Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra... megint fórum

Fogyókúra... megint (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyókúra... megint

30. mamaluka (válaszként erre: 22. - Nejlonzokni)
2013. ápr. 8. 20:46
Szia! Te vagy az én emberem! Légyszi segíts, adj tanácsot! Hasonlók a paraméterek. Én 162 centi vagyok, 57-ről indultam, jelenleg 53.8 kiló. 50 szeretnék lenni, de úgy, hogy meg is tartsam. De nagyon nehezen megy. Kérlek mond el, hogy fogytál le 50-re, mennyi idő alatt, és hogyan tudod tartani? Ha esetleg megtennéd, h elolvasod a cikkem (mindjárt it t a legelső, címe: Az árnyoldalak), akkor megtudod, hogy eddig mikkel vesződtem, hátha te jobban látod, hogy hol van nálam a baj. Köszike!!
29. nejlonzokni (válaszként erre: 28. - Skyfall)
2013. márc. 4. 15:01

ez az ellentétes dolog, de jó!

köszi!

különben nagyon bosszant h nem mozdulok, ezért volt jobb, amikor csak hetente mérlegeltem :(

28. Skyfall (válaszként erre: 26. - Nejlonzokni)
2013. márc. 1. 17:26
Lehet, hogy igazad van, hogy nem a legjobb módszer, de én elég nagy étkű vagyok és most ezt találtam a legcélravezetőbbnek. Nem tudok sajna kalóriát számlálva enni, volt, hogy megpróbáltam és rájöttem, hogy nekem az nagyon kevés és amivel jól laktam, az messze túl volt az előírt kalóriáknál. Viszont van egy jó hatása ennek a nem vacsizásnak, mert úgy vettem észre, hogy jóval kisebb lett az étvágyam és már napközben sem eszem annyit, mint azelőtt. Úgyhogy bízom benne, hogy jó lesz ez így. Egyébként, ha megáll a fogyás, akkor mindig kell valami ellentéteset csinálni és akkor újra beindul. Pl. ha valaki a megszabott kevés kalóriákat fogyasztja és mégis megáll a fogyás, akkor kicsit többet kell enni, ezzel becsapja a szervezetet és újra beindul a fogyás. Bizony a grapefruit is jó zsírégető, tuti használ, fogok is venni én is időnként.
2013. febr. 28. 19:01

ja, amúgy most is kb másfél hét alatt lement stabilan egy kiló, és ezeket csinálom.

illetve mozgás még nem is volt.


úgyhogy lehet, h placebo, de nekem működik.

2013. febr. 28. 18:59

most már nekem se...

de akkor nem volt. ahogy egész alakos tükröm se. most már van mind akettő, és én is minden nap mérlegelek.


a vacsi teljes elhagyása biztosan jó?

én anno azt olvastam, hogy az étkezés kihagyása hosszútávon kinyírja az anyagcserét, és amiatt áll meg a fogyás. meg mivel nem tartható örökre, ezért indul a jojó.


én különben este is ettem, friss salátákat vagy sajttal, vagy tojással. (mozzarella koktélparival isteni, és nem is hízlal. van pár ilyen). az a lényeg, hogy három óra teljen el a lefekvés és a kajálás között.


ami még eszembe jutott, hogy azt is csináltam az első hónapban, hogy étkezés előtt ettem félórával, húsz perccel egy fél grapefruitot vagy ittam frissen facsart levet.

azért hagytam abba, mert iszonyú drága volt.

így utólag már nem tudom, hogy használt-e, de dietetikus ajánlotta. ha már a citrom bejött :)

25. Skyfall (válaszként erre: 24. - Nejlonzokni)
2013. febr. 28. 18:41

Szia, én sajnos mérlegfüggő vagyok és nem telik el egy nap sem, hogy nem állnék rá.

Én elég nagy súlyról indulok, de hasonlóan a cikk indítóhoz, főleg a vacsora elhagyásával próbálok meg fogyni és tudom, hogy ez nem lesz egy gyors fogyás és ezért nem frusztrál túlságosan, ha nem változik nap, mint nap a mérleg állása. Viszont nagyon jó, hogy írtad ezt a citromos vizet, na és persze, hogy figyelni kell a sok vízivásra, mert az ember hajlamos elfelejteni.

Már én is többször neki futtottam és sikeres is volt a fogyásom,de egy elég súlyos ízületi gyulladás visszavetett a mozgásban is és a mindennapjaimban is és nagyon sok kilót visszaszedtem. Visszaszoktam a későesti evésekhez is, mert későn érek haza a munkából, és nagyon nehezen tudtam felhagyni ezzel. Már hetek óta treníroztam magam gondolatban, míg végül sikerült leállni az esti evészettel. De most már jó úton haladok, már harmadik hete, hogy nem vacsizom. El is indult lefelé a mérleg nyelve.

2013. febr. 28. 11:28

de tök jó :)

én egyébknt az elején nem álltam mérlegre, csak hetente, mert tutira elvette volna a kedvem, hogy nem látszódik.

ezért találtm ki azt is, hogy pénteken azt eszem vacsira amit szeretnék, kicsit se akartam azt érezni, hogy szívatom magam.

az fontos. :)

(amúgy persze, amikor már szépen ment le és ötössel kezdődtem pénteken se vitt rá a lélek a szokásos big macre)

23. Skyfall (válaszként erre: 22. - Nejlonzokni)
2013. febr. 27. 19:45
Szia, nagyon jókat írtál. Én értékelem és fel is használom :)
22. nejlonzokni (válaszként erre: 20. - *Renike*)
2013. febr. 26. 17:14

Szia,


A heti egy 0,5-1 kg az ideális szerintem. Anélkül, hogy szakértő lennék, belekotyoghatok?

Négy éve el voltam hízva, és egy gyönyörű január 23-án döntöttem el, hogy ez azért nem okés.

gyönyörűen lefogytam (65ről, 50re, de csak 163 cm vagyok, úgyhogy nem gebe lettem), nyárra kb 12 kg-t, utána meg a maradék lement de azt már nem tudom mikorra. 10 volt a cél egyébként nekem is, de 50-re állt be, és ott van azóta is. (Illetve lenne, ha az elmúlt két-három hónapban nem történik ez-az, de a lényeg szempontjából ez nem számít a lényeg, hogy tartottam a súlyomat, és a felszaladt 4 kg-ot majd leadom most is).

Ez nem dicsekedés, csak gondoltam megágyazok a tanácsoknak, hátha így hitelesebb lesz :)


Szóval.

- A legjobb barátod a víz kell, hogy legyen. Tudom, hogy mindenhol leírják, meg nem is tűnik feltétlenül okosnak, de fontos. MINDIG legyen nálad, és figyeld mennyit iszol. Legyen meg a két-három liter.

- a másik a citrom. Reggel, kávé meg minden előtt, egy pohár langyos citromos víz. jó, ha megy egy egész, de ha nem egy fél is jobb mint a semmi.

- Friss zöldségek, husi. ebédre, vacsira. vagy friss zöldség sovány sajt. A salátákhoz olivát használj vagy kefirt, de semmiképpen ne zsíros öntetet. sok-sok zöldség, ha lehet minimális gyümölcs.

- heti egyszer pedig amit szeretnél.

- süti-chips SOHA. üdítők se.

- heti két-háromszor valami aerob mozgás.


Én tiszta narancsbőr meg karfiol voltam, és nagyon látszódott h az a 15 kg bizony zsír. a karom is csúnya volt, az arcom is tokás stb.

na ez mind elmúlt. lassan, de biztosan.

21. Csipkerózsika (válaszként erre: 20. - *Renike*)
2013. febr. 26. 15:49
Tarts ki! A szervezet beáll egy súlyra és azt igyekszik tartani, ezért van akinél lassabban indul meg a fogyás. Nagyon ügyes vagy, csak így tovább!
2013. febr. 26. 14:04

Sziasztok.

Olyan jó olvasni hogy ki mennyit fogyott,már csak én vagyok a kakukktojás. Január 1.-je óta életmódot váltottam. Szénhidrátot nem eszek ha nem muszály (de néha azért becsúszik,de inkább ebédre) csoki-süti-chips nagyon ritkán (régennem minden napos volt,akár több táblával is meg tudtam enni belőle,este TV-zés közben) délelött inkább gyümölcsöt eszem,ebédelek rendesen,délután pedig nagyon keveset eszek,heti 4-szer mozgok,és így sikerült leadnom 2 kgt 2 hónap alatt...

Őszintén szólva NAGYON el vagyok keseredve!!! Nem tudom mit csinálok rosszul,és miért nem mennek lefelé a kgk. Még 10 kgt szeretnék leadni nyárig,de ha ilyen ütemben megy akkor max Karácsonyra leszek 63 kg. :(

19. Bekacomb (válaszként erre: 15. - 9892d65728)
2013. febr. 26. 12:58
Ne haragudj, nem megbántani akarlak, de a napi bevitt élelem felének szénhidrátnak kell lenni. Nem tudom, te ettél-e kenyeret például, mert a gabonafélék, zöldségek is nagyon fontosak. Lehetőleg teljes őrlésűek. Én egy életen át tuti nem mondanék le a kenyérről. Amúgy becsülöm a kitartásod, és hogy szépen sikerül megtartani a súlyod. Önfegyelemből ötös! Nagyon sok jó tanácsot írtál a cikkírónak.
2013. febr. 26. 12:54
Őszinte részvétem az édesapád miatt. Nagjából egy idősek vagyunk és durván egy súlyban is.. Én is próbálok lefogyni gratulálok neked eddigi sikereidhez!!!
17. erkai
2013. febr. 26. 11:30
Én három hete kezdtem, hogy ebéd után csak gyümölcsöt eszem,és persze nasi helyett is, mikor rám jön. Ez 3 kg mínuszt jelentett. Reggelire teljes kiörlésű kenyér amit vaj és margarin helyett mustárral kenek meg, majd normális ebéd. Rákattantam az ananászra, ami köztudott, hogy zsírégető. Úgy tűnik bejött.
2013. febr. 26. 10:23
Gratulálok én is, jó olvasni az elhatározásod. Én pont ma kezdtem el újra - és remélem most már véglegesen - életmódot váltani. Én 8 éve fogytam le 33 kilót, amit éveken át tartottam, úgy éreztem soha nem akarok többé kövér lenni. De aztán gyermekem született - még a terhesség alatt is nagyon fegyelmezett voltam - és amíg otthon voltam a kicsimmel szépen lassan visszakúsztak a kilók. Azóta már többször megpróbáltam visszatérni a régi életmódomhoz, de annyira nehéz! Ugyanakkor annyira boldogtalan vagyok amiatt ahogy kinézek, hogy ezen egyszer s mindenkorra változtatnom kell! Úgyhogy kitartás nekünk!!!!
2013. febr. 26. 07:48

Azt javaslom, hogy felejtsd el a fogyókúra szót. Aki olyan mint Te,(no meg én) annak egy életen át(ami még hátra van)fegyelmezetten diétázni kell. Sokan(így én is) azt hiszik, a diéta szót hallván, hogy az valami betegségűző, bonyolult egészségügyi hókusz-pókusz...az (eddigi)életem azzal telt, hogy híztam, fogytam, híztam, fogytam.. aztán találkoztam egy olyan emberrel, aki saját példáját bemutatva elmondta, mi is az a súlymegtartó diéta, amivel boldogan lehet élni jojó effektus nélkül.


Mit mondjak? Eleinte baromi nehéz.Szénhidrát-mentesen élni? az lehetetlen...de... mégiscsak működik...nem részletezem, 3 év alatt ment le 20 kiló úgy, hogy soha nem éheztem. Normális lett a cukrom, a vérnyomáson, no..és az egóm is..


Az olyan hírdetések, baráti jótanácsok életveszélyesek, amelyek azt igérik, hogy pár hét, és újból csodajó alakod lesz...csak ilyen tabletta, olyan por, stb...


Szénhidrátmentes diéta, és emberfeletti önfegyelem..fél év, és belejössz...megéri.

Csodálatos érzés, hogy nem lóg a hasam, és normális méretű ruhát tudok hordani.És nem úgy néznek rám, mint egy kövér...


Ha valaki azt mondja Neked, hogy nagy barom volt, aki szénhidrátmentes diétát ajánlott, mert szénhidrát nélkül nem működik az élet, annak igaza van...de..azt tudni kell, hogy mindenben van szénhidrát. Az alma, a zöldségek, sovány fehér húsok,stb is tartalmaznak pont annyit, amennyi kell.


Tehát: lassan veszíteni a súlyodból, és amikor megáll a testsúlycsökkenésed, az lesz a versenysúlyod. a szervezet tudja, mennyi az ideális.Akkortól bizony nem szabad soha engedni, hogy na, ezt a kis csokit bekapom..egy életen át.


Évek óta tartom a súlyom a diétámmal.Megéri.

Éhezni, gyorsan fogyni nem szabad. Ez a fontos. Ja, és titokban torkoskodni sem.

(szándékosan nem írom ide, mi a szénhidrátmentes diéta lényege, mert azt mondanád, hogy na...azt már nem)


Hogy mi ad erőt?


Néha, amikor rámtör a vágy a nagy karácsonyi családi zabáláson, előveszem a régi fényképeimet...elborzadok..borzasztó..így néztem ki? A viziló az diszkócica hozzám képest..

..és máris csak csippentek egy picit a soványbbjából..ennyi.Nincs vállalati nagy zabálás, mert az ingyen van, és az az enyém, amit megeszek..

14. pirike28 (válaszként erre: 1. - Andyka86)
2013. febr. 25. 08:36

30 kiló fogyás azért nem semmi, még akkor is, ha néhány visszament.

Minden elismerésem...

2013. febr. 24. 16:31
Sok sikert kívánok neked :)
12. Szilvaaa (válaszként erre: 10. - Fatima1981)
2013. febr. 24. 10:09
ÉN élsportolóként 16 éves korom óta állok harcban a kilókkal. Na nem olyann sokkal mint a cikkíró... De a sport után 10 kiló fel-le mozgás volt. Most 36 éves vagyok van 2 gzermekem és jan.2-óta fogytam 6 kilót és júniusig szeretném ha még ugyanennyi lemenne.
11. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Andyka86)
2013. febr. 23. 18:27

Arról nem írtál, hogy milyen magas vagy. Ha mondjuk 180-190 akkor is más a kép, meg ha 160-170 vagy.

De az érdemeidből nem vesz le hiszen ekkora súlyt leadni nem egyszerű dolog!:) Tudom!:)

Gratulálok neked és sok-sok kitartást kívánok még, mert gondolom tudod, hogy a megtartás legalább ekkora küzdelem lesz!:)

10. fatima1981 (válaszként erre: 9. - Szilvaaa)
2013. febr. 23. 18:20
te miota fogyozol???mennyit sikerult leadnod?
2013. febr. 23. 18:13
Elhatározás és kitartás! ez a 2 szó ami a súlycsükkentés alapja. És a fogyókúra nem is jó szó, mert abban ugye ott a kúra szó, tehát amint abbahagyod és visszatérsz az fogyókúra előtti étkezésekhez máris jönnek vissza a kilók:(((( Szóval ÉLETMÓDVÁLTÁS! Sok sikert mindenkinek akinek megvan a szándéka:)))
2013. febr. 23. 17:11
Nekem sikerült 20 kilót leadni, de most pihenőt tartok. A következő hónapban indul a harc a maradék 20 kiló ellen.
2013. febr. 23. 14:44
A mennyiség és a minőség sem mindegy. De alapvetően a fő probléma az, hogy kényszeres evő, vagyis akár jól, akár rosszul érzi magát, kajába fojtja. Alapvetően ezen kellene változtatni, mert le lehet fogyni 10-20-30-40 vagy még több kilót is egyszer-kétszer-háromszor-négyszer is.... A fogyókúra csak átmeneti megoldás lehet, hiába ha utána újra zabál az ember. Hosszú távon valami olyan örömforrást és lazítási módszert találni, ami kiváltja a kaját.
2013. febr. 23. 13:50
Szia, bizony hogy lehet fogyni, ha csökkentjük a mennyiséget! Mondjuk én azért azt mondom, a minőség is fontos. Ügyes vagy, csak így tovább, biztos vagyok benne, hogy sikerülni fog lefogyni. Mennyi a végcél, ha nem vagyok indiszkrét?
2013. febr. 23. 11:32

Andyka!

Gratulálok a fogyásodhoz, viszont tényleg folytasd, amit Édesapáddal elkezdtél.

Én ugyan nem vagyok ekkora súlyú, de miután tavaly áprilisban elveszítettem a férjemet, majd októberben az édesapámat is, nincs az a rohanás, ami az ápolásukkal járt, így én is felszedtem 6 kg-ot, ami nem akar mozdulni lefelé, pedig én már nagyon régóta este 5-6 után nem eszem semmit.


De próbálom legyűrni, mert sem a szívemnek, sem a légzésemnek nem tesz jót a közel 25 kg-os túlsúlyom.


Nagyon drukkolok, hogy sikerüljön tovább fogynod, meglátod sikerülni fog. Kitartás, kitartás és kitartás.

2013. febr. 23. 11:24
Hajrá! Nekem is sikerült fogynom úgy, hogy elhagytam az esti nagy evéseket.
2013. febr. 23. 10:24
Sok sikert és kitartást Neked! :)
2013. febr. 23. 10:18

Gratulálok a fogyásodhoz, és sok sikert kívánok a mostani fogyózásodhoz! :) Ha akarod menni fog!

Én is kevesebb kajával fogyok, épp ma értem el a -19,5 kilót! Szóval hajrá!!! :D Vannak itt a hoxán ilyen fórumok én is írok az egyikre, mert jó egymást támogatni és bíztatni. Sokat segít, ha nem vagy egyedül, szerintem te is így próbáld meg.

2013. febr. 23. 09:08
Nagyon sokan és sokat beszélnek a fogyásról. Nekem sikerült 30 kilót leadni, de sajnos már nyolcat visszahíztam. Így most megint fogyózom...

Ugrás a teljes írásra: Fogyókúra... megint

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook