire, most úgy örülök annak, hogy pihenhetek, és nem csinálok semmit. Észreveszem, hogy süt a nap, meg kék az ég. Eddig mindig csak rohantam. Jó nagy marhaságokat írok igaz? MIndenesetre biztos, hogy jót tesz az, ha kapcsolatban vagyok Veled, Veletek.
117. Kucser (válaszként erre: 111. - Bububart)
2010. szept. 29. 09:51
Szia Bububart! Ne add fel a reményt. Mivel én is 3-szor étkezem 1 nap, igaz a reggelim általában gyümi, mivel azt fedeztem fel, hogyha jó bőségesen reggeliztem, akkor egész nap bőségesen ebédeltem és vacsoráztam is. Nem tudtam kevesebbet enni. Most pedig normálisan eszem. Hozzá teszem, hogy ajánlották a csajok a vizet, ezért hogy ellenőrizzem magam, egy két literes flakonba öntöm és igyekszem meg is inni. Igy nincs az a nagy evészet. Főleg étkezés előtt 10-15 perccel ajánlom, hogy igyál és nem tudsz annyit enni. Később összeszükül a gyomor és sinen leszel. Azért próbálj meg sétálni. Hidd el, hogy csak egyszer kell kipróbálni, utána már hiányozni fog. Ha nem birod csak 5 percig, akkor csak annyit. Másnap már 6 percet próbálj. És igy tovább. Olvastam valahol, hogy 20 perc után kezdi a kalóriát égetni. Meg tudod csinálni! Én biztos vagyok benne, hogy képes vagy rá. Éppen ezért drukkolok neked, és melletted állok. Az a lényeg, hogy ne add fel. Az én kedvemért próbáld meg és számolj be róla, hogy mi történt. Szia
116. pintyo577 (válaszként erre: 115. - 4b6a2525df)
2010. szept. 29. 07:34

Van 8 gépem azokat használom.

Az alapedzést a szobabicajon, az eliptikustréneren és az evezőpadon csinálom,ezek minden izmot megmozgatnak, nagyon jó zsírégetők, használom a hasizompadot, a leg-magicot a lábaimhoz, a 10 funkciós nagy gépet sulyokkal, a karjaimra, lábaimra, hasamra stb.

Úgy állitom össze a napi kondit, hogy minden legyen benne, ne unjak rá, tehát változtatom, az ami állandó a bicaj és az eliptikus, ezekkel kezdek 1 órát, majd jön a többi.

115. 4b6a2525df (válaszként erre: 114. - Pintyo577)
2010. szept. 29. 06:20
Mit edzel?, mármint milyen edzést csinálsz?
114. pintyo577 (válaszként erre: 112. - Bububart)
2010. szept. 28. 22:15

Ne keseredj el, menni fog de csak akkor ha Te akarod.

Én is 53 éves vagyok, 91 kg-ról indultam, most 68 kg vagyok.

Kemény diétával, naponta 2 órás edzéssel értem el, most ugyan azt csinálom továbbra is, hogy az elért eredmény megtudjam tartani.

113. Era57 (válaszként erre: 112. - Bububart)
2010. szept. 28. 10:36
Én is ugyan így vagyok,az eszemmel tudom hogy mit kellene tennem de még sem csinálom.Talán ez a lustaság.Nekem lehet hogy lökést ad majd a fájdalom mert a lábaim kezdenek fájni.Ugy hogy valamit tennem kell ha nem akarok fájdalommal élni.
112. Bububart (válaszként erre: 107. - Franciska49)
2010. szept. 28. 10:03

Szia Franciska !

Köszönöm, hogy bíztatsz. Nekem nem a nasival van a probléma, 3 x eszem naponta jó sokat. És elvben azt is tudom, hogy sétálni kellene, de mikor arra kerülne a sor, inkább tévézek vagy meditálok. Ha rossz napom van szénhidráttal vígasztalom magam. Tudom, hogy helytelen, de mégis csinálom. És halogatom az életmódváltoztatást. Kellene valami "szeretetbomba" hogy képes legyek elkezdeni, és kitartani.

111. Bububart (válaszként erre: 108. - Kucser)
2010. szept. 28. 09:57

Szia Kucser!

Köszönöm, hogy válaszoltál. Az előző arány ( 75 hús) nekem jobban tetszene... csak persze nem helyes. Szerintem nem annyira a minőséggel van nálam baj, hanem a mennyiséggel. Meg a mozgáshiány. Annyiszor elkezdtem már, és néhány hónapra sikerült is, aztán jött valami lelki trauma és feladtam. Utána, mint tudjátok, még sokkal hamarabb hízik az ember. És a legrosszabb az, hogy elveszti az önbecsülését ( ennyire se vagyok képes stb)

110. franciska49 (válaszként erre: 109. - Era57)
2010. szept. 27. 21:01
Szia! Ha adhatok egy tanácsot, ne a felüléssekkel kezd, ez egy ekkora sullyal nagyon nehéz. Indulj el! Sétálj!Próbáld ki hány méter után kapsz nehezen levegőt?Mikor kezd fájni a lábad?Legelőször a mozgáshoz kell a szervezetedet hozzászoktatni.Saját tapasztalatból mondom, én ezeken már túljutottam, s beláttam, hogy a terhelést nem tudom ott folytatni ahol 15 éve abba hagytam /aerobic/.
109. Era57
2010. szept. 27. 19:50

Sziasztok

53 éves és 110 kg vagyok,na gondoltam ez nem mehet így tovább.Elhatároztam hogy reggelente egy két felülés aztán csinosodom majd emelem az adagot.Hát

nem tértem magamhoz egyszer sem tudtam felülni.

Mi történt velem? Nem tudom hogy hol kezdjem el!

108. Kucser
2010. szept. 27. 19:37
Bocsi, az előző hozzászólásomban rosszul irtam az arányt, 75% a zöldség és 25% a többi. A zöldség borzasztóan laktat, és kevés a kalória. Igaz én könnyen beszélek, mivel vidéki vagyok és megtermelem a zöldséget, igy nem kerül sokba. Aki boltban veszi, annak kiadás. Azért próbáld meg.
2010. szept. 27. 19:00
Szia Bububart! Csak biztatni tudnálak, hogy vágj bele. Nem kell rengeteg pénz kiadni mindenféle bogyóra és igaza van kucsernak "Zöldség". Valamelyik fórumnál írtam le, hogy napközbeni nasikához és főzök egy pár zöldséget/1 répa,1 hagyma,egy kis kelbimbó stb/ kinem mi izlik, vegetás vizbe, majd leszüröm és ebéd előtt,vagy vacsi előtt eszegetek belőle, igy az étvágyam kisebb lesz és ezek nem is hizlalnak.Sajnos én is az utolsó 15 évben szedtem magamra 27,5 kg és elmultam 60.Sok-sok próbálkozás után most ugy döntöttem végigcsinálom. Adtam magamnak egy évet.Én is nehez mozdultam meg. Első próbálkozásom a séta volt.Képzelheted, hogy 40-50 m után begörcsölt a lábam, a tetőtérbe nem tudtam rendesen felmenni stb.Ma már 3 km sétálok és szobabiciklizem. Kitartást kívánok.
106. Kucser (válaszként erre: 105. - Bububart)
2010. szept. 27. 15:44
Szia Bububart! Én sem szedek semmilyen bogyót, hanem azt találtam ki, hogy mindent zödséggel eszem. 75% hus, 25% valami. Vagy hus, vagy burgonya, rizs, tészta. Ez nekem müködik, mivel többen mondtaák már, hogy fogytam. Érzem is, de nem merek a mérlegre állni, nehogy elbizzam magam és megengedjek magamnak egy kis csokit. fAGYIT MÁR ETTEM, IGAZ CSAK 1 GÖMBÖT. Várok még 3 napot, és majd megirom mennyit fogytam. Ha ez bevállik, ezt könnyen el tudom sajátitani magamnak. Mivel nem igazán szoktam reggelizni, esetleg egy körtét, vagy valamit, ebédre és vacsorára ezzel amit leirtam, jól tudok lakni. Az a lényeg, hogy igyekezz mindig ugyan abba az időpontban enni és igy ki tudod kerülni a nassolást. Egy idő után már nem is fogsz rá gondolni, hogy enni kéne közbe. Legalább is nekem bevált. További zsirégető napot, üdvözöllek.
2010. szept. 27. 09:51

Bububart

Ja, és semmilyen port, vagy bogyót nem vagyok hajlandó bevenni, mert szerintem az méreg. Eszem zöldséget, csak olovaolajjal főzök, gondot fordítok az omega 3-ra. Szóval igyekszem én, de nem megy. Egyelőre nem vgyok beteg, csak nehezen mozgok, és depressziós vagyok. Nem tudnátok segíteni?

104. Bububart (válaszként erre: 100. - Franciska49)
2010. szept. 27. 09:46

Bububart

Szia Franciska! Én 60 múltam, és ma reggel 125 kg-ot mutatott a mérleg. Ez bizony kóros elhízás. Egyedül vagyok, örömömben, bánatomban zabálok. És egyre jobban utálom magamat. 15 éve folyamatosan hízom ( akkor 61 kg voltam). Millió fogyókúrát kipróbáltam ( 90 napos, kalóriaszámlálós, szénhidrátmentes, káposztaleves) átmenetileg fogytam, aztán, mikor abbahagytam visszahíztam, sőt 4-5 kg-al meghaladtam. Ez a klasszikus jojó.

103. franciska49 (válaszként erre: 102. - Pintyo577)
2010. szept. 27. 08:07
Sziasztok! Sajnos nekem az a 20 perc a szobabicajon maga a rémálom és d. unalom pedig azt hiszem nekem is szép lassan emelni kell az időt.Sajna ebben esős időben még a sétálás sem esik jól.Tiszta csatak leszek.Na én mérekeztem ma, s a tegnapi eszegetés megbosszulta magát, hiába tekertem 20 percet.Ma kezdek előröl mindent.
2010. szept. 27. 00:40

Sziasztok!


Nagyon pocsék idő volt ma is.

Megemeltem az edzés időmet 30 perccel, remélem hatásosabb lesz így a közel 2 óra.


Kinéztem egy másik fehérje port, váltani kell időközönként.

101. a0aecda338 (válaszként erre: 100. - Franciska49)
2010. szept. 26. 20:44

Szia Franciska!


Én nem és nem nyugszom bele abba,amin talán lehet változtatni.Ma is dolgoztam de este elmentem a konditerembe és végigcsináltam az edzést.Remélem megmarad a lendületem.Te is legyél kitartó!!!!!


Puszi:Timi

2010. szept. 26. 20:30
hali! Senki nincs itt az én korosztályomból? Ők belenyugodtak a sorsukba?
2010. szept. 25. 18:11
sziasztok! na letettem a napi robotot, bevásárlás, főzés, mosás ja és sütöttem is egy adag túrós lepényt holnapra.Hajni lányunkhoz megyük ebédre mert a középső unokánk most lesz 3 éves.Nagyon drukkolok, hogy legalább ne essen, mert leszünk vagy 20.-an és abból 6 gyerek.Visszatérve a fogyókúrához. a héten 81-82 közé mentem le ugy, hogy egyszer visszaköszöntem a 82-83 közötti sulynak is.De ma reggel ujból 81,5 kg voltam. dután elővettem a régi fogyókúrásól szóló könyveimet, ujra át fogom tanulmányozni,mert ragaszkodnék ahhoz, hogy mindent egyek felezve és természetes uton kapja meg a szervezetem a vitaminokat és minden egyebet amire szüksége van.Nem kpolalok, de a vizadagomat megnöveltem.Ti hogy álltok a fogyózással? Vannak már tapasztalatok? Ki mivel próbálkozik? Irjatok már egy pár sort.
98. Kucser
2010. szept. 25. 10:21
Szép jó napot mindenkinek! Itthon vagyok. Egy kicsit el voltam foglalva, de most már ujra koztetek vagyok. Nálunk is dul a megfázás, igaz én még nem kaptam el, de mióta haza jöttem, folyamatos fejfájás gyötör. De majd el mulik.
2010. szept. 23. 17:59
Sziasztok! Na ez a fránya megfázás, ugy el van dugulva a fülem alig hallok valamit.Tegnap a minimalizált evésemnek meg lett az ára, akkorákat fordult velem a világ. Biztos lement a vércukorszintem gondoltam és ettem két szelet B. barna kenyeret vajasan és egy nagy fehér retket. Ma reggelre a sulyom 81,8 lett, de nem léptem át a 82.-öt s ez már eredmény.Ma este ugy döntöttem nem a mix.-et iszom, hanem finom vegyes zöldsalátát./saláta, káposzta,paradicsom, paprika, lilahagyma óvári sovány sajt ugy 5-7 dkg/és sok ph viz. Tapasztalatom szerint az emésztésnek jót tesz ez a viz, de meg kell inni belőle napi 1-1 1/2 l.Nehezen de lemegy.Valaki próbálta már ezt a vizet? Van tapasztalat a hatásáról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook